NAŽIVO

Szijjártó vyhlásil, že USA pozastavili sankcie na ruskú ropu, zatiaľ čo EÚ ich zachováva, čo spôsobuje drastický nárast cien pohonných látok.

Včera 20:18

Podľa najnovšieho prehľadu priemerných cien pohonných látok v členských štátoch patrí Slovensko medzi krajiny s najnižšími cenami pohonných látok.

Včera 20:05

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen oznámil, že grónska strana Siumu vystúpila z vládnej koalície.

Včera 20:02

Argentínska diplomatka Virginia Gambová vstúpila do súboja o post generálneho tajomníka OSN.

Včera 19:37

Ministerstvo spravodlivosti Ruska označilo pravnučku Nikitu Chruščova Ninu Chruščovovú za zahraničnú agentku.

Včera 19:15

Poškodený ruský tanker smeruje k Malte. Maltské námorné úrady varovali, že tanker môže predstavovať nebezpečenstvo pre ostatné plavidlá.

Včera 18:48

Pezeškiján obvinil USA a Izrael zo snahy vyvolať rozpad Iránu. Revolučné gardy oznámili, že s Hizballáhom podnikli raketové útoky na Izrael.

Včera 18:20

Ruský poslanec Igor Antropenko požiadal o obnovenie verejných telefónnych búdok. Vyhlásil, že obnovenie telefónnych búdok, ktoré by poskytli aj prístup na internet je nalihavé.

Včera 18:17

V Bolívii zadržali uruguajského narkobaróna Sebastiána Marseta. Marset je obvinený z porušenia zákonov o organizovanom zločine.

Včera 17:23

Jisrael Kac povedal, že Libanon bude mať čoraz väčšie škody na infraštruktúre počas útokov Izraela na Hizballáh.

Včera 16:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Edukačné granty Nadácie Zentiva už majú svojich výhercov

Bratislava 14. decembra (TASR-OTS) – Odborná komisia Nadácie Zentiva dnes rozhodla o víťazoch, ktorí získavajú edukačný grant vo výške 1.000 eur. Atraktívnu odmenu získalo desať študentov štvrtých ročníkov Stredných zdravotníckych škôl, odboru Farmaceutický laborant, za vysokú kvalitu seminárnych prác. Spracovaniu témy Voľnopredajné lieky – Cesta šetrenia verejných zdrojov sa študenti venovali od septembra 2012.

Do boja o atraktívnu finančnú odmenu sa zapojilo všetkých 50 registrovaných študentov, ktorí sa zúčastnili odborného seminára v septembri tohto roku. Z nich do užšieho kola vybrala Odborná komisia zložená zo zástupcov Farmaceutickej fakulty UK, Health Policy Institute a spoločností Sanofi a Zentiva 15 najlepších. Títo študenti svoje práce prezentovali a obhajovali pred spolužiakmi, profesormi a  komisiou. Grant vo výške 1.000 eur si po úspešnej obhajobe vo finále odniesli: Lenka Podpinková (SZŠ Košice), Dominika Šarlayová a Petra Benková (SZŠ Trnava), Dominik Gabriel, Michal Hajmach a Martin Bielik (SZŠ Trenčín), Andrej Zátroch (SZŠ Banská Bystrica) a Erik Szöllösi, Noemi Belišová a Veronika Gajdošová (SZŠ Bratislava).

Všetky práce boli bodované a okrem individuálnych grantov udelila Nadácia samostatnú cenu vo výške 5.000 eur škole, ktorej študenti nazbierali najviac bodov. Grant pre najúspešnejšiu školu a šek na 5.000 eur určených na ďalšie vzdelávanie získala Stredná zdravotnícka škola Trenčín.

Prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc., vedúci Katedry organizácie a riadenia farmácie a predseda odbornej poroty: „Projekt ukázal vysokú odbornú prípravu mladých odborníkov na lieky, lieky bez lekárskeho predpisu. Spracované témy ukázali akceptáciu tak odbornosti, ako aj etiky a svedčia o tom, že odborná príprava je dobrou investíciou do budúcnosti. Práce priniesli rad podnetných myšlienok a ich pretvorenie do praxe môže byť prínosom pre budúcnosť a priniesť úžitok všetkým chorým."

Úroveň prác študentov komentuje aj členka poroty PharmDr. Miroslava Snopková z Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave: "Kvalita prác a počet zapojených študentov predčil moje očakávania. Teší ma, že študenti preukázali nielen ambiciózny prístup k vzdelávaniu a mimoškolským aktivitám, ale zároveň mnohí vo svojich prácach predstavili originálne a funkčné riešenia aplikovateľné v praxi."

Udeľovanie grantov bolo vyvrcholením druhého ročníka odborných seminárov pre budúcich farmaceutov. Cieľom tohto ročníka bolo oboznámiť študentov s reálnym fungovaním farmaceutického sektora, rozšíriť ich vedomosti v súvislosti s liekovou politikou, etikou v praxi, spôsobe financovania zdravotníctva, o legislatíve a ďalších aspektoch. Interaktívna forma prednášok umožnila študentom nahliadnuť aj do bežnej praxe.

.

Cenné poznatky a skúsenosti si odnáša aj jedna z ocenených študentiek Dominika Šarlayová (SZŠ Trnava): „Edukačný seminár bol pre nás prínosom tým, že nám dal veľa odborných vedomostí a predovšetkým nový a iný pohľad na svet farmácie. Tieto vedomosti som sa snažila využiť aj vo svojej práci na tému Konzultačné centrá pre pacientov a ich využitie v lekárni. Porotu a pacientov, s ktorými som robila anketu, zaujali najmä informačné panely, ktoré som navrhla vo svojej práci. Na týchto paneloch by mali možnosť si prečítať charakteristiky chorôb, zistiť cenovú kategóriu jednotlivých liekov a priamo na panely si vyžiadať aj odbornú konzultáciu.

Ing. Beáta Kujanová, predsedníčka Nadácie Zentiva: „Nesmierne nás prekvapil proaktívny prístup študentov, spôsob a rozsah spracovania tém. 100-% účasť na odovzdaní prác hovorí sama za seba. Tešíme sa, že odborný seminár bol pre študentov cenným zdrojom nových vedomostí, a veríme, že je to správna cesta k modernému vzdelávaniu farmaceutických odborníkov. Sme radi, že sa môžeme na tom podieľať.“

Všetci študenti získali zároveň certifikát o  úspešnom absolvovaní odborného seminára.

.

O spoločnosti Sanofi

Sanofi, vedúca svetová farmaceutická spoločnosť skúma, vyvíja a prináša terapeutické riešenia so zameraním na potreby pacientov. Silné stránky spoločnosti v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti sú založené na siedmich platformách rastu: liečba diabetu, humánne vakcíny, inovatívne lieky, zdravotná starostlivosť o spotrebiteľa, nové perspektívne trhy, zdravie zvierat a Genzyme. Spoločnosť Sanofi je kótovaná na burzách v Paríži (EURONEXT: SAN) a  New Yorku (NYSE: SNY).

O spoločnosti Zentiva

.

Zentiva, spoločnosť skupiny Sanofi, je popredný dodávateľ moderných, vysokokvalitných a dostupných liečiv v strednej a východnej Európe. Centrála sídli v Prahe v Českej republike.

Obozretné vyhlásenia

Táto tlačová správa obsahuje obozretné vyhlásenia, ktoré sú definované v Zákone o procesnej reforme ochrany súkromných informácií z roku 1995. Obozretné vyhlásenia sú vyhlásenia, ktoré nie sú historickými skutočnosťami. Tieto vyhlásenia zahŕňajú informácie o vývoji produktov, finančné prognózy a odhady, vrátane predpokladov, vyhlásení o plánoch, cieľoch a očakávaniach s ohľadom na budúce udalosti, operácie, produkty a služby, ako aj vyhlásení o budúcich činnostiach. Obozretné vyhlásenia sa všeobecne identifikujú pomocou výrazov „očakávať“, „predpokladať“, „veriť“, „zamýšľať“, „odhadovať“, „plánovať“ a podobných vyjadrení. Hoci vedenie spoločnosti Sanofi verí, že očakávania vyjadrené v takýchto obozretných vyhláseniach sú racionálne, upozorňuje investorov, že obozretné vyhlásenia podliehajú rozličným rizikám a neistotám, z ktorých mnohé je ťažko predvídať a vo všeobecnosti nie sú pod kontrolou spoločnosti Sanofi, a ktoré by mohli spôsobiť významné rozdiely medzi skutočnými výsledkami a vývojom a tými, ktoré boli uvedené, predpokladané alebo plánované v obozretných informáciách a vyhláseniach.

Tieto riziká a neistoty zahŕňajú, okrem iných vecí, neistoty, ktoré sú súčasťou výskumu a vývoja, budúce klinické dáta a analýzy vrátane post-marketingových dát a analýz, rozhodnutia regulačných autorít ako napríklad FDA alebo EMA, týkajúce sa toho, či a kedy schvália nejaký liek, zariadenie alebo biologickú aplikáciu, ktoré môžu byť podané pre akýchkoľvek produktových kandidátov, ako aj ich rozhodnutia týkajúce sa označovania a iných skutočností, ktoré by mohli ovplyvniť dostupnosť a komerčný potenciál takýchto produktových kandidátov, absencia záruky, že produktový kandidát, ak bude schválený, bude komerčne úspešný, budúce schvaľovanie a komerčný úspech terapeutických alternatív, ako aj alternatív diskutovaných alebo identifikovaných vo verejných súboroch s SEC a AMF vytvorených spoločnosťou Sanofi vrátane tých, ktoré boli vymenované pod „Rizikovými faktormi“ a „Upozornením na obozretné vyhlásenia“ vo výročnej správe spoločnosti Sanofi vo Formulári 20-F pre rok končiaci 31. decembrom 2011. Spoločnosť Sanofi okrem povinností vyplývajúcich z príslušných právnych predpisov nepreberá žiadnu zodpovednosť za aktualizáciu alebo revíziu akýchkoľvek obozretných informácií alebo vyhlásení.

Kontakty:

Ing. Beáta Kujanová Komunikačná manažérka sanofi-aventis Pharma Slovakia, s.r.o. Einsteinova 24 – 851 01 – Bratislava Tel.: + 421 2 33 100 750 Mobile: +421 915 999 460 beata.kujanova@sanofi.com www.sanofi.sk

.

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


My sme les upozorňuje na výrub stromov v biotope hlucháňa hôrneho v TANAP-e

Iniciatíva My sme les upozorňuje na výrub storočných stromov, ku ktorému má dochádzať v biotope hlucháňa hôrneho neďaleko Račkovej doliny…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zväz múzeí na Slovensku naďalej povedie Michaela Škodová z Novohradského múzea a galérie

Zväz múzeí na Slovensku povedie aj v nasledujúcich rokoch z pozície predsedníčky Michaela Škodová z Novohradského múzea a galérie (NMG)…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Členské štáty podporili zákaz deepfake obrázkov so sexuálnym obsahom

Členské štáty Európskej únie podporili v piatok zákaz systémov umelej inteligencie, ktoré vytvárajú sexualizované deepfake obrázky bez súhlasu dotknutých osôb.…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Požiare z vypaľovania trávy tvoria od roku 2010 takmer pätinu požiarov na Slovensku

Požiare spôsobené vypaľovaním trávy a suchých porastov tvoria od roku 2010 takmer pätinu zo všetkých požiarov na Slovensku. Upozornil na…

13. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón a Biely dom tvrdo zaútočili na spravodajskú televíziu CNN pre správy o vojne s Iránom

Pentagón aj Biely dom v piatok ostro kritizovali televíziu CNN za jej spravodajstvo o vojne s Iránom. Americký minister obrany…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.

Spišiak odhalil, ako by Progresívne Slovensko chcelo zneužiť moc

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na to, ako opozičný poslanec Jaroslav Spišiak (PS) a bývalý policajný prezident povedal,…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump hrozí Iránu mimoriadne intenzívnym bombardovaním a zničením režimu

Americký prezident Donald Trump v rozhovore odvysielanom v piatok uviedol, že americké sily v najbližších dňoch zasiahnu iránske ciele „veľmi…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Srbsko oznámilo nákup nadzvukových balistických rakiet

Srbsko zakúpilo od Číny nadzvukové balistické rakety CM-400, potvrdil vo štvrtok večer srbský prezident Aleksandar Vučić v belehradskej verejnoprávnej televízii

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán tvrdí, že vyradil z prevádzky lietadlovú loď amerického námorníctva „Abraham Lincoln“

Iránske ozbrojené sily vyradili z prevádzky americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“, tvrdí hovorca veliteľstva „Hátam al-Anbija“ Ebrahim Zolfaghari

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom, aby im povolil prechod tankerov cez Hormuzský prieliv, informuje Financial…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko pohrozilo Parížu a Londýnu „zodpovednosťou za ďalšiu eskaláciu“

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslancov Veľkej Británie a Francúzska v súvislosti s útokom ukrajinských ozbrojených síl na mesto…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa z nenápadného dotazníka stane vstupenka do sekty? Vyrozprávala jedna z neviest

Keď mala Liz Cameronová osemnásť, v nákupnom centre v austrálskej Canberre ju oslovila neznáma žena s nenápadnou prosbou o vyplnenie…

13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda postúpila smerom na Sumy na severe Sumskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Falošnej Leyenovej odrazu jadro nesmrdí. Dobehne ju minulosť?

Šéfka Európskej komisie a propagátorka „zelenej dohody” Ursula von der Leyenová odrazu tvrdí, že jadrová energia bude predsa len potrebná.…

13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pozýva Holečkovú na Úrad vlády, aby sa Slováci dozvedeli pravdu o jej príspevkoch

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra prostredníctvom sociálnej siete reaguje na príspevok poslankyne NR SR Martiny Bajo Holečkovej , v…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj neprejavil ľútosť za slová o Orbánovej smrti

Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského oslovil portál POLITICO ohľadne jeho sotva skrytej smrtiacej hrozby adresovanej maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, v súvislosti…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér posiela otvorený list Zelenskému. Ako sa k nemu postaví opozícia?

Slovenský premiér Robert Fico posiela ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému otvorený list a vyzýva ostatné parlamentné strany, aby sa pod list…

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skupina G7 vyzvala Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

Skupina G7 vyzvala amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina sa snaží prilákať mladých utečencov naspäť do krajiny

Ukrajina sa snaží prilákať späť mladých utečencov lákavou finančnou ponukou, píše denník Mandiner

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump plánuje „veľmi silný“ úder proti Iránu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

EÚ má plán na podporu Ukrajiny v prípade zablokovania 90-miliardovej pôžičky Slovenskom a Maďarskom

Ukrajina dostane peniaze od krajín Európskej únie na financovanie svojho vojenského úsilia, aj keď Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ komentoval dočasné zrušenie amerických sankcií na ruskú ropu

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že záujmy Ruska a USA sa „situačne“ zhodujú

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Spor Vondra-Blaha nekončí: kto je tu „nácek“?

Či nakoniec padne trestné oznámenie alebo nie, na túto drámu na pokračovanie budeme ešte dlho spomínať…

13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko vďaka dobrým vzťahom pozýva Slovákov aj Maďarov na hokejový turnaj. SZĽH už reagoval

V Rusku hovoria o tom, že by chceli stredoeurópske krajiny Slovensko a Maďarsko vidieť na domácom hokejovom turnaji Ovečkin Cup.…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Európsky súdny dvor rozhodol za nás. Zas a znova

V preukazoch totožnosti môžete mať uvedené, že ste žena, muž či transrodová osoba. Rozhodnutie ESD sa dotýka Slovenska 

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vo štvorlístku semifinalistiek svieti aj Češka Nosková. Chýbajú Swiateková a Pegulová

Tenistky z takzvaného východného bloku to v Indian Wells poriadne rozbalili! Štvorlístok semifinalistiek dvojhry na štedro dotovanom podujatí WTA 1000…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj utrpel tvrdú ranu. USA čiastočne zrušili sankcie na predaj ruskej ropy

Ministerstvo financií USA vydalo licenciu, ktorá umožňuje dokončiť dodávky ruskej ropy a ropných produktov naložených na lode od 12. marca…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán zasiahol základňu Prince Sultan počas nakladania poškodeného amerického radaru

Irán, 13. marca 2026 - Bezpilotné lietadlá zasiahli americkú vojenskú základňu v Saudskej Arábii. Ide o základňu Prince Sultan, ktorá bola už…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump je “nadšený” myšlienkou bojovať s Iránom ešte minimálne 3–4 týždne

Americký prezident Donald Trump je “nadšený” myšlienkou bojovať s Iránom ešte minimálne 3–4 týždne. Informuje o tom portál Axios s…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky veliteľ: Konflikt s USA a Izraelom sa môže skončiť už o týždeň

USA, 13. marca 2026 - Konflikt Iránu s USA a Izraelom sa môže skončiť pred sviatkom Navruz, ktorý v roku…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Europarlament prijal Správu o stratégii rozširovania EÚ, ktorá zahŕňa aj Ukrajinu

V najnovšej Správe o stratégii rozširovania EÚ sa uvádza,  že vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu by pristúpenie kandidátskych krajín –…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvá transplantácia obličky: Kto vykonal historický medicínsky zákrok

Prvá transplantácia obličky patrí medzi najvýznamnejšie momenty v dejinách modernej medicíny. Prvá transplantácia obličky dokázala, že ľudské orgány je možné…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

EP prikývol na AI dohovor. Hlasovali aj slovenskí europoslanci

Zástancovia dohovoru o umelej inteligencii hovoria o obrane človeka, demokracie a právneho štátu. Odporcovia za ním vidia viac zásahov a…

13. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

15 hlúpych chýb, ktoré urobili polovičky a zmenili obyčajný deň na komédiu

Polovičky dokážu do života priniesť množstvo lásky, radosti a nezabudnuteľných momentov. Niekedy však prinesú aj situácie, ktoré sa začnú úplne…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Szijjártó vyhlásil, že USA pozastavili sankcie na ruskú ropu, zatiaľ čo EÚ ich zachováva, čo spôsobuje drastický nárast cien pohonných látok.

Včera 20:18

Podľa najnovšieho prehľadu priemerných cien pohonných látok v členských štátoch patrí Slovensko medzi krajiny s najnižšími cenami pohonných látok.

Včera 20:05

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen oznámil, že grónska strana Siumu vystúpila z vládnej koalície.

Včera 20:02

.

Rakúsky súd definitívne zamietol vydanie ukrajinského podnikateľa Dmytra Firtasha do USA

Rakúsky súd definitívne zamietol vydanie ukrajinského podnikateľa Dmytra Firtasha do USA. Informuje o tom rakúsky denník Die Presse s odvolaním sa…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koniec ilúzií o „konzervatívnej“ politike

Posledné dni nám v plnej nahote ukázali, kam smeruje slovenská parlamentná opozícia. Najväčším sklamaním je postoj KDH, poznamenáva generál Jozef…

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cez neoficiálne weby sa predalo za rok 2025 vyše milión diaľničných známok

Cez neoficiálne weby sa predalo za minulý rok dokopy viac ako milión diaľničných známok. Najväčší záujem bol o desaťdňové diaľničné…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stále lákavější možnost…

Válka proti Íránu je už prakticky vyhraná, holedbal se několikrát Donald Trump. Vzápětí Íránci zapálili několik dalších tankerů, zasáhli další…

13. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump naznačil, že dnes môže dôjsť k útokom na iránske vedenie

Americký prezident Donald Trump naznačil, že dnes môže dôjsť k útokom na iránske vedenie

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov