woke cola

NAŽIVO

Rutte oznámil, že telefonicky hovoril s Trumpom o bezpečnostnej situácii v Grónsku a Arktíde. „V našom úsilí budeme pokračovať. Teším sa na stretnutie s ním v Davose na budúci týždeň,“ napísal Rutte v príspevku na platforme X.

19:57

Zo správy, ktorú zverejnila humanitárna a rozvojová organizácia Oxfam vyplýva, že počet miliardárov na svete sa ďalej zvyšuje, rovnako ako ich majetok. Podľa správy bolo v minulom roku na svete približne 3000 miliardárov, pričom ich celkový majetok mal hodnotu 18,3 bilióna USD.

19:32

Sýrsky prezident Ahmad Šara sa stretol s vyslancom USA Tomom Barrackom a uviedol, že trvá na suverenite Damasku nad celým územím krajiny. Zároveň oznámil dohodu o prímerí s veliteľom Kurdských demokratických síl.

18:53

Orbán zverejnil na svojom konte na platforme X list od Trumpa, v ktorom ho pozýva, aby sa stal členom Rady mieru pre Pásmo Gazy. Orbán uviedol, že toto „čestné pozvanie“ prijal.

18:50

Februárový kontrakt na zlato na newyorskej burze Comex v piatok stratil 28,30 USD a uzavrel na 4595,40 USD za uncu. Spotová cena klesla o 0,43 % na 4596,09 USD.

18:18

Trump chce žalovať banku JPMorgan Chase. Tvrdí, že mu neoprávnene zrušila účet.

18:17

Osem európskych krajín, na ktoré Trump namieril nové clá pre ich jednotný postoj proti jeho požiadavkám týkajúcim sa Grónska, v nedeľu uviedlo, že tieto hrozby „podkopávajú transatlantické vzťahy a môžu roztočiť nebezpečnú špirálu“.

18:15

Talianska vláda pripravuje zákaz predaja nožov maloletým – a to aj prostredníctvom internetu. Navrhujú sa v ňom pokuty až do výšky 1000 eur pre dospelých, ktorí dostatočne nedohliadnu na maloletých, ktorí majú so sebou nôž.

17:32

Nemeckí vojaci splnili svoj pôvodný úkol v Grónsku, a preto opustili ostrov. Vyhlásil to predstaviteľ Bundeswehru, podplukovník Peter Milevchuk, v rozhovore pre mediálnu skupinu Funke.

Podľa jeho slov bola spolupráca s dánskymi kolegami „veľmi pozitívna a konštruktívna“.

„Najprv sme tu preskúmali situáciu a tým sme v podstate splnili úlohu. Teraz sa vrátime domov s výsledkami,“ povedal podplukovník.
Spomeňme, že Trump uvalil na Nemecko (a aj na ďalšie európske krajiny) clá za vyslanie vojakov do Grónska.

16:16

V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Čile prišli o život dvaja ľudia. Tamojší minister vnútra Álvaro Elizalde uviedol, že približne 500.000 obyvateľov regiónov Biobío a Nuble boli vyzvaní na evakuáciu do bezpečia.

16:14

Nemecká priemyselná a obchodná komora vyzvala EÚ na jednotný postup voči clám, ktoré Trump oznámil v súvislosti so sporom o Grónsko a ktoré majú zasiahnuť Nemecko aj ďalšie štáty.

16:10

Macron vyzval v telefonickom rozhovore s Ahmadom Šarom na „trvané prímerie“ v Sýrii po eskalácii bojov medzi jednotkami Damasku a kurdskými silami.

15:49

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

15:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nová antikampaň proti politike Coca Cola nesie príznačný názov : “Woka-Cola“

Spoločnosť Consumers’ Research spustila kampaň “Woka-Cola“, ktorou upozorňuje na pokrytectvo spoločnosti Coca Cola, ktorá dlhodobo prejavuje oddanosť voči transrodovému hnutiu a “woke” politike. „Američania dali jasne najavo, že chcú, aby spoločnosti prestali presadzovať radikálne politické programy – vrátane woke politiky a DEI, ale Coca-Cola ich odmieta počúvať,“ tvrdí kampaň. Informuje o tom Daily Wire

woke cola
Spoločnosť Consumers’ Research spustila kampaň “Woka-Cola“. / Foto : X @WillHild
❚❚
.

Consumers’ Research spustila reklamnp kampaň, v ktorej sa zameriava na ľavicovú propagandu spoločnosti Coca Cola.

„Pripravuje sa Coca Cola na boj s Trumpovou administratívou? Určite to tak vyzerá! Zatiaľ čo iné spoločnosti sa snažia zrušiť svoje woke programy, po tom, čo prezident Trump verejne vyhlásil vojnu woke agende vo verejnom aj súkromnom sektore, Coca-Cola zdvojnásobuje svoje úsilie. Spoločnosť Coca-Cola pokračuje vo svojom plnohodnotnom prijímaní woke agendy – od svojho záväzku voči DEI až po podporu mužov súťažiacich v ženských športoch a financovanie transrodového aktivizmu,“ píše sa v príspevku organizácie Consumers’ Research na X.

V novej reklamnej kampani “Woka-Cola“ Consumers’ Research upozorňuje nielen na politiku spoločnosti Coca Cola zameranú na podporu účasti mužov v ženských športoch a jej program rozmanitosti, rovnosti a inklúzie (DEI). Súčasťou reklamnej kampane má byť aj mobilný billboard pohybujúci sa v okolí sídla  spoločnosti Coca-Cola v Atlante.

„Spoločnosť Coca-Cola by sa mala radšej nazývať ‘Woka-Cola‘, keďže trvá na tom, že uprednostňuje woke politiku pred svojimi spotrebiteľmi,“ povedal výkonný riaditeľ Consumers’ Research Will Hild pre denník The Daily Wire.

„Američania dali jasne najavo, že chcú, aby spoločnosti prestali presadzovať radikálne politické programy, ale Coca-Cola ich odmieta počúvať,“ kritizuje.

.

Spoločnosť Consumers’ Research tiež rozoslala “woke alert“(typ upozornenia). Zdôraznila v ňom, že spoločnosť Coca-Cola sa zasadzuje za to, aby muži mohli hrať v ženských športoch a širšie podporuje hnutie transgenderov. Organizácia už predtým napadla túto korporáciu kvôli jej podpore DEI a jej prepojeniam s Čínou.

 

Coca Cola a transšportovci

Spoločnosť Coca-Cola v súčasnosti pôsobí v poradnej rade amerického Centra pre šport a ľudské práva (Centre for Sport and Human Rights“, CSHR). Ide o ľavicovú organizáciu, ktorá sa zasadzuje za “začlenenie transrodových športovcov“ do športových líg. Organizácia sa v podstate snaží presadiť, aby transrodové osoby súťažili v kategóriách, ktoré nezodpovedajú ich biologickému pohlaviu.

Skupina CSHR slávnostne predstavila “prvú otvorene transrodovú ženu, ktorá súťažila“ na olympijských hrách – kulturistku mužského pohlavia Laurel Hubbardovú.

CSHR stojí aj za príručkou o “začlenení transrodových, nebinárnych a intersexuálnych osôb“ na Majstrovstvách sveta vo futbale (FIFA) v roku 2026. V príručke sa uvádza, že chlapcom má byť umožnené hrať v mládežníckych futbalových ligách dievčat, požaduje sa v nej používanie rodovo neutrálneho jazyka a vyzýva FIFA, aby “diverzifikovala postupy pri prijímaní zamestnancov“.

.

„Namiesto toho, aby ustúpila od nespravodlivých a nepopulárnych postojov, ako je napríklad účasť mužov v ženských športoch či rasistická politika DEI, sa spoločnosť Coca-Cola nezmyselne rozhodla, že jej viac záleží na uspokojovaní požiadaviek woke aktivistov než na rozumných obchodných rozhodnutiach,“ uviedol Hild.

 

Ďalšie aktivity

Oddanosť spoločnosti Coca-Cola voči transrodovému hnutiu sa však nekončí pri CSHR.

Cez Nadačný fond Coca-Cola poskytla 150 000 dolárov aj organizácii Transgender Law Center (Centrum pre právo transrodových osôb, TLC) na podporu “rozvoja vedúcich pracovníkov a budovania zručností transrodových aktivistov a ich spojencov“. Krajne ľavicová organizácia TLC tiež podala podnet proti zákonu štátu Tennessee, ktorý chráni deti pred lekárskymi zásahmi na zmenu pohlavia vrátane hormonálnej terapie a nezvratných operácií, pri ktorých hrozí že deti budú neplodné.

Coca Cola tiež podporila Trevor Project, krajne ľavicovú organizáciu, ktorá podporuje deti podstupujúce nezvratné transrodové lekárske postupy, sumou najmenej štvrť milióna dolárov. Organizácia prevádzkuje tajnú internetovú diskusnú stránku pre deti, ktoré sú presvedčené, že sú opačného pohlavia. Deti na nej dokonca môžu diskutovať o svojej sexualite s dospelými a to bez vedomia rodičov.

.

Spoločnosť Coca-Cola poskytla ďalších 50 000 dolárov krajne ľavicovej organizácii Startout, ktorá sa venuje “posilneniu postavenia podnikateľov LGBTQ+“, ktorých považuje za “základnú hnaciu silu inkluzívnosti a sociálneho pokroku“.

Aj festival Atlanta Pride (dúhový pochod) v októbri 2024 zaradil spoločnosť Coca-Cola medzi svojich partnerov. Súčasťou podujatia bola “rodinná zábavná zóna“ a hodina rozprávok o drag queer (muži prezlečení a nalíčení ako ženy) pre malé deti.

 

Politika spoločnosti

Viazanosť korporácie na ľavicové dogmy však siaha až za hranice transgenderizmu a programu DEI. Coca-Cola tvrdí, že ideologický prístup je jej “strategickou obchodnou prioritou“, ktorá je “rozhodujúca pre úspech spoločnosti“.

Korporácia sa dokonca vzoprela jednému z návrhov akcionárov, ktorý by spoločnosť prinútil vydať správu zaoberajúcu sa preskúmaním, či jej politika DEI vytvára právne problémy týkajúce sa diskriminácie na základe rasy a pohlavia.

Spoločnosť Coca-Cola sa v mene DEI usiluje aj o diverzifikáciu svojho vedenia a píše, že “našou snahou je, aby do roku 2030 ženy zastávali 50 % vrcholových funkcií vo vedení spoločnosti a aby v rámci USA zastúpenie rás a etník odrážalo údaje z národného sčítania ľudu na všetkých úrovniach“.

Od programov DEI nedávno upustilo množstvo spoločností na pozadí rozsiahlejších kultúrnych zmien zameraných proti tejto ideológii – spomenieme napríklad Google .

Consumers’ Research sa domnieva, že je načase, aby tento príklad nasledovala aj spoločnosť, ktorú označila ako “Woka-Cola“.

„Ak chce spoločnosť Coca-Cola získať späť dôveru spotrebiteľov, musí skoncovať so svojimi woke metódami. Dovtedy bude spoločnosť Consumers’ Research pokračovať v bombardovaní takýchto spoločností,“ povedal Hild.

Prečítajte si tiež:

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA tajne operovali v Grónsku ešte pred Trumpovými ambíciami

USA sa v roku 2025 pokúsili tajne zhromaždiť informácie o vojenských objektoch, prístavoch a leteckých základniach v Grónsku, píše Berlingske…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Budanovovo mlčanie. Prečo nie sú žiadne správy zo stretnutí o mierovom pláne v USA?

V sobotu popoludní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že do Spojených štátov pricestovala ukrajinská delegácia na rokovania so Steveom Witkoffom…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Havana sa pripravuje na vojnový stav, v sobotu zasadal kubánsky obranný výbor

V Havane sa v sobotu uskutočnilo zasadnutie kľúčového národno-bezpečnostného orgánu, aby kubánska vláda preverila pripravenosť krajiny a vládnych a vojenských…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzinárodné koaličné sily vedené USA dokončili sťahovanie z Iraku

Iracké úrady v nedeľu oznámili, že medzinárodné sily vedené Spojenými štátmi dokončili sťahovanie z vojenských základní na území federálneho Iraku…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove nároky na Grónsko rozvírili debatu na sociálnych sieťach

Známy britský liberálny novinár a moderátor Piers Morgan sa rozhodol urobiť si žart z Trumpových nárokov na Grónsko. Príspevok získal…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vieme, kto zo slovenských biatlonistov pocestuje na ZOH. Nechýbajú Kuzminová, Bátovská Fialková či Borguľa

Slovensko získalo šesť miesteniek v biatlone na zimné olympijské hry v Taliansku, ktoré sa začnú už 6. februára. V sobotu…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

O Sauera je údajne obrovský záujem. Do leta môže jeho cena stúpnuť na 20 miliónov eur

Slovenský futbalový reprezentant Leo Sauer pôsobiaci v holandskom Feyenoorde Rotterdam by sa v roku 2026 mohol presunúť do ešte vychytenejšej…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Zľakli sa Trumpa? Nemeckí vojaci predčasne opustili Grónsko bez vysvetlenia

Nemecko, 18. januára 2026 - Skupina 15 vojakov Bundeswehru nečakane opustila Grónsko a odletela z hlavného mesta ostrova Nuuk. BILD…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rutte oznámil, že telefonicky hovoril s Trumpom o bezpečnostnej situácii v Grónsku a Arktíde. „V našom úsilí budeme pokračovať. Teším sa na stretnutie s ním v Davose na budúci týždeň,“ napísal Rutte v príspevku na platforme X.

19:57

Zo správy, ktorú zverejnila humanitárna a rozvojová organizácia Oxfam vyplýva, že počet miliardárov na svete sa ďalej zvyšuje, rovnako ako ich majetok. Podľa správy bolo v minulom roku na svete približne 3000 miliardárov, pričom ich celkový majetok mal hodnotu 18,3 bilióna USD.

19:32

Sýrsky prezident Ahmad Šara sa stretol s vyslancom USA Tomom Barrackom a uviedol, že trvá na suverenite Damasku nad celým územím krajiny. Zároveň oznámil dohodu o prímerí s veliteľom Kurdských demokratických síl.

18:53

.

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Príklad, ktorý preverí vaše matematické znalosti

Príklad, ktorý dnes koluje internetom, sľubuje rýchly test vašej inteligencie, sústredenia a logického myslenia. Na jeho vyriešenie máte len pár…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov