NAŽIVO

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Maďarsko blokuje stanovisko EÚ k rozširovaciemu procesu vzhľadom na to, že odmieta prístupové rokovania s Ukrajinou.

19:52

Libanonské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že útoky Izraela na Libanon si vyžiadali dve obete, jedna z nich neďaleko Bejrútu. Izrael tvrdí, že úder zacielil na objekty Hizballáhu.

19:28

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že boj proti syntetickej droge fentanyl by sa mal zamerať na základné príčiny krízy. Kritizovala tým USA, ktoré drogu zaradili medzi „zbrane hromadného ničenia“.

19:02

Taraba uviedol, že Slovensko nepovažuje ústupky v oblasti emisných povoleniek ETS 2 za dostatočné.

19:01

Spotová cena zlata dosiahla do 16.07 h SEČ 4316,67 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to znamená rast o 0,4 %.

19:00

Z novely zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorú podpísal prezident vyplýva, že od začiatku roka 2027 budú mať firmy na Slovensku povinnosť vyhotovovať elektronické faktúry.

18:59

Ford Motor plánuje zmeniť svoje investičné plány tak, že sa sústredí na hybridné vozidlá, zruší zámer vyrábať novú generáciu veľkých, úplne elektrických nákladných automobilov a namiesto toho sa bude orientovať na cenovo dostupnejšie menšie elektromobily.

18:58

Zelenskyj zdôraznil potrebu bezpečnostných záruk od Európy a USA v rámci potenciálnej mierovej dohody. Ukrajina potrebuje „právne záväzné garancie“, povedal Zelenskyj.

18:26

Cena ropy klesla pod 60 dolárov v dôsledku mierových rokovaní, informuje agentúra Reuters.

Agentúra píše, že tlak na trh vyvolali očakávania pokroku v rokovaniach o vojne na Ukrajine, ktoré posilnili predpoklady o možnom zmiernení sankcií, ako aj slabé ekonomické údaje z Číny.

„Dnes ráno cena ropy Brent po prvýkrát za niekoľko mesiacov klesla pod 60 dolárov za barel, pretože trh hodnotí možnosť uzavretia mierovej dohody, v dôsledku ktorej budú dostupné dodatočné objemy ruskej ropy, čo povedie k ďalšiemu prebytku ponuky na trhu,“ uviedol analytik Rystad Janiv Shah.

18:25

Ministerstvo obrany Nemecka oznámilo ukončenie misie systémov Patriot v Poľsku. Systémy protivzdušnej obrany boli v uplynulých dňoch presunuté späť do Nemecka.

18:13

Rumunský prezident Nicušor Dan vyhlásil, že Rusko ostane pre Európu trvalou hrozbou aj v prípade uzavretia mieru na Ukrajine.

17:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Merkelová dorazila do Bieleho domu na stretnutie s Obamom

Washington 9. februára 2015 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP)

 

Merkelová budem s Obamom diskutovať o Ukrajine

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová dorazila dnes do Bieleho domu na rokovania s americkým prezidentom Barackom Obamom. Očakáva sa, že sa sústredia na eskaláciu násilia na Ukrajine, informovala tlačová agentúra DPA.

Merkelová bude zrejme s Obamom diskutovať o mierovom pláne, na ktorom sa podieľajú Nemecko, Francúzsko, Rusko a Ukrajina a ktorého cieľom za zastaviť boje na východe Ukrajiny, dodala DPA.

BBC uviedla, že návštevu sprevádzajú správy o narastajúcich nezhodách medzi USA a EÚ o tom, ako treba riešiť pokračujúcu situáciu na Ukrajine. Pripomenula, že od apríla 2014 padlo v bojoch ukrajinských síl s proruskými povstalcami asi 5400 ľudí.

.

 

Obama: Izolácia Ruska sa ešte zhorší, ak nezmení svoj postup na Ukrajine

Obama dnes vyhlásil, že Spojené štáty a ich európski spojenci sú stále odhodlaní hľadať diplomatické riešenie existujúceho napätia s Ruskom, ktoré spôsobuje konflikt na Ukrajine.

“Aj keď pracujeme na diplomatickom riešení, dnes znova jasne upozorňujeme, že ak bude Rusko pokračovať vo svojom súčasnom smerovaní, ktoré ničí ruskú ekonomiku a poškodzuje ruský ľud, a má aj strašný dopad na Ukrajinu, izolácia Ruska sa bude iba zhoršovať – politická aj ekonomická,” vyhlásil Obama vo Washingtone na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou po ich stretnutí. Informácie priniesli tlačové agentúry Reuters a AP.

Obama prisľúbil, že bude pokračovať v ekonomických sankciách voči Rusku a zároveň spolupracovať s medzinárodným spoločenstvom na vyvíjaní diplomatického nátlaku.

.

“Absolútne sa zhodujeme v tom, že v 21. storočí nemôžeme nečinne stáť a jednoducho dovoliť, aby boli hranice Európy prekresľované hlavňou zbrane,” povedal Obama.

Šéf Bieleho domu tiež vyhlásil, že ruská agresia voči Ukrajine len posilnila jednotu Spojených štátov a ich partnerov v Európe i po celom svete.

Americký prezident takisto povedal, že Rusko porušilo takmer každý záväzok, ktorý odsúhlasilo v predchádzajúcej mierovej dohode z bieloruského Minska. A zdôraznil, že ruské sily namiesto stiahnutia sa naďalej operujú na východe Ukrajiny a koordinujú útoky.

Upozornil tiež, že Rusko poslalo na Ukrajinu ďalšie tanky, ťažké delostrelectvo a posádky obrnených vozidiel. A dodal, že separatisti dobyli za pomoci Ruska ďalšie územie.

 

.

Merkelová: Staviame na diplomatické riešenie, vojenské na Ukrajine nevidím

Angela Merkelová po dnešnom stretnutí s prezidentom USA Barackom Obamom opakovane zdôraznila svoje odmietavé stanovisko k vojenskému riešeniu konfliktu na Ukrajine.

“Naďalej staviame na diplomatické riešenie. … Vojenské riešenie nevidím,” citovala jej slová tlačová agentúra DPA.

Na margo plánovaného stredajšieho summitu o ukrajinskej kríze v Minsku nemecká kancelárka vyhlásila, že úlohou dňa je hľadať riešenia, nie v zmysle sprostredkovania, ale v záujme európskeho mierového poriadku. Úspech v Minsku však vôbec nie je istý, zdôraznila.

Barack Obama a Angela Merkelová pohrozili podľa DPA ďalšími ekonomickými sankciami voči Ruskej federácii, ak stredajšie rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom neprinesú konkrétne výsledky.

Merkelová po stretnutí s americkým hostiteľom podčiarkla každopádne pokračovanie jednoty aliancie medzi USA a Európskou úniou.

Bez ohľadu na škandál okolo zhromažďovania informácií americkou Národnou bezpečnostnou agentúru (NSA) podčiarkla význam podpory USA v boji proti terorizmu, a to napriek tomu, že odlišné názory na niektoré otázky v sfére tajných služieb, ako pripustila, pretrvávajú. V súvislosti s hrozbou terorizmu však vidíme, ako úzko musíme spolupracovať, konštatovala a dodala, že americká strana poskytla mnohé dôležité informácie, ktoré sa týkali aj bezpečnosti Nemecka. Na túto spoluprácu by Berlín nechcel rezignovať, vyplynulo z kancelárkiných slov.

Šéfka nemeckej spolkovej vlády vo Washingtone zdôraznila, že je nutné naďalej hovoriť o pomere medzi slobodou a ochranou údajov, aj keď sa aktuálne ocitol jasne v popredí boj proti teroristickým hrozbám.

 

Obama počas tlačovej konferencie s Merkelovou riešil ak otázku jadrovej dohody s Iránom 

.

Prezident Barack Obama dnes vyhlásil, že prišiel čas, aby sa Irán rozhodol, či prijme jadrovú dohodu, informovala tlačová agentúra Reuters.

Irán a skupina šiestich svetových veľmocí dúfajú, že do marca dospejú k všeobecnému náčrtu dohody o spornom iránskom jadrovom programe. Konečný termín bol predĺžený, ale Obama tvrdí, že nepokladá ďalšie predlžovanie za užitočné, ak Irán nesúhlasí so základným rámcom dohody.

Nemecko je tiež účastníkom rokovaní o iránskom jadrovom programe, spolu s Ruskom, Čínou, Britániou a Francúzskom.

“V tomto kritickom okamihu nevnímam ďalšie predlžovanie rokovaní za užitočné, ak nesúhlasia so základnou formuláciou a s podstatou, ktorú požaduje svet,” zdôraznil americký líder na tlačovej konferencii po stretnutí s Merkelovou.

Obama novinárom povedal, že predĺžené rokovania boli “dobre stráveným” časom. Takisto uviedol, že technické záležitosti sú už vyriešené a jedinou zostávajúcou otázkou je to, či má Irán politickú vôľu a túžbu dosiahnuť dohodu.

.

“Teraz už vieme, že záležitosti nemajú technický charakter. Teraz ide o toto: má Irán politickú vôľu a túžbu dospieť k dohode?,” citovala Obamu agentúra Reuters.

 

Obama tiež vysvetlil prečo sa nestretol s izraelským premiérom Netanjahuom

Obama obhajoval svoje rozhodnutie nestretnúť sa s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom počas jeho nadchádzajúcej návštevy Washingtonu odôvodnením, že základné pravidlo protokolu prikazuje nestretávať sa s čelnými svetovými politikmi tesne pred voľbami v ich krajinách.

“Máme prax nestretávať sa s lídrami tesne pred ich voľbami,” povedal na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

.

“Niečo z tohto má do činenia s tým, ako robíme obchod a myslím si, že je pre nás dôležité zachovávať tento protokol, pretože americko-izraelský vzťah nie je o jednej konkrétnej strane,” citovala Obamu agentúra Reuters.

Americký prezident dodal, že ak by Merkelovú čakali v dohľadnom čase voľby, nebola by pozvaná do Bieleho domu a veľmi pravdepodobne by o stretnutie ani nepožiadala.

Izraelská opozícia v sobotu vyzvala premiéra Netanjahua, aby zrušil plánovaný marcový prejav pred americkým Kongresom, pretože spory okolo načasovania jeho návštevy “vážne poškodzujú strategické vzťahy Izraela s USA”. Republikánsky predseda Snemovne reprezentantov, dolnej komory amerického Kongresu, John Boehner pozval izraelského premiéra, aby vystúpil 3. marca v Kongrese a podľa agentúry Reuters ho presvedčil, že pozvanie podporujú ako republikáni, tak demokrati. Nahneval tým však Biely dom, ktorému sa nepáči načasovanie vystúpenia dva týždne pred izraelskými parlamentnými voľbami.

 

Obama priznal, že odpočúvanie Merkelovej pokazilo dojem Nemcov z jeho vlády

Prezident Barack Obama dnes vyhlásil, že odhalenia o americkom sledovaní nemeckej kancelárky Angely Merkelovej “pokazili dojem”, aký majú Nemci z americkej vlády.

Obama počas spoločnej tlačovej konferencie s Merkelovou v Bielom dome povedal, že pracuje na obnovení dôvery Nemecka a ostatných svetových partnerov, a to odvtedy, čo bývalý americký spolupracovník Edward Snowden začal v roku 2013 vyzrádzať dokumenty opisujúce špionážne operácie americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA).

.

Snowden odhalil, že tajná služba NSA odpočúvala Merkelovej telefonáty už v roku 2010, pripomenula tlačová agentúra Reuters. “Niet pochýb, že Snowdenove odhalenia pokazili dojem Nemcov z americkej vlády a z našej spolupráce v oblasti špionáže,” povedal Obama.

Americký prezident upozornil, že pracuje na prehodnocovaní tejto vládnej politiky a na jej väčšej transparentnosti. Merkelová nevyužila na spoločnej tlačovej konferencii príležitosť, aby skritizovala americké sledovanie – naopak, pochválila americké špionážne služby za ich spoluprácu s Nemeckom v boji proti bezpečnostným hrozbám.

“Inštitúcie Spojených štátov nám stále poskytujú množstvo veľmi dôležitých informácií a my o ne nechceme prísť,” uviedla Merkelová v Bielom dome prostredníctvom tlmočníka do angličtiny.

Obama vyjadril názor, že Nemci by mali Spojeným štátom dať “možnosť pochybovať”, vzhľadom na dobrú spoluprácu oboch krajín v nedávnom aj súčasnom období.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.

Vraj „Ficoland”. Opoziční slávici znovu na námestiach

S protestmi sa tento týždeň roztrhlo vrece: v pondelok sa konal občiansky, v utorok politický. Ako povedal klasik: ľudia si…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Súdny spor Orosch vs. majiteľ, matka zavraždeného a postrelená obeť z Teplárne. Právny zástupca vysvetľuje, čo sa deje

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Predseda vlády vyzval generálneho prokurátora, aby riešil prokurátora Špirka. Zverejnil dôkaz a svedectvo exmanželky

Predseda vlády SR Robert Fico spolu s podpredsedom vlády SR Robertom Kaliňákom, podpredsedom parlamentu Tiborom Gašparom a advokátom Marekom Parom…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Liečivá sila včely bez hraníc

Návody a recepty ako využiť v bežnom živote včelie produkty. Knihu nájdete TU

16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico konečne pochopil situáciu. Začne aj konať?

Ľudia, hlavne voliči koalície, sú nespokojní, lebo sa nevyšetruje trestná činnosť členov predošlej vlády, rôznych orgánov, ktoré vtedy prekračovali svoje…

16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Skupina D popiera dodávky dronov na Ukrajinu bez licencie aj zneužitie prostriedkov z verejnej zbierky

Zástupcovia českého združenia Skupina D, ktoré z verejných zbierok nakupuje a dodáva drony na Ukrajinu, na utorkovej tlačovej konferencii uviedli,…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

V Bratislave a ďalších mestách sa konajú opozičné protivládne protesty

V Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici i v ďalších mestách na Slovensku sa v utorok večer konajú protesty. Upozorniť chcú na…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Paríž ruší legendárny silvestrovský koncert kvôli zvýšeným obavám o bezpečnosť

Francúzske úrady zrušili tradičný silvestrovský koncert na Champs-Élysées, jednej z najznámejších parížskych ulíc, s odôvodnením bezpečnostných obáv a obáv o…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ak plán siahnuť na ruské aktíva zlyhá, EÚ bude „vážne poškodená po celé roky“, tvrdí Merz

Nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí európskych lídrov v Berlíne varoval pred možnosťou, že členské štáty EÚ zablokujú plán použiť zmrazené…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Koniec jednej éry v Nemecku, veľká skúška pre Slovensko. Volkswagen v Drážďanoch zatvoril závod

Rozhodnutie koncernu Volkswagen zatvoriť 16. decembra 2025 výrobný závod v Drážďanoch po prvý raz za 88 rokov presahuje rámec jedného…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zväz právnej ochrany oznamovateľov podporuje vládne zmeny v ÚOO. To hovorí samo za seba

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Brigitte Macronová sa čiastočne ospravedlňuje za svoje vyjadrenie voči francúzskym feministkám

Francúzska prvá dáma vyjadrila ľútosť, ak jej slová „zranili obete“, ale trvala na tom, že jej vyjadrenia boli súkromné, uvádza…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka sa svojimi výrokmi o USA pohráva s diplomaciou. V priamom prenose ukázal, že je nezrelá politická persóna, reaguje generál

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka, ktorý sa rád pýši doktorátom zo zahraničných vzťahov, vo víkendovej diskusnej relácii vyhlásil, že…

16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Amerického herca, podľa Trumpa, zabila nenávisť k nemu

Zomrel americký herec a režisér Rob Reiner. Trump vyhlásil, že príčinou je nenávisť voči nemu

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

FBI odhalila teroristickú bunku pro-palestínskych extrémistov, ktorí plánovali bombový útok na Silvestra

FBI zadržala štyroch podozrivých, ktorí boli členmi pro-palestínskej teroristickej skupiny a údajne plánovali odpáliť improvizované výbušné zariadenia počas novoročných osláv.…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Silný vietor zvalil v Brazílii repliku Sochy slobody

Takmer 40-metrová replika Sochy slobody sa zrútila po silnej búrke, ktorá zasiahla brazílske mesto Guaiba v pondelok popoludní. Podľa miestnych…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Paríž Saint-Germain musí vyplatiť Mbappému približne 60 miliónov eur v spore o mzdu

Francúzsky pracovný súd v utorok rozhodol, že tamojší futbalový klub Paríž Saint-Germain musí vyplatiť svojmu bývalému útočníkovi Kylianovi Mbappému približne…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Korupčný škandál na Ukrajine a útoky na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán

Korupčný škandál na Ukrajine a údery na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán navrhnutý Trumpom

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Žiaden mierový plán Európy/Zelenského neexistuje. Existuje len ich plán pokračovania vojny „po pauze“

Ukrajina, 16. decembra 2025 - Kľúčovým momentom zo všetkého, čo som pozoroval za posledný týždeň a pol až dva týždne, je…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Už aj SAV vyzýva k jazykovej prevýchove. Hovorí tomu „uvedomelá komunikácia”

Na úvod nasledovných poznámok k popularizačno-vedeckej publikácii Slovenskej akadémie vied by som bol rád, keby sme sa pokúsili zhodnúť na…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Uteráky a ich tajomné prúžky: Prečo ich majú a na čo slúžia

Uteráky používame denne a berieme ich ako samozrejmosť, no ukazuje sa, že aj obyčajná kúpeľňová osuška v sebe skrýva prekvapivé…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Súdna rada zvolila za kandidátku na sudkyňu Európskeho súdu pre ľudské práva Katarínu Roskoványi

Súdna rada SR zvolila na svojom utorkovom zasadnutí bývalú štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR Katarínu Roskoványi za kandidátku na sudkyňu…

16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarské nie imperiálnej Európe

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského Výskumného inštitútu na ochranu suverenity by si 80 percent Maďarov ponechalo reguláciu cien energií v národnej…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo nepriateľstvo s Ruskom vždy priviedlo Európu k nešťastiu

História pozná mnoho príkladov, keď Západ odmietol rokovať s Ruskom, píše americký ekonóm Jeffrey Sachs na stránkach Berliner Zeitung

16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov

Calzona: "So mnou či bezo mňa, od júna 2026, je čas na novú cestu"

Slovensko má po Čiernej Hore druhé najstaršie reprezentačné mužstvo vo futbale v Európe. Preto je potrebné výrazné omladenie reprezentácie. Aj…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Maďarsko blokuje stanovisko EÚ k rozširovaciemu procesu vzhľadom na to, že odmieta prístupové rokovania s Ukrajinou.

19:52

Libanonské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že útoky Izraela na Libanon si vyžiadali dve obete, jedna z nich neďaleko Bejrútu. Izrael tvrdí, že úder zacielil na objekty Hizballáhu.

19:28

.

Daňové skrutky sa uťahujú, rezort financií chystá viaceré zmeny

Ministerstvo financií pripravuje zmeny v rámci daňového systému, ktorými chce posilniť výber daní, sprísniť boj proti daňovým únikom a zároveň…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tieto katastrofy by dokázali zhoršiť deň každému z nás

Katastrofy majú zvláštnu schopnosť premeniť absolútne zlyhanie na číru zábavu, najmä v momente, keď sa všetko pokazí tak dokonale, až…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Maroš Žilinka poukázal na škodlivosť zmien v Trestnom zákone

Generálny prokurátor Maroš Žilinka poukázal na škodlivosť prijatých zmien Trestného zákona. Je podľa neho naliehavé, aby prezident SR Peter Pellegrini…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu v rámci dohody o ukončení vojny

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Súdna rada zvolila za kandidátku na podpredsedníčku NS T. Mecelovú

Súdna rada SR zvolila na svojom utorkovom zasadnutí kandidátku na podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Teréziu Mecelovú

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov