NAŽIVO

Talianska vláda pripravuje zákaz predaja nožov maloletým – a to aj prostredníctvom internetu. Navrhujú sa v ňom pokuty až do výšky 1000 eur pre dospelých, ktorí dostatočne nedohliadnu na maloletých, ktorí majú so sebou nôž.

17:32

Nemeckí vojaci splnili svoj pôvodný úkol v Grónsku, a preto opustili ostrov. Vyhlásil to predstaviteľ Bundeswehru, podplukovník Peter Milevchuk, v rozhovore pre mediálnu skupinu Funke.

Podľa jeho slov bola spolupráca s dánskymi kolegami „veľmi pozitívna a konštruktívna“.

„Najprv sme tu preskúmali situáciu a tým sme v podstate splnili úlohu. Teraz sa vrátime domov s výsledkami,“ povedal podplukovník.
Spomeňme, že Trump uvalil na Nemecko (a aj na ďalšie európske krajiny) clá za vyslanie vojakov do Grónska.

16:16

V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Čile prišli o život dvaja ľudia. Tamojší minister vnútra Álvaro Elizalde uviedol, že približne 500.000 obyvateľov regiónov Biobío a Nuble boli vyzvaní na evakuáciu do bezpečia.

16:14

Nemecká priemyselná a obchodná komora vyzvala EÚ na jednotný postup voči clám, ktoré Trump oznámil v súvislosti so sporom o Grónsko a ktoré majú zasiahnuť Nemecko aj ďalšie štáty.

16:10

Macron vyzval v telefonickom rozhovore s Ahmadom Šarom na „trvané prímerie“ v Sýrii po eskalácii bojov medzi jednotkami Damasku a kurdskými silami.

15:49

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

15:27

V Sýrii sa v posledných dňoch výrazne vyostril konflikt medzi vládnymi silami a Kurdmi zo Syrských demokratických síl (SDS), ktorí kontrolujú rozsiahle územie na severe a východe Sýrie.

Vládne sily v Damasku nedávno obsadili kurdské oblasti Aleppa. A v posledných dňoch s podporou Turecka rozpútali rozsiahly útok po celej línii, obsadili mesto Tabka a priľahlé dôležité priehrady cez Eufrat a vytlačili kurdské sily na západný breh rieky.

14:54

Čínske štátne médiá informovali, že výbuch v oceliarni v severnej Číne si v nedeľu vyžiadal dve obete a 66 zranených. Traja ľudia sú v kritickom stave a päť ďalších je stále nezvestných.

14:47

Macron požiada EÚ, aby aktivovala svoj nástroj proti ekonomickému nátlaku v prípade, ak USA zavedú clá v súvislosti s patovou situáciou ohľadom sporu o Grónsko, uviedol jeho tím.

14:46

Hovorca iránskej justície uviedol, že iránske justícia doteraz nevyniesla žiadne tresty smrti v súvislosti s nedávnymi masovými protivládnymi protestami.

14:44

Trump označil vyslanie európskych vojsk do Grónska za „veľmi nebezpečnú situáciu pre prežitie našej planéty“.

„Iba Spojené štáty americké pod vedením prezidenta Donalda Trumpa môžu hrať túto hru, a to veľmi úspešne! Nikto sa nedotkne tohto posvätného kúska zeme, najmä vzhľadom na to, že je v stávke národná bezpečnosť Spojených štátov a celého sveta. Okrem toho Dánsko, Nórsko, Švédsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko a Fínsko podnikli cestu do Grónska s neznámymi cieľmi. Je to veľmi nebezpečná situácia pre bezpečnosť a prežitie našej planéty. Tieto krajiny, ktoré sa zapojili do tejto veľmi nebezpečnej hry, vytvorili takú úroveň rizika, ktorá je neprijateľná a neudržateľná. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa na ochranu globálneho mieru a bezpečnosti prijali rozhodné opatrenia, aby sa táto potenciálne nebezpečná situácia rýchlo a jednoznačne ukončila,” napísal Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

14:30

Iránske úrady potvrdili, že počas celoštátnych masových protestov v krajine prišlo o život najmenej 5000 ľudí vrátane 500 členov bezpečnostných zložiek.

13:30

Meloniová označila Trumpove vyhrážky  uvaliť clá na krajiny, ktoré nesúhlasia s jeho plánom na obsadenie Grónska, za „chybu“. Zároveň uviedla, že s Trumpom telefonovala a oboznámila ho so svojím názorom.

13:29

Francúzske bezpečnostné zložky uviedli, že po tom, čo sa vo Francúzsku v jednom z parížskych bytov prepadla podlaha jedna osoba utrpela vážne zranenia.

13:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pápeža vítali veriaci ováciami. Prinášame vám slová, ktoré predniesol iba pred chvíľou

Pápež dnes vysvetlil svoj odchod veriacim na generálnej audiencii

❚❚
.

Vatikán 13. februára (TASR/HSP/Foto:TASR)

 

Pápež dnes vysvetlil svoj odchod veriacim na generálnej audiencii

Pápež Benedikt XVI. dnes vo Vatikáne pred veriacimi, zhromaždenými na tradičnej generálnej audiencii uviedol, že sa rozhodol odstúpiť “slobodne a pre dobro cirkvi”.

Dodal, že jeho rozhodnutiu predchádzali modlitby a spytovanie si svedomia. Dodal, že si je vedomý závažnosti svojho rozhodnutia, ale zdôraznil, že si je rovnako vedomý úbytku svojich duševných a fyzických síl.

Poďakoval sa veriacim za “všetky prejavy lásky a modlitby” a požiadal, aby sa aj naďalej modlili za pápeža i za cirkev. Vyjadril presvedčenie, že cirkev pod Kristovým vedením bude s ním v modlitbách.

.

Ľudia zhromaždení v aule, kde sa konávajú generálne audiencie, privítali Benedikta XVI. ováciami. Na verejnosti sa dnes objavil prvýkrát od pondelka, keď oznámil, že 28. februára o 20.00 h odstúpi z úradu, čím sa stane prvým pápežom po 600 rokoch, ktorý rezignuje.

Reakcie veriacich si môžete pozrieť tu

 

Prinášame Vám slová Pápeža Benedikta XVI., ktoré vyslovil pred malou chvíľou

Pápež Benedikt XVI. dnes mal predposlednú generálnu audienciu pred ohláseným odchodom 28. februára. Pri vstupe do sály Pavla VI. ho veriaci privítali dlhým a búrlivým potleskom a on pozdravil publikum úprimným úsmevom na tvári.

.

„Drahí bratia a sestry, ako už dobre viete, rozhodol som sa vzdať úradu, ktorý mi Pán zveril 19. apríla 2005. Urobil som tak v plnej slobode, pre dobro Cirkvi a po dlhom čase strávenom v modlitbe a spytovaní si svedomia pred Bohom. Som si dobre vedomý vážnosti tohto skutku, ale taktiež vedomý toho, že nie som schopný viesť Petrov úrad takou silou, akú si vyžaduje. Podporuje a osvetľuje ma istota, že Cirkev je Kristova a on nikdy nedopustí, aby jej chýbal vodca a jeho starostlivosť. Zo srdca ďakujem všetkým za lásku a modlitbu, ktorou ste ma sprevádzali. V týchto neľahkých dňoch som cítil takmer aj fyzicky silu modlitby, lásku Cirkvi a vašu modlitbu, ktorá ma niesla. I naďalej sa modlite za mňa, za Cirkev, za budúceho pápeža. Pán nás povedie.“

„Ďakujem vám za vašu spolupatričnosť“

Týmito slovami odpovedal veriacim, ktorí prerušili jeho slová búrlivým potleskom na začiatku audiencie, keď sa chcel vyjadriť k dôvodom jeho rezignácie.

Počas katechézy, ktorá nasledovala, pápež tiež citoval americkú spisovateľku Dorothy Day a jej snahu vyriešiť všetko skrze politiku. „O možnosti postaviť sa proti lichotivým ideológiám svojho času, aby bolo možné rozhodnúť sa pre hľadanie pravdy a otvoriť sa objavom viery, nám svedčí žena našich časov, americká Dorothy Day. V jej autobiografii otvorene vyznáva, že spadla do pokušenia vyriešiť všetko len politikou, čo len vedie k tej jednej – marxistickej.“

 „Obrátiť sa znamená neuzatvoriť sa len v hľadaní svojho úspechu, prestíže, ale konať tak, aby každodenne v malých veciach sa pravda a láska stávali tou najdôležitejšou vecou. Ďakujem” Týmito slovami Pápež uzavrel svoju dnešnú katechézu a prítomní ho obdarovali niekoľkominútovým aplauzom.

.

Ako píše agentúra AP, mnohí veriaci dnešnú audienciu vnímajú ako možnosť rozlúčiť sa s Benediktom XVI., ktorý celý život strávil ako kňaz, kardinál a pápež – učiaci a modliaci sa. Ich rozlúčka s dosluhujúcim pápežom sa istotne koná za radostnejších okolností ako v prípade jeho predchodcu Jána Pavla II., ktorý zomrel v roku 2005, uviedla AP.

“Je to ideálna príležitosť na srdečnú a láskyplnú rozlúčku s týmto pápežom, ktorý nám dal skvelý príklad odvahy, pokory, vnútornej poctivosti a veľkej lásky k cirkvi,” uviedol Claudio Maria Cell, ktorý vedie vatikánsky úrad pre styk s médiami.

Benedikt XVI. bude po audiencii počas dnešnej Popolcovej stredy, keď katolícka cirkev obradmi slávi začiatok 40-dňového pôstneho obdobia, ktoré je prípravou na Veľkú noc, celebrovať aj omšu. Zvyčajne sa zvykla konať v Bazilike sv. Sabíny na Aventínskom pahorku v Ríme, ale vzhľadom na zmenené okolnosti a predpokladaný veľký záujem veriacich ju na poslednú chvíľu preložili do Baziliky sv. Petra. Ako ďalší dôvod sa uvádza, že pápež tak nebude musieť absolvovať preňho namáhavú procesiu do chrámu.

Rozhodnutie Benedikta XVI. odstúpiť uvrhlo Vatikán do neistoty ohľadom jeho statusu, konštatovala agentúra AP. Vatikán však už jasne deklaroval, že Benedikt po odstúpení nemieni nijako zasahovať do života cirkvi. Plánuje vraj žiť v modlitbách v kláštore vo vatikánskych záhradách.

 

Pápež nebude zasahovať do voľby nového pápeža. Špekuluje sa aj o jeho titule a mene

Za odstúpením pápeža Benedikta XVI. je iba jeho túžba po oddychu. Nakoľko sa špekuluje o jeho ďalšom pôsobení, hlavný hovorca Vatikánu reverend Frederico Lombardi v utorok uviedol, že pápež nebude nijakým spôsobom zasahovať do voľby svojho nástupcu. Informovala o tom agentúra AP.

Po jeho abdikácii 28. februára budú všetky insígnie, ktoré sa priamo viažu na jeho pápežskú funkciu, zničené. Je medzi nimi aj prsteň, ktorý pápež používal ako pečať pre svoje dokumenty, dodal Lombardi.

Novým domovom pápeža sa stane štvorposchodová budova, ktorá je súčasťou kláštora situovaného na severnom okraji Vatikánskych záhrad. Budovu renovujú už niekoľko mesiacov, pričom iba niekoľko zasvätených ľudí vedelo, že ide o prípravu pápežovho “dôchodcovského” domu.

Pápežov brat monsignor Georg Ratzinger pre médiá povedal, že Benedikt sa hodlá stiahnuť z verejného života a je dokonca možné, že sa vzdá aj svojho obľúbeného písania. Podľa Ratzingerových slov sa jeho slávny brat už nevráti žiť do Nemecka, ktoré je jeho pôvodnou vlasťou. “Starý strom nepresadíte,” skonštatoval.

.

Zatiaľ nie je jasné, akým titulom budú pápeža po jeho odstúpení oslovovať, nakoľko ide o prvý prípad za uplynulých 600 rokov, keď budú vedľa seba existovať dvaja pápeži – bývalý a súčasný. Ako uviedol vatikánsky poradca Greg Burke, pápež si pravdepodobne vyberie titul “emeritný rímsky biskup”. Iní vatikánski predstavitelia nevylučujú, že pápež bude zdvorilostne i naďalej oslovovaný “vaša svätosť”. Nevie sa ani, či si pápež ponechá meno Benedikt, alebo sa vráti k svojmu občianskemu menu Joseph Ratzinger.

Benedikt XVI. v pondelok nečakane oznámil abdikáciu zo svojho postu pápeža rímskokatolíckej cirkvi z dôvodov fyzickej a duševnej slabosti, ktorá mu nedovoľuje plnohodnotne vykonávať úrad.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove nároky na Grónsko rozvírili debatu na sociálnych sieťach

Známy britský liberálny novinár a moderátor Piers Morgan sa rozhodol urobiť si žart z Trumpových nárokov na Grónsko. Príspevok získal…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vieme, kto zo slovenských biatlonistov pocestuje na ZOH. Nechýbajú Kuzminová, Bátovská Fialková či Borguľa

Slovensko získalo šesť miesteniek v biatlone na zimné olympijské hry v Taliansku, ktoré sa začnú už 6. februára. V sobotu…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

O Sauera je údajne obrovský záujem. Do leta môže jeho cena stúpnuť na 20 miliónov eur

Slovenský futbalový reprezentant Leo Sauer pôsobiaci v holandskom Feyenoorde Rotterdam by sa v roku 2026 mohol presunúť do ešte vychytenejšej…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.


.

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príklad, ktorý preverí vaše matematické znalosti

Príklad, ktorý dnes koluje internetom, sľubuje rýchly test vašej inteligencie, sústredenia a logického myslenia. Na jeho vyriešenie máte len pár…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zlyhanie v detailoch: Keď ľudia svoju prácu nedokončia na 100%

Zlyhanie má zvláštnu schopnosť pôsobiť nevinne, až kým sa naň nepozriete bližšie a nezistíte, že k dokonálemu výsledku stačilo naozaj…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov