“Doma sme zatiaľ dva týždne. Ešte minimálne tento nebudeme mať spoločné tréningy. Všetci však máme od klubu tréningové programy, či už behy alebo posilňovňu. Každý túži, aby bolo všetko v poriadku. Osobne trénujem možno ešte viac ako predtým,” povedal pre agentúru SITA 29-ročný rodák z Nitry.
USA sú koronavírusom najviac zasiahnutou krajinou z pohľadu počtu nakazených. Podľa účastníka ME 2016 vo Francúzsku sa však ľudia v Minnesote snažia správať zodpovedne. “Okrem potravín a bánk je všetko zatvorené. Keď potrebujeme, môžeme vyjsť do obchodu a nakúpiť si potraviny. Celkovo sa však ľudia príliš vonku nezdržiavajú, keď nemusia,” dodal.
MLS pôvodne prerušili na mesiac do polovice apríla. Neskôr tento termín posunuli a vedenie súťaže chce znova začať 10. mája s cieľom odohrať kompletný tohtosezónny program. “Dúfam, že to tak bude. Uvidíme, ale iba čas ukáže, ako to bude,” poznamenal niekdajší hráč dánskeho FC Kodaň či českých klubov z Jablonca a Ostravy.
Napriek izolácii ostáva v kontakte s rodinnými príslušníkmi a kamarátmi aspoň prostredníctvom sociálnych sietí. “Našťastie, v dobe internetu nie je ťažké spojiť sa s rodinou alebo kamarátmi, kedykoľvek to potrebujem. Verím, že všetci budú naďalej v pohode a vychutnajú si čas, keď môžu byť doma,” zakončil pre SITA Ján Greguš.