Igor Matovič, premiér, vláda

NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

Poplatok za vstup do historického centra Benátok sa bude na budúci rok vyberať dlhšie než doteraz. Poplatok sa vyberal tretí rok po sebe. Tento rok stál v určité dni päť až desať eur. Kto v Benátkach prenocoval, bol od neho oslobodený, avšak musel zaplatiť daň za ubytovanie.

Včera 19:52

Predstaviteľ NATO pre agentúru Reuters potvrdilm že prvé dodávky amerických zbraní už smerujú na Ukrajinu.

Včera 19:41

Spravodajský web Deutsche Welle informoval, že Rusko naďalej zvyšuje výdavky na programy určené pre mladých ľudí, novinárov a blogerov zo zahraničia.

Včera 19:06

Európska komisia udelila povolenie na uvedenie lieku zuranolón, určeného na liečbu popôrodnej depresie, na trh v EÚ.

Včera 19:01

Osemnásty dron, ktorý prenikol pred týždňom do vzdušného priestoru Poľska počas nočného útoku ruských síl na Ukrajinu, sa našiel v obci Stanislawka ležiacej v Lublinskom vojvodstve.

Včera 18:32

Predseda vlády Fidži slávnostne otvoril veľvyslanectvo svojej krajiny v Jeruzaleme. Na otvorení veľvyslanectva Fidži v Jeruzaleme sa dohodli Gideon Saar s fidžijským premiérom Rabukom.

Včera 18:32

Európsky dvor audítorov varoval, že pacienti v EÚ budú pravdepodobne aj naďalej čeliť nedostatku životne dôležitých liekov.

Včera 18:31

Armáda Libanonu oznámila, že na východe krajiny zhabala približne 64 miliónov tabliet captagonu – syntetického stimulantu z triedy amfetamínov.

Včera 18:18

Dánska spoločnosť, ktorá stavia dopravný tunel medzi Nemeckom a Dánskom, očakáva oneskorenie projektu v hodnote niekoľkých miliárd eur. Projekt s dĺžkou 18 kilometrov bude najdlhším cestným a železničným tunelom na svete.

Včera 18:05

Turecké úrady v rámci vyšetrovania podozrení z korupcie suspendovali ďalšieho komunálneho politika zvoleného za opozičnú Republikánsku ľudovú stranu. 

Včera 18:00

Niekoľko tisíc demonštrantov protestujúcich proti štátnej návšteve Trumpa sa v stredu vydali na pochod po ulici Regent Street v centre Londýna.

Včera 17:47

Afganské úrady rozšírili obmedzenia prístupu na internet a prerušili pripojenie na internet prostredníctvom optických vlákien vo viacerých provinciách.

Včera 17:37

Thajská armáda uviedla, že thajské ozbrojené sily v stredu použili slzotvorný plyn a gumové projektily počas potýčky s kambodžskými demonštrantmi pozdĺž sporného úseku hraníc.

Včera 17:36

Francúzsky premiér zverejnil výnos, ktorým sa rušia posledné doživotné výhody bývalých predsedov vlády. Týkali sa používania služobného vozidla s vodičom a policajnej ochrany.

Včera 17:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matovič pred rokovaním ústredného krízového štábu: Budem nositeľom zlých správ pre mnohých ľudí, musíme prijať veľmi odvážne rozhodnutia

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) avizuje, že v najbližšej dobe prídu ďalšie obvinenia, ktorých cieľom bude rozbiť koalíciu. Uviedol to v nedeľu večer na sociálnej sieti. Dnes vyhlásil, že bude nositeľom zlých správ pre mnohých ľudí

Igor Matovič, premiér, vláda
Na snímke Igor Matovič
❚❚
.

“Doba, ktorá nastáva je mannou z neba pre Haščáka, Pellegriniho, Fica, Bödöra, Krajmera, Kožucha, Kičuru, Makóa, Jankovskú, Kočnera, Sklenku, desiatky väznených sudcov a všetkých tých vagabundov, ktorých sme za polroka zavreli a ich miliónové biznisy na úkor štátu zrušili,” napísal premiér v úvode príspevku.

Podľa Matoviča menovaní, neúspešní politici a strany spolu s médiami spustia nasledujúce týždne a mesiace “kanonádu”.

“Niektorí priamo, ostatní “cez ich prisluhovačov v médiách. Prídu ďalšie krivé obvinenia ako s vymyslenou zmenkou za 10 miliónov eur mojej Pavlínky, prídu ďalšie ´vážnosti´ tipu diplomovky … a ďalšie vynášanie súkromností vraj vo verejnom záujme.”

.

Ich cieľom bude podľa premiéra uškodiť a využiť mimoriadne ťažké časy na rozbitie koalície a navrátenie vlády mafie, či návrat hodnotovo správnych politikov.

“… a náš cieľ bude presne opačný – splniť sľub, ktorý sme pre voľbami ľuďom dali – urobiť zo Slovenska miesto, kde budú čestní ľudia radi žiť. Držme si palce, ideme do vojny o Slovensko,” odkázal Matovič.

 

Pohľad z helikoptéry

Igor Matovič sa občanom prihovoril aj v pondelok. Znovu hovoril o “taktike rozvratu” a očakávanom “kobercovom nálete” na súčasnú vládnu koalíciu. Matovič obviňuje médiá ovládané finančnými skupinami.

.

Uviedol, že počas každej mimoriadnej situácie, pandémie či vojny je absolútnym kľúčom k víťazstvu získať pre spoločnú vec masy. “Ak sa s plánom boja masy stotožnia, máte veľkú šancu spoločný boj vyhrať. To sa nám podarilo počas prvej vlny a spoločne sme to vyhrali.”

Počas každej mimoriadnej situácie, pandémie či vojny však podľa Matoviča existujú sily, ktorých nezaujíma spoločné dobro a verejný záujem. “Ciele majú iné. Títo ľudia si veľmi dobre uvedomujú, že kľúčom k ich úspechu je demoralizovať vojsko – masy, ktoré vy nevyhnutne potrebujete pre víťazstvo.”

“A teraz sa pozrime na posledných šesť mesiacov na Slovensku z helikoptéry – a vidíme systematický až strategicky prekalkulovaný postup na postupnú demoralizáciu vojska najmä cez dehumanizáciu rozhodujúcich autorít.”

Matovič hovorí najmä o útokoch na súčasného ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. “Neustále primitívne posmešky (napr. Marekove kresťanské postoje), strašenie slamenými panákmi (potraty), zveličovanie aj minimálnych zlyhaní (desiatky somarín, ktoré vôbec neboli podstatné)..

“Nulová snaha vyzdvihnúť úspechy (hoci sme boli prví v Európe), neustále vyvolávanie umelých rozbrojov v koalícii, vyťahovanie starých s politikou nesúvisiacich osobných zlyhaní, podsúvanie vymyslených bludov (Arca)…”

.

Premiér dodával, že vláda veľakrát bojuje na bojisku s pocitom ako v strede mínového poľa. “Kedy s údivom zisťujete, komu každému sa rola Brutusa zapáčila. Napriek tomu musíme ísť ďalej a pokúsiť sa vojnu vyhrať.”

“Áno, plne si uvedomujem, že de facto všetky kľúčové médiá sú v rukách oligarchov, ktorým (a ich politickým chránencom) ideme po krku… A tak sa kobercový nálet na mňa či OĽaNO len a len bude stupňovať.”

Matovič napísal, že si uvedomuje dočasnosť svojej funkcie. “Zároveň z hĺbky duše netúžim byť druhýkrát premiérom, ale kým ním budem zrejme prvý a posledný krát, z bojiska neutečiem… A dupľom v tejto ťažkej dobe, ktorá nastáva.”

Premiér: Budem nositeľom zlých správ pre mnohých ľudí

Premiér Igor Matovič (OĽANO) bude nositeľom zlých správ pre mnohých ľudí v súvislosti s opatreniami, ktoré sa budú musieť prijať. Povedal to v pondelok pred rokovaním ústredného krízového štábu. Návrhy opatrení zatiaľ konkretizovať nechcel.

“Nebudem konkretizovať návrhy. Situácia je mimoriadne vážna a myslím si, že musíme prijať veľmi zásadné rozhodnutia a veľmi odvážne rozhodnutia,” komentoval s tým, že nechce povedať, či by mohlo dôjsť k takým opatreniam, aké sa prijali počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu.

Očakáva, že rokovať budú tri až štyri hodiny.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.

Je známy motív a predpokladaný trest pre strelca, ktorý zabil Charlieho Kirka

Tyler Robinson, strelec na Charlieho Kirka, jeho rodina a spolubývajúci, majú za sebou prvé vypočutie. Prokurátori podľa ABC News žiadajú…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin a Módí spolu telefonovali. Jasný odkaz Trumpovi a Zelenskému

Vladimir Putin a indický premiér Naréndra Módí počas stredajšieho telefonátu vyzdvihli svoje priateľstvo a srdečné vzťahy. Telefonát sa uskutočnil deň…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba: Slovensko nepodporí zmeny týkajúce sa Green Dealu

Slovensko nebude v Bruseli hlasovať za zmeny v Green Deale. Minister životného prostredia Tomáš Taraba to oznámil na sociálnej sieti.…

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stratené mesto. Ako sa bitka pri Bachmute stala osudnou pre ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl a takmer zničila Rusko

Správa o tom, že Rusko znovu získalo takmer celé územie, ktoré stratilo počas protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl v roku 2023…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opäť sa miešajú do záležitostí na Slovensku. Český minister sa zúčastnil sa opozičnom proteste. Rezort diplomacie reaguje

Český minister vnútra Vít Rakušan, ktorý sa v utorok v Bratislave zúčastnil na proteste proti konsolidácii organizovanom opozičnými stranami, tým…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Taraba: Doručili nám jedlo aj s výzvou na moje zabitie

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR, prostredníctvom sociálnej siete informoval, ako dnes na jeho rezort doručili zásielku so zarážajúcim popisom 

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov odhalil postoj Ukrajiny: Sabotujú snahy USA

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tvrdí, že Ukrajina odmietla návrhy, ktoré jej špeciálny predstaviteľ USA Steve Witkoff odovzdal na…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hamran má novú prácu a poriadne si prilepší. Bude mať aj prístup do parlamentu

Bývalý prezident Policajného zboru Štefan Hamran pôsobí od dnešného dňa ako asistent opozičnej poslankyne Martiny Bajo Holečkovej . Vyplýva to…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Protest á la opozícia: Čaká nás generálny štrajk alebo „Majdan”?

Opozícia znovu dokazuje, že sa nedokáže zmieriť nikdy s ničím. Vybľakovanie bez obsahu, zmyslu, konštruktívnosti; to je cesta, ktorú si…

17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Briti vyťahujú eso z rukáva: Použijú kráľa Karola III., aby presvedčil Trumpa v otázke Ukrajiny

Donald Trump priletel do Londýna na stretnutie s kráľom Karolom III., ktorý by mal obmäkčil postoj amerického prezidenta voči Ukrajine

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Ožobračovanie“ podľa Ódora

Včerajšie protesty, ktoré naprieč celým Slovenskom organizovali opozičné strany pod vedením Progresívneho Slovenska, sa niesli pod heslom “Spoločne proti ožobračovaniu”.…

17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Viete si predstaviť slovenských vojakov na Ukrajine?

Samozvaný líder opozície Michal Šimečka tvrdí, že ak by bol premiérom on, Slovensko by sa poslušne pridalo ku „koalícii ochotných“.…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

PS dostalo od štátnej komisie pokutu za dary z Českej republiky

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko dostalo od štátnej volebnej komisie pokutu vo výške 110 eur za to, že prijalo peňažné dary…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenovej vízia oslabuje Slovensko a zdražuje život bežných ľudí

Ursula von der Layenová predniesla prejav o stave únie v Európskom parlamente. Bol plný veľkých slov, za ktorými sa skrývajú…

17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Zašlá sláva Európy. Ako sa Donald Trump stal jej prezidentom

Americký prezident sa označuje za faktického lídra Európskej únie. Mýli sa? Pýta sa ironicky Nicholas Vinocur na portáli Politico v článku…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Marcinková: Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do domu lekára v Holandsku

Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do rodinného domu lekára v Holandsku. Upozornila na to poslankyňa Národnej rady SR za SaS Vladimíra…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Babiš vyhlásil, že ak sa vráti k moci, stopne dodávky munície pre Ukrajinu

Andrej Babiš, miliardár a bývalý premiér, ktorého suverénne hnutie ANO vedie v predvolebných prieskumoch, sľúbil, že ak sa vráti k…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Záhada stratenej jednoty, alebo ako sa Západ stal barbarským

Západná spoločnosť, vrátane slovenskej, ešte nikdy nebola rozdelená tak, ako dnes. Toto sú dôvody

17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stojíme na prahu občianskej vojny?

Rod Dreher, vedúci rubriky The European Conservative a hlavný spolupracovník Dunajského inštitútu v Budapešti, prišiel so svojím doteraz najznepokojujúcejším komentárom,…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

Žilinka zrušil obvinenia trom policajtom bývalej NAKA

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zrušil v utorok obvinenia trom policajtom bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Dunčkovi, Róbertovi Magulovi a…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Trump nemá kontrolu nad „projektom Zelenskyj“

Ukrajina, 17. septembra 2025 - V dôsledku stretnutia na Aljaške došlo k „odhaleniu“ pozícií strán. Všetci účastníci konfrontácie s Ruskom boli…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku, píše The Wall Street Journal

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko upúšťa od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil Lavrov

Rusko sa snaží upustiť od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Francúzsky premiér Lecornu oznámil ukončenie „doživotných“ výhod pre bývalých premiérov

Lecornu bol vymenovaný za premiéra 9. septembra, keď nahradil Françoisa Bayroua, ktorý prehral hlasovanie o dôvere v parlamente po tom,…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec Uhrík: „Môžete zastreliť Charlieho Kirka, ale nemôžete zastreliť jeho meno a odkaz“

Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva ľudí, aby sa vrátili späť k tradičným hodnotám a vlastenectvu

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

.

Prečo Európska únia nezavedie voči Číne 100 % clá, ktoré chce Trump

Žiadosť amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedenie 100 % ciel voči Číne pravdepodobne nezíska potrebnú podporu krajín Európskej únie, uvádza…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Týchto ľudí uväznili do emocionálnej pasce nešťastné udalosti

Nešťastné udalosti, nešťastie alebo smola. Všetky tieto slová opisujú problémy s ktorými sa stretávajú mnohí z nás.  Sú chvíle, keď…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Nezklamali…

Milí SPOLUkoaličníci, Dozimetři, pirátská sebranko, Volti, Ampéři a ostatní přicmrndávači. Milí evropsky hodnotní lepšolidé, liberálové a progresivisté. Milí štítové demokracie,…

17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Revolúcia“ v Británii začala: Bude Starmer zdieľať osud Karola I.?

Londýn, 17. septembra 2025 - Politológ a riaditeľ Centra geopolitických štúdií IIR Dmitrij Rodionov píše o tom, ako sa Londýnu…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká armáda opäť zaútočila na loď, ktorá údajne prevážala drogy z Venezuely

Pondelkový útok bol druhým zásahom americkej armády proti lodi z Venezuely za posledné dva týždne, ktorú Trumpova administratíva označila za…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

BMW šokuje: Tento gombík z áut nikdy nezmizne! Dôvod vás prekvapí

17.09.2025, Redakcia Auto trendy Svet automobilov zachvátila vojna proti tlačidlám. Výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto do auta napchá väčší…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Svätá Hildegarda z Bingenu

Sibyla Porýnia

17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov