NAŽIVO

Z Kataru, Spojených arabských emirátov a Bahrajnu hlásia výbuchy

07:24

Iránsky diplomat Íravání hovoril v OSN o stovkách civilných obetí. O mimoriadne zasadnutie bezpečnostnej rady po amerisko-izraelských útokoch na Irán požiadalo päť členov rady – Bahrajn, Francúzsko, Rusko, Čína a Kolumbia.

07:23

Pri útokoch údajne zahynuli členovia rodiny ajatolláha Chameneího. Portál The Times of Israel (TOI) uviedol, že zahynula aj manželka jedného z jeho synov, dovedna tak prišli o život štyria členovia jeho blízkej rodiny.

07:22

Trump uviedol, že iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí je mŕtvy. Trump na sociálnej sieti napísal, že Chameneího smrť nie je spravodlivosťou len pre Irán, ale aj pre všetkých Američanov a ľudí z mnohých krajín sveta.

06:33

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

Včera 19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

Včera 19:19

Ozbrojené sily (OS) Slovenskej republiky dlhodobo pozorne monitorujú situáciu na Blízkom východe tak ako všetky ohniská napätia, ktoré môžu mať vplyv na ich činnosť. Pre TASR to uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič v reakcii na sobotnú situáciu na Blízkom východe.

„Vzhľadom na globálnu bezpečnostnú situáciu sú dlhodobo prijaté opatrenia, ktoré z pochopiteľných dôvodov nešpecifikujeme,“ doplnil Zemanovič.

Včera 18:53

Ministerstvo dopravy USA vyzýva komerčné lode, aby sa vyhýbali Hormuzskému prielivu, Perzskému zálivu, Ománskemu zálivu a Arabskému moru.

Včera 18:44

Irak vstúpil do konfliktu. Ich protivzdušná obrana zasahuje proti izraelským raketám. A začali strieľať na samotný Izrael.

Američania teraz strieľajú aj na Irak. Vojna sa veľmi rýchlo vyostruje.

Včera 18:43

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavit:

Prezident Trump sledoval situáciu v noci v Mar-a-Lago spolu s členmi svojho tímu národnej bezpečnosti. Prezident telefonoval s premiérom Netanjahuom.

Pred incidentmi minister zahraničných vecí Rubio zavolal všetkým členom „gang osmičky“ (Gang of eight), aby odovzdal správu Kongresu, a podarilo sa mu spojiť a informovať siedmich z ôsmich členov.

Prezident a jeho tím národnej bezpečnosti budú počas celého dňa pozorne sledovať situáciu.

Izraelské vzdušné sily vykonávajú novú vlnu leteckých útokov na iránske odpaľovacie zariadenia balistických rakiet a systémy protivzdušnej obrany v centrálnej časti Iránu, informuje Izraelská obranná armáda.

Včera 18:27

Britská polícia obvinila muža z poškodzovania majetku po tom, čo v centre Londýna posprejoval sochu bývalého premiéra Winstona Churchilla propalestínskymi heslami. Incident sa stal v piatok nadránom na námestí Parliament Square.

Podľa Metropolitnej polície 38-ročného Caspara San Giorgia, ktorý nemá trvalú adresu, obvinili približne 24 hodín po jeho zatknutí. Policajti ho zadržali v priebehu niekoľkých minút od nahlásenia incidentu. Pred súd v Londýne sa mal postaviť ešte v sobotu.

Včera 17:22

Francúzsko, Nemecko a Veľká Británia sa dištancovali od útoku USA a Izraela na Irán. Vyhlásili, že sa nezúčastňujú na útokoch na Irán a vyzvali na obnovenie rokovaní. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení troch krajín.

Včera 16:34

Rusko a Čína požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN k situácii okolo Iránu. Informuje o tom stála reprezentácia Ruska pri OSN.

Podľa jej údajov s iniciatívou zvolať mimoriadne zasadnutie vystúpili aj Francúzsko, Bahrajn a Kolumbia.

Čína už skôr odsúdila útok USA a Izraela na Irán.

Včera 15:30

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

Včera 15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

Včera 15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
Včera 14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

Včera 14:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

NRSR: E. Jurinová žiada zavedenie otvoreného výberového konania na šéfa ÚVO

Bratislava 30. januára (TASR) – Podpredsedníčka Národnej rady SR Erika Jurinová (OĽaNO) žiada zavedenie otvoreného výberového konania na predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Čelní predstavitelia úradu by totiž podľa nej mali byť odborníci a nie nositelia politických tričiek. "ÚVO nemá patriť opozícii ani koalícii, ale občanom," vyhlásila v rozprave k vládnej novele zákona o verejnom obstarávaní, ktorá prebiehala v závere druhého rokovacieho dňa 14. parlamentnej schôdze.

Jurinová sa zároveň predkladateľa návrhu ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) pýta, prečo nezavedie povinnosť zverejňovania všetkých rozhodnutí ÚVO, keď mu ide o transparentnosť. Podpredsedníčka parlamentu ďalej poukázala na finančnú situáciu ÚVO. Podľa nej má úrad nedostatok peňazí vzhľadom na úlohy, ktoré má plniť. "Je veľkou otázkou pre debatu o štátnom rozpočte, ako pristúpime k financovaniu tohto úradu," poznamenala.

K novele vystúpili v pléne viacerí opoziční poslanci, ktorí pochybujú o tom, že právna norma zvýši transparentnosť a zníži korupčný potenciál. Na riziká poukázal šéf KDH a podpredseda parlamentu Ján Figeľ, podľa ktorého novela môže vytvoriť priestor pre nehospodárnosť až korupciu. Kým nebudú odstránené nedostatky právnej normy, KDH ho nepodporí.

Podobne je na tom aj SaS. Podpredseda liberálov Ľubomír Galko pochybuje, že novela prinesie vyššiu transparentnosť verejných obstarávaní. Vláda podľa neho pripravila návrh tak, že bude dávať priestor pre špekulantov a netransparentné praktiky. Strana SaS podľa Galka novelu nepodporí v prvom čítaní, nie je totiž kvalitná. Liberálny podpredseda nevylúčil, že v druhom čítaní SaS zákon podporí, ak budú odstránené nedostatky.

Riziká v zákone vidí aj šéfka klubu SDKÚ-DS Lucia Žitňanská, podľa ktorej novela súčasnú situáciu nezlepší. Tiež sa obáva netransparentnosti a korupcie. Žitňanská sa nevyhla ani poznámkam na adresu vicepremiéra pre investície Ľubomíra Vážneho a ministra vnútra Kaliňáka (obaja Smer-SD).

"Ak platí, a ja si myslím, že platí, že moc má ten, kto má peniaze, tak táto snemovňa hlasovaním o novele kompetenčného zákona a hlasovaním o verejnom obstarávaní spraví z Ľubomíra Vážneho a Roberta Kaliňáka mocných mužov. Jeden dostane eurofondy, druhý bude mať kontrolu nad väčšinou verejného obstarávania. Byť ministrom financií v tejto vláde, začnem byť trošku nervózna," uzavrela Žitňanská.

.

Novela o verejnom obstarávaní má zmeniť pravidlá verejných obstarávaní. Cieľom právnej normy je rozšírenie zverejňovacích povinností, zefektívnenie procesu obstarávania a posilnenie postavenia kvalitných a poctivých dodávateľov. Zásadnú zmenu, ktorá podľa ministerstva zvýši transparentnosť, by malo podľa rezortu priniesť zriadenie elektronického trhoviska pre obstarávanie bežných tovarov, služieb a stavebných prác pri takzvaných podlimitných zákazkách.

Poslanci diskusiu o novele ministra Kaliňáka dnes nedokončili, pokračovať v nej budú vo štvrtok 31. januára ráno. Okrem nej na nich čaká rokovanie o novele zákona o službách zamestnanosti, ktorá má zriadiť na úradoch práce nový Výbor pre otázky zamestnanosti. Ten má mať za úlohu schvaľovať poskytovanie príspevkov aktívnej politiky trhu práce, na ktoré nie je právny nárok. Poslanci tiež rozhodnú o doteraz prerokovaných bodoch.

Popoludní bude nasledovať tradičná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázku Evy Hufkovej (Smer-SD), čo konkrétne mal na mysli, keď hovoril o určitých problémoch s dostavbou Jadrovej elektrárne v Mochovciach. Podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová (OĽaNO) chce zase vedieť, či Fico považuje za správne, že vláda, ktorá hovorí o istotách a solidarite, ide výrazne zhoršiť prostredie pre znevýhodnené osoby so záujmom o zapojenie sa na trh práce.

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

NAŽIVO: Trump aj Irán potvrdili smrť Chameneího

Aj v nedeľu sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkoch východe po včerajšom prvom leteckom útoku Spojených štátov amerických a Izraela na…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán pripravuje „najsinejšiu“ odpoveď

Irán pripravuje rozsiahle údery v reakcii na smrť ajatolláha Chameneího. Informovala o tom tlačová agentúra Fars, ktorá má blízko k…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia vojna na obzore? Britské koloniálne „dedičstvo“ na hranici Pakistanu a Afganistanu

V tieni útoku „mierotvorcu“ Trumpa riadeného izraelskou loby na Irán, hroziaceho jadrovou eskaláciou, sa odohráva ďalší nebezpečný konflikt s účasťou…

01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

V Dubaji horel ikonický hotel Burdž al-Arab, údajne ho zasiahli trosky iránskeho dronu

Dubajské úrady uviedli, že trosky zo zachyteného iránskeho dronu spôsobili požiar v ikonickom hoteli Burdž al-Arab. Referuje o tom web…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americko-izraelsko-iránska vojna: perspektívy pre Irán…

V skutočnosti som dokonca trochu prekvapený tým, čo vidím, píše ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka. Úplne bezzubá iránska vláda v…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér o Iráne, Samsungu a ďalších udalostiach

Prinášame vám video premiéra Roberta Fica v ktorom už tradične komentuje udalosti týždňa. Premiér sa venuje viacerým veľmi aktuálnym témam…

28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko ako jedna z mála európskych krajín odsúdilo útok na Irán

V súvislosti s novou vojenskou eskaláciou medzi Izraelom a Iránom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s poľutovaním konštatuje,…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boráros vyhlásil, že sa musel dotknúť tela Jákliovej, aby mu došlo, že naozaj zomrela

MMA zápasník Gábor Boráros sa znovu vyjadril k prípadu tragickej autonehody jeho niekdajšej snúbenice Móniky Jákliovej z 21. januára s…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Prívrženci MAGA kritizujú Trumpa za útoky na Irán

Bývalý poradca Trumpa Michael Flynn považuje za nesprávne, že vojna sa začala bez súhlasu Kongresu

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 85 žiačok

Päťdesiatjeden žiačok zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba vidí svoju budúcnosť v SNS

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zacharovová odporučila ruským paralympionikom, aby ignorovali provokácie

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová odporučila ruským paralympijským športovcom, aby nevenovali pozornosť provokáciám a prekážkam, ktoré im kladie…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Podozrivý z lúpeže v Košiciach policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou

Podozrivý z lúpeže policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou. O prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru…

28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva

Tlačový tajomník IDF: Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva: približne 200 bojových lietadiel vykonalo rozsiahly útok na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana a Trnavy spoločne ostro vynadali Kováčikovi

Obrovskí rivali, no v otázke názoru na staro-nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika sa vzácne zhodli. Tribúnami Tehelného poľa…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poškodenie pristávacích dráh v arabských krajinách Iránom bráni americkým lietadlám vrátiť sa na letiská

Irán, 28. februára 2026 - Nové skupiny iránskych dronov a rakiet lietajú na ciele na Blízkom východe. Nové výbuchy sú…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán dnes…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko či Maďarsko, ale Zelenskému sa podarilo zasiahnúť v citlivom bode aj Američanov

Ukrajina, 28. februára 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí USA zaslalo Kyjevu protestnú nótu kvôli útoku na prístav Novorossijsk. Informovala o…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Zlé znamenie pre Trumpa: „brilantný úspech“ amerických síl ruší bolestivejšia iránska odpoveď

USA, 28. februára 2026 - Zlé znamenia? Zdá sa, že práve na tomto pozadí Donald Trump zrušil svoje druhé plánované…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa meteorologická zima, ojedinele sú prekonané teplotné rekordy, informujú meteorológovia

Sobotou sa končí meteorologická zima, ale počasie je už niekoľko dní vyslovene jarné. Popoludňajšia teplota pri slnečnom počasí dosahuje väčšinou…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

18 momentov, ktoré dokazujú, že vysokí ľudia to nemajú vždy jednoduché

Vysokí ľudia často počúvajú, aké majú šťastie, výhodu či „dar od prírody“, no realita vie byť podstatne menej pohodlná. Svet…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z Kataru, Spojených arabských emirátov a Bahrajnu hlásia výbuchy

07:24

Iránsky diplomat Íravání hovoril v OSN o stovkách civilných obetí. O mimoriadne zasadnutie bezpečnostnej rady po amerisko-izraelských útokoch na Irán požiadalo päť členov rady – Bahrajn, Francúzsko, Rusko, Čína a Kolumbia.

07:23

Pri útokoch údajne zahynuli členovia rodiny ajatolláha Chameneího. Portál The Times of Israel (TOI) uviedol, že zahynula aj manželka jedného z jeho synov, dovedna tak prišli o život štyria členovia jeho blízkej rodiny.

07:22

Trump uviedol, že iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí je mŕtvy. Trump na sociálnej sieti napísal, že Chameneího smrť nie je spravodlivosťou len pre Irán, ale aj pre všetkých Američanov a ľudí z mnohých krajín sveta.

06:33

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 20:15

.

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov