NAŽIVO

V parlamentných voľbách v Slovinsku podľa predbežných výsledkov zvíťazilo vládnuce Hnutie Sloboda (GS) premiéra Roberta Goloba so ziskom 29,9 percenta hlasov.

Na druhom mieste skončila s 27,5 percenta hlasov Slovinská demokratická strana (SDS).

Robert Golob
Slovinský premiér Robert Golob hlasuje vo volebnej miestnosti v Ľubľane počas parlamentných volieb v Slovinsku v nedeľu 22. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Denes Erdos
Včera 19:23

Stovky Sýrčanov protestovali v centre Damasku proti novým obmedzeniam predaja alkoholu, čo odráža širšie obavy z možného sprísnenia obmedzení osobných slobôd zo strany islamských úradov.

sýria protest alkohol
Protestujúci držia transparenty počas demonštrácie proti novým obmedzeniam predaja alkoholu, ktoré obmedzujú predaj prevažne na kresťanské oblasti v Damasku v Sýrii v nedeľu 22. marca 2026 / Foto: SITA/AP-Omar Sanadiki
Čítať viac | Včera 19:03

Izraelská armáda zasiahla most na juhu Libanonu. Zničenie mosta prichádza krátko po tom, čo minister obrany Jisrael Kac oznámil, že ozbrojené zložky dostali príkaz zničiť ďalšie mosty cez rieku Lítaní.

Libanonský prezident Džúzíf Awn odsúdil izraelské útoky. Označil ich za „predzvesť“ pozemnej invázie.

Libanon Izrael mosty
Dym a plamene stúpajú z izraelského náletu, ktorý zasiahol most neďaleko libanonského meesta Súr v nedeľu 22. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
Včera 18:56

Vo voľbách v nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko zvíťazili v nedeľu kresťanskí demokrati (CDU) spolkového kancelára Friedricha Merza. Za nimi skončila sociálnodemokratická strana SPD. Výrazné zisky zaznamenala aj krajná pravica.

Vyplýva to z prognóz, ktoré po zatvorení volebných miestností zverejnili verejnoprávne televízie ARD a ZDF.

Včera 18:50

Minister financií USA Scott Bessent uviedol, že americká vláda má dostatok peňazí na financovanie vojny proti Iránu. Žiada však ďalšie prostriedky od Kongresu, aby zaistila, že bude armáda dobre zásobená v budúcnosti.

Bessent zároveň vyhlásil, že USA budú možno musieť vystupňovať útoky proti Iránu, aby mohli vojnu ukončiť.

Včera 18:33

V Belgicku si pripomenuli desiate výročie bombových útokov. Dňa 22. marca 2016 pri nich v belgickom hlavnom meste zahynulo 32 ľudí a 340 utrpelo zranenia.

Na letisku v Bruseli preto odhalili pamätnú tabuľu za prítomnosti belgického kráľa Filipa a premiéra Barta De Wevera.

Belgicko výročie samovražedné útoky
Belgický kráľ Filip a belgická kráľovná Matilda položili veniec počas desiateho výročia bombových útokov, pri ktorých 22. marca 2016 v belgickom hlavnom meste zahynulo 32 ľudí a 340 utrpelo zranenia, v Bruseli 22. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert
Včera 18:30

Rusko po prvý raz od poškodenia pri štarte v novembri minulého roka obnovilo štart rakety zo štartovacieho miesta 31 na Bajkonurskom kozmodróme, ukázalo video zverejnené ruskou vesmírnou agentúrou Roscosmos.

Kazachstan Rusko vesmír
Na videosnímke štart zásobovacej nákladnej kozmickej lode Progress MS-33 z kozmodrómu Bajkonur v nedeľu 22. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Roscosmos space corporation, via AP
Čítať viac | Včera 18:15

Nemecký kancelár Friedrich Merz telefonoval s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Témou ich rozhovoru bola vojna v Iráne, ktorá sa začala pred troma týždňami a v ktorej Berlín odmietol účasť na vojenských operáciách.

Včera 16:58

Britský minister pre miestnu samosprávu Steve Reed oznámil, že neexistuje žiadny dôkaz potvrdzujúci tvrdenie Izraela, že Irán disponuje raketami dlhého doletu, ktoré by boli schopné zasiahnuť Londýn.

Včera 16:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vyzval svetových lídrov, aby sa ich krajiny zapojili do spoločnej izraelsko-americkej vojenskej kampane proti Iránu.

Ako dôvod uviedol nedávny raketový útok Iránu, ktorého cieľom bola britsko-americká základňa na ostrove Diego Garcia v Indickom oceáne.

Včera 16:12

Irán úplne uzavrie Hormuzský prieliv, ak USA zaútočia na iránsky energetický sektor.

Včera 15:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

OSN bude rokovať o vyslaní mierových jednotiek do Mali

Paríž/Bamako 31. januára (TASR) – Francúzsky minister obrany Jean-Yves Le Drian označil tri týždne prebiehajúcu intervenciu francúzskych jednotiek v Mali za úspešnú. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Le Drian sa dnes vo vysielaní rozhlasovej stanice France Inter vyjadril k najnovšiemu vývoju na severe Mali, kde francúzske a malijské jednotky ovládajú všetky tri kľúčové mestá na severe Mali, ktorých sa vlani v apríli zmocnili islamisti.

Minister súčasne upozornil, že úspešný postup spojencov však ešte neznamená, že už pominulo riziko, ktorému sú vojaci vystavení, alebo že je koniec bojom. Zopakoval, že Francúzsko nemá v úmysle zostať v Mali, ale "ešte nenastal čas stiahnuť sa".

Le Drian dnes súčasne podporil návrhy vyslať do Mali mierové zbory OSN, pričom súčasne avizoval, že Francúzsko je ochotné podieľať sa na každom podobnom pláne.

Ako pripomína agentúra Reuters, Bezpečnostná rada OSN sa návrhom začne zaoberať v dohľadnom čase. Vyslanie jednotiek OSN by bolo výhodou aj pre intervenčné jednotky zo západoafrických štátov, ktorých úlohou bude zrejme pátrať po skupinách islamistov v púštnych a horských oblastiach na severe Mali, ako aj kvôli monitorovaniu dodržiavania ľudských práv na oslobodenom území.

Francúzsko spustilo vojenskú ofenzívu v Mali 11. januára na základe žiadosti malijskej vlády a v súlade s rezolúciami OSN. Malijská vládna armáda totiž nebola schopná zastaviť postup islamistických povstalcov zo severu krajiny na juh.

.

Počas uplynulých troch týždňov sa francúzskym a malijským jednotkám podarilo získať kontrolu nad viacerými dôležitými lokalitami v strednej časti krajiny, ale za najvýznamnejší pokrok sa považuje dobytie bášt povstalcov na severe Mali – miest Gao a Timbuktu. V noci na stredu francúzske jednotky ovládli aj letisko v meste Kidal. Ako pred zahraničným výborom francúzskeho parlamentu v stredu uviedol Le Drian, v ďalšom postupe do Kidalu ich zastavila púštna búrka.

Kidal a jeho okolie, ležiace na severovýchode Mali v púštnej oblasti pri hraniciach s Alžírskom, bolo baštou ozbrojenej skupiny Ansár ad-Dín napojenej na al-Káidu islamského Maghribu (AQMI).

Po tom, ako francúzske jednotky začali úspešne postupovať na sever krajiny, došlo v skupine k štiepeniu, pričom vzniklo Islamské hnutie Azawádu (MIA), ktoré minulý týždeň oznámilo ochotu hľadať politické riešenie krízy v Mali a spolupracovať s francúzskymi jednotkami. Podľa Le Driana francúzske jednotky už nadviazali kontakt s vedením tuarégskych odštiepencov.

Malijský dočasný prezident Dioncounda Traoré dnes vo vysielaní rozhlasovej stanice RFI vyslovil ochotu začať rokovať s tuarégskym Národným hnutím za oslobodenie Azawádu (MNLA), ak sa vzdajú myšlienky na vytvorenie nezávislého štátu na severe Mali, ale jednoznačne odmietol rokovať s islamistickými povstalcami napojenými na teroristickú sieť al-Káida.

Boli to práve povstalci z kmeňa Tuarégov, kto vlani na severe Mali rozpútal protivládne povstanie. Situáciu však využili islamistickí ozbrojenci, ktorí ovládli dve tretiny oblasti Sahelu a začali postupovať na juh, smerom k hlavnému mestu Bamako.

.

"Pre Ansár ad-Dín je, myslím si, jediným riešením vzdať sa uplatňovania práva šaría," vyhlásil Traoré na margo toho, že islamistickí povstalci obyvateľstvu všetkých obsadených lokalít vnútili dodržiavanie prísnych noriem, ktorých porušenie trestali bitím, kameňovaním, či odtínaním končatín. Zakázali aj fajčenie a počúvanie hudby.

Vodca Ansár ad-Dín, Ijád Ag Ghálí, sa podľa Traorého informácií skrýva v pohorí Tirara pri malijsko-alžírskych hraniciach. Ako tento týždeň uviedli viaceré tlačové agentúry, americké ministerstvo obrany chce aj kvôli skrýšam islamistov v horách na severe Mali presunúť svoje bezpilotné lietadlá do Nigeru, aby sa zvýšil objem informácií týkajúcich sa aktivít polovojenských jednotiek AQMI, získaných počas ich preletov nad oblasťou Sahelu.

Spravodajský server Le Nouvel Observateur napísal, že pokiaľ ide o logistické zabezpečenie vojenskej operácie v Mali, súhlas s použitím svojho vzdušného priestoru na prelety lietadiel všetkých krajín, ktoré sa angažujú v Mali, dala v stredu aj švajčiarska vláda. Podľa jej komuniké sa súhlas týka aj nákladných lietadiel prevážajúcich zbrane a muníciu, keďže operácia v Mali je v súlade s rezolúciou 2085 Bezpečnostnej rady OSN.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Obec Kopčany vyhlásila súťaž na revitalizáciu barokového žrebčína , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Mariánske námestie v Trenčíne je po rekonštrukcii opäť prístupné verejnosti

Mariánske námestie v mestskej pamiatkovej zóne v Trenčíne je po rekonštrukcii opäť otvorené pre verejnosť. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa…

22. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo spravodlivosti pripravuje inováciu informačného systému Slov-Lex

Ministerstvo spravodlivosti SR pripravuje novú kampaň zameranú na komplexnú inováciu informačného systému Slov-Lex. Jej cieľom je posunúť portál na vyššiu…

22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Doučovanie v krízovom centre Arcidiecéznej charity Košice pomáha s učivom aj sebadôverou

Dobrovoľníci v Krízovom centre pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi pomáhajú deťom so školskými povinnosťami. Doučovanie a mentoring…

22. 03. 2026 | Regióny | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Regióny | 4 min. čítania | 0 komentárov

Auto na Moldavskej ceste v Košiciach skončilo v podchode pre chodcov

Na Moldavskej ceste v Košiciach došlo v nedeľu k dopravnej nehode, pri ktorej osobné auto skončilo v podchode pre chodcov.…

22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Verejnosť v Trnave bude mať možnosť dať sa zaočkovať proti HPV

Verejnosť bude mať možnosť dať sa zaočkovať proti ľudskému papilomavírusu . Očkovanie sa uskutoční 11. apríla v Trnave v priestoroch…

22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Ján Droppa

Marek Brna

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.
.
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trumpovi sa búria: Potrebujeme zmenu režimu v Amerike!

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

V Sumskom regióne sa stratili bojovníci ukrajinskej armády, ktorí absolvovali výcvik v Poľsku

V Sumskom regióne sa stratili ukrajinskí vojaci, ktorí pred niekoľkými týždňami absolvovali výcvik v Poľsku, informovali ruské bezpečnostné zložky

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šialená predpoveď denníka Bild: V máji 2026 Rusko zaútočí na Litvu, Lotyšsko a Estónsko

V máji 2026 Rusko zaútočí na Litvu, Lotyšsko a Estónsko, rovnako ako v roku 2022 na Ukrajinu — šialená predpoveď…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ sa obávajú, že sa chytili do Orbánovej pasce, píšu médiá

V EÚ sa obávajú, že sa „chytili do pasce“ Viktora Orbána a nechtiac ho pred Maďarmi vykreslili ako jediného obhajcu…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spory v KDH. Jozef Hajko sa vzdá svojho poslaneckého mandátu

Poslanec NRSR za KDH Jozef Hajko sa chce vzdať svojho mandátu k 14. aprílu a nahradiť ho má teológ Gabriel…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Seriál, ktorý pobláznil svet

Benedict Bridgerton, druhý najstarší brat Bridgertonovcov, počas maškarného plesu svojej matky stretne dámu, ktorá ho očarí až tak, že na…

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dodávky skvapalneného zemného plynu z Perzského zálivu sa môžu v týchto dňoch náhle zastaviť

Dodávky skvapalneného zemného plynu z Perzského zálivu sa môžu v najbližších desiatich dňoch náhle zastaviť – z regiónu už odplávali…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putinov vyslanec má zlé správy pre EÚ a Veľkú Britániu

Lodná doprava cez Hormuzský prieliv, ktorá je kľúčovou trasou pre dodávky ropy a skvapalneného zemného plynu z Perzského zálivu na…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Autodopravcovia žiadajú štát o pomoc, hrozia štrajkom

Únia autodopravcov Slovenska a Aliancia Žltý Anjel Asistance24 (AZAA24) vyjadrili nespokojnosť so stanoviskom ministra financií Ladislava Kamenického, ktorý v diskusnej…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Jablko nepadá ďaleko od stromu. To už vieme. Opäť sa to potvrdilo

S úžasom som si vypočul informáciu, že PS je vraj najsilnejšou liberálnou stranou v Európe s potenciálom získať v najbližších…

22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napätie eskaluje. Trump dal Iránu ultimátum. Dostali 48 hodín

Americký prezident Donald Trump pohrozil, že zničí iránsky energetický sektor, ak nebude Hormuzský prieliv otvorený do 48 hodín. Napísal to…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Budapešť naďalej blokuje začatie vyplácania pôžičky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví spochybnil Leynovej vyjadrenia o zelenej energii: Opak je pravdou, je najdrahšia

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví spochybňuje pohľad, podľa ktorého patria obnoviteľné zdroje energie k najlacnejším riešeniam pre Európu. Vo svojej…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Cvokhaus…

Tak se nám na Letné sešlo dvě stě padesát tisíc lidí, aby společně demonstrovali proti vládě Andreje Babiše, přičemž chtějí…

22. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Konzervatívci sa zišli v Budapešti, aby sa postavili proti snahám Bruselu o prevzatie moci. Rečnili známe mená

Popoludňajšia časť konferencie CPAC Maďarsko jasne ukázala jednu vec: stretnutie v Budapešti už nie je len zhromaždením rovnako zmýšľajúcich konzervatívcov,…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Situácia s naftou sa po prijatých opatreniach stabilizuje, tvrdí minister financií

Vláda SR zaviedla v súvislosti s ropnou krízou sériu opatrení, dopravcovia však časť zmien kritizujú. Ide najmä o obmedzenie množstva…

22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Aktualizované 22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk oznámil plán na výrobu čipov v rámci nového projektu nazvaného Terafab

Elon Musk v sobotu oznámil plán na výrobu čipov pre umelú inteligenciu, robotiku a dátové centrá vo vesmíre v rámci…

22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Nielen plyn a ropa, konflikt kriticky ohrozil aj dodávky ďalších komodít

V polovici marca 2026 globálny trh prestal predstierať, že verí v „riadenú deeskaláciu“. Trump ako zvyčajne blafuje, keď niekoľkokrát vyhlásil…

22. 03. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Platforma Otvorená kultúra! plánuje v závere marca Veľký kultúrny protest

Platforma Otvorená kultúra! plánuje v závere marca Veľký kultúrny protest. Ako iniciatíva informovala na sociálnej sieti, protestná akcia by sa…

22. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Medicínske objavy, ktoré lekári nikdy neočakávali a zmenili svet

Medicínske objavy patria medzi najvýznamnejšie míľniky v histórii ľudstva a často vznikli úplnou náhodou alebo odvážnymi experimentmi. Mnohé z nich…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Budúcnosť poľnohospodárstva? Miliardár Peter Thiel investoval približne 2 miliardy dolárov do zaujímavého projektu

Stádo vedú požadovaným smerom. Miliardár Peter Thiel investoval približne 2 miliardy dolárov do digitálnych obojkov pre kravy

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa začína byť unavená z vydierania Ukrajiny

Brusel, 22. marca 2026 - Vojna, ktorá vypukla v oblasti Perzského zálivu, a následné krízové javy v oblasti energetických zdrojov…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Ferenčák down. Stratí HLAS význam svojej existencie?

Koaličný HLAS vykazuje v mnohých prieskumoch dlhodobo postupný pokles volebných preferencií . To ešte nemusí značiť, že sa prepadne až…

22. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stres môže poškodiť vaše oči, varujú lekári

Dlhodobý stres má negatívny vplyv na zdravie očí – v prvom rade trpia cievy sietnice. Sú veľmi tenké a citlivé…

22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ľadové medvede: Tajomstvo života v extrémnych podmienkach, ktoré vás prekvapí

Ľadové medvede patria medzi najikonickejšie zvieratá planéty a už na prvý pohľad symbolizujú drsnú krásu polárnych oblastí. Tieto majestátne šelmy…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Dažďová voda a jej výhody: Na toto sa zabúda

Pri príležitosti Svetového dňa vody vychádza vo vydavateľstve Equilibria kniha s názvom Dažďová voda – riešenie pre horúcu budúcnosť. Kolektív…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

V úrade prezidenta Ukrajiny došlo ku konfliktu medzi Zelenským a Budanovom

USA, 22. marca 2026 - V úrade prezidenta Ukrajiny došlo ku konfliktu medzi Zelenským a Budanovom*, informuje ukrajinský opozičný kanál…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Polícia rozširuje vyšetrovanie podvodov v mimovládke Marty Šimečkovej

Denník Sme informoval, že elitní policajti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite doteraz riešili združenie Projekt Fórum matky šéfa Progresívneho…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA dočasne uvoľnili pravidlá pre iránsku ropu

Spojené štáty dočasne povolili vybrané transakcie spojené s predajom, dodaním a vykládkou iránskej ropy a ropných produktov, ak boli naložené…

22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V parlamentných voľbách v Slovinsku podľa predbežných výsledkov zvíťazilo vládnuce Hnutie Sloboda (GS) premiéra Roberta Goloba so ziskom 29,9 percenta hlasov.

Na druhom mieste skončila s 27,5 percenta hlasov Slovinská demokratická strana (SDS).

Robert Golob
Slovinský premiér Robert Golob hlasuje vo volebnej miestnosti v Ľubľane počas parlamentných volieb v Slovinsku v nedeľu 22. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Denes Erdos
Včera 19:23

.

Máte dobré pozorovacie schopnosti? Otestujte sa a nájdite pero

Pozorovacie schopnosti si môžete jednoducho precvičiť aj zábavnou formou, napríklad pomocou optických ilúzií. Táto výzva preverí, ako rýchlo dokážete spracovať…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Mnoho ľudí to nevie, pretože si zmenil priezvisko. Nicolas Cage je synovcom jedného z najväčších režisérov v dejinách filmu

Hovoriť o Nicolasovi Cageovi znamená hovoriť o hercovi, ktorý je senzáciou všade, kam príde. Tento 62-ročný Američan sa môže pochváliť…

22. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo veku 27 rokov zomrel biatlonista, ktorý sa predstavil aj na ZOH

V sobotu sa v biatlonovom svete objavila veľmi smutná správa o náhlom úmrtí mladého bývalého litovského reprezentanta Linasa Banysa, ktorý…

22. 03. 2026 | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Hlas-SD je po vylúčení Ferenčáka zastabilizovaný

Koaličný Hlas-SD a jeho poslanecký klub sú po vylúčení poslanca Národnej rady SR Jána Ferenčáka zastabilizované. V diskusnej relácii TA3…

22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Ján Droppa

Marek Brna

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov