Francúzska dráma: Hollande potvrdil štyroch mŕtvych

Paríž 9. januára 2015 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Twitter)

 

Požiadavky páchateľov nie sú zatiaľ známe

Bratia Chérif a Said Kouachioví, ktorí sú prenasledovaní kvôli útoku na parížsky satirický týždenník Charlie Habdo, ukradli ďalšie auto a opäť sú na úteku. Podľa zverejnených informácií majú jedného rukojemníka. Operácia sa odohráva severne od Paríža v meste Dammartin-en-Goële, kde bolo počuť streľbu

O začatí operácie novinárov informoval minister vnútra Bernard Cazeneuve. Minister povedal, že im polícia odrezala všetky únikové cesty, na mieste je špeciálna jednotka, policajti vyzvali miestnych občanov, aby nevychádzali. 

O požiadavkách útočníkov nie sú bližšie informácie.

 

20:11: Prezident Francois Hollande vystúpil v televízii s prejavom. V prejave potvrdil štyri obete dnešných tragických udalostí, zároveň ocenil odvahu policajtov a všetkých, ktorí sa operácie zúčastnili. Incident v židovskej štvrti Porte de Vincennes označil za otrasný prejav antisemitizmu. Prezident v prejave ďalej uviedol, že hrozby pre Francúzsko ešte nepominuli a doplnil, že ochrana verejnosti v krajine bude aj naďalej posilňovaná. 

19:40: Televízia BFMTV zverejnila telefoické interview s Amedym Coulibalym, v ktorom uvádza, že útoky synchronizoval s útočníkmi v redakcii Charlie Hebdo a prihlásil sa k Islamskému štátu.

19:30: Minister vnútra Bernard Cazeneuve v televíznom vystúpení pochválil prácu polície a bezpečnostných zložiek. Polícia stále pátra po Hayat Boumeddieneovej.

19:25: Anonymus vo videu na YouTube uvádza, že sa pomstí vypnutím džihádistických webstránok. Video s odkazom si môžete pozrieť tu:

 

19:20:  Sky News informuje, že polícia našla telo, ktoré môže patriť štvrtému útočníkovi.

19:15: V meste Montpeiller v klenotníctve trvá ďalšia rukojemnícka dráma, no média zatiaľ nevedia, či súvisí s dnešnými udalosťami. Prípadne, či nejde o nevydarenú lúpež.

18:55: Minister vnútra Bernard Cazeneuve vyjadril ľútosť nad obeťami tragických udalostí posledných dní odohrávajúcich sa v Paríži.

18:50: Televízia Sky News uviedla, že druhým človekom, ktorý zadržiaval rukojemníkov v kóšer obchode bol muž. Vyvrátila tak informáciu, že druhou útočníčkou bola žena.

18:40:  AFP informovala, že počet obetí stúpol na päť.

18:35: Televízia Sky News informovala, že z obchodu ušiel ďalší podozrivý muž a Hayat Boumeddieneová na mieste počas policajného zásahu nebola.

18:25: Televízia CNN priniesla informáciu, že podozrivá Hayat Boumeddieneová polícii unikla počas oslobodzovacej akcie rukojemníkov v obchode. Podľa BBC podozrivú ženu pravdepodobne hľadajú.

18:20: Prezident Francois Hollande dnes večer v súvislosti s rukojemnickými drámami prehovorí k národu.

18:10: Zdroj blízky Le Figaro uviedol, že štyria zranení sú v kritickom stave.

18:00: Česká ČT24 uvádza, že medzi zranenými je aj niekoľko členov komanda.

17:55: Podľa informácii televízie France24, pričom sa odvoláva na policajné zdroje, počas zásahu v supermarkete v židovskej štvrti Porte de Vincennes zomreli najmenej štyria ľudia.

17:50: Zásah protiteroristických jednotiek bol podľa francúzskych médii profesionálny. 

17:45: Podľa spravodajskej stanica BFM TV niekoľko členov zasahujúceho policajného komanda v obchode utrpelo zranenia

17:35: Podľa policajného zdroja zomrel aj útočník z obchodu s kóšer potravinami v Paríži, niekoľko rukojemníkov vyšlo z obchodu, nie je však známe, či sú všetci rukojemníci v poriadku 

17:30: Le Monde informuje, že obidvaja islamisti, kterí zadržiavali rukojníkov v tlačiarni sú mŕtvi

17:05: Podľa Le Monde Z okolia tlačiarne v Danmartin-en-Goele je počuť výstrely, nie je však jasné, či výstrely boli iba na jednej strane alebo boli z obidvoch strán

16:55: Podľa najnovších informácií francúzske ministerstvo vnútra vyvrátilo správy o dvoch mŕtvych, ktorých si údajne podľa médií vyžiadala prestrelka a následná rukojemnícka dráma v predajni. Ako informuje ministerstvo v supermarkete bol postrelený len jeden človek, a utrpel pritom vážne zranenia. Túto informáciu potvrdila agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje z polície. Presný počet rukojemníkov nie je známy

16:35: Útočník, ktorý prepadol obchod v Paríži, sa vyhrážal, že zabije všetkych rukojemníkov, ak sa polícia odhodlá zaútočiť na dvoch islamistov ktorých obkľúčili v tlačiarni severne od Paríža. Túto informáciu priniesol portál AP

15:55: Televízia iTelé priniesla informáciu, že ešte 6. januára varovala Paríž alžírska tajná služba.

15:50: Amedy Coulibaly údajne požaduje, aby francúzska polícia nechala ísť bratov Kouachiovcov

15:45: Polícia informovala, že na Tracadero išlo o falošný poplach.

15:44: Televízia Sky News informovala o zásahu polície na mieste ďalšieho incidentu, neďaleko Eiffelovej veže na Trocadero.

15:40: Podľa médii odkázal útočník z obchodu polícii: “Vy veľmi dobre viete, kto som”.

15:22: Podľa francúzskej polície  muž a žena, ktorí útočili v židovskom obchode s kóšer potravinami pravdepodobne tvoria pár.  Ide o 32-ročného Amedyho Coulibalyho a 26-ročná Hayat Boumeddieneová.

15:20: Nemocnica nachádzajúca sa v blízkosti rukojemníckej drámy je pripravená na príliv obetí a na mieste sa nachádza aj viacero sanitiek.

15:13: Spoločnosť MAFRA na svojej budove vyvesila nápis “Je suis Charlie”, čím vyjadrila solidaritu s obeťami stredajšieho útoku.

15:10: Špeciálne zásahové jednotky spolupracujú s miestnou políciou, od ktorej získavajú informácie

15:07: Podľa slovenského policajného vyjednávača, ktorý urobil analýzu súčasnej situácie uviedol, že francúzski policajti sú v extrémne ťažkej situácii, pretože majú dočinenia s fanatikmi

15:05: Podľa informácii Le Pont sú medzi rukojemníkmi dvaja muži, dve ženy a dokonca štvormesačné dieťa.

14:50: V potravinách útočili muž a žena. Polícia zverejnila ich fotky.

 

14:40: Rukojemnícka dráma sa podľa informácií televízie RTL dobre nevyvíja. Na portáli Reuters hlásia dvoch mŕtvych. 

14:25: Podľa viacerých informácií na Twitter polícia nariadila evakuáciu blízkeho okolia obsadeného obchodu ako aj uzavrela stanice metra. Na tvar miesta smeruje aj  minister vnútra Bernard Cazeneuve.

13:57: Zverejnené informácie uvádzajú, že medzi rukojemníkmi v Paríži sa nachádzajú ženy aj deti.

13:44: Francúzske média informovali, že v obchode s košér potravinami boli zajatí rukojemníci. Útočník je spájaný s vraždou policajtky z juhoparížskeho predmestia Montrouge.

13:38: Z východnej časti Paríža v obchode s košér potravinami hlásia streľbu.

13:34: Prioritou pre francúzske bezpečnostné zložky nie je útok, ale nadviazanie dialógu s útočníkmi, zverejnil hovorca francúzskeho ministerstva vnútra.

13:25: Podľa BBC dorazilo na miesto 12 školských autobusov s cieľom evakuovať deti z budovy materskej a základnej školy, ktorá sa nachádza v blízkosti policajnej akcie proti parížskym útočníkom. 

13:19: V okolí budovy tlačiarne sa nachádzajú skupinky policajtov, ktorí sú vyzbrojení samopalmi.

13:28: Kvôli útočníkom je v pohotovostii 88 000 policajtov a vojakov.

13:10: Francúzsky premiér Manuel Valls vyhlásil, že ide o vojnu proti terorizmu, ale nie proti náboženstvu, ani civilizácii. Zároveň avizoval prijatie nových opatrení, ktoré sú nutné ako reakcia na teroristické hrozby.

12:55: Klerik abú sad al-Ansarz z irackého Mosulu vyhlásil, že za útok na redakciu Charlie Hebdo je zodpovedná teroristická skupina Islamský štát.

12:46: Podľa francúzskych médií strelec z juhoparížskeho predmestia Montrouge, kde po streľbe  zomrela jedna policajtka a jeden policajt bol vážne zranený, bol v kontakte so Chérifom a Saidom Kouachiovcami, ktorí sú podozriví zo stredajšieho útoku na redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo.

12:35: Len približne 300 až 500 metrov od tlačiarne, kde sa sú útočníci, sa nachádza budova, kde sídli materská a základná škola, v ktorej je okolo 200 detí. Objekt je uzavretý, strážia ho policajti.

12:30: Fotograf britského denníka The Daily Telegraph zverejnil na Twitteri forografiu policajta z miesta rukojemníckej drámy, za ktorého chrbtom sa nachádza na ceste tank.

12:10: Útočníci počas telefonického rozhovoru s políciou uviedli, že chcú zomrieť ako múčeníci.

11:56: Najnovšie informácia tvrdia, že rukojemníkom je 28-ročný muž, pracovník tlačiarne.

11:50: Podľa informácií BBC predavač obchodu vo francúzskom meste, kde sa odohráva rukojemnícka dráma, si s jedným z útočníkov potriasol ruku a ten mu povedal, aby odišiel a zavolal políciu, pretože civilistov nezabije.

11:39: François Hollande na tlačovej konferencii zároveň pripustil, že existovali isté náznaky o možnosti takého útoku. Dodal tiež, že vo Francúzsku je aktuálne najvyšší stupeň bezpečnostných opatrení.

11:34: Podľa niektorých zdrojov prestala v Dammartin-en-Goele fungovať mobilná sieť, zverejnil portál L’Obs.

11:30: Francúzsky prezident François Hollande počas tlačovej konferencie varoval pred stigmatizáciou moslimov.

11:25: Polícia opätovne požiadala média, aby prestali vysielať zábery na policajtov, ktorí sa rozmiestňujú na streche budovy.

11:22: Z miesta zásahu boli odvolané vrtuľníky, zverejnila Česká televize.

11:20: Podľa Daily Mirror a iTélé je rukojemníkom žena.

11:19: Francúzska polícia požiadala médiá, aby prestali vysielať zábery z protiteroristickej operácie proti ozbrojencom.

11:15: Francúzsky minister Bernard Cazeneuve počas tlačovej konferencie novinárom uviedol, že teroristov sa budú snažiť zatknúť v čo najbližšej dobe. Opatrenia podľa neho umožňujú konať veľmi rýchlo.

11:10: Francúzska polícia povolala ďalších 1500 príslušníkov policajného zboru ako aj tímy záchranárov.

11:08: Vyjednávanie s útočníkmi prebieha prostredníctvom telefónu. Obaja sú údajne ochotní zomrieť ako múčeníci.

11:04: Francúzska prokuratúra zverejnila informáciu, že útočníci zajali jedného rukojemníka. Podľa dohadov ide o majiteľa auta značky Peugeot, ktoré útočníci ukradli.

11:02: Polícia po bratoch Kouachiových pátra severne od Paríža od štvrtka. Jeden z nich prešiel výcvikom al-Káidy v Jemene. Rodičia bratov pochádzajú z Alžírska. Muži vo veku 32 a 34 rokov sú ozbrojení a veľmi nebezpeční.

10:55: Podľa nateraz zverejnených informácií v priľahlých nemocniciach zatiaľ neevidujú žiadne obete.

10:50: Elyzejský palác avizoval tlačovú konferenciu, ktorá by mala začať o 11.00 hodine.

10:40: Nad oblasťou, kde sa uskutočňuje policajná operácia, boli odklonené lety, keďže v blízkosti sa nachádza medzinárodné letisko Charlese de Gaulla (Roissy). Letisko uzatvorilo dve zo štyroch prístavacích plôch. Dôvodom je prelet vrtuľníkov.

10:31: Niektoré informácie tvrdia, že boli zajatí až štyria rukojemníci.

10:30: Polícia obkľúčila unikajúcich útočníkov, ktorí sa zabarikádovali v tlačiarni Création Tendance Découverte v meste Dammartin-en-Goele.

10:15: Francúzske médiá zverejnili informácie o dvoch mŕtvych a dvoch zranených v meste Dammartin-en-Goele, ktorých majú mať na svedomí unikajúci páchatelia. Avšak úrad parížskeho prokurátora informácie o mŕtvych poprel.

10:00: Le Figaro zverejnil, že polícia začala s útočníkmi vyjednávať.

“Tri vrtuľníky protiteroristickej jednotky francúzskej Gendarmerie, alebo jednotky špeciálneho určenia francúzskej polície krúžia nado mnou a odlietajú na Dammarten en Goele” – napísal na svojom Twitterovom účte priamo z miesta novinár Roman Tamburrino.

 

ad

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Slovenské školy navštevuje vyše 10.000 žiakov z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Slovenské školy navštevuje takmer 10.300 žiakov z Ukrajiny. Vyplýva to z údajov o počte odídencov z Ukrajiny k 31. októbru, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe v týchto dňoch Najviac žiakov podľa údajov navštevuje základné školy,…

V obci Košeca zlomili slovenský rekord v tvorbe najväčšieho adventného venca

0 icon

Košeca 27. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca zlomili v nedeľu v obci Košeca, okres Ilava. Veniec, ktorý tamojší obyvatelia vytvorili, má priemer 36 metrov a 20 centimetrov. Potvrdil to zástupca Slovenskej knihy rekordov Igor Svítok Akciu nazvali Adventný amfiteáter. Na okrúhlom obvodovom múre…

Kanada prvýkrát víťazom Davisovho pohára, rozhodol Auger-Aliassime

0 icon

Malaga 2á. novembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Joan Monfort)   Tenisti Kanady sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Davisovho pohára. Vo finálovom dueli v Malage si poradili s Austráliou 2:0. O rozhodujúci bod pre kanadské farby sa postaral Felix Auger-Aliassime, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alexa de Minaura 6:3, 6:4 V…

Na strednom a východnom Slovensku treba počítať s poľadovicou

0 icon

Liptovský Hrádok 27. novembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj, Facebook)   V okresoch na strednom a východnom Slovensku sa môže z nedele na pondelok (28. 11.) tvoriť poľadovica. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí v niektorých okresoch Banskobystrického kraja a v…

Prigožin uviedol prekvapivý cieľ útoku na Bachmut

0 icon

Kyjev 27. novembra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   "Bachmut (Artemovsk) je veľká, dobre opevnená oblasť s cestami, predmestiami a vodnými bariérami. Ukrajinská armáda je dobre pripravená a kladie slušný odpor Našou úlohou nie je samotný Bachmut, ale zničenie ukrajinskej armády a zníženie jej bojového potenciálu, čo je mimoriadne pozitívne v iných smeroch,…

Macron je ako polepetko, ktoré príchádza stále neskoro

0 icon

Paríž 27. novembra 2022 (HSP/vz.ru/Foto:Facebook)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron robí v poslednom čase viac rozruchu ako zvyčajne. Pohádal sa so všetkými spojencami Paríža a je pripravený posunúť konflikt s Moskvou na novú úroveň a žiada, aby bolo Rusko potrestané za výpadok elektriny na Ukrajine. Aké ciele sleduje? A prečo…

Západní predstavitelia potrebujú pomoc bánk, aby podľa vlastných potrieb oslabili sankcie voči Rusku

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Keď západné firmy po invázii na Ukrajinu utiekli z Ruska, pridali sa k nim aj banky a poisťovne. Obávali sa trestného stíhania za porušenie sankcií a verejnej mienky za plnenie vojnovej pokladnice Vladimira Putina. Západná kampaň za ekonomický šok a úder do značnej miery…

Špičkové značky opúšťajú Twitter, pretože miliardársky majiteľ nadáva ich šéfom

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/ft/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)   Podnikanie Twitteru za 5 miliárd dolárov ročne je ohrozené, keďže Elon Musk sa dostal do konfliktu s inzerentmi Viaceré popredné reklamné agentúry a nákupcovia médií pre denník Financial Times uviedli, že takmer všetky veľké značky, ktoré zastupujú, pozastavili svoje výdavky na platforme sociálnych…

Nový škandál na majstrovstvách sveta vo futbale v Katare

0 icon

Dauha 27. novembra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   27-ročný kamerunský záložník Gael Ondoua mal v zápase proti Švajčiarsku na nohách kopačky s ruskou a kamerunskou vlajkou FIFA po ruskej invázii na Ukrajinu vylúčila ruský národný tím z majstrovstiev sveta 2022 a zakázala aj používanie ruských symbolov - štátnej hymny, názvu krajiny a…

Tak lekári si vydobyli plat 2,5 násobku priemernej mzdy. Je to dohoda, ktorá otvorí konflikt naprieč celou spoločnosťou

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Jaroslav Novák)   "Tak lekári si vydobyli plat 2,5 násobku priemernej mzdy. Čo teraz?" pýta sa poslanec NR SR za stranu Život Tomáš Taraba Taraba poukázal na spoločenský problém, ktorý táto dohoda lekárov otvorila a umožnila si verejnosti uvedomiť. Vo svojom komentári pokračuje: "Učitelia…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

Prečo dal Zelenskyj príkaz na masovú popravu

0icon

Jurij Selivanov: Vražda podľa plánuHromadná streľba do ruských zajatcov zo strany bojovníkov kyjevského režimu v žiadnom prípade nebola spontánnym, emotívnym činom radových vojakov, ale má všetky znaky a predpoklady starostlivo naplánovaného vojnového zločinu kyjevským vedením a jeho americkými patrónmi Predseda ruskej &Sca

Peter Lipták

Čo sa stalo Jurajovi Krajčíkovi?

0icon

1. Tento 19 ročný mladý muž na svojom Twitteri 15.8.2022 uviedol, že je homosexuálny Žid. Jeho vyhlásenie z Twittera, kde je to Jurajom Krajčikom napísané, reprodukovala vo svojej reportáži aj televízia JOJ (noviny.sk)https://www.noviny.sk/krimi/711690-o-tom-co-sa-odohrav

Marek Brna

Rusko a my

0icon

Pred pár rokmi som zhliadol úryvok videa, kde sa ukrajinské deti v tábore učili strieľať zo samopalu a ako terč im slúžila maketa s hlavou Putina. Pomyslel som si: To je niečo mimoriadne choré. Pýtam sa, existuje alebo existovalo niečo podobné v Rusku, strieľali tam deti na trebárs Obamu?   …

Ľubica Cyprianová

Môj názor na úlohu umenia

0icon

Umenie je večné a krásne, pretože prináša svetu krásu a dobro Úloha umenia -

Erik Majercak

Kapitalizmus nie je zdrojom bohatstva ale spôsobom rozdelenia výsledku práce spoločnosti

0icon

Klamstvo, že kapitalizmus je zdrojom bohatstva je nám vtĺkané do hláv od 89. Áno je to zdrojom bohatstva, ale len pre niektorých. Pre zvyšok je to spôsob ako sa na delení výsledného produktu nepodieľať, alebo podieľať sa v miere, ktorá je proporcionálne nižšia o hodnotu, ktorá ide tým, čo na systéme benefitujú…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke prvý deň vianočných trhov v centre Trenčína

Autor: FOTO TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Slovenské školy navštevuje vyše 10.000 žiakov z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Slovenské školy navštevuje takmer 10.300 žiakov z Ukrajiny. Vyplýva to z údajov o počte odídencov z Ukrajiny k 31. októbru, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe v týchto dňoch Najviac žiakov podľa údajov navštevuje základné školy,…

V obci Košeca zlomili slovenský rekord v tvorbe najväčšieho adventného venca

0 icon

Košeca 27. novembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca zlomili v nedeľu v obci Košeca, okres Ilava. Veniec, ktorý tamojší obyvatelia vytvorili, má priemer 36 metrov a 20 centimetrov. Potvrdil to zástupca Slovenskej knihy rekordov Igor Svítok Akciu nazvali Adventný amfiteáter. Na okrúhlom obvodovom múre…

Kanada prvýkrát víťazom Davisovho pohára, rozhodol Auger-Aliassime

0 icon

Malaga 2á. novembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Joan Monfort)   Tenisti Kanady sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Davisovho pohára. Vo finálovom dueli v Malage si poradili s Austráliou 2:0. O rozhodujúci bod pre kanadské farby sa postaral Felix Auger-Aliassime, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alexa de Minaura 6:3, 6:4 V…

Na strednom a východnom Slovensku treba počítať s poľadovicou

0 icon

Liptovský Hrádok 27. novembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj, Facebook)   V okresoch na strednom a východnom Slovensku sa môže z nedele na pondelok (28. 11.) tvoriť poľadovica. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí v niektorých okresoch Banskobystrického kraja a v…

Prigožin uviedol prekvapivý cieľ útoku na Bachmut

0 icon

Kyjev 27. novembra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   "Bachmut (Artemovsk) je veľká, dobre opevnená oblasť s cestami, predmestiami a vodnými bariérami. Ukrajinská armáda je dobre pripravená a kladie slušný odpor Našou úlohou nie je samotný Bachmut, ale zničenie ukrajinskej armády a zníženie jej bojového potenciálu, čo je mimoriadne pozitívne v iných smeroch,…

Macron je ako polepetko, ktoré príchádza stále neskoro

0 icon

Paríž 27. novembra 2022 (HSP/vz.ru/Foto:Facebook)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron robí v poslednom čase viac rozruchu ako zvyčajne. Pohádal sa so všetkými spojencami Paríža a je pripravený posunúť konflikt s Moskvou na novú úroveň a žiada, aby bolo Rusko potrestané za výpadok elektriny na Ukrajine. Aké ciele sleduje? A prečo…

Západní predstavitelia potrebujú pomoc bánk, aby podľa vlastných potrieb oslabili sankcie voči Rusku

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Keď západné firmy po invázii na Ukrajinu utiekli z Ruska, pridali sa k nim aj banky a poisťovne. Obávali sa trestného stíhania za porušenie sankcií a verejnej mienky za plnenie vojnovej pokladnice Vladimira Putina. Západná kampaň za ekonomický šok a úder do značnej miery…

Špičkové značky opúšťajú Twitter, pretože miliardársky majiteľ nadáva ich šéfom

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/ft/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)   Podnikanie Twitteru za 5 miliárd dolárov ročne je ohrozené, keďže Elon Musk sa dostal do konfliktu s inzerentmi Viaceré popredné reklamné agentúry a nákupcovia médií pre denník Financial Times uviedli, že takmer všetky veľké značky, ktoré zastupujú, pozastavili svoje výdavky na platforme sociálnych…

Nový škandál na majstrovstvách sveta vo futbale v Katare

0 icon

Dauha 27. novembra 2022 (HSP/Foto:screenshot)   27-ročný kamerunský záložník Gael Ondoua mal v zápase proti Švajčiarsku na nohách kopačky s ruskou a kamerunskou vlajkou FIFA po ruskej invázii na Ukrajinu vylúčila ruský národný tím z majstrovstiev sveta 2022 a zakázala aj používanie ruských symbolov - štátnej hymny, názvu krajiny a…

Tak lekári si vydobyli plat 2,5 násobku priemernej mzdy. Je to dohoda, ktorá otvorí konflikt naprieč celou spoločnosťou

0 icon

Bratislava 27. novembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar, Jaroslav Novák)   "Tak lekári si vydobyli plat 2,5 násobku priemernej mzdy. Čo teraz?" pýta sa poslanec NR SR za stranu Život Tomáš Taraba Taraba poukázal na spoločenský problém, ktorý táto dohoda lekárov otvorila a umožnila si verejnosti uvedomiť. Vo svojom komentári pokračuje: "Učitelia…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Prečo dal Zelenskyj príkaz na masovú popravu

0icon

Jurij Selivanov: Vražda podľa plánuHromadná streľba do ruských zajatcov zo strany bojovníkov kyjevského režimu v žiadnom prípade nebola spontánnym, emotívnym činom radových vojakov, ale má všetky znaky a predpoklady starostlivo naplánovaného vojnového zločinu kyjevským vedením a jeho americkými patrónmi Predseda ruskej &Sca

Peter Lipták

Čo sa stalo Jurajovi Krajčíkovi?

0icon

1. Tento 19 ročný mladý muž na svojom Twitteri 15.8.2022 uviedol, že je homosexuálny Žid. Jeho vyhlásenie z Twittera, kde je to Jurajom Krajčikom napísané, reprodukovala vo svojej reportáži aj televízia JOJ (noviny.sk)https://www.noviny.sk/krimi/711690-o-tom-co-sa-odohrav

Marek Brna

Rusko a my

0icon

Pred pár rokmi som zhliadol úryvok videa, kde sa ukrajinské deti v tábore učili strieľať zo samopalu a ako terč im slúžila maketa s hlavou Putina. Pomyslel som si: To je niečo mimoriadne choré. Pýtam sa, existuje alebo existovalo niečo podobné v Rusku, strieľali tam deti na trebárs Obamu?   …

Ľubica Cyprianová

Môj názor na úlohu umenia

0icon

Umenie je večné a krásne, pretože prináša svetu krásu a dobro Úloha umenia -

Erik Majercak

Kapitalizmus nie je zdrojom bohatstva ale spôsobom rozdelenia výsledku práce spoločnosti

0icon

Klamstvo, že kapitalizmus je zdrojom bohatstva je nám vtĺkané do hláv od 89. Áno je to zdrojom bohatstva, ale len pre niektorých. Pre zvyšok je to spôsob ako sa na delení výsledného produktu nepodieľať, alebo podieľať sa v miere, ktorá je proporcionálne nižšia o hodnotu, ktorá ide tým, čo na systéme benefitujú…

Vášeň v Tebe

Najprv poplašné správy, teraz už skutočnosť. Speváčku z Flashdance našli mŕtvu

0 icon

Uplynulý štvrtok sa začala šíriť správa o smrti oscarovej speváčky z Flashdance Irene Cara. V piatok prišlo vyhlásenie hovorcu, že speváčka žije a informácie o jej smrti nie sú pravdivé. V sobotu však

Je prvá adventná nedeľa. Ktorý člen rodiny by mal zapáliť 1. sviečku?

0 icon

Dnes sa prvou adventnou nedeľou začína advent. Váš adventný veniec má všetky štyri sviece ešte nezapálené. Viete, komu podľa tradície prislúcha zapáliť práve prvú sviečku? Prvá sviečka je sviečkou nádeje a zapaľuje ju najmladšie dieťa rodiny. Podľa tradície by sa mala zapáliť pred večerou. Na budúcu adventnú nedeľu by malo zapáliť…

K vianočnému upratovaniu patrí aj pranie záclon. Viete, ako docieliť, aby boli biele ako šaty nevesty?

0 icon

Určite ste si už všimli, že vaše záclony časom strácajú svoju krásnu bielu farbu – žltnú alebo až šednú. Existuje spôsob, ako ich udržať snehovo biele? Prinášame vám niekoľko tipov, ako prinavrátiť záclonám ich belosť. A všetko nájdete vo svoje kuchyni. Domáce prostriedky pre snehovo biele záclony

Ou, toto asi mladé mamy nečakali. Zdena Studenková im prehovorila do svedomia

0 icon

Populárna slovenská herečka Zdena Studenková koncom júna avizovala prekvapenie. Dnes už vieme, že išlo o jej tretiu kuchársku knihu - Aj varenie je umenie. V súvislosti s ňou však mladým matkám adresovala otvorené slová. Herečka svoju knihu predstavila aj na knižnom veľtrhu v Bratislave. Počas diskusie priznala, že jej strava nepozostáva len zo zelených…

Jiřina Bohdalová opäť čelí slovnému útoku. Prežíva veľké sklamanie, prehovorila aj o svojej smrti

0 icon

Populárna česká herečka 91-ročná Jiřina Bohdalová sa opäť stala terčom slovného útoku. Tentokrát na ňu zaútočil ostravský usporiadateľ akcií Peter Baránek. Bohdalová pred redaktorom Extra neskrývala sklamanie z toho, ako sa ľudia v dnešnej dobe správajú. Peter Baránek cez víkend v Ostrave chystal dve predstave

Armádny Magazín

Satelitné snímky ukazujú novú ruskú obranu v mori pri Sevastopole a Novorossijsku

0 icon

Rusko, 27.november 2022 (AM) – Po masívnom útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na základňu Čiernomorskej flotily v Sevastopole z 29. októbra Rusko výrazne posilnilo obranu svojich hlavných námorných prístavov na Čiernom mori. Ukázali to nové satelitné snímky zverejnené na webovej stránke západného vojenského analytika známe

November vo vojenských dejinách

0 icon

Slovensko, 27.november 2022 (AM) – V ostatných dvoch storočiach sa do vojenských dejín významne zapísal aj november. Napríklad bitkou Rusov s Napoleonom pri Berezine (26. 11. 1812), úmrtím jedného z najvýznamnejších vojen

Ako zmierenie medzi Erdoganom a Asadom posilní pozíciu Ruska

0 icon

Sýria, 27.november 2022 (AM) – Politológovia už niekoľko dní čakajú na oficiálne potvrdenie veľkej medzinárodnej senzácie – zmierenia dvoch odvekých nepriateľov Erdogana a Asada. Ale práve teraz Turecko vedie vojenskú operáciu v Sýrii. Prečo Erdogan dáva najavo, že je pripravený stretnúť sa s Asadom – a ako môže byť táto doho

Ako strieľajú tí najlepší. V Thajsku prebehli majstrovstvá sveta v praktickej streľbe

0 icon

Thajsko, 27.november 2022 (AM) – Vyvrcholením tohto ročníka pretekov v praktickej streľbe sú majstrovstvá sveta IPSC Handgun World Shoot 2022 organizované v thajskom meste Pattaya.  Už 19. ročník súbojov najlepších strelcov planéty v streľbe podľa pravidiel IPSC prebieha od 16. novembra až do 3. decembra 2022. Hlavné preteky, na ktorom sa zúčastní strelecká…

Západ si už demilitarizoval zásoby a tak tlačí Ukrajinu do rozhodujúcej bitky. Prehľad vojenskej operácie

0 icon

Ukrajina, 27. november 2022 (AM) – Okamžite po dokončení Zelenského víťazného fotenia v Chersone, ozbrojené sily Ukrajiny začali v tomto meste rozmiestňovať pechotu, techniku ​​a údernú techniku, skrývajúc sa za obytnými budovami, školami a nemo

TopDesať

10 najzvláštnejších vecí, ktoré sa pasažieri snažili prepašovať na palubu lietadla

0 icon

Ľudia sú nepoučiteľní. Dnes si ukážeme 10 najzvláštnejších vecí, ktoré sa pasažieri snažili prepašovať na palubu lietadla. S odhadovanými 22,2 miliónmi domácich a globálnych letov v roku 2021 a priemerne 2 miliónmi ľudí, ktorí lietajú každý deň, je iba prirodzené, že TSA zaviedla prísne smernice. Tieto smernice určujú, čo je…

Týchto ľudí uväznili do emocionálnej pasce nešťastné udalosti

0 icon

Nešťastné udalosti, nešťastie alebo smola. Všetky tieto slová opisujú problémy s ktorými sa stretávajú mnohí z nás.  Sú chvíle, keď má každý z nás pocit, že vesmír sa spojil proti nám. Či už je to naša vlastný chyba, alebo preto, že veci naberú nečakane nesprávny smer, život nám niekedy ponúka…

Sprchovanie: Chyby pri sprchovaní, ktoré ovplyvňujú naše zdravie

0 icon

Ak sa chceš cítiť vo svojom tele sviežo a čisto, potrebuješ spraviť niekoľko vecí, aby si tento efekt dosiahol. Čistenie zubov, umývanie rúk a sprchovanie. Hlavným a najdôležitejším očisťovacím procesom je jednoznačne sprchovanie. Niektorí ľudia uprednostňujú sprchu, zatiaľ čo iní si radšej užívajú čas ponorení vo vani. Kúpanie aj sprcha odstraňujú z nášho tela odumreté…

Slanina ako medicínsky zázrak? Týmto liečivým účinkom nebudeš veriť

0 icon

Slanina je skvelou pochutinou a určite nenahraditeľnou súčasťou slovenského národného jedla, a nezostáva iba pri tom. Budeme sa ti snažiť vyvrátiť mýty o nezdravom tuku ako je slanina. Priblížime ti jej kozmetické a liečivé účinky i slaninovú diétu. Ak si prečítaš týchto pár riadkov, prídeš na to, že slanina nie je až taká zlá a jej využitie v domácej…

TOP10: Najväčšie zlyhania miliardárov v dejinách

0 icon

V dnešnom príspevku tie najväčšie zlyhania miliardárov v dejinách ľudstva. Títo ľudia nám tak dokážu, že s veľkými peniazmi prichádza aj veľká zodpovednosť a pomyselná čiara medzi bohatstvom a chudobou je naozaj tenká. Možno v tebe rezonuje nedávny kolaps kryptoburzy FTX a následný "bankrot" jej zakladateľa. Sam Bankman-Fried bol ešte pred…

FOTO DŇA

Na snímke prvý deň vianočných trhov v centre Trenčína

Autor: FOTO TASR-Radovan Stoklasa

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali