NAŽIVO

Stretnutie medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom môže byť zorganizované rýchlo. Vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Podľa neho však takáto schôdzka momentálne nie je potrebná a namiesto nej je by sa teraz malo aktívne pracovať na vyriešení konfliktu na Ukrajine. Informuje agentúra TASS.

08:08

V sobotu najmenej 23 ľudí zahynulo a ďalších 11 sa zranilo pri výbuchu a následnom požiari v obchode v meste Hermosillo na severe Mexika v štáte Sonora.

Medzi obeťami je aj viacero maloletých. Informuje agentúra AFP.

08:06

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že jeho stretnutie s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom bolo „výnimočné pre obe krajiny“.

„Toto stretnutie prinesie večný mier a úspech,“ dodal americký prezident v príspevku na svojej sociálnej sieti.

Stojí za to pripomenúť, že niektoré západné médiá označili stretnutie skôr za neúspešné pre Washington.

06:59

V prípade vlámania a krádeže šperkov z múzea Louvre v Paríži predbežne obvinili ďalších dvoch podozrivých, 37-ročného muža a 38-ročnú ženu. Tri dni po ich zadržaní v rámci rozsiahleho vyšetrovania to v sobotu oznámila parížska prokuratúra.

Včera 19:06

Osobitný americký vyslanec Thomas Barrack oznámil v sobotu, že do Washingtonu pricestuje sýrsky prezident Ahmad Šara. Očakáva sa, že počas návštevy podpíše dohodu o vstúpení do medzinárodnej aliancie proti skupine Islamský štát (IS) pod vedením USA.

Včera 19:05

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul vníma ďalšiu realizáciu mierového plánu pre Blízky východ optimisticky. Vyplýva to z jeho vyjadrení po sobotňajšom stretnutí so šéfom izraelskej diplomacie Gideonom Saarom v Tel Avive. Avizoval po ňom tiež zmiernenie nemeckého cestovného odporúčania pre Izrael.

Včera 19:05

Dopravná situácia v Bratislavskom kraji je počas sobotného Sviatku všetkých svätých pokojná. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.
„Momentálne je situácia v okolí cintorínov pokojná. Prípady narušení verejného poriadku, prípadne závažné komplikácie v cestnej premávke sme nezaznamenali,“ konštatuje polícia.
Dopravná polícia dohliada od rána na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a to nielen v blízkosti cintorínov. Dopravnú situáciu monitoruje aj dronmi. V blízkosti cintorínov a pietnych miest hliadkuje aj poriadková polícia.
Vodičov polícia opätovne vyzýva, aby zvýšili svoju opatrnosť a boli ohľaduplní voči ostatným.

Včera 17:11

Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici bude od 3. do 17. novembra zatvorené z dôvodu plánovanej údržby expozícií. Správa TANAP-u o tom informuje na sociálnej sieti.
Dominantou expozície múzea sú unikátne diorámy, ktoré zachytávajú prostredie, v ktorom žijú živočíchy Tatier, ako kamzík vrchovský tatranský, svišť vrchovský tatranský, rys ostrovid, vlk dravý, medveď hnedý či hlucháň hôrny.
V Prírodovednej expozícii môžu návštevníci nájsť rôzne tematické okruhy. Etnografická časť zobrazuje hmotnú a duchovnú kultúru ľudu z podtatranských a tatranských obcí. Zbierkové predmety a 3D exponáty dopĺňajú prezentácie, fotorámiky, svetelné tabule a krátke filmové sekvencie. Návštevníkom je k dispozícii i historická expozícia.

Včera 15:18

Prezidentka Tanzánie Samia Suluhu Hassanová presvedčivo zvíťazila v stredajších voľbách so ziskom takmer 98 percent hlasov, oznámila v sobotu tamojšia volebná komisia. Hlasovanie sa uskutočnilo bez účasti popredných opozičných predstaviteľov a vyústilo do násilných protestov.

Včera 14:52

Rímskokatolícka bazilika Sagrada Família v španielskej Barcelone sa stala najvyšším kostolom na svete po tom, ako robotníci umiestnili prvú časť kríža na vrchol jej ústrednej veže.

Včera 14:52

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v sobotu vyhlásil, že Teherán nemá záujem o priame rokovania so Spojenými štátmi o svojom jadrovom ani raketovom programe. Zároveň však doplnil, že krajina je otvorená nepriamym rozhovorom

Včera 14:51

Lotyšský parlament hlasoval za odstúpenie od Istanbulského dohovoru.

Lotyšský parlament 30. októbra hlasoval za odstúpenie od medzinárodnej zmluvy zameranej na zníženie násilia páchaného na ženách, pričom odporcovia dohovoru tvrdia, že nefunguje a podporuje rodovú ideológiu.

Včera 14:15

GUR oznamuje poškodenie ropovodu „koľcevoj“ (kruhový) v oblasti Moskvy.

Zverejnené je video, na ktorom je údajne zachytená inštalácia výbušných zariadení na potrubia ropovodu a následný výbuch.

V Rusku zatiaľ nikto o útoku na ropovod neinformoval.

Včera 11:48

V reakcii na prehlbujúce sa rozpory v globálnom obchodnom systéme prijali lídri krajín Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) na záver summitu v juhokórejskom Kjongdžu spoločné vyhlásenie. Zdôraznili v ňom potrebu odolného obchodného prostredia prinášajúceho výhody pre všetkých.

Včera 11:38
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Moskva sa lúči s Borisom Nemcovom

Moskva 3. marca 2015 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP-Pavel Golovkin)

 

Pohreb na Trojekurovskom cintoríne sa uskutoční popoludní

Pred Sacharovovým centrom v Moskve sa začali dnes zhromažďovať ľudia, ktorí sa chcú rozlúčiť so zavraždeným opozičným politikom Borisom Nemcovom, ktorého telo v rakve v centre vystavili. Informovala o tom agentúra AP.

Na smútočnom obrade sa očakáva účasť mnohých západných veľvyslancov. Samotný pohreb na Trojekurovskom cintoríne sa uskutoční popoludní. Medzitým niekoľko popredných európskych zákonodarcov oznámilo, že ruské úrady im zabránili v účasti na pohrebe Nemcova, informovala agentúra DPA.

Bývalá lotyšská ministerka zahraničných vecí a súčasná europoslankyňa Sandra Kalniete oznámila, že pohraničníci ju zastavili na moskovskom letisku Šeremetievo a zamietli jej vstup na ruskú pôdu. Predseda poľského Senátu Bogdan Borusewicz ešte skôr oznámil, že ruské úrady mu zamietli žiadosť o udelenie víz.

.

Ruský prezident Vladimir Putin sa na pohrebe nezúčastní a posiela naň svojho zástupcu v parlamente, informoval v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

 

Porošenko udelil Nemcovi posmrtne Rád slobody

Tisíce ľudí s kvetmi a sviečkami sa zhromaždili pred Sacharovovým centrom v Moskve, aby sa rozlúčili s Nemcovom. Jeho telo vystavili v centre v otvorenej rakve. “Bol to náš lúč svetla. Myslím si, že s jeho pomocou by Rusko povstalo a stalo sa silnou krajinou. Je to sen všetkých pokrokových ľudí v Rusku,” citovala agentúra AP jednu z trúchliacich, 80-ročnú Valentinu Gorbatovovú.

Okrem príbuzných a priateľov Nemcova sa podľa agentúry DPA na rozlúčke zúčastnili aj zahraniční hodnostári vrátane britského expremiéra Johna Majora, amerického veľvyslanca v Moskve Johna Teffta, litovského ministra zahraničných vecí Linasa Linkevičiusa či splnomocnenca nemeckej vlády pre Rusko Gernota Erlera.  Podľa AP boli prítomní aj ruský expremiér a opozičný líder Michail Kasianov i súčasní ruskí vicepremiéri Sergej Prichodko a Arkadij Dvorkovič.

.

Porošenko posmrtne udelil Nemcovovi Rad slobody, informovala kancelária ukrajinského prezidenta. “Petro Porošenko zdôraznil, že Boris Nemcov zostane v pamäti ukrajinského ľudu ako osoba, pre ktorú bola sloboda univerzálnou hodnotou… ‘Za našu a vašu slobodu’ – tento historický slogan sa stal životným mottom Borisa Nemcova… Pre nás Ukrajincov bude Boris vždy ruským vlastencom a priateľom Ukrajiny. Svojim životom dokázal, že tieto dve veci je možné spojiť,” citovala z vyhlásenia Porošenkovej kancelárie agentúra Ukrinform.

 

EÚ kritizovala Rusko za zákaz účasti európskych politikov na pohrebe Nemcova

Európska únia dnes kritizovala ruskú vládu za to, že dvoch volených politikov zo štátov EÚ nepustila na pohreb opozičného politika Borisa Nemcova.

Tisíce ľudí s kvetmi a sviečkami sa zhromaždili dnes pred Sacharovovým centrom v Moskve, aby sa rozlúčili so zavraždeným opozičným politikom Borisom Nemcovom.

.

Na pohrebe sa chceli zúčastniť aj lotyšská europoslankyňa Sandra Kalniete a predseda poľského Senátu Bogdan Borusiewicz. Lotyšskú europoslankyňu z frakcie Európskej ľudovej strany zastavili na moskovskom letisku Šeremetievo a musela sa vrátiť späť do Bruselu.

Hovorkyňa Európskej služby pre vonkajšiu činnosť Maja Kocijančičová uviedla, že ide o “jasné porušenie základných princípov”; toto rozhodnutie Moskvy je navyše v rozpore s dohodami medzi EÚ a Ruskom o vízovom režime.

Kocijančičová, ktorá je zároveň hovorkyňou šéfky diplomacie EÚ Federicy Mogheriniovej, označila za nedôveryhodné dôvody poskytnuté Moskvou, podľa ktorých “prítomnosť lotyšskej europoslankyne by mohla predstavovať hrozbu pre bezpečnosť alebo verejný poriadok v Rusku”.

Na obranu poslankyne vystúpil aj predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz, ktorý vo vyhlásení pre médiá uviedol, že rozhodnutie Moskvy je “vážnou urážkou pre vzťahy medzi EÚ a Ruskom”. Zároveň požiadal Moskvu o “oficiálne vysvetlenie”.

Skupinu európskych liberálov a demokratov v EP (ALDE) zastupoval na pohrebe v Moskve litovský europoslanec Petras Austrevičius. Šéf ALDE Guy Verhofstadt pri tejto príležitosti ocenil dlhoročnú spoluprácu s Nemcovovou opozičnou liberálnou stranou RPR-PARNAS a uviedol, že Nemcov zomrel preto, lebo bojoval za lepšiu krajinu pre každého Rusa.

“My v Európe sme mali urobiť oveľa viac, aby sme ho i jeho vec podporili,” uviedol Verhofstadt. Pripomenul, že na pozvanie ALDE zavíta na marcové plenárne zasadnutie EP v Štrasburgu bývalý ruský premiér a spolupredseda RPR-PARNAS Michail Kasianov.

 

Zavraždeného Borisa Nemcova pochovali na moskovskom cintoríne

Zavraždeného ruského opozičného politika Borisa Nemcova pochovali dnes na Trojekurovskom cintoríne v Moskve.

Pred samotným pohrebom sa konala verejná posledná rozlúčka v Sacharovovom centre v Moskve, kam prišli tisíce ľudí s kvetmi a sviečkami. Pred budovou čakal zástup v dĺžke asi jedného kilometra a mnohí čakajúci sa ani nedostali na rad.

.

Po zhruba štyroch hodinách rakvu s telesnými pozostatkami previezli na Trojekurovský cintorín na západnom okraji Moskvy, kde Nemcova pochovali.

Podľa odhadov agentúry Interfax sa na samotnom pohrebe zúčastnilo asi 600 ľudí. Na hrobe zostali desiatky vencov, viaceré mali stuhy vo farbe ruskej zástavy.

Na tom istom moskovskom cintoríne pochovali v roku 2006 aj zavraždenú ruskú novinárku Annu Politkovskú.

Nemcova zastrelili neznámi páchatelia alebo páchateľ v piatok večer na Veľkom moskovskom moste neďaleko Kremľa. Na vyšetrovanie vraždy dohliada osobne ruský prezident Vladimir Putin, zatiaľ však neboli zatknutí žiadni podozriví.

Nemcov zastával post vicepremiéra v druhej polovici 90. rokov za vlády vtedajšieho ruského prezidenta Borisa Jeľcina. Istý čas sa o ňom dokonca hovorilo ako o možnom Jeľcinovom nástupcovi. Neskôr sa stal ostrým kritikom Putinovho režimu.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Najvyššia povolená rýchlosť pre chodcov? Ak sa ľudia správajú hlúpo, máme hlúpe zákony, tvrdí motorista Štefuca

Štátny rozpočet, školské zákony, zákon o hazarde. Okrem týchto, asi najviac medializovaných záležitostí, sa ale poslanci NR SR na októbrovej…

02. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 11. 2025 | Aktualizované 02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Aktualizované 02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico ako „nepriateľ slobody tlače“? Hovoria to tí, ktorí prispeli k tomu, že šialenec zobral do ruky zbraň a chcel ho zabiť

Nezisková organizácia Reportéri bez hraníc zaradila nášho premiéra Roberta Fica a jeho vládu na zoznam „nepriateľov slobody tlače“

02. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko ostal po ceste do Štúrova zaskočený: Vyzývam zodpovedné orgány štátu, aby zakročili proti svojvoľnej činnosti niektorých miestnych orgánov!

Minulý týždeň som bol v Štúrove. Po ceste späť som si všimol, skoro som zišiel z cesty, nový typ šípovej…

02. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Líder „koalície ochotných“ v ratingu klesol na dno. Ako sa Macron stal „najnepopulárnejší“ prezident?

Hodnotenie francúzskeho prezidenta kleslo na rekordných 11 %. Ako Emmanuel Macron dosiahol takýto „pôsobivý“ výsledok a prečo bude nevraživosť francúzskych…

02. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Burevestnik a Poseidon: Nová ruská dvojitá odstrašujúca sila

Putin informoval o úspešnom testovaní jadrovej strely Burevestnik s neobmedzeným doletom a jadrového bezpilotného podmorského zariadenia Poseidon. Veterán americkej armády…

02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americké elity rozdeľuje postoj k Rusku. Prečo sa Washington rozhodol vrátiť k praktike vyvíjania tlaku na Rusko?

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov vyjadril nepochopenie nad tým, že americký prezident Donald Trump „opäť zaujal pozíciu“, ktorá…

02. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Progresívcov môže aj poraziť: Gates otáča v otázkach klimatickej zmeny

V novembri sa bude konať COP30, konferencia OSN ku klimatickým zmenám. Superboháč Bill Gates má pre účastníkov prekvapujúci odkaz…

02. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pre celý svet je to vskutku hamletovská otázka: „Dodať, či nedodať?”

Tak nakoniec Pentagón dal súhlas na dodanie rakiet dlhého doletu Tomahawk Ukrajine. Na ťahu je teraz Trump. K situácii sa…

02. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Šialená doba. Časopis Glamour vyhlásil deväť mužov za ženy roka. Známa spisovateľka reaguje

Svetovo uznávaná spisovateľka J.K. Rowlingová obvinila časopis Glamour, že „hovorí dievčatám, že muži sú lepšie ženy ako ony“, potom, čo…

02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Smrtiace mlčanie: temná minulosť lekárov

Najnovšie medzinárodné vyšetrovanie investigatívnej platformy VSquare.org so sídlom vo Varšave ponúka šokujúci obraz o tom, do akej miery sa v…

02. 11. 2025 | 0 komentárov

Dôchodok ako “populizmus”? Podľa Demokratov: “Jednoznačne!”

Podľa lídra Demokratov Jaroslava Naďa je vraj 13. dôchodok „Ficovým populizmom“, lebo Slovensko si ho nemôže dovoliť. Slovenskí dôchodcovia sa…

02. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zásadné zmeny: Chat GPT už nebude poskytovať konkrétne rady v oblasti medicíny, práva a financií

Chat GPT už nebude poskytovať konkrétne rady v oblasti medicíny, práva a financií. Tieto aktualizácie nadobudli platnosť 29. októbra, čo…

02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajinci získajú “zimnú tisícku” na sociálne účely

Rovnako ako minulý rok, Ukrajinci budú môcť od štátu získať tzv. „zimnú tisícku“. Informoval o tom tamojší minister sociálnych vecí…

02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na pozadí zvestí o pravdepodobnom útoku USA: Ruské dopravné lietadlo pristálo v hlavnom meste Venezuely

Ruské dopravné lietadlo Il-76 pristálo v hlavnom meste Venezuely – na pozadí zvestí o pravdepodobnom útoku USA na Venezuelu, informuje…

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sudkyňa Pamela Záleská sa má v pondelok opäť postaviť pred disciplinárny súd

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Z. sa má v pondelok (3. 11.) po necelých dvoch mesiacoch opäť postaviť pred disciplinárny…

02. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Novak Djokovič sa presťahoval do Grécka. Prečo sa dočkal "chladného privítania"?

Neprajníkov má aj tak fenomenálny športovec, akým je srbský tenista Novak Djokovič, ktorý bol svetovou jednotkou ATP 428 týždňov. Bulvárne…

02. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Smer zvažuje vstup do frakcie Patrioti pre Európu, podľa Beňovej nie je antieurópska ani extrémistická

Europoslanci za Smer hľadajú frakciu v Európskom parlamente, ktorá sa dokáže postaviť proti nezmyslom, ktoré Európsky parlament častokrát prijíma

01. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšie asteroidy, ktoré kedy zasiahli Zem: Katastrofy, ktoré navždy zmenili planétu

Zem si počas svojej histórie prežila množstvo ničivých stretov s vesmírom. Najväčšie asteroidy, ktoré na ňu dopadli, zanechali obrovské krátery,…

02. 11. 2025 | 0 komentárov

Vpád USA do Venezuely – obrovský darček pre Putina

Putin už síce tento rok mal narodeniny, ale najväčší darček pravdepodobne ešte iba dostane

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sankcie Trumpa proti Lukoilu môžu viesť k pádu bulharskej vlády

Sankcie Trumpa proti Lukoilu môžu viesť k pádu bulharskej vlády a posilniť pozície proruských síl, píše Politico

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Celebrity a ich nezabudnuteľné maturitné fotografie: Takto vyzerali hviezdy pred slávou

Aj tie najväčšie celebrity kedysi stáli pred zrkadlom a pripravovali sa na svoj veľký stredoškolský ples. Kým dnes žiaria na…

02. 11. 2025 | 0 komentárov

Čo sa deje s výsadkom GUR v Pokrovsku?

Západné a ukrajinské médiá od včerajšieho večera píšu o tom, že Hlavné spravodajské riaditeľstvo Ukrajiny vysadilo výsadok s pomocou vrtuľníka…

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán požiadal o výnimku z amerických sankcií na ruskú ropu. Trump dal vyhýbavú odpoveď

Americký prezident Donald Trump oznámil, že maďarský premiér Viktor Orbán požiadal Spojené štáty o výnimku z nových sankcií voči ruskému…

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Alfred sa v hrobe obrátil: Nositeľka Nobelovej ceny za mier z Venezuely vyzýva USA, aby napadli Venezuelu

Venezuela, 1. novembra 2025 - A prečo ma to neprekvapuje,  Pýta sa ruský politický analytik Nikolaj Starikov. Nositeľka Nobelovej ceny…

01. 11. 2025 | 0 komentárov

.
Juraj Draxler o Rusku

31. 10. 2025


SaS prekáža nákup kotercov pre služobné psy, Šutaj Eštok im ukázal realitu

Opozičná SaS kritizuje predražený nákup kotercov pre policajné psy. Hovorí o podozrivej súťaži. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok kritiku odmieta…

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Jurčo posilní tím KHL Lada Togliatti

Hokejový útočník Tomáš Jurčo bude v kariére pokračovať v ruskom celku Lada Togliatti, s ktorým podpísal zmluvu do konca aktuálnej…

01. 11. 2025 | 0 komentárov

Výrok belgického ministra pobúril svet. Generál: nech je radšej ticho…

V politike platí, 2x meraj a raz rež. Je to predpoklad toho, že vo finále nebude politik trepať dve na…

01. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA nemajú zdroje na „okamžité“ jadrové testy

Ukrajina, 1. novembra 2025 - Donald Trump poveril Pentagón, aby začal testovať jadrové zbrane „na rovnakej úrovni“ ako ostatné krajiny. „Máme…

01. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Stretnutie medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom môže byť zorganizované rýchlo. Vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Podľa neho však takáto schôdzka momentálne nie je potrebná a namiesto nej je by sa teraz malo aktívne pracovať na vyriešení konfliktu na Ukrajine. Informuje agentúra TASS.

08:08

.

Premiér je pre nich dravec na odpis, zlý ako diktátor

Novinári si znovu zgustli na Robertovi Ficovi. Už to hraničí s fanatizmom, čo robia – veď posúďte sami…

01. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prešli zmeny o mene a priezvisku, cieli na zjednotenie právnej úpravy určovania priezvisk detí

Poslanci Národnej rady SR schválili zmenu zákona o mene a priezvisku, cieli na zjednotenie právnej úpravy určovania priezvisk detí, a…

01. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Môžete kráčať rýchlejšie ako 6 km/h? Polícia objasňuje šíriaci sa hoax

Nedávno prijatá maximálna rýchlosť chôdze šesť kilometrov za hodinu sa netýka chodcov na chodníku. Limit je určený napríklad pre korčuliarov…

01. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako môže Brusel ovplyvniť slovenské voľby – a čo s tým môžeme robiť

Európska komisia zaviedla mechanizmus, ktorý môže počas volieb zasahovať do informačného priestoru členských štátov – bez ich súhlasu a bez…

01. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fraška pokračuje. Podozrivých z lúpeže v Louvri zadržali na nezvyčajnom mieste. Ľudia si z celého prípadu robia vtipy

Podozrivých z lúpeže v Louvri zadržali v radoch na futbal, informuje France Info

01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov