NAŽIVO

Trump vyhlásil, že nie je nadšený spôsobom, akým Irán vyjednáva. Očakáva ešte v priebehu dňa ďalšie rokovania o jeho jadrovom programe.

Včera 20:07

Jean-Noël Barrot vyhlásil, že Paríž nemá žiadne dôkazy o tom, že dron, ktorý sa objavil blízko lietadlovej lode Charles de Gaulle, patrí Rusku.

Včera 18:58

Český rezort diplomacie vyzval občanov ČR v Izraeli na zvýšenú opatrnosť kvôli možnej eskalácii konfliktu medzi USA a Iránom.

Včera 18:50

Švédsky premiér odmietol možnosť umiestnenia francúzskych jadrových zbraní vo Švédsku v čase mieru.

Včera 18:48

Magazín Politico s odvolaním sa na dva diplomatické zdroje napísal, že Maďarsko zablokovalo sankcie EÚ s cieľom vytvoriť tlak na Európsku komisiu, aby schválila jeho žiadosť o obrannú pôžičku.

Včera 17:29

Bundestag schválil návrh zákona o sprísnení azylových predpisov a zároveň uľahčenie prístupu žiadateľov o azyl na trh práce.

Včera 17:28

Peskov potvrdil plány na pokračovanie rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine. Ďalšie informácie oznámia, keď sa dohodnú o termíne a mieste.

Včera 17:13

Francúzsko začína s námornými skúškami jadrovej útočnej ponorky De Grasse, ktorú uviedlo do služby v Cherbourgu.

Včera 16:53

Hovorkyňa Európskej komisie Anna-Kaisa Itkonenová uviedla, že je na rozhodnutí Chorvátska, či cez ropovod Adria povolí prepravu ruskej ropy.

Včera 16:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Potravinárska komora Slovenska: "Rezort pôdohospodárstva chce…

OTS: Potravinárska komora Slovenska: "Rezort pôdohospodárstva chce zaviesť novú daň na slovenské potraviny"

Bratislava 11. februára (TASR-OTS) – Slovenským potravinám hrozí ďalšie zdražovanie produktov a zníženie konkurencieschopnosti na európskom trhu. Spôsobí to zákon o odbytovom fonde, ktorý Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (ministerstvo) v tichosti a netransparentne predložilo do legislatívneho procesu. Potravinárska komora Slovenska (PKS) dôrazne žiada návrh zákona stiahnuť z legislatívneho procesu.

Ministerstvo predložilo vo štvrtok 7.2.2013 do skráteného pripomienkového konania návrh zákona o odbytovom fonde. Spôsobom, ktorým porušilo všetky ustanovenia Legislatívnych pravidiel vlády SR o pripomienkovom konaní.

.

"Ministerstvo vylúčilo z možnosti uplatnenia pripomienok verejnosť, čím hrubo porušilo Legislatívne pravidlá vlády SR. Nezverejnenie návrhu zákona na portáli znamená, že návrh zákona nie je oficiálne v pripomienkovom konaní, a teda ako taký nemôže byť predložený na rokovanie vlády SR a jej poradných orgánov," vysvetľuje prezident PKS Daniel Poturnay a dodáva: "PKS považuje túto formu pripomienkového konania za neplatnú, a preto žiada predložiť návrh zákona na portál v súlade s Legislatívnymi pravidlami vlády SR."

Návrhom zákona sa slovenským poľnohospodárom a potravinárom ukladajú nové administratívne a finančné povinnosti. Každá komodita je zdanená viacnásobne. Zdaňuje surovinu vyprodukovanú od poľnohospodárov, následne ju zdaňuje v každom štádiu jej spracovania až po hotový výrobok. Potravinársky výrobok je tým viac zaťažený novými poplatkami, čím je väčší podiel jeho výroby a spracovania na Slovensku. Tento zákon fakticky nabáda nadnárodné spoločnosti, ktoré majú výrobné podniky aj na území Slovenskej republiky, aby svoju výrobu zo Slovenska stiahli do iných štátov. Štát tak príde o príjmy, zvýšia sa mu náklady spojené so zvýšením nezamestnanosti, a to na úkor príspevkov do neštátneho odbytového fondu.

Je zarážajúce, že novú daň na potraviny podporuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora ako reprezentant podnikov prvovýroby, ktoré budú novou povinnosťou významne zaťažené.

.

"Návrh zákona zavádza novú daň, ktorá nie je vyvážená žiadnym jasne formulovaným verejným záujmom a odčerpáva nezanedbateľné množstvo potrebných zdrojov zo sektoru poľnohospodárstva a potravinárstva, pričom účinok ich vynaloženia zostáva pochybný," uviedol prezident PKS Daniel Poturnay a ďalej upozorňuje: "Miesto zníženej DPH na potraviny, ktorú ministerstvo sľubovalo, zavádza na potraviny ešte novú daň."

Návrh zákona je formulovaný vágne a nejasne, zriaďuje neštátny netransparentný odbytový fond, ktorý nepodlieha ani kontrole Najvyššieho kontrolného úradu. O nakladaní s vyzbieranými prostriedkami bude rozhodovať úzka skupina ľudí menovaných ministrom.

.

"Je pre nás nepochopiteľné, keď pred dvoma týždňami predseda vlády SR uložil ministrovi pôdohospodárstva prijať opatrenia na zvýšenie zamestnanosti v agropotravinárskom sektore, že ministerstvo prichádza so zákonom, ktorý odčerpáva finančné zdroje z agrosektora a bude tlačiť práve na znižovanie zamestnanosti," vyjadril sa Jozef Špirko, člen predstavenstva PKS a viceprezident RÚZ.

PKS na základe uvedených skutočností zásadne nesúhlasí s predloženým návrhom zákona, žiada ho stiahnuť z legislatívneho procesu a otvoriť verejnú diskusiu o efektívnom systéme podpory odbytu potravinárskych výrobkov vyrábaných na Slovensku.

Kontakt: Jarmila Halgašová, PKS 0905 922 105 halgasova@pks.sk

Predkladacia správa

Návrh zákona o odbytovom fonde predkladá Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky na základe Koncepcie predaja slovenských agropotravinárskych výrobkov. Návrh dlhodobo udržateľného financovania formou tvorby odbytového fondu a postupným zbieraním finančných prostriedkov od prvovýrobcov a spracovateľov na základe zákona a teda povinne, vychádza z modelu realizovaného v Rakúsku, ktorý je modifikovaný na podmienky Slovenska. Model povinného odvádzania poplatku do spoločného marketingového fondu bol prerokovaný v rámci poľnohospodárskej a potravinárskej samosprávy veľmi dôkladne. Tento model bol schválený na rokovaní predstavenstva Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorá odporúča ministerstvu tento model prijať. Samozrejme, v rámci Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory boli aj rozporné názory, zásadne proti modelu povinných príspevkov sa vyjadrili zástupcovia mlynárskeho a pekárskeho priemyslu. Proti povinným príspevkom sa vyjadrila aj Potravinárska komora Slovenska, ktorá združuje skôr nadnárodné a zahraničné potravinárske spoločnosti.

V súčasnosti ministerstvo realizuje podporu Značke kvality SK, avšak s obmedzenými finančnými zdrojmi. Vzhľadom na nedostatok finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a nemožnosti navýšenia štátnych zdrojov ani v budúcom roku predstavuje mimorozpočtové riešenie podpory predaja slovenských agropotravinárskych výrobkov najlepšie možné riešenie.

.

Návrh zákona definuje vymedzenie fondu, jeho orgány a ich pôsobnosť, stanovuje výšku príspevku, ktorý je jednotný tak pre poľnohospodárov, ako aj potravinárov vo výške 0,06 % z celkových tržieb.

I napriek tomu, že príspevok bude odpočítateľnou položkou od základu dane, táto skutočnosť nebude mať v konečnom dôsledku negatívny dopad na rozpočet verejnej správy ani na podnikateľské prostredie.

Všetky vynaložené finančné prostriedky agropotravinárskych podnikateľských subjektov, ktoré podliehajú povinnostiam podľa tohto zákona, budú použité na cielenú podporu predaja poľnohospodárskych produktov a potravín týchto subjektov, prostredníctvom jednotnej profesionálnej komunikácie so spotrebiteľom v rámci dostupných marketingových nástrojov, čo bude mať za následok zvýšenie podielu predaja ich produktov na domácom trhu s následným zvýšením tržieb z predaja. Vyšší obrat z predaja potravín zákonite zvýši aj príjem z daní do štátneho rozpočtu. Fond síce nebude tvoriť zisk, ale všetky poukázané finančné prostriedky budú použité na marketingové aktivity, teda na nákup mediálneho priestoru a služieb, čím bude zabezpečený neustály kolobeh finančných prostriedkov v ekonomike štátu.

Návrh zákona bude mať pozitívny vplyv na rozpočet verejnej správy a nebude mať vplyv na podnikateľské prostredie, sociálne vplyvy, životné prostredie a na informatizáciu spoločnosti.

Návrh zákona je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky a súvisiacimi všeobecne záväznými právnymi predpismi a medzinárodnými zmluvami, ktorými je Slovenská republika viazaná.

.

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

.
.

Premiér žiada vytvoriť skupinu na posúdenie stavu ropovodu Družba

Predseda vlády SR Robert Fico v piatok v telefonáte oznámil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že spoločne s maďarským premiérom Viktorom…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Demagógia ako vyšitá

Od svojho nie celkom cieleného vstupu do politiky roku 1990 som mal vždy problém s politickými špičkami strany, v ktorej…

27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

AfD sa vyhla okamžitému zákazu

Nemecký správny súd v Kolíne včera rozhodol, že vnútroštátna spravodajská služba nemôže klasifikovať pravicovú stranu Alternatíva pre Nemecko ako „pravicovú…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj pozval Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatkovom telefonáte pozval predsedu vlády SR Roberta Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky.“…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko sa zhodli: Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná inšpekcia

Premiér Robert Fico a maďarský premiér sa rozhodli : Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná vyšetrovacia inšpekcia. Slovensko a Maďarsko podniknú spoločnú akciu,…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Maďarsko a Slovensko chcú vyslať komisiu na Ukrajinu, aby preverila stav ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Je tu zásadný rozpor medzi NKÚ a prokuratúrou. Žilinka výbor opustil predčasne

Koalícia trvá na tom, že darovaním techniky Ukrajine bola zásadne ohrozená obranyschopnosť Slovenska. Po piatkovom rokovaní Výboru Národnej rady SR…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia si urýchleným procesom ukrajinského členstva píli konár pod nohami

Predseda maďarského parlamentu ostro kritizoval kroky Európskej únie, ktorá tlačí na urýchlený prístup Ukrajiny do bloku. Varoval, že Európska komisia…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán hovorí o „dobrom pokroku“ po ukončení rokovaní s USA

Rokovania sprostredkované Ománom nasledovali po opakovaných hrozbách amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zaútočí na Irán, pričom americký prezident minulý štvrtok…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Huliak hovorí o katastrofe pre slovenský futbal

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak vo videu na sociálnej sieti zareagoval na dnešné znovu-zvolenie Jána Kováčika do funkcie…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Technologický gigant Samsung Electronics potvrdil, že končí s výrobou televízorov na Slovensku

Spoločnosť Samsung Electronics potvrdila ukončenie výroby televízorov na Slovensku, ktoré bude znamenať veľké prepúšťanie vo výrobnom závode v Galante. Dotknutým…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Napätie eskaluje. Žilinka na výbore k technike pre Ukrajinu vzdoroval, zasadnutie napokon opustil

Zvolanie zasadnutia brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR k rozhodnutiam prokuratúry vo veci darovania vojenskej techniky Ukrajine považuje generálny prokurátor Maroš…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvyššia americká elita. Podarilo sa odtajniť mená záhadného klubu Bohemian Grove

Nezávislému novinárovi sa podarilo získať zoznam členov prestížneho súkromného pánskeho spolku Bohemian Grove. Medzi členmi je najvyššia americká elita

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Blanár pre HS: Zelenskyj si nenašiel ani päť minút na Ficov telefonát, ale nás vyzýva, aby sme zastavili odber ruskej ropy. Stačilo zdvihnúť telefón a povedať – máte moje slovo

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár prišiel na rozhovor do štúdia Hlavných správ v deň, keď k nám mala opäť…

27. 02. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka povedal kravinu roka

Politická komentátorka a bývalá poslankyňa parlamentu Anna Belousovová vo videu na YouTube nešetrila kritikou na adresu slovenskej opozície a zvlášť predsedu Progresívneho…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Gašpar: Návrh na zrušenie voľby poštou zo zahraničia príde na aprílovú schôdzu

Návrh zrušiť hlasovanie poštou zo zahraničia v parlamentných voľbách príde na rokovanie na najbližšiu schôdzu Národnej rady SR, ktorá sa…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Chodí štát po domoch kvôli kúreniu?

SIŽP robí stovky kontrol na ovzduší, no verejné výkazy nepovedia, koľko z nich bolo v domácnostiach. Ľudia medzitým nesú riziko…

27. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide ku dnu. Ani kráľ, ani Johnson nebudú pre Pakistáncov potrební

Veľká Británia, 27. februára 2026 - Sir Winston Leonard Spencer Churchill je jedným z najviac propagovaných politických činiteľov v dejinách…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Heredoš sa s Púchovským nebabre. Podáva trestné oznámenie

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš podáva trestné oznámenie na presláveného „krotiteľa hoaxov“ Davida Púchovského

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľská olympionička na krátkej dráhe takmer prišla o oko. Toto ju zachránilo od celoživotnej pohromy

Rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Kamila Sellierová z Poľska zažila v piatok 20. februára na zimných olympijských hrách nepríjemný incident, ktorý…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemecká spravodajská služba musí pozastaviť označovanie AfD za extrémistickú stranu. Prečo je pozastavenie dôležité?

Spravodajské služby tvrdia, že AfD je protidemokratická, strana tvrdí, že je nespravodlivo terčom útokov

27. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slováci majú amerického rozohrávača. Chcú aj po 5 rokoch vyhrať v Kosove

V prvej fáze predkvalifikácie ME 2029 v basketbale majú slovenskí reprezentanti zatiaľ na konte jedno víťazstvo z rovnakého počtu zápasov.…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Miroslav Suja reaguje na podanie trestného oznámenia primátorom zo Šurian kvôli výstavbe baterkárne

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti zdôrazňuje, že liberálne média doteraz o baterkárni nepísali absolútne…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania zatkli bývalého pilota F-35 za výcvik čínskych pilotov

USA, 27. februára 2026 - Bývalý pilot amerických vzdušných síl bol zatknutý za „pomoc Číne“.   Bývalý pilot amerických vzdušných…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Podľa Orbánovej kancelárie Ukrajina chce „peniaze a zbrane“ za obnovenie dodávok cez Družbu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó uviedol, že Ukrajina údajne sľúbila zástupcovi krajiny obnovenie tranzitu ruskej ropy cez ropovod Družba…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lenivosť bez hraníc. Títo ľudia ju posunuli na úplne novú úroveň

Lenivosť je stav, ktorý poznáme všetci a občas si ho aj radi doprajeme bez výčitiek. Sú dni, keď sa aj…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Záhadné predmety, ktoré odhalili internetoví detektívi

Záhadné predmety dokážu ľudí poriadne potrápiť, najmä keď sa objavia na tých najneočakávanejších miestach a nikto netuší, na čo vlastne…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump vyhlásil, že nie je nadšený spôsobom, akým Irán vyjednáva. Očakáva ešte v priebehu dňa ďalšie rokovania o jeho jadrovom programe.

Včera 20:07

.

Gedra poskytol ďalšie dôkazy toho, kto na Slovensku robí politiku

Preukázateľne existuje jasná a nepopierateľná previazanosť medzi vybranými novinármi, ambasádami a mimovládkami, ktoré na Slovensku robia politiku. Tvrdí to šéf…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký automobilový priemysel by mohol do roku 2030 zaniknúť

Vedúci nemeckí výrobcovia automobilov – BMW, Mercedes a Volkswagen – sú na pokraji zániku, povedal pre ARD Moritz Schularik, riaditeľ…

27. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pakistan bombardoval Kábul, minister hovorí o „otvorenej vojne“ s Talibanom

Pakistan v piatok bombardoval viacero miest v Afganistane vrátane hlavného mesta Kábul, pričom minister obrany vyhlásil, že medzi oboma krajinami…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Technický zázrak plný srač…

Jestli něco dokonale ilustruje současný Západ, je to americká letadlová loď Gerald R. Ford. Jaderný pohon, elektromagnetické katapulty, má všechno…

27. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Polovica „neplnoletých migrantov“ testovaných na Kanárskych ostrovoch boli dospelí

Misia Európskeho parlamentu zistila, že detské centrá sú preplnené, deportácie sa vykonávajú len zriedka a vyšetrovania prípadov príchodu migrantov na…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov