Peter Puškár o svojom zatknutí i osude nezávislej televízie IN TV

Slovensko 17. decembra 2016 (HSP/Foto: HSP)

 

Bývalý politik a brat známej televíznej moderátorky, Peter Puškár, vysvetlil, aký aktuálny osud čaká nezávislú televíziu IN TV, ktorej hlavným cieľom bolo reálne informovať o udalostiach zo Slovenska i zahraničia.

Ozrejmil tiež, čo predchádzalo jeho zatknutiu i obvineniam. „Obvinili ma z činov, ktoré som nemohol spáchať, pretože som zastupoval firmy ako zamestnanec advokátskej kancelárie. To by teraz mohli každého advokáta obviniť, že spáchal to, z čoho sú obvinení jeho klienti?“, uviedol Puškár.

 

 

Na snímke Peter Puškár
Na snímke Peter Puškár

Je známe, že ste boli iniciátorom vzniku novej televízie IN TV. Čo bolo pre vás podnetom motivovať ďalších ľudí, aby táto televízia vznikla?

IN TV je super projekt, je to TV, ktorá má informovať o reálnej situácii na Slovensku a vo svete. Rovnako pravdivo informovať o korupcii a zločinoch nielen tých, ktorí dostávajú takúto nálepku, lebo ukradnú chleba a víno v obchode, ale o tých zlodejoch, ktorí rozkradli Slovensko a naďalej ho beztrestne rozkrádajú. A ktokoľvek na toto relevantne poukáže, alebo akokoľvek sa im postaví do cesty, je odstránený, znemožnený, diskreditovaný alebo kriminalizovaný tak, ako to pociťujem na vlastnej koži. K takémuto projektu sa samozrejme pridávali ľudia, lebo cítia potrebu žiť v spravodlivej spoločnosti. Hlásili sa aj rôzni nasadení ľudia a tiež nám neskôr poslali policajnú raziu do televízie. To je horšie ako za totality, keď polícia lašuje v nezávislej mediálnej inštitúcii. Ani sa neunúvali to zdôvodniť. Proste prišli na príkaz a začali si pozerať počítače fotiť ľudí a priestory. Neskôr preverovali zadávateľov reklamy a firmy, ktoré nás najviac podporili. Spolu s mediálnymi kúpenými výstupmi v konkurenčných televíziách to nemohlo inak pokračovať.

No a teraz, keď ma prepustili z nezákonnej väzby, tak som znovu dal dokopy veci, aby sa začalo vysielať. Na to nám poslala rada pre vysielanie požiadavky, aké neposlala doteraz za 25 rokov pôsobenia žiadnej televízii. Chceli mesačné vysielanie, čo je asi 650GB dát na DVD-čkách, teda asi 200 DVD-čiek. Mohol by som ďalej pokračovať vo vymenúvaní praktík, ako sa v „demokratickej“ spoločnosti likviduje nezávislé médium a čestní ľudia.

 

Patrili ste medzi majiteľov televízie?

Ja osobne som nepatril medzi majiteľov, pretože som nemal v tom čase toľko peňazí. Podarilo sa mi dať dokopy partiu, ktorá peniaze zabezpečila a tiež som mal predkupné právo na podiely v prípade, keď získam peniaze je. Bohužiaľ, tento režim vie, ako človeka obrať o všetko, a preto momentálne nemám ešte peniaze tak, aby som mohol IN TV odkúpiť, a preto hľadám spoluinvestorov, ktorí by sa nebáli ísť do takéhoto skvelého projektu.

Viem, že návratnosť je veľmi rýchla, pretože všetky procesy sú optimalizované na minimálne náklady. Mali sme model financovania aj prostredníctvom divákov, nakúpili sme filmy a seriály, ktoré čakajú na odvysielanie a tak ďalej, naozaj skvelý projekt, ktorý má šancu na realizáciu.

 

V júli došlo k vášmu zatknutiu. Aké obvinenia boli voči vám vznesené?

Zatkli ma za zvláštnych okolností, keď mi neposlali predvolanie a na súde uviedli dôvody, že som sa nedostavil na predvolanie. Na predvolanie ktoré nikdy nedoručili!? Ja som písal, aj emailoval, aj volal, aby mi povedali, alebo poslali predvolanie, kedy a kam sa mám dostaviť, namiesto toho iba vydali zatykač na mňa a bez ohľadu na situáciu, že nikto z obvinených nebol vo väzbe a nič som neporušil, ma vrhli do väzby. Za tú dobu samozrejme mašinéria pracovala, aby zničila televíziu. Keď sa to podarilo, prepustili ma. Pretože dôvody na väzbu sú naozaj neudržateľné, na to mi ešte dali najvyššiu kauciu na Slovensku a monitorovacie zariadenie a pohyb iba v Bratislavskom a Trnavskom kraji, čo je samozrejme len na to, aby ma potupili. Takéto opatrenie neplní žiadny trestnoprávny účel. Preto sa smejem rôznym aktivistom, keď tvrdia, že sa tu niekto politických zločincov bojí, oni sa neboja, a keď cítia ohrozenie, tak sa takýmto spôsobom ako u mňa s tým vysporiadajú. Veď im patrí polícia, časť prokuratúry aj súdov, spolu so zapredanými prestitútkami, bez problémov si kúpia v médiách, čo chcú.

Obvinili ma z činov, ktoré som nemohol spáchať, pretože som zastupoval firmy ako zamestnanec advokátskej kancelárie. To by teraz mohli každého advokáta obviniť, že spáchal to, z čoho sú obvinení jeho klienti? V tomto prípade sa nejednalo o žiadne trestné činy, bol by som rád, keby namiesto mediálnych vystúpení polícia predkladala v televízii dôkazy a nie dohady a nezmysly, ako to urobil Imrecze a Gašpar (František Imrecze – prezident finančnej správy a Tibor Gašpar – prezident Policajného zboru pozn. red.).

 

Vy tvrdíte, že ide o krivé obvinenie a uväznenie na objednávku. Kto a prečo sa vám chce pomstiť?

Tak ono to je dlhodobo. Sú tu politické, konkurenčné, ale aj osobné záujmy, a preto je ťažšie identifikovať, ktorý z nich kedy prevládne. Momentálne je vyšetrovateľka osobne zaujatá za to, že som zverejnil, čo presne mi volala a ako sa správala. Ona je zakomplexovaná osoba, ktorá si myslí, že preto, že je krytá Kaliňákom, môže porušovať zákony. Teda bohužiaľ to tak aj je a jej porušovanie zákona kryjú na najvyšších miestach. Je to jej osobná pomsta, a ako som zistil aj neodbornosť, jej psychologický profil hovorí jasne o tom, že má komplex menejcennosti.

Tiež TA3 odvysielala jednostranne zaujaté informácie bez možnosti vyjadrenia obvinených, urobili Gašparovi a Imreczemu v podstate PR, aby na druhej strane si mohli robiť ich majitelia, čo chcú. Tak to proste na Slovensku je. Nejde tu len o pomstu ide skôr o odstavenie antikorupčného média z celoštátnym dosahom a pravdivými informáciami a ponukou riešení. Predstavte si, že by to ľudia nielen vedeli pravdu, ale vedeli aj ako majú konať, aby sa mali lepšie, aby politickí zločinci boli potrestaní a podobne. Ľudia si neuvedomujú, akú majú silu, keď sa spoja, a preto sa ich každý režim snaží rozdeliť. Tomuto sa to darí excelentne.

 

Čo je aktuálne s televíziou IN TV? Verejnosť totiž nepozná pravý dôvod, prečo prestala televízia vysielať.

Verejnosť, ktorá sa zaujíma, pozná, a kto nepozná, sa nezaujíma. Chápem to, pretože majú osobné problémy, ktoré nevedia riešiť, a preto sme aj začali vysielať, aby sme pomohli ľuďom naozaj a nie tak, ako to robia dnešní politici, raz jednému pridajú, aby inému ubrali, a takto držia ľudí v šachu a strachu. Pomôcť ľuďom lepšie a kvalitnejšie žiť.

Aktuálne sme prerušili vysielanie a oznámili to Rade pre vysielanie a retransmisiu v zmysle zákona, uvidíme, ako sa k tomu postaví. Máme nejaké dlhy, ktoré chcem vyrovnať a pokračovať v IN TV. Nejdem už hľadať prostriedky na spravodajstvo a publicistiku a ani odvážnych dobrovoľníkov, a preto chcem IN TV orientovať skôr na lifestylové témy, dizajn a to, čo je in, vzdelávanie, aj to nekonfliktné. To nám možno dovolí režim, uvidíme, ako zareaguje konkurencia, ktorá tiež nemá záujem, aby prišla televízia, ktorá bude pružnejšia a zaujímavejšia ako tie nemastné neslané programy v „najpozeranejších“ televíziách. Priestor tu vidím, pretože chceme byť šírení DVB-t a satelitom ako aj ďalšími kanálmi bezplatne na rozdiel od tých, ktorí si dajú za hnoj a narkózu ešte aj zaplatiť.

 

Disponujete informáciou, aký ďalší osud čaká IN TV?

Osud? Nie som fatalista a viem, že to urobíme tak, ako sa najlepšie bude dať. Verím, že budeme vysielať aj keď dnes ešte nepoviem akou formou.

 

Poďme späť k vám. Aktuálne vás prepustili na slobodu. Aké ďalšie procesné úkony váš čakajú?

Prepustili ma pred tromi mesiacmi. V deň prepustenie mal byť úkon, a samozrejme, malo ich byť viac. No za tri mesiace sa neudialo vôbec nič, počítače ktoré ukradli z pracoviska advokátskej kancelárie dodnes nevrátili, hoci zákon ukladá povinnosť  – už mali byť dva mesiace vrátené. Porušujú zákon, ako chcú a inšpekcia nekoná, nekoná vôbec nikto a nič.

Každému je jasné, že o čo tu išlo, teda odstaviť IN TV, skompromitovať mňa ako osobu, to sa podarilo a čo viac sa má diať? To je ako v inom prípade, kde ma 12 rokov prenasledujú a držia v šachu, hoci neexistuje jediný dôkaz, znalecký posudok, v môj prospech a svedkovia dokonca obvinili policajtov z hrubého nátlaku pri výpovediach, nič sa nedeje… A mnoho ďalších vecí, to by bolo na knihu a nie jeden rozhovor. Začalo to vtedy keď som ešte ako komunálny politik odmietol hlasovať za šafárenie s majetkom.

 

Je o vás známe, že ste predsedom strany Právo a spravodlivosť. Budete sa snažiť aj naďalej angažovať v politike?

Politika je huncútstvo už nie len panské. Som tímový hráč. Mediálna diskreditačná kampaň mala účel ma čo najviac znemožniť politicky, a to sa aj darí, preto sa aj súčasní politici boja, aj keď farizejsky, spolupracovať so mnou. Alebo preto, že sú všetci poprepájaní cez kadekoho a v podstate im ide iba o jedno – nabaliť sa a občania sú v ich záujme iba ak ich majú voliť. Preto som prestal sa politicky angažovať. Mám momentálne viaceré rokovania o zmenách v strane, pretože sme strana, ktorá je čistá a nie rýchlokvasená. Pred voľbami ju chceli kúpiť istí ľudia, ktorí nakoniec získali inú stranu a dostali sa do parlamentu. Takéto „obchody“ ja odmietam. Rokovania sú, uvidíme, ako to bude ďalej. Isté je, že stranu nepredám, pretože to nie je tovar, je to hodnota a myšlienka, buď niekto príde a osloví ma jeho idea a odstúpim mu predsedníctvo, alebo to ponechám tak, ako to je.

V politike sa môžu angažovať len veľmi bohatí, pretože takto je politika nastavená. Funguje to tak, že keď má niekto ambície politické a má veľa peňazí a chce viac alebo nechce o ne prísť, tak si zaplatí hercov, voláme ich politikov, a títo hrajú a ľudia im tlieskajú. Keď sa okukajú títo herci, majitelia politického divadla si angažujú iných. No a ľudia v hľadisku ani nevidia, ako im vonku ukradli domy cez hypotéky, zdravie cez nekvalitné nemocnice, vzdelanie ich deťom, pretože dlhodobo devastujú školstvo. A keď sa zrazu v tom obecenstve niekto postaví a povie, ľudia nebláznite, veď vás tu kŕmia hlúposťami, tak ho herci vysmejú a keď to nepomáha, nechajú ho vyviesť ochrankármi. Divadlo ide ďalej, a čo sa deje mimo „matrixu“ ľudia ani len netušia…

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Augustín (Aurelius Augustinus 354-430) Najskvelejší a najvýznamnejší teológ raného kresťanstva

0 icon

Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Roman Bednár/Foto:Wikimedia)   Bol najexcelentnejším mysliteľom kresťanstva a najvyššou autoritou jeho teológie až do čias Tomáša Akvinského. Narodil sa v Tagaste v Numídii ako syn kresťanskej matky a pohanského otca. Ako 16-ročný odišiel študovať do Kartága, kde užíval aj všetky radovánky života Keď mal 19, tak…

Spojené kráľovstvo od pondelka zatvára všetky cestovné koridory

0 icon

Bratislava 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Spojené kráľovstvo od pondelka zatvorí všetky cestovné koridory v snahe o ochranu "pred rizikom dosiaľ neidentifikovaných nových kmeňov" koronavírusu. V piatok to oznámil britský premiér Boris Johnson, podľa ktorého to bude trvať najmenej do 15. februára. Informuje o tom spravodajský portál BBC Všetci…

Celosvetový počet mŕtvych presiahol dva milióny

0 icon

Bratislava 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Počet ľudí, ktorí vo svete zomreli v dôsledku nákazy novým koronavírusom, presiahol hranicu dva milióny. Podľa dát Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky v súvislosti s vírusom, sa tak stalo v piatok Svet dosiahol tento smutný míľnik v čase, keď sa štáty…

Dav v Kapitole chcel zavraždiť zvolených predstaviteľov, tvrdia federálni prokurátori

0 icon

Phoenix 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-John Minchillo)   Dav podporovateľov dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý minulý týždeň násilne vtrhol do sídla amerického Kongresu a spôsobil tam nepokoje, chcel "zajať a zavraždiť zvolených úradníkov". V súdnych dokumentoch týkajúcich sa prípadu jedného z účastníkov, Jacoba Chansleyho, to uvádzajú federálni prokurátori Chansley je…

Protestné hnutie v Česku plánuje na základe svojich odborníkov predložiť alternatívny plán riešenia koronakrízy. Daniel Landa: „Nie je nás málo“

0 icon

Praha 15. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Jozef Jakubčo)   Uplynulú nedeľu sa v hlavnom meste Českej republiky uskutočnilo veľké protestné zhromaždenie, na ktorom viaceré známe osobnosti kritizovali niektoré opatrenia v boji s pandémiou koronavírusu. Spevák Daniel Landa, ktorý nedávno sformuloval tzv. Blanický manifest, uviedol, že v mene českej spoločnosti chce predstaviť skupinu…

Ministerstvu sa podarilo vybaviť od hygienikov výnimku pre 400 osôb

0 icon

Bratislava 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) vybavil od apríla 2020 do 10. januára 2021 od Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) výnimku pre 400 osôb. Ako pre agentúru SITA uviedol komunikačný odbor rezortu, Krajčí schválil a následne požiadal o výnimku pre iné osoby…

Epidemická situácia na Slovensku by sa mala mierne zlepšiť, uviedol Krajčí

0 icon

Bratislava 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Epidemická situácia na Slovensku by sa mala mierne zlepšiť. Na piatkovej tlačovej konferencii to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Odvoláva sa na to, že pozitivita testov na koronavírus za posledný týždeň klesla. Hodnota pozitívnych výsledkov z PCR testov sa za týždeň znížila z…

Šefčovič: Portugalské predsedníctvo sa zameria hlavne na obnovu Európy

0 icon

Brusel/Lisabon 15. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Aris Oikonomou)   Ekonomická obnova, digitálna transformácia a snaha o spravodlivý sociálny rozvoj budú dominovať portugalskému predsedníctvu v Rade EÚ. Uviedol to v piatok pre TASR podpredseda Európskej komisie (EK) pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovič, ktorý s užšou delegáciou exekutívy EÚ pod vedením…

Lavrík: Častým prekračovaním miery premiér znehodnotí aj to dobré, čo sa mu podarilo

0 icon

Bratislava 15. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Premiér Igor Matovič (OĽaNO) prekračuje mieru tak razantne a často, že znehodnocuje aj to dobré, čo sa mu doteraz podarilo urobiť. Pre agentúru SITA to uviedol prozaik a režisér Silvester Lavrík, ktorý spolu s ďalšími predstaviteľmi kultúrnej obce spísali premiérovi otvorený list Napriek…

Čínska vakcína dosiahla účinnosť iba 50,38%. Maďarsko zvažuje jej nákup

0 icon

Peking 15. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Binsar Bakkara)   Čínska vakcína proti ochoreniu Covid-19, ktorú vyvinula spoločnosť Sinovac Biotech, dosiahla v záverečných testoch v Brazílií účinnosť iba 50,38%, uviedla vláda brazílskeho federatívneho štátu Sao Paulo Predstavitelia brazílskeho ministerstva zdravotníctva v televízii uviedli, že „účinnosť je na hranici a musíme počkať na hodnotenie…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Rastislav Slovák

Sulík je sociálny netvor

0icon

Keď niekto ako Sulík nedopraje ani len vlaky zadarmo pre dôchodcov, študentov a žiakov, dôchodcom nedopraje ani len trináste dôchodky a dokonca nedopraje ani len obedy zadarmo deťom v školách, tak takéto indivíduum ako Sulík si zaslúži pomenovanie SOCIÁLNY NETVOR! Čo tomu sociálnemu netvorovi Sulíkovi vadí na tom, že dôchodcovia majú možnosť…

Marek Brna

Chorá politická scéna

0icon

Ochorela aj naša politická scéna. Situácia je veľmi vážna. Akoby jej dochádzal kyslík. Príznačné pre túto dobu. Spoločnosť by sa mala snažiť dávať si na vedúce miesta tých najschopnejších jedincov. Čím vyššia pozícia v spoločnosti, tým väčšie schopnosti. A čo je najvyššia pozícia v spoločnosti? Exekutíva. Nie novinári, nie umelci.…

Boris Mesár

1. BBC - Covid: Ako vyťažené sú nemocnice v Anglicku?, 2, Testovanie je PSYOPS

0icon

1.) Premiér Boris Johnson pri vyhlásení národného lockdownu uviedol, že v prípade neprijatia opatrení hrozí, že NHS bude ochromená. Štatistiky však naznačujú, že podiel postelí momentálne obsadených pacientmi je v skutočnosti nižší ako obvykle. Ako môže byť teda obe veci pravdivé? Čo je tento rok iné? Zima je pre NHS…

Ivan Holek

Vakcína! Moje osobné legitímne pochybnosti

0icon

Z verejnoprávneho rozhlasu som sa dozvedel pre mňa osobne dosť znepokojivú informáciu, že priemerný čas vývoja vakcíny je dvanásť rokov. A všetky vakcíny, ktorými má byť očkované takmer celé ľudstvo boli vyvinuté za rok. Média však hovoria o ich absolútnej bezpečnosti a na dôkaz toho sa dávajú mnohí politici demonštratívne…

Slavěna Vorobelová

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

0icon

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna v nose, no niekto expresne

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

0 icon

Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

Bojovníci Katalaunských polí 1. časť

0 icon

Vráťme sa hlboko do minulosti - do prvej polovice 5. storočia. Európa bola pustošená hrôzostrašnou armádou Hunov pod vedením neporaziteľného vodcu Attilu. Nedokázal im čeliť nik okrem statočných Galov, ktorí ich ako jediní porazili. Bojovali statočne a odvážne a to dokonca aj po smrti... Dva roky potom, čo sa Attila stal najvyšším…

Prečo sa po prebudení naťahujeme a zívame?

0 icon

Budík  nás upozorňuje , aby sme ráno vstali, ale neprebudí naše telo. A tak sa naťahujeme a zívame. Možno práve preto, že to robíme ako mimovoľný proces, tomu ani nevenujeme pozornosť. Avšak tieto 2 akcie robia pre naše telá oveľa viac, ako len zobudenie. 1. Strečing svaly prestaví

Ako sa mení Zem? NASA odhalila fotografie, ako sa mení podnebie

0 icon

Prírodné katastrofy významne zasiahli milióny ľudí na celom svete. Roztrieštené povodne a zosuvy pôdy pochovali milióny domov a požiare spôsobili zničenie pozemkov. Fotografie NASA ti odhalia viac. Každoročný výskyt prírodných katastrof vyvoláva otázky a odborníci na životné prostredie neustále opakujú, že je to spôsobené ľudskými aktivitami na našej planéte. Aj keď sa…

Malajzia - zaujímavé fakty o tropickom raji 2. časť

0 icon

Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Za spev Despacito ti môžu dať pokutu

Vo svete IT

Aktualizujte si Windows 7 na novší čo najskôr. Pozrite sa prečo, a ako môžete tak spraviť lacno a rýchlo!

0 icon

Podpora operačného systému Windows 7 skončila ešte začiatkom minulého roka. V praxi to znamená, že operačný systém už nedostáva žiadne ďalšie aktualizácie s výnimkou platených aktualizácií, ktoré aktuálne využívajú hlavne firmy, ktoré neprešli na novšiu verziu Windowsu 10 z interných dôvodov. Jeden z najviac chybových softwarov podľa CVE Windows 7…

Čmeliakova gravitácia môže vyriešiť expanziu vesmíru: Vedci si ju overia tým najextrémnejším spôsobom

0 icon

Fyzici dlhú dobu predpokladali, že vesmír je rovnaký, bez ohľadu na to, ktorým smerom sa vyberiete. Túto teóriu plánujú už čoskoro overiť tým, že preskúmajú tieň okolo čiernej diery, píše portál livescience.com. Ak sa im podarí dokázať, že tieň čiernej diery je o trochu menší, než predpokladajú fyzikálne teórie, mohli by…

MediaTek ide vyplácať svojim zamestnancom tisícové odmeny! Môže za to rekordný nárast tržieb

0 icon

Taiwanský výrobca mikročipov MediaTek zaznamenal v roku 2020 nečakane prudký nárast tržieb a to hneď z viacerých dôvodov. Primárnym dôvodom bola jednoznačne popularizácia 5G smartfónov, najmä tých dostupnejších, ktorých sa v roku 2020 objavilo na trhu pomerne dosť. Veľké tržby však spoločnosť pripisuje aj ku zvýšeným dodávkam mikročipov najmä pre…

Na ťažbu vo vesmíre nepotrebujeme veľké stroje: Akú alternatívu navrhujú vedci?

0 icon

Ak si predstavíme ťažbu zdrojov, ako prvé nás napadne krompáč, alebo veľké, ťažké stroje. Nemusí to však vždy vyzerať takto. Ťažiť suroviny by sa mohlo aj pomocou mikróbov, ktoré sa už v hojnom počte nachádzajú v baniach po celom svete, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o proces, ktorý sa nazýva bioťažba (pozn.…

Europolu sa podarilo odstaviť z Deep Webu najväčšie nelegálne trhovisko na svete, DarkMarket

0 icon

Téme dark webu, či deep webu, sme sa v  minulosti venovali viackrát. Z veľkej časti ide o časť webu, ktorý nie je indexovaný bežnými vyhľadávačmi a rovnako prístup do tejto časti internetu, častokrát vyžaduje rôzne opatrenia. Inými slovami, je to časť internetu, ku ktorému sa nepripojíte, ako ku každej bežne…

Armádny Magazín

20 krajín s najvyššími vojenskými výdavkami v roku 2019

0 icon

Švédsko, 15. január 2021 (AM) - Rok 2019 bo už piaty rok po sebe čo sa globálne vojenské výdavky v zvýšili a obchod dosiahol 1,917 miliárd dolárov. Rástli o 3,6%, čo z neho robí najväčší rast desaťročia, ktorý v roku 2018 prekonal 2,6%, vyplýva z údajov Štokholmského medzinárodného inštitútu pre výskum…

Ako zareagoval Stalin na Trumanov oznam o atómovej bombe?

0 icon

Rusko, 15. január 2021 (AM) - Pokojná reakcia sovietskeho lídra Josifa Stalina na oznam od Harryho Trumana na Postupimskej konferencii v júli 1945, že USA otestovali atómovú bombu, si zasluhuje, aby sa dostala do učebníc svetovej diplom

Uprostred iránskych námorných cvičení sa objavila neznáma ponorka. Video

0 icon

Irán, 15. január 2021 (AM) - Iránske námorníctvo identifikovalo neznámu ponorku počas svojich vojenských cvičení v severnom Indickom oceáne, informovala tlačová agentúra Tasnim.   Pred týždńom USA jednu z nich v regióne nasadili ako varovanie pre Islamskú republiku. Ponorku spozorovali vo štvrtok iránske protiponorkové vrtuľníky, ktoré sa bl

Keby USA videli, čo USA v USA robia, USA by napadli USA, aby oslobodili USA od tyranie USA

0 icon

USA, 15. január 2021 (AM) - Takto sa zamyslela pri sledovaní situácie vo Washingtone ruská novinárka Júlia Vitazjeva na svojom twitteri. Vzápätí prichádza s otázkou: "Je mi trápne sa opýtať: budú to mať teraz takto po celé 4 roky?"   [caption id="attachment_30301" align

Svetlo sveta

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

0 icon

(*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

0 icon

SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali