Prezident Federácie nemeckého priemyslu Siegfried Russwurm

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump v pondelok večer zažaloval britskú verejnoprávnu spoločnosť BBC za údajné ohováranie kvôli zostrihanej verzii jeho prejavu odvysielaného vo vlaňajšom dokumente Panorama. Úprava mala vyvolať dojem, že vyzýval na násilné činy krátko pred útokom jeho stúpencov na Kapitol 6. januára 2021.

07:02

 Útočníci, ktorí v nedeľu počas osláv židovského Sviatku svetiel (Chanuka) na pláži Bondi v Sydney pripravili o život 15 ľudí, boli podľa austrálskeho premiéra Anthonyho Albaneseho zrejme motivovaní „ideológiou Islamského štátu“. Inšpiráciu touto militantnou organizáciou neskôr potvrdila aj polícia.

07:02

Ukrajina požiada Spojené štáty o sprísnenie sankcií voči Rusku a o zvýšenie vojenskej pomoci vrátane dodávok zbraní dlhého doletu, ak Moskva odmietne mierové návrhy, o ktorých rokujú Kyjev, Washington a európski lídri. V noci na utorok to po rozhovoroch v nemeckom Berlíne uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky.

07:01

Pápež Lev XIV. počas modlitby za obete útoku na pláži Bondi v austrálskom Sydney vyzval na ukončenie antisemitského násilia. Informujú agentúry AFP a ANSA.

Včera 20:12

Nový český minister zahraničných vecí Petr Macinka dúfa, že vojnu na Ukrajine by sa mohlo podariť ukončiť do 24. februára budúceho roka, keď uplynú štyri roky od celoplošnej ruskej invázie. Sám k tomu chce prispieť.

Petr Macinka
Na snímke zľava český minister zahraničných vecí Petr Macinka preberá od prezidenta ČR Petra Pavla poverenie riadiť rezort zahraničných vecí a rezort životného prostredia počas vymenovania členov novej českej vlády premiéra Andreja Babiša. Praha, 15. decembra 2025 / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 20:09

Spojené kráľovstvo opustilo v období od júna 2024 do júna 2025 približne 25.000 Poliakov, uviedol to Poľský ekonomický inštitút, ktorý sa odvoláva na britský štatistický úrad.

Do ostrovného kráľovstva prišlo asi 6 000 občanov Poľska, čo znamená čistý odlev obyvateľov na úrovni 19.000 osôb. Informuje agentúra PAP.

Včera 20:06

Podľa šéfky britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliovej ruský prezident Vladimir Putin naťahuje mierové rokovania o Ukrajine. Testuje Západ taktikami, ktoré spadajú „tesne pod hranicu vojny“.

Metreweliová ďalej tvrdí, že Putin je aj naďalej odhodlaný „podrobiť si Ukrajinu a strpčovať členov NATO“. Informuje agentúra AP.

Blaise Metreweliová
Na snímke riaditeľka britskej tajnej služby MI6 Blaise Metreweliová / Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth,pool
Včera 20:02

Venezuelská opozičná líderka a nositeľka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová utrpela minulý týždeň počas cesty z Venezuely do Nórska zlomeninu stavca, uviedla jej hovorkyňa. Informuje agentúra AFP.

Včera 20:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nemecko trpí kvôli posadnutosti zelenou energiou a byrokraci

Prezident Federácie nemeckého priemyslu Siegfried Russwurm kritizoval spolkovú vládu za nedostatok odvahy porušiť zastarané pravidlá. Informuje spravodajský portál REMIX News

Prezident Federácie nemeckého priemyslu Siegfried Russwurm
Na snímke prezident Federácie nemeckého priemyslu Siegfried Russwurm
❚❚
.

Nemecké hospodárstvo bude stagnovať dovtedy, kým bude spolková vláda posadnutá prechodom na zelenú energiu a zaklincovaná byrokraciou, tvrdí prezident Zväzu nemeckého priemyslu (BDI) Siegfried Russwurm.

V rozhovore pre nemecký denník Die Welt Russwurm kritizoval hospodársku politiku liberálnej spolkovej koaličnej vlády, ktorá sa postarala o dramatický pokles svetového hospodárskeho postavenia Nemecka a presadila zatvorenie jadrových elektrární v čase, keď ceny energie zostávajú vysoké a iné európske krajiny zvýšili výrobu jadrovej energie.

“Stačí sa pozrieť na tvrdé fakty, štatistické údaje ekonómov: Nemecko je teraz často na konci rebríčka v celosvetovom hospodárskom porovnaní. To nás ako priemyselnú a exportujúcu krajinu musí znepokojovať,” povedal šéf vedúcej organizácie nemeckého priemyslu. “Ide o rámec. A ten určuje politika a štát. A mnohé veci už nie sú správne.”

.

Russwurm vyzdvihol Zelenú dohodu EÚ, ktorú podporuje nemecká vláda a ktorá stanovila cieľ dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2050 ako právne záväzný, ako kľúčový problém, ktorému čelia podniky pôsobiace v Nemecku a v celej Európe. Prirovnal ju k americkému zákonu o znížení inflácie, ktorého cieľom bolo podľa neho zlacniť zelenú energiu, Európa sa namiesto toho rozhodla zdražiť fosílnu energiu, čo spôsobilo “obrovský rozdiel v účinku na výrobné náklady, a tým aj na globálnu konkurencieschopnosť podnikov”.

“Musíme si úprimne uvedomiť, koľko bude energia bez CO₂ stáť z dlhodobého hľadiska – nielen veterná a solárna energia, ale aj potrebné záložné kapacity, keď slnko a vietor nebudú dodávať energiu,” dodal.

Russwurm zdôraznil, že na to, aby Nemecko splnilo svoje kalkulačné ciele v oblasti zelenej energie, musí krajina vybudovať plynové elektrárne na vodíkové palivo, ktoré sú bezuhlíkové. Dodal, že vláda potrebuje postaviť “najmenej 50 elektrární”, ale uviedol, že “zatiaľ sa nestavia ani jedna”.

“Na distribúciu energie sú potrebné obrovské investície do sietí – to všetko súbežne s mnohonásobným rozšírením veternej a solárnej kapacity. Je najvyšší čas urobiť za tým hrubú čiaru a oznámiť, koľko bude naša cesta k dekarbonizácii v konečnom dôsledku stáť. Túto transparentnosť očakávam od politikov,” povedal Russwurm.

Prezident BDI zdôraznil, že “inovácie sú naším najsilnejším nástrojom, ktorý sme v Nemecku vždy ovládali naozaj dobre”, ale varoval, že ich brzdí vysoká miera byrokracie, ktorá odrádza zahraničné investície.

.

V ďalšom rozhovore uverejnenom na spravodajskom portáli Merkur Russwurm tvrdil, že súčasná hospodárska recesia Nemecka si ju “spôsobila sama”, keďže krajina sa “zaťažila príliš mnohými prekážkami”.

“Najväčším problémom je, že sme sa zamotali do uzla byrokracie, regulácie a dohľadu, ktorý nás zahlcuje a príliš spomaľuje,” povedal.

“Ak sa zameriame na inovácie, a to musíme, nemôže to tak zostať. Inovácia vždy súvisí s pokrokom, s rýchlosťou. Tej je obrovský nedostatok.”

Varoval, že Európa sa stala “príliš byrokratickou” a že to, čo sa v poslednom čase vyvinulo na všetkých úrovniach vlády, “je pre priemysel príliš komplikované a ochromujúce”.

“Každá spoločnosť čelí obrovským byrokratickým požiadavkám. Nikto nepochybuje o dobrých úmysloch. Ale požadovaná kompletná dokumentácia je absolútne prehnaná. Ak by sa uplatnila v súkromnom živote, znamenalo by to, že napríklad vodiči by museli aktívne hlásiť úradu každú transakciu pri parkovaní: kedy, kde a ako. Znie to absurdne? Áno. Ale presne takto tento zákon funguje dnes,” povedal.

.

“Existuje nekonečná byrokracia: v spoločnostiach kvôli prehnaným požiadavkám na hlásenia a v orgánoch, ktoré tieto hlásenia vyhodnocujú. Výsledkom je úplný nepomer medzi úsilím a pridanou hodnotou,” dodal.

Na otázku o reakcii spolkovej vlády na jeho obavy Russwurm trval na tom, že “neexistuje deficit vedomostí”, ale nedostatok “odvahy porušiť zastarané pravidlá”.

“Bez inovácií strácame konkurencieschopnosť. Naliehavo potrebujeme prístup k inováciám, ktorý sa bude viac orientovať na príležitosti. Nejde o ignorovanie rizík, ale o umožnenie príležitostí,” dodal.

Nemecko sa začiatkom tohto roka dostalo do technickej recesie po tom, ako vykázalo dva po sebe nasledujúce štvrťroky poklesu, a to o 0,5 %, po ktorom nasledoval pokles o 0,3 %.

Opozičný líder Freidrich Merz, ktorého strana CDU je v súčasnosti na čele celoštátnych prieskumov verejnej mienky, pre nemecké noviny Bild am Sonntag uviedol, že súhlasí s tým, že ekologická politika a byrokracia boli hnacím motorom upadajúceho šťastia krajiny.

“Bohužiaľ, rok 2023 bude rokom recesie,” povedal Merz a varoval, že “ak sa čoskoro nezastaví šialené množstvo byrokracie, ak ceny energií rýchlo neklesnú, potom ani rok 2024 nebude dobrý”.

Nemecký hospodársky inštitút očakáva, že HDP v krajine do konca roka klesne až o 0,5 %, čím sa jej ekonomická výkonnosť posunie na úroveň z roku 2019.

Ako hlavné faktory súčasnej hospodárskej paralýzy uviedol vysoké úrokové sadzby, drahé energie a slabý vývoz.

 

Prečítajte si tiež:

.

Energetická závislosť znižuje konkurencieschopnosť Európy

Nemecko posiela čoraz viac migrantov späť do Poľska

Napriek strachu v médiách, prieskum ukázal, že voliči AfD nie sú “krajne pravicoví”

 

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

.
.
.

Už aj SAV vyzýva k jazykovej prevýchove. Hovorí tomu „uvedomelá komunikácia”

Na úvod nasledovných poznámok k popularizačno-vedeckej publikácii Slovenskej akadémie vied by som bol rád, keby sme sa pokúsili zhodnúť na…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Šimečka sa svojimi výrokmi o USA pohráva s diplomaciou. V priamom prenose ukázal, že je nezrelá politická persóna, reaguje generál

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka, ktorý sa rád pýši doktorátom zo zahraničných vzťahov, vo víkendovej diskusnej relácii vyhlásil, že…

16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Korupčný škandál na Ukrajine a útoky na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán

Korupčný škandál na Ukrajine a údery na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán navrhnutý Trumpom

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo nepriateľstvo s Ruskom vždy priviedlo Európu k nešťastiu

História pozná mnoho príkladov, keď Západ odmietol rokovať s Ruskom, píše americký ekonóm Jeffrey Sachs na stránkach Berliner Zeitung

16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu v rámci dohody o ukončení vojny

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zväz právnej ochrany oznamovateľov: prečo vznikol a čo vypovedá o stave štátu

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kto môže žiadať o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a aké sú podmienky v roku 2026?

Štátny fond rozvoja bývania poskytuje výhodné úvery na obstaranie, výstavbu a obnovu bývania pre fyzické osoby, právnické osoby aj obce.…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americká ekonomika podľa šéfa newyorského Fedu “obracia trend”, budúci rok porastie

Americká ekonomika sa po roku plnom neistoty zdá byť pripravená na obrat a v roku 2026 by mala zaznamenať solídny…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine

Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, informovala v pondelok televízna…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Päť osôb zatknutých v súvislosti s plánovaným útokom na vianočné trhy v Nemecku

Nemecké orgány zatkli päť mužov podozrivých z plánovania islamistického útoku na vianočné trhy v južnom Nemecku, oznámila mníchovská prokuratúra. Informuje…

15. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarské nie imperiálnej Európe

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského Výskumného inštitútu na ochranu suverenity by si 80 percent Maďarov ponechalo reguláciu cien energií v národnej…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump chce vo Washingtone postaviť víťazný oblúk “najlepší na svete”

„Washington je jediné veľké mesto bez oblúka. Tento prekoná všetky ostatné,“ povedal americký prezident Donald Trup v Bielom dome

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Múzeum Louvre zatvorené kvôli štrajku zamestnancov

Krízou zasiahnutá parížska inštitúcia sa stále spamätáva z krádeže šperkov a rieši spory týkajúce sa personálu, renovácií a zvýšenia cien…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predseda vlády SR dostal pozvanie na stretnutie s Donaldom Trumpom

Predseda vlády SR Robert Fico dostal písomné pozvanie na stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Chcú spoločne podporiť podpísanie medzivládnej…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Postrehy z Premier League: Nováčik Ekitike v Liverpoole predčil všetky ofenzívne esá

Francúzsky reprezentant Hugo Ekitike, ktorý zažíva premiérovú sezónu v anglickej najvyššej súťaži sa začína presadzovať strelecky na pravidelnej báze a…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rusko dalo najavo, že nebude brániť vstupu Ukrajiny do EÚ

Rusko dalo najavo, že v rámci navrhovanej mierovej dohody nebude brániť vstupu Ukrajiny do Európskej únie

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Video: Čínsky vysokohorský stealth dron uskutočnil svoj prvý let

Čína, 15. decembra 2025 - Čínsky vysokohorský stealth dron CH-7 absolvoval svoj prvý let.   Prvýkrát bol predstavený (vo forme…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Kauza Fero Joke má dohru: Niekde končí, inde…

Komik parodujúci aj predstaviteľov súčasnej vlády sa nevhodným spôsobom dotýkal dvojice mladých mužov, ktorí sa s ním prišli odfotiť. Kauza…

15. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechutné jedlo, ktoré by ste nikdy nemali nikomu servírovať

Jedlo má byť radosťou, pôžitkom a často aj malým umeleckým dielom, no existujú prípady, keď pohľad na tanier stačí na…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

90 % otázok medzi Ruskom a Ukrajinou bolo vyriešených po posledných rokovaniach

90 % otázok medzi Ruskom a Ukrajinou bolo vyriešených po posledných rokovaniach, vyhlásil oficiálny predstaviteľ Bieleho domu v komentári pre…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokážete nájsť skrytého potkana na obrázku?

Nájsť skrytého potkana v tejto optickej ilúzii leva do 9 sekúnd údajne dokážu len ľudia s mimoriadne vysokým IQ a…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecko posiela do Poľska vojenské jednotky

Nemecko pošle Poľsku vojenské jednotky, aby kopali zákopy a stavali protitankové bariéry na hraniciach s Bieloruskom a Ruskom, oznámil kancelár…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dvorský zažil prvý dvojgólový večer v NHL

Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský sa takmer po mesiaci znovu gólovo presadil v NHL pri prehre svojho tímu St. Louis…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Umerov: Do konca dňa dosiahneme dohodu s USA

Ukrajina počíta s tým, že do konca dňa dosiahne dohodu s USA, ktorá „nás priblíži k mieru“, vyhlásil Rustem Umerov

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európa ako „chorý človek“ planéty

USA, 15.decembra 2025 - Vo Washingtone vidia stratu historického vzhľadu Starého sveta a postupný odklon od západnej identity.   Administratíva…

15. 12. 2025 | 0 komentárov

Prokurátor Špirko sa podľa premiéra priznal, že sfalšoval dokument, pripisujú mu aj násilie voči manželke

Prokurátor Vasiľ Špirko, ktorý pôsobí na generálnej prokuratúra a predtým pracoval na Úrade špeciálnej prokuratúry, sa sám priznal, že sfalšoval…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Aktualizované 15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump v pondelok večer zažaloval britskú verejnoprávnu spoločnosť BBC za údajné ohováranie kvôli zostrihanej verzii jeho prejavu odvysielaného vo vlaňajšom dokumente Panorama. Úprava mala vyvolať dojem, že vyzýval na násilné činy krátko pred útokom jeho stúpencov na Kapitol 6. januára 2021.

07:02

 Útočníci, ktorí v nedeľu počas osláv židovského Sviatku svetiel (Chanuka) na pláži Bondi v Sydney pripravili o život 15 ľudí, boli podľa austrálskeho premiéra Anthonyho Albaneseho zrejme motivovaní „ideológiou Islamského štátu“. Inšpiráciu touto militantnou organizáciou neskôr potvrdila aj polícia.

07:02

Ukrajina požiada Spojené štáty o sprísnenie sankcií voči Rusku a o zvýšenie vojenskej pomoci vrátane dodávok zbraní dlhého doletu, ak Moskva odmietne mierové návrhy, o ktorých rokujú Kyjev, Washington a európski lídri. V noci na utorok to po rozhovoroch v nemeckom Berlíne uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky.

07:01

Pápež Lev XIV. počas modlitby za obete útoku na pláži Bondi v austrálskom Sydney vyzval na ukončenie antisemitského násilia. Informujú agentúry AFP a ANSA.

Včera 20:12

.

Orbán: “Stávky sú jasné – buď vojna, alebo mier”

Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil, že tento týždeň bude rozhodujúci pre možný mier na Ukrajine a domnieva sa, že konfiškácia…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kéry sa vrátil k parlamentnému cirkusu z minulého týždňa: Čoho sa zľakol Jozef Pročko?

Vo štvrtok krátko pred polnocou,  počas 43. schôdze Národnej rady SR, sa prihlásila o slovo opozičná poslankyňa z Progresívneho Slovenska Zuzana Mesterová.…

15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európskych lídrov čaká rušný týždeň: Rozhodne sa o reparačnej pôžičke aj o podmienkach mierového urovnania

V Bruseli dnes začína séria kľúčových stretnutí a rokovaní, ktoré vyvrcholia vo štvrtok 18. decembra, kedy sa rozhodne o reparačnej pôžičke pre Ukrajinu…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bod, kde Zelenskyj neustúpi

Kľúčovým bodom, v ktorom Zelenskyj odmieta USA, je stiahnutie vojsk z Donbasu, potvrdzuje Bild, nazývajúc to „červenou čiarou“ pre Kyjev

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Šimečka opäť perlil. Toto čaká Slovensko, ak by sa takéto náhodné politické postavičky, dostali k moci

Vo včerajšej debate už po niekoľkýkrát predseda PS Šimečka potvrdil, že dodržiavanie medzinárodných dohôd je pre neho neznáma veličina. Aj…

15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov