Davos 23. januára (TASR) – Nigérijský prezident Goodluck Jonathan varoval dnes pred preliatím konfliktu v Mali do viacerých afrických a západných krajín, ak sa islamistických teroristov nepodarí zvládnuť.
Na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom povedal, že teroristi "chcú vždy vytvoriť krízu" a "to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa musíme ponáhľať".
Vlaňajší marcový vojenský prevrat v Mali viedol k ovládnutiu severu krajiny islamistickými militantmi, ktorí sa nedávno začali presúvať na juh a ohrozovať zvyšok západoafrického štátu.
Goodluck Jonathan poďakoval Francúzsku za vyslanie svojich vojakov a letectva, aby teroristov z Mali vytlačilo. Kríza v Líbyi, kde sa slabá vláda usiluje o udržanie kontroly, podľa neho zhoršila situáciu v Mali, pretože bojovníci a zbrane z Líbye sa objavili v radoch malijských extrémistov.