NAŽIVO

Nemecko a OSN kritizovali Irán pre rozhodnutie pozastaviť spoluprácu s MAAE. Podľa Berlína to vysiela „katastrofický signál“. Stéphane Dujarric označil rozhodnutie za „znepokojujúce“.

Včera 20:10

Podľa OSN ozbrojené gangy v meste Port-au-Prince v súčasnosti už kontrolujú približne 90 percent jeho územia.

Včera 19:58

Polícia odvolala pátranie po 17-ročnej Daniele z Dubnice nad Váhom. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková. Pátranie po nezvestnej vyhlásila polícia v utorok (1. 7.). „Daniela sa našla a je v poriadku,“ informovala hovorkyňa.

Včera 19:56

Agentúra Reuters získala prístup k dokumentu o Hnutí 23. marca v KDR. Experti OSN v ňom tvrdia, že rebeli na východe krajiny sú ovládaní vládou v susednej Rwande. Viacerí medzinárodní aktéri ju v minulosti obviňovali z podpory povstalcov.

Včera 19:54

Roberta Metsolová informovala, že Európsky parlament bude budúci týždeň rokovať a následne hlasovať o návrhu na vyslovenie nedôvery Európskej komisii.

Včera 19:53

Tlačová agentúra SNN informovala, že Irán opäť uzavrel pre medzinárodné lety svoj vzdušný priestor nad centrálnou a západnou časťou krajiny.

Včera 19:52

Policajný predstaviteľ pre agentúru AFP uviedol, že výbuch v provincii Chajbar Paštúnchvá v Pakistanu v stredu zabil najmenej štyroch miestnych vládnych úradníkov a policajtov.

Včera 19:51

Zacharovová vyzvala Azerbajdžan, aby obnovil svoje vzťahy s Moskvou na úroveň „strategickej spolupráce“. Medzi Moskvou a Baku sa v uplynulých dňoch vyostril spor po tom, čo v Jekaterinburgu pri policajnej razii zomreli dvaja azerbajdžanskí občania.

Včera 19:50

Taliansky minister obrany Guido Crosetto uviedol, že Sicília sa stane prvým miestom pre výcvik nových pilotov pre stíhacie lietadlá F-35 mimo územia USA.

Včera 19:49

Dánsky minister obrany Troels Lund Poulsen uviedol, že ukrajinské zbrojárske spoločnosti by už čoskoro mohli začať vyrábať zbrane a muníciu na území Dánska.

Včera 19:40

Astronautka Sophie Adenotová si v roku 2026 na ISS privezie aj francúzske gastronomické špeciality. Pripraví ich pre ňu šéfkuchárka Anne-Sophie Picová ocenená desiatimi michelinskými hviezdami.

Včera 18:43

Švajčiarska Federálna spravodajská služba varovala, že Švajčiarsko čelí vysokému riziku špionáže v dôsledku globálnej neistoty. Hlavné hrozby podľa nej pochádzajú z Ruska a Číny.

Včera 18:42

Chorvátsky premiér obvinil prezidenta krajiny Zorana Milanoviča, že sa stavia na stranu Ruska. Vyhlásil, že nemá pochopenie pre jeho sympatie voči Putinovi, ktorý už tri roky vedie vojnu na Ukrajine.

Včera 18:41

Dánsko od utorka prevzalo šesťmesačné predsedníctvo v Rade EÚ. Dánsko prebralo predsedníctvo od Poľska, ktoré túto úlohu zastávalo do 1. januára do 30. júna.

Včera 18:40

Hongkongská vláda oznámila, že navrhne novú legislatívu uznávajúcu niektoré práva párov rovnakého pohlavia, ktoré sa legálne zosobášili v zahraničí.

Včera 17:12

Ruská armáda postúpila k dvom mestám na východe Ukrajiny, ktoré sú kľúčové pre zásobovacie trasy ukrajinskej armády. Napriek veľkým stratám zaznamenala úspech vo vidieckych oblastiach po oboch stranách miest Pokrovsk a Kosťantynivka.

Včera 17:11

Z predbežných údajov Českého hydrometeorologického ústavu vyplýva, že počas prvých šiestich mesiacov tohto roka spadlo v Česku najmenej zrážok za ostatných 64 rokov.

Včera 17:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poslanci Smeru-SD sú pripravení zvoliť šéfa NKÚ, tvrdí Peter Pellegrini

Opozičný poslanec Miroslav Beblavý voľbu šéfa NKÚ považuje za divadlo

❚❚
.

“Môžem potvrdiť, že ešte stále prebiehajú diskusie, ale prevláda u nás názor, že konečne treba ukončiť celý tento problém a poslanci klubu Smer-SD sú pripravení vybrať z navrhnutých kandidátov jedného a postaviť ho na čelo NKÚ ako nového predsedu,” povedal Pellegrini. Vládni poslanci by o kandidátovi mali rozhodnúť v pondelok (18.5.), najneskôr v utorok (19.5.) doobeda.

“Pre nás je najdôležitejšie, aby kandidát spĺňal odborné a morálne predpoklady na to, aby mohol zastávať takúto vysokú ústavnú funkciu,” dodal s tým, že medzi kandidátmi sú takí, ktorí spĺňajú tieto kritériá. Zároveň zopakoval, že všetci traja sú opoziční kandidáti, vrátane Crkoňovej, ktorá pracovala na ministerstve školstva ako vedúca služobného úradu za vlády Smeru-SD. “Áno, pracovala na vysokom poste na ministerstve, za našej vlády. Ale opäť treba pripomenúť, nenavrhol ju nikto zo strany Smer-SD a ani v pozadí jej nominácie nikto od nás nie je,” dodal.

.

Voľbu predsedu NKÚ označil Beblavý ako premyslenú hru Smeru. “Tváriť sa, že idú konečne zvoliť skutočne silného a nezávislého a dôsledného šéfa NKÚ a robiť si z toho ešte frašku, v ktorej si idú zvoliť svojich ľudí cez kúpených opozičných poslancov, to ja osobne považujem za niečo, čo si na západ od nás naozaj neviem predstaviť,” kritizoval Beblavý.

Podľa jeho slov za šéfa NKÚ bude zvolený niekto z dua Crkoňová, Mitrík. “Možno bude 54, 56, 60 hlasov za pána Žilinku, ja netuším, ale 83 hlasov má Smer. A Smer povedal, že si vyberie. A Smer si už vybral tým, že pretlačil dvoch kandidátov, ktorým dal takú zvláštnu nálepku, že opoziční, hoci v skutočnosti sú to kandidáti Smeru,” vysvetlil poslanec.

Pellegrini označil takéto úvahy za konštrukcie. “Neviem, prečo za všetkým a vždy a všade sa hľadá Smer, ktorý čo má s touto voľbou? Jediné, čo máme s ňou je to, že som ju vypísal,” uviedol predseda parlamentu. “My sme nikomu nepovedali, ani sme nevedeli, aký kandidáti budú predložení,” dodal.

Ako ďalej uviedol Beblavý, vládna strana chce zvoliť takého kandidáta, ktorý bude zo systému. “Niekto, na koho sa dá spoľahnúť. Nie spoľahnúť sa v tom zmysle, že bude tvrdo a nezávisle kontrolovať všetkých, ale práve naopak, že pochopí, kde sú hranice a kam by už nemal chodiť. Čo sú citlivé kauzy, ktoré nemá otvárať,” priblížil.

 

.

Číž: Verím, že nový predseda NKÚ bude zvolený

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Miroslav Číž (Smer-SD) verí, že nový predseda Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR bude na najbližšej schôdzi NR SR zvolený. Povedal to počas dnešnej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12.

“Pevne verím, že áno,” uviedol Číž v reakcii na otázku o možnom zvolení nového predsedu NKÚ, avšak s upozornením, že ide o tajnú voľbu.

Rovnaký názor zastáva aj Igor Matovič, predseda hnutia OĽaNO a poslanec NR SR. Neverí však v zvolenie Maroša Žilinku. “Obávam sa, že bude zvolený a bude to jeden z kandidátov Smeru,” uviedol. Matovič označuje za kandidátov Smeru–SD Henrietu Crkoňovú, ktorú navrhli poslanci Marián Kvasnička (nezaradený) a Štefan Kuffa (OĽaNO) a Karola Mitríka, ktorý je zase kandidátom šéfa SDKÚ-DS Pavla Freša.

Opoziční poslanci sa podľa ďalšieho z diskutujúcich Pavla Abrhana (KDH), na voľbe šéfa NKÚ zúčastnia. Pôvodne sa totiž objavili špekulácie, že by viacerí z nich mohli voľbu ignorovať. “Nie, vylučujem túto možnosť. Rozprávali sme sa spolu, sme dohodnutí, pod Marošom Žilinkom je 60 podpisov, nestiahneme ho a zúčastníme sa. Táto voľba bude za našej účasti,” reagoval.

.

Poslanci budú voliť predsedu NKÚ v utorok (19.5.). O ich hlasy sa uchádzajú traja nominanti. Žilinku, prokurátora a bývalého štátneho tajomníka na ministerstve vnútra za vlády Ivety Radičovej, nominovalo KDH, podporu má u 60 opozičných poslancov. Crkoňovú, bývalú vedúcu služobného úradu na ministerstve školstva za vlády Smeru-SD, navrhli poslanci Kvasnička a Kuffa. Kvasničku to stálo členstvo v klube KDH, Kuffu v klube OĽaNO tiež kritizovali, ale nevylúčili ho. Mitríka, bývalého šéfa SIS, navrhol šéf SDKÚ-DS Frešo, za čo ho kritizuje aj jeho posledný kolega v parlamente z SDKÚ-DS Ľudovít Kaník.
Prítomní opoziční poslanci počas diskusnej relácie obhajovali svojich kandidátov.

Šéf SDKÚ–DS je presvedčený, že najlepším predsedom by bol jeho nominant Mitrík. “Je to najlepší kandidát, akého sme tu mali,” uviedol. Podľa Kuffu v prípade jeho nominácie Henriety Crkoňovej nejde o celkom novú kandidátku, hovorili vraj o nej v klube už pred viac ako dva a pol rokmi. “Na taký dôležitý post potrebujeme človeka zodpovedného a aj odborne zdatného,” dodal.

Pod nomináciu Žilinku sa podpísalo opozičných 60 poslancov, koho podporia poslanci strany Smer–SD, zatiaľ nie je známe.

 

Miškov: Opozícia by sa nemala zúčastniť voľby predsedu NKÚ

Štyria poslanci Slovenskej občianskej koalície (SKOK) Martin Chren, Jozef Kollár, Daniel Krajcer a Juraj Miškov sú presvedčení, že utorková (19.5.) voľba predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR sa odohrá v réžii strany Smer-SD, ktorá nechce zvoliť skutočne nezávislého kandidáta opozície. Preto navrhnú ostatným opozičným poslancom, aby sa opozícia ako celok voľby nezúčastnila. TASR informovala Martina Medzayová z tlačového oddelenia Slovenskej občianskej koalície.

“Ak opozícia nechce asistovať Robertovi Ficovi pri zvolení vlastného kandidáta strany Smer-SD na post šéfa NKÚ, voľby by sa nemala zúčastniť,” povedal Juraj Miškov, predseda strany SKOK.

Podľa poslancov strany SKOK reálne hrozí, že poslanci Smeru-SD zvolia buď Karola Mitríka, alebo Henrietu Crkoňovú, pričom ani jeden z nich nie je vhodným kandidátom.

ml

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Tibor Danáč

.
.
.

Gašpar: “Vojensko-strategický génius” Jaroslav Naď a jeho zneužité milióny na náboje do mínometov z múzea

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď počas svojho „bačovania“ nakúpil muníciu do mínometov, ktoré slovenská armáda naposledy používala pred viac než…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Oheň na streche: Tendenčnej novinárke museli ukázať, kde je jej miesto

Robert Fico s ministrom Richardom Takáčom poskytli po výročnej tlačovke pri žatve aj priestor pre novinárske otázky. Jedna osoba sa…

03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nezamestnanosť klesá, problémy rastú: Ilúzia stability na trhu práce

Stav Slovenska podľa najnovšej správy Európskej komisie zo začiatku júna o stave veľa pozitívneho neukazuje. Síce vykazuje rast HDP a…

03. 07. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov

Rusi prelomili obranu v centre dediny Kamenskoje

Rusi prelomili obranu v centre dediny Kamenskoje v smere na Záporožie, píše vojenský publicistický portál Deep State, ktorý dnes zaznamenal…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa bez pomoci v oblasti munície a protivzdušnej obrany nezaobíde ani v krátkodobom horizonte

Ukrajina sa bez pomoci v oblasti munície a protivzdušnej obrany nezaobíde ani v krátkodobom horizonte, uviedol generálny tajomník NATO Mark…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vietnam bude platiť USA 20-percentné clo na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov

Vietnam bude platiť USA 20-percentné clo na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov, zatiaľ čo americký tovar sa bude do…

02. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Situácia na Ukrajine sa stane kritickou

Vojenský expert pre Bild vysvetlil, kedy môže dôjsť ku kritickej situácii na Ukrajine

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Washington sa z vojny vytráca”

Zmrazenie dodávok kritickej americkej munície na Ukrajinu je signálom, že “Washington sa z vojny vytráca”, píše The New York Times

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Generála zaskočili slová Korčoka: Toto myslíte naozaj?! To povie človek, ktorý chcel byť prezidentom

Tak a dočkali sme sa – keď sa Korčok pomýli povie aj to čo nechce, čiže povie pravdu. A tá…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgicko dováža viac ruského plynu ako pred vojnou na Ukrajine

Belgicko doviezlo v roku 2024 viac ruského plynu ako pred začiatkom konfliktu na Ukrajine. Informuje o tom Brussels Signal s odvolaním…

02. 07. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – USA pozastavili dodávky rakiet a munície na Ukrajinu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko a Británia pripravujú obrannú dohodu o vzájomnej pomoci v prípade vonkajšej hrozby

Spojené kráľovstvo a Nemecko pripravujú podpis rozsiahlej zmluvy o vzájomnej obrane, ktorá bude obsahovať klauzulu o vzájomnej pomoci v prípade…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najavo vyšiel ďalší dôvod konfliktu medzi Ruskom a Azerbajdžanom

V ruských verejných diskusiách sa rozoberá nová verzia príčin konfliktu medzi Ruskom a Azerbajdžanom

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Americký raper Diddy je vinný v dvoch prípadoch z piatich, rozhodla súdna porota

Súdna porota na Manhattane uznala amerického rapera P. Diddyho vinným len v dvoch z piatich bodov obžaloby. Diddy bol uznaný…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Misionár, ktorý pôsobí v Rusku pre HS: Ľudia, ktorí tam žijú, sú jednoduchí, prostí a veľmi srdeční. Majú radosť zo života a milujú ho

Keď naplníte dušu šťastím, emóciami a zjednotením s Bohom, telo toho už tak veľa nepotrebuje. Stačí mu málo, pretože nasýtená…

02. 07. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli údajnej špionáži Židov

Muž zatknutý v Dánsku je obvinený zo zhromažďovania informácií o „židovských lokalitách a konkrétnych židovských osobách v Berlíne“ uvádza The…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Naď pustil do gatí a utiekol do Kanady, teraz sa tvári ako martýr“

Jaroslav Naď, bývalý minister obrany a líder mimoparlamentnej strany Demokrati, keď zacítil, že mu horí pôda pod nohami, zutekal „na dovolenku“…

02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident: Slovensko zvládlo boj so slintačkou a krívačkou výborne

Slovensko zvládlo boj so slintačkou a krívačkou výborne. Konštatujú to aj medzinárodné inštitúcie vrátane Európskej komisie. Prezident Peter Pellegrini to…

02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri vážnej nehode na východe Slovenska sa ťažko zranili deti

Po vážnej dopravnej nehode v obci Pavlovce nad Uhom v Michalovskom okrese sú na mieste viacerí zranení. Záchranári na miesto…

02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sen Kyjeva o jeho členstve v EÚ sa môže rozplynúť. V rukách to majú krajiny strednej Európy

Keby ktorákoľvek z krajín Vyšehradskej štvorky dodržiavala základné princípy demokracie a počúvala svojich občanov, sny Ukrajiny o členstve v EÚ…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

V Kyjeve sa konali medzivládne konzultácie medzi SR a Ukrajinou

V Kyjeve sa v utorok konali medzivládne konzultácie medzi Slovenskou republikou a Ukrajinou. Stretli sa tam predstavitelia ministerstiev zahraničných vecí…

02. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Taliansky europoslanec otvorene spochybnil zmysel zbrojenia: „A koho pošleme bojovať? Účastníkov Gay Pride?“

Roberto Vannacci, generál vo výslužbe a europoslanec Patriotov za pravicovú stranu Liga, vyvolal rozruch, keď spochybnil zmysel nákupu nových zbraní…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Emotívna diskusia o umelom počatí. Matky a deti spochybňujú etiku tejto metódy a hovoria o svojom strachu a utrpení

V emotívnej diskusii „Face to Face“ portálu Live Action vystupujú deti počaté prostredníctvom umelého oplodnenia a matky,  ktoré túto reprodukčnú technológiu využili…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Uhríka zaskočila pozvánka na zostavenie futbalového tímu “Podmienka pre tímy – 5 chlapov + 2 iné pohlavia”

Milan Uhrík informuje, že v Európskom parlamente dostali „pozvánku na zostavenie futbalového tímu“ za ich frakciu „v rámci amatérskej parlamentnej…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Protimonopolný úrad udelil historicky prvú pokutu za kartelovú dohodu na trhu práce

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky vydal svoje prvé rozhodnutie týkajúce sa kartelových dohôd na trhu práce. Slovenská asociácia palivového priemyslu a…

02. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák: Keď dôjde na robotu, tam kecy nepomôžu, rozhodujú výsledky!

Richard Takáč je vraj najhorší minister, ktorý musí okamžite podať demisiu a byť vidlami zhodený do Dunaja,  lebo pripravil Slovensko…

02. 07. 2025 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Španielsku zomrelo dieťa v rozpálenom aute, v ktorom ho nechal otec

Dvojročné dieťa zomrelo v utorok na severovýchode Španielska po tom, ako zostalo niekoľko hodín v rozhorúčenom zamknutom aute. Záchranárov v…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Táto európska krajina je najlepšia pre život v dôchodku podľa najnovšej správy

2.7.2025 Redakcia Auto trendy Snívate o pokojnom dôchodku pri mori s krásnym počasím a prijateľnými nákladmi na život? Najnovšia správa…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

VORTEX je francúzska odpoveď na Starship. Pripomína raketoplány NASA

2. júla 2025 Redakcia Auto trendy . VORTEX je vesmírny lietadlo, ktoré chcú postaviť Francúzi z Dassault Aviation. Firma podpísala…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecko a OSN kritizovali Irán pre rozhodnutie pozastaviť spoluprácu s MAAE. Podľa Berlína to vysiela „katastrofický signál“. Stéphane Dujarric označil rozhodnutie za „znepokojujúce“.

Včera 20:10

Podľa OSN ozbrojené gangy v meste Port-au-Prince v súčasnosti už kontrolujú približne 90 percent jeho územia.

Včera 19:58

Polícia odvolala pátranie po 17-ročnej Daniele z Dubnice nad Váhom. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková. Pátranie po nezvestnej vyhlásila polícia v utorok (1. 7.). „Daniela sa našla a je v poriadku,“ informovala hovorkyňa.

Včera 19:56

Agentúra Reuters získala prístup k dokumentu o Hnutí 23. marca v KDR. Experti OSN v ňom tvrdia, že rebeli na východe krajiny sú ovládaní vládou v susednej Rwande. Viacerí medzinárodní aktéri ju v minulosti obviňovali z podpory povstalcov.

Včera 19:54

.

Dobrá správa pre slovenské domácnosti a firmy, ceny elektriny klesnú. Regulačný úrad zakročil proti špekulantom

Slovenské domácnosti a firmy sa môžu tešiť na lacnejšiu elektrinu. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví sa rozhodol zasiahnuť proti špekuláciám…

02. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto ožobračuje naše rodiny bruselská liberálna elita

Katastrofa - jedným slovom presne takto by sme mohli charakterizovať energetické regulácie, ktoré nám vnucuje vrcholné vedenie Európskej únie a…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Dokonca dodávky Patriotov. Biely dom pozastavil dodávky niektorých zbraní Ukrajine

Biely dom oznámil, že pozastavuje dodávky niektorých kľúčových zbraní Ukrajine, ktoré Kyjevu sľúbila Bidenova administratíva

02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Aktualizované 02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

10 prípadov, kedy si študenti za svoju vynaliezavosť zaslúžili 1 s hviezdičkou

Škola je  prostredie, v ktorom sa formujú mysle mladých ľudí. No je všeobecný fakt, že minimálne ten náš školský systém zabíja…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Progresívci proti ľuďom“

Progresívci a ich médiá klamú a zavádzajú deň čo deň. Inak tomu nie je ani keď dôjde na tému ruského…

02. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zvláštne fotografie, na ktoré možno nikdy nebudeme poznať odpovede

Zvláštne fotografie, na ktoré možno nikdy nebudeme poznať odpovede: Niektorí ľudia veria, že všetko sa deje z nejakého dôvodu, ale…

02. 07. 2025 | 0 komentárov

Musk začal odvetu? Miliardár oznámil, že by založil novú politickú stranu

Elon Musk  oznámil, že by založil novú politickú stranu, ktorá by reprezentovala alternatívu Republikánom a Demokratom. Všetko kvôli príliš vysokému…

02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Tibor Danáč

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov