NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

19:48

Spotová cena zlata dosiahla do 14.15 h SEČ 4156,89 USD za troyskú uncu. V porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,2 %.

19:35

Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Británia vyzvali Izrael, aby zastavil narastajúce násilie osadníkov voči palestínskym civilistom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

18:58

Martin Kuba oznámil, že po 22 rokoch odchádza zo strany ODS a zakladá nový politický subjekt.

18:49

Šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová vyhlásila, že „veľmi rýchla cesta k mieru nie je pre Ukrajinu výhodná“.

18:13

Ukrajinca podozrivého zo sabotáže na plynovode Nord Stream vydali z Talianska do Nemecka. Očakáva sa, že súd vydá príkaz na jeho vzatie do väzby.

17:58

Podľa Fialu dosiahli celkové výdavky Česka naprieč jednotlivými ministerstvami a ďalšími úradmi na pomoc Ukrajine od začiatku vojny 91,3 miliardy korún. Suma zahŕňa humanitárnu aj vojenskú pomoc či projekty ekonomickej diplomacie.

17:57

FBI začala rozsiahle vyšetrovanie „teroristického útoku“ po streľbe na príslušníkov Národnej Gardy USA v blízkosti Bieleho domu vo Washingtone.

17:56

Europoslanci podporili návrh na zvýšenie transparentnosti v súvislosti s vplyvom tretích krajín na tvorbu politík EÚ. Pozíciu EP podporilo 392 europoslancov, 88 bolo proti a 133 sa zdržalo hlasovania.

17:55

Namíbijský politik Adolf Hitler Uunona si nechal zmeniť meno. Zo svojich oficiálnych dokumentov si dal odstrániť meno Hitler.

17:20

Orbán povedal, že Srbi sa v týchto ťažkých časoch môžu spoľahnúť na pomoc Maďarov.

16:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nová grécka vláda premiéra Tsiprasa sa zišla na prvom zasadnutí

Premiér Tsipras dnes členom svojho kabinetu povedal, že Grécko sa nemusí obávať platobnej neschopnosti kvôli svojim nesplateným dlhom

❚❚
.

Premiér dnes členom svojho kabinetu povedal, že Grécko sa nemusí obávať platobnej neschopnosti kvôli svojim nesplateným dlhom. Súčasne zopakoval, že má v úmysle rokovať s veriteľmi o odpísaní veľkej časti gréckeho dlhu, informovala televízia BBC.

“Nepustíme sa do obojstranne zničujúceho stretu (s veriteľmi), ale nebudeme pokračovať v politike podriadenosti,” povedal Tsipras na zasadnutí vlády, ktoré vysielala grécka televízia. Podľa vlastných slov chce v tejto otázke dosiahnuť “uskutočniteľné, spravodlivé a obojstranne prospešné riešenie”.

.

Za svoje priority Tsipras okrem toho označil pomoc obyvateľom Grécka, ktorí sa ocitli v núdzi kvôli humanitárnej kríze, boj proti korupcii a predloženie “realistických návrhov” na ekonomické oživenie krajiny.

Vytvorenie novej gréckej vlády prebehlo bleskovým tempom. Už v pondelok, deň po voľbách z 25. januára, sa Koalícia radikálnej ľavice (Syriza) dohodla na koalícii s konzervatívnou pravicovo-populistickou stranou Nezávislí Gréci a v ten istý deň Tsipras zložil premiérsku prísahu. Hneď v utorok predstavil zloženie svojho kabinetu.

Predstavitelia Európskej únie ihneď po voľbách Atény varovali, že aj nová vláda bude musieť plniť podmienky, na ktorých sa Gréci v minulosti dohodli s medzinárodnými veriteľmi.

 

Hneď v prvý deň vlády nastal názorový konflikt s Európskou úniou

.

Nová grécka vláda prvý krát zasadala iba dnes a už došlo k prvému názorovému konfliktu s Európskou úniou. Únia dnes totiž poprela tvrdenia, že Brusel ignoroval námietky Grécka, keď v utorok vydal odporúčanie pre ministrov zahraničných vecí, aby preskúmali možnosti nových sankcií proti Rusku po zhoršení vojnových aktivít na východe Ukrajiny.

Ide o prvý názorový konflikt nového gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa s bruselskou administratívou. Očakávanou “trecou plochou” medzi Aténami a Bruselom bude prehodnotenie programu medzinárodnej pomoci, ktorý spravujú Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond.

V politickej rovine ide o neočakávaný postoj Grécka, hoci bývalý europoslanec Tsipras sa už v minulosti jasne staval proti sankciám EÚ voči Rusku.

V utorok ráno vedúci predstavitelia EÚ v spoločnom vyhlásení vyzvali ministrov zahraničných vecí, aby na svojom štvrtkovom zasadnutí v Bruseli vzali do úvahy “ďalšie reštriktívne opatrenia” voči Rusku. Tsipras sa krátko na to posťažoval gréckym médiám, že s jeho krajinou túto záležitosť nekonzultovali. “Grécko s tým nebude súhlasiť,” vyhlásil Tsipras v utorok večer a dodal, že Brusel porušil “správnu procedúru”.

V reakcii na Tsiprasovo tvrdenie dnes hovorca predsedu Európskej rady Donalda Tuska, Preben Aamann, uviedol, že nie je pravda, že by boli Atény “vynechané” z procesu prípravu spoločného textu lídrov EÚ.

.

“Konzultovali sme všetkých, ako to vždy robíme, a v žiadnom prípade sme neignorovali alebo sme sa nesnažili vyhnúť Grécku, skôr naopak,” uviedol Aamann vo vyhlásení pre médiá. Spresnil, že Európska rada sa snažila nájsť špeciálne riešenie, ktoré by vyhovovalo gréckej strane. Bližšie budú o celej záležitosti rokovať diplomati EÚ na štvrtkovom stretnutí, keď medzi sebou privítajú nového šéfa gréckej diplomacie Nikosa Kotziasa.

Tsipras sa do Bruselu, kde donedávna pôsobil ako europoslanec, vráti 12. februára v rámci mimoriadneho summitu EÚ zameraného na bezpečnostné otázky a výzvy pre Európu. Situácia na Ukrajine a vzťahy s Ruskom budú patriť medzi hlavné témy rokovaní lídrov EÚ.

Z hľadiska sankcií, ak sa na ich potrebe zhodnú diplomati, je potrebné dosiahnuť jednomyseľnosť. Ak Grécko bude aj naďalej trvať na práve veta v tejto oblasti, môže zablokovať nové sankcie voči Moskve.

 

Šéfovi európskych liberálov sa nepáči Tisprasov koaličný partner

Predseda skupiny liberálov a demokratov v Európskom parlamente (ALDE) Guy Verhofstadt dnes vyslovil znepokojenie nad rozhodnutím gréckeho hnutia Syriza pribrať si ako koaličného partnera ultrapravicovú stranu Nezávislí Gréci.

“Dobrou správou je, že po prvý raz za posledných 40 rokov Grécku nebudú vládnuť dve tradičné strany Nová demokracia a PASOK. Vážime si voľbu gréckeho ľudu a dúfam, že Syriza prinesie životaschopnú a dôveryhodnú alternatívu voči rozdrobenej politike minulosti,” uviedol Verhofstadt v správe pre médiá.

Líder ALDE zároveň vyjadril znepokojenie nad tým, že Syriza sa rozhodla vybrať si ako partnera do vládnej koalície stranu Nezávislí Gréci. Podľa Verhofstadta tým Syriza otvorila dvere pre protiprisťahovaleckú, homofóbnu a antisemitskú stranu.

“Je poľutovaniahodné, že teraz máme v EÚ ministra obrany, ktorý v decembri deklaroval, že židia a moslimovia neplatia dane. Ide o druh rétoriky, ktorý bolo možné počuť medzi dvoma svetovými vojnami,” upozorni šéf ALDE.

Ministrom národnej obrany Grécka sa v utorok stal Panos Kammenos, ktorý v roku 2012 patril k zakladateľom novej politickej strany Nezávislí Gréci. Ide o euroskeptickú stranu, ktorá sa na rozdiel od Syrizy netají ambíciami na odchod Grécka z eurozóny. Kammenos sa doma “preslávil” výrokom, že Európu riadia nemeckí neonacisti.

.

Verhofstadt zopakoval, že prijateľnejším partnerom pre Syrizu by bola nová centristická strana To Potami (Rieka), ktorá podľa jeho slov tiež chce “inú Európu a iné Grécko”, ale má k tomu zodpovedný prístup.

ml

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Na čo čaká Zelenskyj, keď odmieta ústupky požadované USA v rámci mierového plánu?

V súčasnosti sa rokovania o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré sa zintenzívnili po zverejnení Trumpovho mierového plánu, opäť dostali do…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Driscoll do Kyjeva, Witkoff do Moskvy. Ako to teraz vyzerá s rokovaniami?

Vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak potvrdil, že ďalšie rokovania s americkou delegáciou o mierovom pláne sa uskutočnia “do konca…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„Európsky štít demokracie“ je v skutočnosti operačný systém cenzúry

Obhajcovia slobody prejavu už mesiace varujú, že iniciatíva „Európsky štít demokracie“ , ktorú predstavila Európska komisia, nie je ani tak…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

The Economist: Rokovania o mieri na Ukrajine sú stále živé

Napriek korupčnému škandálu, ktorý zasiahol Ukrajinu, stále prebiehajú rokovania o mieri. Na fronte sa však situácia zhoršuje, píše The Economist

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“

Bieloruský prezidnet Alexandr Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“ ak chce, aby Ukrajina zachovala svoje zostávajúce územia a nestratila Odesu…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslankyňa: „Je cieľom Európskej únie zmariť každý pokus o mier?“

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente vyzvala, aby sa jej kolegovia  “zamysleli a prestali sa správať ako urazení tínedžeri,…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto zničil blahobyt Západu? Názor globalistu na príklade Poľska

Rusko, 27. novembra 2025 - \"Poľsko podporilo Ukrajinu s 45 balíkmi pomoci so zbraňami a muníciou, a pracujeme na ďalších\"…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezinformácia ako zbraň hromadného ničenia

Rusko, 27. novembra 2025 - Faktov na analýzu je prekvapivo málo a na pokojnú a štruktúrovanú analýzu ich nie je…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Muž, ktorý podstúpil tetovanie očí, odhaľuje nebezpečenstvo celého procesu

Tetovanie očí jedného britského nadšenca tetovaní prerástlo do takého extrému, že podstúpil zákrok, ktorý odborníci označujú za mimoriadne nebezpečný -…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kríza Liverpoolu sa prehlbuje, kouč Slot sa o budúcnosť zatiaľ neobáva

Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool nemá obavy o svoju budúcnosť na Anfielde, a to ani napriek nedávnym nepriaznivým výsledkom…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

19:48

.

V Poprade zmeny vo vedení. Končia Bohunčák aj Koval, vzniká Správna rada ako poradný orgán vedenia

V hokejovom klube HK Poprad sa v tomto týždni len tak hemží novinkami. Po oznámení Ivana Droppu ako nového asistenta…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










"Ku škodlivým ideológiám je potrebné sa vyjadrovať": Poslanec Djordjevič podporil protest proti progresivizmu

Slovensko, 27. novembra 2025 - “Mesto Košice sa najprv rozhodlo natvrdo zamedziť nášmu Protest proti progresivizmu, ktorý sa má konať…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov