Dúbrava 5. februára (TASR) – Príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) zasahovali dnes popoludní v nízkotatranskej Dúbravskej doline, kde 31-ročný slovenský skialpinista pri prechode žľabom nechtiac uvoľnil lavínu. Viac ako stometrový zosuv sa neskončil tragicky aj vďaka tomu, že mal dostatočný výstroj.
Podľa spresňujúcich informácií HZS udržal lavínou strhnutého muža na povrchu špeciálny lavínový batoh. Sám sa vyhrabal zo snehu, ale jedna noha mu zostala zakliesnená pod stromom. Mobilným telefónom privolal horských záchranárov a oznámil im presné súradnice miesta, kde sa nachádzal.
Zásah HZS komplikovalo nepriaznivé počasie sprevádzané veľmi zlou viditeľnosťou. Päťčlenný tím záchranárov napriek tomu vyslobodil uviaznutého muža z lavíny, zafixoval mu poranenú nohu a zviezol do údolia, kde ho odovzdal posádke rýchlej lekárskej pomoci na ďalšie ošetrenie.