“Dôvodom na podanie protestu prokurátora bola nepreskúmateľnosť tohto rozhodnutia. BBSK v lehote do 30 dní od doručenia protestu prokurátora môže, ale nemusí protestu prokurátora vyhovieť,” uviedol dnes pre TASR hovorca KP v Banskej Bystrici Ivan Vozár. “Ak protestu prokurátora nevyhovie, vec predloží na rozhodnutie nadriadenému orgánu, ktorým je v tomto prípade Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR,” dodal Vozár.
Ako pri spustení novej linky začiatkom februára konštatoval predseda BBSK Marian Kotleba, “licenciu súkromnému dopravcovi sme vydali v súlade so zákonom”. Reagoval tým najmä na fakt, že Bratislavský a Nitriansky kraj českému dopravcovi odmietol vydať dopravnú licenciu. “BBSK sa riadi zákonom a nie kartelovými dohodami dopravcov,” poznamenal vtedy Kotleba.
Hovorca BBSK Vladimír Gürtler dnes pre TASR zdôraznil: “Úrad BBSK pri udelení licencie postupoval striktne v zmysle zákona č. 56/2012 Z.z. o cestnej preprave. Nestotožňujem sa s názorom prokurátorky, ako ho uviedla vo svojom proteste. Ďalej budeme postupovať zákonne a v zmysle zákona.”
Ani Jančura nesúhlasí s názorom, ktorý je uvedený v proteste. Podľa neho nie je správny. “Prokuratúra nemá nič proti udeleniu licencie, vyčíta iba postup – malý právny detail – pri rozhodovaní o udelení licencie. Neobávam sa, že o ňu prídeme. Konkurencii odkazujem, aby sa skôr starala o kvalitu služieb a zaujímala sa o zákazníkov,” reagoval pre TASR Jančura.
mž