NAŽIVO

Vo štvrtok ráno ceny ropy opätovne mierne narástli. Dôvodom môže byť neistota, či rokovania medzi USA a Iránom zabránia vojenskému konfliktu, ktorý bo mohol viesť k narušeniu dodávok.

08:07

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó uviedol, že za blokovaním dodávky ropy cez ropovod Družba, sú tí istí, ktorí sabotovali plynovod Nord Stream.

Szijjártó z „vyhodenia Nord Streamu do vzduchu“ obvinil Ukrajinu. Podľa jeho názoru je smutné, že Európa naďalej priviera oči pred týmto útokom.

08:00

Pre násilné potlačenie protestov uvalil Nový Zéland na Irán sankcie. Minister zahraničných vecí Winston Peters informoval, že sankcie sa vzťahujú na 40 osôb, ktoré nebudú môcť do krajiny pricestovať.

Podľa jeho názoru sa dopustili porušovania ľudských práv.

07:48

Americký viceprezident J.D. Vance oznámil, že pozorne sledujú incident, kedy kubánska pobrežná stráž zastrelila štyroch ľudí pri prestrelke s posádkou motorového člna registrovaného v USA.

„Určite viete, že situáciu sledujeme, dúfajme, že nie je taká zlá, ako sa obávame. Ale nemôžem povedať viac, pretože jednoducho viac neviem,“ oznámil J.D. Vance.

07:43

Podľa názoru amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia musí Irán rokovať aj o svojom raketovom programe. 

„Povedal by som, že trvanie Iránu na tom, aby sa o balistických raketách nerokovalo, je veľký, veľký problém,“ povedal Rubio.

 

07:29

Po ukončení zjazdu vládnucej Kórejskej strany práce v Pchjongjangu severokórejský vodca Kim Čong-un vyhlásil, že výlučne od postoja Washingtonu závisia vzťahy Pchjongjangu s USA.

Ak upustia od nepriateľskej politiky, tak Severná Kórea nemá dôvod s nimi nevychádzať.

07:17

Francúzskemu prezidentovi Macronovi zaslala v stredu svoju rezignáciu ministerka kultúry Rachida Datiová. Dôvodom jej odstúpenia je skutočnosť, že sa chce naplno sústrediť na svoju kandidatúru na post starostky Paríža.

07:12

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio uviedol, že Kuba potrebuje prejsť veľkou zmenou na to, aby jej obyvatelia žili v lepších podmienkach. 

Obvinil terajšiu vládu z toho, že krajinu nechala „zraniteľnou“ voči energetickej kríze.

06:59

Venezuelský generálny prokurátor Tarek William Saab odišiel zo svojej funkcie. Jeho rezignácia prišla menej ako dva mesiace po tom, čo Spojené štáty zvrhli exprezidenta Madura.

06:56

Ruský vyslanec Kirill Dmitrijev vo štvrtok pricestuje do Ženevy, aby sa stretol s predstaviteľmi Spojených štátov. Rokovať budú o ekonomických otázkach.

06:50

Witkoff povedal, že Trumpova vláda presadzuje, aby bola dohoda o budúcnosti iránskeho jadrového programu uzavretá na neurčitý čas.

Včera 20:23

Filip Turek povedal, že už má pripravenú žalobu na Petra Pavla. Na jej podanie však podľa jeho slov nemá čas, lebo sa zaoberá dôležitejšími vecami.

Včera 20:22

USA zmiernia obmedzenia na vývoz venezuelskej ropy pre kubánsky súkromný sektor. Na Kube od decembra pre americkú ropnú blokádu je energetická kríza.

Včera 20:21

V Nemecku zatkli podozrivého z vraždy bývalého ukrajinského politika Andrija Portnova.

Včera 19:35

V prvej stratégii námornej bezpečnosti Írska sa uvádza, že Írsko plánuje posilniť spoluprácu s členmi NATO pre nárast hybridných hrozieb v severnom Atlantiku.

Včera 19:16

Islandská premiérka Kristrún Frostadóttir uviedla, že na Islande sa v nasledujúcich mesiacoch uskutoční referendum o obnovení rokovaní o vstupe krajiny do EÚ.

Včera 19:10

Ministerstvo zahraničia Veľkej Británie popoludní opravilo vyjadrenie Hamisha Falconera. Ten uviedol, že vláda pozastavuje proces ratifikácie dohody o odovzdaní zvrchovanosti nad Čagoskými ostrovmi v Indickom oceáne Mauríciu. Podľa rezortu sa Falconer preriekol.

Včera 19:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Lekárske odborové združenie: Slovensku by pomohol minister zdravotníctva bez väzieb na finančnú skupinu

Šéf Lekárskeho odborového zväzu vyhhlásil, že zdravotníci stále dosahujú výsledky ako vyspelá Európa, napriek hroznému dojmu z našich nemocníc

❚❚
.

“Súčasná vláda premrhala posledné štyri roky v zdravotníctve,” povedal Visolajský. TASR ho oslovila, aby zhodnotil rok 2015 v tomto rezorte. Rovnakú možnosť dala aj Slovenskej lekárskej komore (SLK), k téme sa zatiaľ nevyjadrila.

Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) a jeho predchodkyňa Zuzana Zvolenská si nerobili svoju prácu dobre, konštatoval šéf lekárskych odborov. Všetky medializované kauzy v rezorte označil za ich hanbu a tiež hanbu vlády.

.

Konkrétne Čislákovi vyčíta vyjadrenia ku kauze piešťanského CT. “Označiť jeho kúpu za pseudokauzu a bežný biznis, hoci polícia obvinila osem ľudí a kde im hrozí 10 až 15 rokov väzenia, je tiež jeho vizitkou, zaslúži si kritiku,” uviedol.

Uznanie za tohtoročnú prácu treba dať podľa Visolajského zdravotníkom. Chorých sa snažia “dobre liečiť aj napriek zlému systému”. “Stále dosahujeme výsledky ako vyspelá Európa, napriek hroznému dojmu z našich nemocníc,” informoval.

“Pozitívne proklamované snahy” zaviesť v štátnych nemocniciach dozorné rady či nedávny zámer porovnávať ceny zdravotníckeho materiálu a prístrojov nechce Visolajský označiť za ministrovu zásluhu. “Nevyšlo to z ministerstva, no ak by sa toto zaviedlo do praxe, prípady ako kauza piešťanského CT by sa viac nestávali,” povedal.

Šéf lekárskych odborov poprial zdravotníctvu do ďalšieho roka ministra bez napojenia na finančnú skupinu. “A tiež takého, ktorý by chcel tento zle nastavený systém zmeniť,” podotkol. Myslí si, že dobrý šéf rezortu má počúvať odborníkov. Disponovať musí i morálnou silou odmietnuť snahy o korupciu. “Sú takí aj medzi kandidátmi do budúcoročných parlamentných volieb. Voliči by si to mali viac všímať,” dodal.

 

.

Podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek je Čislák najhorším ministrom zdravotníctva od Nežnej revolúcie

Zdravotníctvo malo od Nežnej revolúcie spolu 14 ministrov, ale súčasný šéf rezortu Viliam Čislák (nominant Smer-SD) je z nich podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) ten najhorší. “Zatiaľ, čo bývalí ministri zdravotníkov sklamali, keď im nevybavili zvýšenie platov, V. Čislák sa postaral o to, aby zhasla akákoľvek nádej všetkým zdravotníkom na spravodlivé ohodnotenie ich práce do budúcnosti, keďže zabetónoval platy,” skonštatovala pre TASR prezidentka komory Iveta Lazorová. Sestry sú nespokojné so zákonom, ktorý od budúceho roka upraví ich platy, spustili preto akciu hromadných výpovedí.

Zákon spolu s budúcoročným rozpočtom pre zdravotníctvo považuje za najväčšie negatíva roku 2015. Za veľký tohtoročný mínus v sektore označila tiež pochybné prenájmy zdravotníckych zariadení, pochybné zmluvy na stravovanie, kauzu tety Anky v štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni či bielenie karty novorodenca v nitrianskej nemocnici. “Proti schránkovým firmám a proti korupcii sa neprijali žiadne účinné opatrenia, naopak, minister Čislák proti tomu chcel bojovať povinnými protikorupčnými školeniami zdravotníkov, ktoré však po proteste komôr nakoniec v zákone vyňal. A to je len zlomok káuz, ktoré existujú. Dovolím si však upozorniť, že za toto rozkrádanie zdravotníctva nemôžeme my zdravotníci, ale minister a manažéri, ktorých do týchto funkcií nominoval,” povedala Lazorová.

Veľké plus by, naopak, dala všetkým zdravotníkom, ktorí svedomito vykonávajú svoje povolanie napriek “katastrofálnym” pracovným podmienkam. Na mysli má podľa svojich slov nielen preťaženie zdravotníkov pre neplnenie minimálnych požiadaviek na personálne zabezpečenie, ale aj nevhodné materiálno-technické vybavenie jednotlivých druhov zdravotníckych zariadení či nedostatočné platové ohodnotenie zdravotníkov. “Žiaľ, SKSaPA nemôže zhodnotiť kladne jediné rozhodnutie, nariadenie či zákon v zdravotníctve, s ktorým prišla súčasná vláda Roberta Fica,” doplnila.

Výkon Čisláka počas roka hodnotí komora ako nedostatočný. “V prvom rade nie je minister zdravotníkov, keďže za rok nedokázal získať finančné zdroje na spravodlivé a motivačné ohodnotenie zdravotníkov a tvrdošijne presadzoval schválenie zákona len preto, aby si splnil stranícku úlohu. Šéf rezortu zlyhal na celej čiare v krízovom stave počas výpovedí, keď namiesto toho, aby sa snažil pochopiť zdravotníkov, urážal čelných predstaviteľov sestier a pôrodných asistentiek a zavádzal samotné sestry. Minister Čislák za rok 2015 nebol schopný prijať také opatrenia, ktoré by do budúcnosti zabránili rozkrádaniu peňazí v zdravotníctve,” zhrnula dôvody nespokojnosti.

.

Vedenie sesterskej komory dúfa, že slovenské zdravotníctvo v roku 2016 konečne dostane dobrého ministra zdravotníctva, ktorý bude mať jasnú koncepciu vývoja v zdravotníckom sektore zabezpečujúci kvalitnú zdravotnú starostlivosť, zastavenie zadlžovania zdravotníctva a odlevu kvalifikovaného personálu do zahraničia. Sestry dúfajú, že nový premiér navrhne kandidáta, ktorý je dobrý manažér a stratég, pričom zároveň si váži zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú základným stavebným prvkom zdravotníctva.

Sestry si na pozícii ministra zdravotníctva podľa Lazorovej určite nepredstavujú niekoho, kto v minulosti predložil legislatívne normy zhoršujúce podmienky postavania zdravotníkov v systéme. “Želáme si ministra, ktorý bude mať úprimný záujem riešiť problémy zdravotníkov a bude uprednostňovať dialóg s odborníkmi pred dominantnými rozhodnutiami z ministerstva. Dúfame tiež, že nový minister konečne zriadi pozíciu zastúpenia ministerskej sestry, ktorá by mala v kompetencii riadenie, rozhodovanie a strategické plánovanie v odbore ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie na Slovensku, ktorá tu dlhodobo chýba a k čomu sa SR zaviazala v rámci medzinárodných dohôd. Tajným želaním sestier je, aby nový premiér dal šancu riadiť rezort zdravotníctva aj odborníkom z oblasti ošetrovateľstva, nakoľko doteraz ešte nikdy rezort zdravotníctva neriadila sestra,” zhrnula.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

René Pavlík

.
.

Golonka pre HS analyzuje olympijský turnaj. Problém je hlbší. Sú tu skupiny ľudí, ktoré to riadia podľa vlastných záujmov

Jozef Golonka, legenda československého športu, oslávil začiatkom roka 88 rokov. K sviatku mu bývalí spoluhráči z Česka poslali zlaté hodinky…

26. 02. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri včerajšej záhadnej zrážke auta s valkom pri Prešove zahynul otec 15-ročného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

Polícia včera informovala o veľmi tragickej zrážke auta s vlakom, pri ktorej prišli o život dve osoby. Médiá následne informovali,…

26. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď školu zneužijú ako tribúnu. Kto nesie zodpovednosť za Púchovského prednášky?

Minister sa tvári, že problém nevidí. No otázka nie je len obsah prednášok, ale aj to, či má politicky naviazaný…

26. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Americké ministerstvo spravodlivosti vymazalo obvinenia proti Trumpovi z Epsteinových spisov

Americké ministerstvo spravodlivosti vymazalo zo zverejnených spisov týkajúcich sa sexuálneho predátora a pedofila Jeffreyho Epsteina obvinenia proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.…

26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kubánci strieľali na loď pod americkou vlajkou

Kubánske ministerstvo vnútra zverejnilo podrobnosti incidentu, pri ktorom došlo k streľbe na čln plaviaci sa pod vlajkou USA, ktorý vnikol…

26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Umenie, vášeň a identita: Príbeh ženy v tieni génia v románe Picassova múza

Román Picassova múza od autorky Louisa Treger prináša čitateľom silný historicko-beletristický príbeh o láske, tvorivosti a hľadaní vlastnej identity v…

26. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riaditeľka múzea Louvre odstúpila z funkcie po tom, ako vyšetrovanie krádeže šperkov odhalilo „systémové zlyhania“

Riaditeľka múzea Louvre Laurence des Carsová odstúpila z funkcie niekoľko dní po tom, ako parlamentné vyšetrovanie označilo parížske múzeum za…

26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako by mal vyzerať “dobrý politik”?

Máme historicky nízke úrovne dôvery v politikov. Takmer odkedy sa robia podobné merania konzistnentne, nikdy neboli verejní činitelia a partajné…

26. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Chýbali už len fakle a vidly

Chvíľu sa hovorilo, že vraj straníci okolo Richarda Glücka sú „smerácki mladí vlci”. Lenže práve za spôsob, akým verbálne vyskakovala…

25. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpova vláda čelí žalobe: Demokrati nesúhlasia so zmenenými odporúčaniami očkovania detí

Niekoľko demokraticky spravovaných štátov USA podniká právne kroky proti zmene odporúčaní týkajúcich sa očkovania detí zo strany vládneho zdravotného Centra…

26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Souhvězdí Štítu…

Jestlipak umíte toto souhvězdí najít na obloze? Je malé, jedno z nejmenších a je to jediné ocenění, které Jan III.…

26. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 02. 2026 | Aktualizované 26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Aktualizované 26. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zbytečná levice

Nick Cohen je britský levicově liberální novinář, na rozdíl od většiny svých kolegů ovšem vzdělaný a inteligentní. Před pár dny v…

26. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán vyhlásil, že Ukrajina môže zaútočiť na energetické objekty Maďarska

Orbán vyhlásil, že Ukrajina môže zaútočiť na energetické objekty Maďarska, preto budú na ich ochranu vyslané vojská a na hraniciach…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tri veci, ktoré by si Európa mala vziať z Trumpovho prejavu o stave únie

V prvom prejave o stave únie vo svojom druhom funkčnom období sa americký prezident Donald Trump rozhodol pre dlhší prejav,…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka s Gröhlingom sú ukážkové príklady vlastizradného konania

Poslanec NR SR Michal Bartek zdôrazňuje, že Michal Šimečka (PS) a Branislav Gröhling (SaS) by Slovensko predali aj za deravý…

25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poradca Bieleho domu obvinil Tima Cooka z Apple z klamstva

Poradca Bieleho domu Peter Navarro obvinil Tima Cooka z Apple z klamstva, keď sľúbil presun výroby iPhone z Číny do…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Rusi prepustili úder strelami Flamingo na Votkinsk. A Kalejkino

Ukrajina, 25. februára 2026 - Trúfam si to takto povedať. Rusi mali určite viac informácií, ktoré bolo treba spracovať, ale…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

Tajný spolok a napínavý príbeh

Ellery Adams patrí medzi autorky, ktoré dokážu prepojiť detektívny príbeh s atmosférou pohody, priateľstva a lásky ku knihám. Román Čarovné…

25. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výkonný riaditeľ organizačného výboru ZOH 2030 končí po konflikte s prezidentom OV

Organizátori najbližších zimných olympijských hier, ktoré v prvej polovici februára 2030 bude hostiť Francúzsko vo svojej časti Álp, majú ďalšiu…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

Podľa Fica Ukrajina hovorí o ďalšom posune termínov pri dodávkach ropy

Predseda vlády Robert Fico po výjazdovom rokovaní kabinetu uviedol, že Slovensko pristúpilo k prvému „recipročnému opatreniu“ voči Ukrajine – zastavilo…

25. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský futbal by si mal zobrať príklad z hokejovej reprezentácie. Je potrebné výrazné omladenie a netreba sa toho báť

Ešte to nie je ani týždeň, čo slovenskí hokejoví reprezentanti dvakrát vysoko prehrali v záverečnej fáze olympijského turnaja v Miláne, no sklamanie…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Armáda Ruskej federácie zničila leteckou bombou priehradu v oblasti Osikovo

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Snežný kvet: Ktorá rastlina sa skrýva pod týmto mrazivým názvom?

Snežný kvet patrí medzi najzaujímavejšie rastliny, ktoré môžete v prírode objaviť. Snežný kvet fascinuje vedcov aj turistov svojou žiarivo červenou…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

Europoslanci za SMER-SSD odmietajú vydieranie zo strany prezidenta Zelenského

Ukrajina nám už takmer mesiac odmieta transferovať našu ropu. Dostala nás do situácie, že musíme uvoľniť naše rezervy. Europoslanci za…

25. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Posuňte iba 2 zápalky a vytvorte 6 štvorcov za 6 sekúnd

Zápalky dokážu poriadne potrápiť mozog, keď sa zmenia na logickú výzvu. Zápalky v tejto hádanke vytvárajú na prvý pohľad jednoduchý…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

Z budovy Klientskeho centra v Komárne spadla časť strechy. Hlásia prvú obeť

Z budovy Klientskeho centra na Záhradníckej ulici v Komárne spadla časť strechy

25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Američania vnikli do kubánskych vôd a začali strieľať na pohraničníkov - tí odvetnou paľbou zlikvidovali štyroch vojakov

Kuba, 25. februára 2026 - Ministerstvo vnútra uviedlo, že kubánski pohraničníci sa dostali do prestrelky s člnom pod vlajkou USA.…

26. 02. 2026 | 0 komentárov

Pri nehode v Drienovskej Novej Vsi zahynul 50-ročný muž a 42-ročná žena

Pri nehode osobného vlaku a osobného auta na železničnom priecestí, zabezpečenom svetelným signalizačným zariadením bez závor, v Drienovskej Novej Vsi…

25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vo štvrtok ráno ceny ropy opätovne mierne narástli. Dôvodom môže byť neistota, či rokovania medzi USA a Iránom zabránia vojenskému konfliktu, ktorý bo mohol viesť k narušeniu dodávok.

08:07

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó uviedol, že za blokovaním dodávky ropy cez ropovod Družba, sú tí istí, ktorí sabotovali plynovod Nord Stream.

Szijjártó z „vyhodenia Nord Streamu do vzduchu“ obvinil Ukrajinu. Podľa jeho názoru je smutné, že Európa naďalej priviera oči pred týmto útokom.

08:00

Pre násilné potlačenie protestov uvalil Nový Zéland na Irán sankcie. Minister zahraničných vecí Winston Peters informoval, že sankcie sa vzťahujú na 40 osôb, ktoré nebudú môcť do krajiny pricestovať.

Podľa jeho názoru sa dopustili porušovania ľudských práv.

07:48

Americký viceprezident J.D. Vance oznámil, že pozorne sledujú incident, kedy kubánska pobrežná stráž zastrelila štyroch ľudí pri prestrelke s posádkou motorového člna registrovaného v USA.

„Určite viete, že situáciu sledujeme, dúfajme, že nie je taká zlá, ako sa obávame. Ale nemôžem povedať viac, pretože jednoducho viac neviem,“ oznámil J.D. Vance.

07:43

Podľa názoru amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia musí Irán rokovať aj o svojom raketovom programe. 

„Povedal by som, že trvanie Iránu na tom, aby sa o balistických raketách nerokovalo, je veľký, veľký problém,“ povedal Rubio.

 

07:29

.

Gates sa napokon priznal

Bill Gates priznal, že podvádzal svoju ženu s dvoma Ruskami. Urobil tak krátko po vypuknutí škandálu okolo „Epsteinovych súborov“, v…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér diskutoval so študentmi, Gedra s Kaliňákom s protestujúcimi mladými ľuďmi. Medzi študentov sa miešali aj Demokrati

Niekoľko mladých ľudí protestovalo počas diskusie predsedu vlády Roberta Fica so študentmi v Trnave. Na ulici v blízkosti Západoslovenského múzea,…

25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Aktualizované 25. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mysleli ste si, že David Púchovský už prerazil dno? Nechutne zaútočil na Heredoša

Samozvaný „krotiteľ hoaxov“  David Púchovský so svojím turné po školách neprestal ani po masívnej kritike. Upozornil na to aktivista z…

25. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Odrezané časti tiel. Vojaci odhaľujú kruté praktiky

Na Ukrajine musia vojaci niekedy odrezať časti tiel svojich spolubojovníkov, aby ich rodiny mohli pochovať a získať odškodnenie za smrť,…

25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Opoziční „ekonomickí experti“ kričia, že zastavením dodávok elektriny Ukrajine prídeme o milióny. Je to tak?

Premiér Robert Fico v odvete za ropovod Družba pozastavil núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu. Opozícia kričí, že tým Slovensko…

25. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

René Pavlík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov