Bagdad 30. marca 2015 (TASR/HSP-Elias Asmara)
Pan Ki-mun vyjadril znepokojenie aj nad neschopnosťou irackej vlády a svetových mocností postarať o viac ako 2,5 milióna irackých utečencov
Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun dnes povedal, že je znepokojený správami o porušovaní práva, ktorého sa v boji s militantmi z organizácie Islamský štát (IS) dopúšťajú príslušníci provládnych síl a milícií. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.
“Som… znepokojený obvineniami z popráv bez riadneho súdneho konania, únosov a ničenia nehnuteľností zo strany príslušníkov síl a milícií, ktoré bojujú po boku irackej armády,” uviedol dnes v irackej metropole Bagdad generálny tajomník OSN po stretnutí s irackým prezidentom Fuádom Masúmom.
Svoje znepokojenie vyjadril Pan Ki-mun aj nad tým, že ani iracká vláda, ani svetové spoločenstvo sa nevedia postarať o viac ako 2,5 milióna Iračanov, ktorí museli v dôsledku ozbrojeného konfliktu opustiť svoje domovy.
mž


























