Kto potreboval zabíjať ľudí v Paríži?

Pariž 22. novembra 2015 (HSP/nstarikov/Foto:TASR – AP Photo/Frank Augstein)

 

Terorizmus sa stal navštívenkou nielen v 20. storočí, no už aj v storočí dvadsiatom prvom. Prečo? Nuž preto, že terorizmus nie je ničím iným ako pokračovaním politiky inými prostriedkami. Presne tak, ako vojna v klasickej definícii od Karla von Clausewitza.

Terorizmus – to je systém hrozných, neľudských krvavých činov, ktorý pomáha jedným štátom vplývať na štáty druhé, alebo na medzinárodnú politiku ako celok. Úroveň vykonávaných teroristických akcií dosiahla úroveň práce najlepších tajných služieb sveta. A toto nie je znamením strašnej „evolúcie“, ani „prirodzeného výberu“, ale je materským znamienkom. Teroristov školia tajné služby a dvíhajú ich na svoju úroveň spolu s vlastnými znalosťami a skúsenosťami.

Kvety a sviečky položené pred reštauráciou Le Carillon v Paríži 19. novembra 2015 na pamiatku obetí útokov
Kvety a sviečky položené pred reštauráciou Le Carillon v Paríži 19. novembra 2015 na pamiatku obetí útokov

Takže si človek musí položiť otázku – kto uskutočnil teroristický akt v Paríži? Táto otázka obsahuje dve podotázky. Prvá: mená konkrétnych gaunerov, ktorí rôznymi spôsobmi zabíjali ľudí. Druhá: Komu z toho plynú výhody?

Poďme si niečo povedať o tom druhom aspekte.

Prvá vec, ktorú si je treba pripomenúť je, že politika sa nevyhnutne „vynára“ skrz následky tragédií bezprostredne po tom, čo sa odohrali.

Príklad? Prosím: V prvých hodinách po útoku na Dvojičky v Spojených štátoch v roku 2001 Washington okamžite označil páchateľov a aj tých, ktorí im pomáhali. Vinnou sa stala akási „Al-Kajda“ vedená Usamom Bin Ladinom. Pomáhal im Afganistan, kde mali teroristi základňu. Ďalej nasledoval vpád amerických vojsk, no nielen do tohto štátu, ale aj do Iraku, ktorého vodca vraj tiež pomáhal teroristom.

Vezmime si teraz situáciu teroristických aktov 13. novembra v Paríži. Samotný Francois Hollande okamžite označil vinníkov – bojovníci ISIL. Podľa údajov francúzskej tajnej služby, sa v rovnakej dobe vedľa tiel samovražedných atentátnikov našli sýrsky, francúzsky a egyptský pas. Je to veľmi čudné, pretože ak už rozhodne nie je vhodné atentátnikom brať so sebou niečo na akciu, tak je to vlastný pas. Ich druhovia ich budú oslavovať aj tak, no nechávať po sebe stopu pre vyšetrovateľov je prinajmenšom zbytočné. Pas vedľa tela – to je navštívenka. Prečo je potrebná? Novinárom a politikom je potrebná na označenie vinníkov. Na to, aby si teroristický čin na svoj účet pripísal ISIL, nie sú potrebné pasy. Je možné zverejniť vyhlásenie. Alebo natočiť zábery hollywoodskej kvality o tom, ako „hrdinovia idú do akcie“. Situácia s pasmi teroristov v Paríži udivujúco pripomína situáciu s pasmi iných teroristov – newyorských. Tých, ktorí akože uniesli lietadlá a nasmerovali ich do mrakodrapov. Po pasažieroch, teroristoch a batožine neostalo doslova nič. Nič, okrem pasu teroristu, ktorý sa našiel v ruinách. Nuž, viete, milým zloduchom sa také veci stávajú… Zakaždým, keď sa vyberú na cestu do večnosti, nezabudnú si so sebou zobrať pas, ktorý potom dokáže neporušený, bez jediného škrabanca prežiť rôzne kataklizmy.

No vráťme sa k parížskym teroristickým aktom. Ak je Hollande presvedčený, že ich uskutočnil ISIL, a tento akt je – podľa tvrdenia francúzskych médií – „vyhlásením vojny Francúzsku“, tomu by potom mala zodpovedať aj reakcia prezidenta. Sú zavraždení občania, je narušený mier v štáte, Francúzsko dostalo verejnú facku. Koho je tu treba hľadať? Vykonávateľov, objednávateľov a sponzorov, tých, ktorí pomáhali. Veď presne takto postupovali Američania vtrhnúc do Afganistanu. Občania tohto štátu sa nezúčastnili teroristického útoku na USA, no Američania zaútočili konkrétne sem. Dnes musí Francúzsko identifikovať tých, ktorí pomáhajú ISIL. Kto sú to? Nie je to žiadne tajomstvo. Sponzor – Katar, bojovníci boli pripravovaní na území Turecka. Čo si myslíte, aká je pravdepodobnosť toho, že Paríž vyvinie tlak ak už nie voči Turecku ( člen NATO, má silnú armádu, ktorej zapojenie sa do pomoci zložiek ISIL dokázať by bolo zložitejšie), tak hoci aj voči Kataru, ktorého počet obyvateľov by sa zmestil na ten parížsky štadión, v blízkosti ktorého vybuchovali bomby? Zatiaľ nie je jasné, či sa Hollande bude pri hľadaní vinníkov riadiť očividnou pravdou, alebo len politikou a účelovosťou. Takže ďalšie kroky nám ukážu, prečo bolo nutné zabíjať ľudí v Paríži.

A toto sa pre nás stane lakmusovým papierikom.

V čase Druhej svetovej vojny sa ZSSR stal spojencom Západu. Stalo sa tak preto, lebo Hitler, ktorému Londýn a Washington pomáhali k moci, sa vymkol spod kontroly. A stal sa pre nich hrozbou číslo jedna. Vtedy Západ v záujme likvidácie tohto nebezpečenstva pristúpil na dočasné, podčiarkujem: dočasné spojenectvo so Stalinom. V nádeji, že po porážke Nemecka príde čas riešiť aj Sovietsky zväz, k čomu v skutočnosti aj došlo. Plány Anglosasov po skončení Druhej svetovej vojny boli namierené na útok voči ZSSR (operácia „Nemysliteľné“ i všetky neskoršie plány útokov vrátane jadrovými zbraňami). Stalin plány na útok voči Západu nemal.

Dôležitým momentom ostáva fakt, že počas obdobia, keď Západ bojoval s Hitlerom spolu so ZSSR, ani raz nedeklaroval, že „Stalin musí odstúpiť“, že „režim stratil legitimitu“. Spolupracoval so Stalinom a chválil náš štát, uzatváral dohody a dodával nám zbrane výmenou za zlato i valuty, na pôžičku (lend-lease). Bolo to preto, lebo takto to bolo pre Západ výhodné. No ešte v čase, keď ten istý Západ cítil, že kontroluje tretiu ríšu, Hitlerova mocnosť sa rozširovala po Európe. Pokiaľ Londýn, Paríž a Washington predpokladali, že Stalin je pre nich nebezpečnejší ako Hitler, „fírer“ kráčal od úspechu k úspechu. No keď si uvedomili, že spod kontroly sa vymkýnajúce Nemecko je nebezpečnejšie ako ZSSR , Nemecku naklonená priazeň Západu sa okamžite ukončila.

Prečo sme spomenuli túto históriu? Nuž, vzhľadom na to, že súdiac podľa postojov Západu, ktorý do začiatku našich útokov (ruských útokov) proti ISIL bojoval s teroristami tak, že títo zaberali čoraz väčšie územia a stávali sa silnejšími, je jasné, že sa ISIL nachádzal pod kontrolou Washingtonu. Súdiac podľa rétoriky Západu sa situácia javí presne takou. V roku 1942 v Londýne z akýchsi dôvodov netrvali na „slobodných voľbách“ v ZSSR ako podmienke vlastnej spolupráce s Moskvou a predĺženia dodávok zbraní v rámci lend-lease. Teraz ešte do septembra 2015 USA ako preskakujúca platňa opakovali „Assad musí odstúpiť“, hoci práve on reálne bojuje s teroristami v Sýrii.

Takže, po teroristických aktoch v Paríži budeme podľa krokov a rétoriky Západu vidieť, nakoľko je ISIL kontrolovaný Amerikou a koho oni považujú za svoju hlavnú hrozbu. Ak sa Washington bude aj naďalej „báť“ Bašara Assada viac ako tých, ktorí podľa ich tvrdení odpaľujú v ich metropolách bomby, bude to znamenať, že Západ kontroluje ISIL. A len ochota na spoluprácu s Assadom a Ruskom bez akýchkoľvek predbežných podmienok bude znamenať, že sa Západom vytvorení teroristi vymkli spod kontroly a stali sa pre bývalého pána problémom “číslo jedna“.

Čo sa týka otázky, načo je potrebný teroristický akt takého rozsahu, analýzu môžeme viesť niekoľkými smermi. Každý z nich by obsahom zabral osobitný článok, resp. knihu. Američania takto môžu tuhšie priviazať svojich európskych spojencov k sebe. Môže to vyvolať pocit „obete“ samotného Západu, ktorý v skutočnosti vtrhol na Blízky východ a zlikvidoval tam niekoľko štátov, pričom celkom destabilizoval celý región. Môže byť zámienkou na aktívnejšie vytesňovanie Ruska z oblasti Blízkeho východu.

Chcem pripomenúť, že dve predchádzajúce svetové vojny sa začali na základe provokácií menšieho rozsahu. Dôvodom pre Prvú svetovú vojnu sa stala vražda dvoch ľudí: následníka Rakúsko-Uhorského trónu Františka Ferdinanda a jeho manželky. Zámienkou pre začatie Druhej svetovej vojny sa stal útok na rádiostanicu Gliwice, kde bolo niekoľko mŕtvych. V Paríži bolo zabitých 120 osôb a ranených 250 – to je dôvod pre vojnu viac ako vážny.

To je viac ako vážny dôvod pre akúkoľvek reakciu.

P.S. Hodnotiac udalosti v Paríži, vyjadrujeme sústrasť rodinám a blízkym obetí. Doneck je zatiaľ znova ostreľovaný ukrajinským delostrelectvom.

Nikolaj Starikov

Vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov práve vyšla nová kniha Nikolaja Starikova  Geopolitika – Ako sa to robí. Knihu si môžete objednať na e-mailovej adrese vsss@stonline.sk ešte stále za zvýhodnenú cenu 9,90 eura.

Ukážku z prvej časti jeho knihy si môžete prečítať TU.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Konzílium odborníkov by možno malo prehodnotiť COVID automat

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Konzílium odborníkov by možno malo prehodnotiť COVID automat, ktorý má na Slovensku platiť od 8. februára. V utorok to vyhlásil premiér Igor Matovič (OĽANO) s tým, že je otázne, či nie je skoro zapínať tento automat Premiér sa totiž obáva, že…

Premiér: Rezort práce požiadal o previerku Daniela Lipšica. Nevidím v tom zásadný problém

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Advokát Daniel Lipšic mal ísť robiť právne služby na ministerstvo práce a na základe toho rezort požiadal o bezpečnostnú previerku. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽANO) v reakcii na to, že kandidát na šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Lipšic mal na…

Po očkovaní proti covidu-19 vo Fínsku zomreli traja ľudia

0 icon

Moskva 26. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Altaf Qadri)   Vo Fínsku boli nahlásené tri úmrtia po očkovaní vakcínou proti covidu-19. Agentúra pre farmaceutickú bezpečnosť a rozvoj Fimea tvrdí, že úmrtia možno pripísať chorobám pacientov a nesúvisí s očkovaním "Spoločnosť Fimea bola informovaná o prvých úmrtiach, ku ktorým došlo krátko po aplikovaní…

Príjmy z poplatkov za uloženie odpadu sa majú prerozdeľovať po novom

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Erika Ďurčová)   Príjmy z poplatkov za uloženie odpadu sa majú prerozdeľovať po novom. Vytvoriť sa má nová skupina obcí, ktorá získa príspevok z Environmentálneho fondu a použiť ho má na zabezpečenie triedeného zberu a zhodnotenie bioodpadu z domácností. Upravuje to novela zákona o…

NRSR prerokuje zmeny pri nakladaní s nebezpečným odpadom v zrýchlenom režime

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poslanci Národnej rady (NR) SR budú o novele zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a zákona o odpadoch rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Rozhodli o tom v dnešnom hlasovaní Novela hovorí, že nebezpečný odpad z testovania na ochorenie COVID-19 by sa…

Na skríningové testovanie prišlo vyše 2,5 milióna ľudí. „Ak sa budeme testovať aj naďalej, budeme jednou z najotvorenejších krajín.“ Premiér si podal „Dáta bez pátosu“

0 icon

Slovensko 26. januára 2021 (HSP/TASR/Foto: TASR-Martin Baumann)   Na Slovensku pri skríningovom testovaní na ochorenie COVID-19 od 18. do 25. januára vykonali 2.588.578 antigénnych testov. Z toho 30.566 bolo pozitívnych Miera pozitivity je tak v rámci Slovenska na úrovni 1,18 percenta. Medzi najlepšie okresy priebežne patria Veľký Krtíš, Tvrdošín a…

Zmeny pri asistovanom sčítaní obyvateľov prerokuje NRSR v zrýchlenom režime

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Zmeny pri asistovanom sčítaní obyvateľov prerokujú poslanci Národnej rady (NR) SR v skrátenom legislatívnom konaní. Rozhodli o tom v dnešnom hlasovaní Z návrhu zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2021 z dielne Štatistického úradu SR vyplýva, že asistované…

Podpredseda ĽSNS Martin Beluský: To je čistá schizofrénia. Uhrík a Mazurek sami podporili to, čo teraz kritizujú

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Prinášame vám exkluzívny rozhovor s podpredsedom ĽSNS a v súčasnosti aj dočasne povereným hovorcom strany, Martinom Beluským, ktorý reagoval na odchod politikov okolo Milana Uhríka z ĽSNS. V rozhovore sa dozviete, prečo považuje ich kritiku zmeny stanov za schizofréniu, či sa vedenie ĽSNS…

Za pokus o vraždu exmanželky si Ladislav Teszák odpyká 20-ročný trest

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Dvadsaťročný trest odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia si odpyká Ladislav Teszák, ktorý sa v auguste 2019 pokúšal zavraždiť svoju exmanželku Senát 4T Najvyššieho súdu (NS) SR v utorok na svojom verejnom zasadnutí zamietol odvolanie obžalovaného voči minuloročnému septembrovému rozsudku Špecializovaného…

Baránik obhajuje Lipšicom pokútne získanú previerku NBU. Bude generálny prokurátor konať?

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, TASR-Jaroslav Novák)   Podmienkou na zvolenie generálneho a špeciálneho prokurátora bola kedysi apolitickosť. Tá už z titulu že generálneho prokurátora volia poslanci je viac menej iluzórna. No v súčasnosti sa už generálny prokurátor s právomocou zastaviť akékoľvek trestné stíhanie stáva vysloveným sluhom tej ktorej…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Všetko to do seba zapadá: od únosu prezidentovho syna až po dnešok: máme nového „šéfa migrácie“ od Soroša

0icon

Udalosti už nabrali takú rýchlosť, že ich ledva stíhame sledovať. Koronavírusová hystéria, podporovaná médiami hlavného prúdu doviedla celý svet - a Slovensko zvlášť - do štádia panického strachu zo smrti (akoby sme nemali nikdy umrieť...), a z toho vyplývajúcej stádovitej poslušnosti. Úspešne sa napĺňajú ciele federalizovať Európu, vytráca sa „nebezpečný kresťanský kult“…

Rastislav Slovák

Medzi Pavlínou Matovičovou a Jankovskou nie je takmer žiadny rozdiel! Obidve užívali alebo užívajú majetok nadobudnutý z nelegálnej kriminálnej činnosti. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že Jankovská je už vo väzbe a Pavlína Matovičová ešte nie

0icon

Nelegálne peniaze a majetok z kriminálnej činnosti sú rovnaké nelegálne peniaze a majetok z kriminálnej činnosti tak u Jankovskej ako aj u Pavlíny Matovičovej! Jankovská užívala majetok z úplatkou, Pavlína Matovičová užíva majetok, z ktorého veľkú časť s jej manželom Matovičom nadobudli nelegálnymi kriminálnymi mafiánskymi praktikami! Budem parafrázovať Matoviča, ktorý…

Jozef Slávik

Kruh zla ...

0icon

Každý politik, ak získa rozhodujúcu vedúcu pozíciu pri zostavovaní svojho vládneho kabinetu prvé, čo spraví je vytvorenie okruhu tých najvernejších, na ktorých sa môže dokonale spoľahnúť. Je to vcelku samozrejmé a nič by sa nedalo takémuto počinu vyčítať, ak by to smerovalo k tomu, aby spoločnosť a ľudia krajiny, na…

Štefan Harabin

Treba asi prijať zákon, že špeciálnym prokurátorom na doživotie môže byť iba Lipšic. Krajniak Lipšicovi pomáha trestnou činnosťou.

0icon

O čo ide .... Vlani Matovičova klika účelovo zmenila zákon, že funkciu špeciálneho a generálneho prokurátora môže zastávať aj neprokurátor. Špeciálne pre Lipšica Podmienkou kandidatúry na špeciál prokurátora je aj previerka na stupeň prísne tajné. Zabudli však pritom na to, že o previerku na prísne tajné nemôže žiadať advokát. Lipšic…

Marek Brna

Pellegrini, nástup!

0icon

Toť nedávno som stratil všetky ilúzie o tejto vláde. Áno, treba dať vždy každému šancu... Ale... Čo je veľa, to je veľa. Nech teda nastúpi ten Pellegrini s tým jeho padni komu padni. Nech sa spojí pre mňa za mňa aj so stranou Za ľudí. Táto spoločnosť nutne potrebuje nové…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Malachiáš - prvý svätý z Írska 1. Časť

0 icon

V rámci dvojdielneho článku o svätom Malachiášovi, ktorý bol zároveň prvým svätým z Írska, sa pozrieme na jeho svetoznáme predpovede. Malachiáš bol dlho predlho považovaný za autora prorockého spisu Proroctvo o pápežoch. Historici však zistili, že dielo je apokryf a vzniklo v 16. storočí. Svätý Malachiáš ( 1094 až 1148) je dôležitou postavou cirkevnej histórie. Viac…

Hra tieňov: Aj takto by sa dala nazvať táto zbierka fotografií

0 icon

V niektorých kultúrach sa tieň považuje za niečo magické. A inak tomu nebude ani pri dnešných fotografiách, ktoré by sme mohli nazvať "hra tieňov". Pri tieňoch existuje množstvo povier a rituálov. Z vedeckého pohľadu sa jedná iba o akýsi optický fenomén. Niekedy to však vyzerá, že tiene ti naozaj chcú…

Ako sa správne pripraviť na príchod bábätka? – 2. časť

0 icon

Čakanie na príchod bábätka je pre každý pár niečím výnimočný. Okrem šťastného očakávania, ktoré pociťujeme pred príchodom nového člena rodiny, je to tiež obdobie, v ktorom je potrebné urobiť mnoho pre to, aby sme boli dobre pripravení na nové obdobie, ktoré nás čaká.  V predošlej časti sme sa venovali prevažne úprave domácnosti,…

TOP10: Fotografie, ktoré ťa prilepia k obrazovke!

0 icon

Farebná škvrna, ktorá vyzerá ako detská tvár, usmievavý krík alebo kolibrík, ktorý sa objaví dvakrát v jednom zábere - to sú veci, ktoré môžu zmeniť obyčajnú fotografiu na skutočné majstrovské dielo, vďaka čomu prestaneš rolovať a pár minút pozerať na čas. Takéto fotografie ťa doslova prilepia k obrazovke. Začneš si…

Nostradamus a jeho ozajstný prorocký text

0 icon

Meno Nostradamus ste už pravdepodobne niekedy počuli. Stretli ste sa už niekedy aj s jeho rozsiahlym veršovaným dielom s názvom Astrologické centúrie? Toto dielo pochádza z roku 1555, ktorého autorom je Michel de Nostredame, a vzťahuje sa dokonca aj na súčasnosť. Práve preto ho niektorí považujú za ozajstný prorocký text. Napriek tomu, že v roku 1566 francúzsky…

Vo svete IT

Čínska misia na Mars, Tianwen-1, by mohla byť prvou svojho druhu od roku 1971

0 icon

Čína by sa mohla považovať za krajinu, ktorá sa ako prvá začala zaoberať raketami, no ich zámery by sa vtedy nedali v žiadnom prípade považovať za mierové, tvrdí YouTube kanál Insane Curiosity. Keď prebiehali vesmírne preteky medzi Spojenými štátmi a Sovietskym zväzom, Čína sa zapojila pomerne neskoro, okolo roku 1970.  V…

Kúpa elektrickej kolobežky nebola nikdy výhodnejšia! Toto je prehľad najlepších kolobežiek od dostupného výrobcu KUGOO

0 icon

Cestovanie na elektrických kolobežkách dáva v mestských podmienkach čoraz väčší zmysel. Mestá sú čoraz viac preplnené autami, pričom cestovanie MHD nemusí byť vo všetkých prípadoch najpohodlnejším spôsobom dopravy. Častokrát aj ku zastávkam MHD treba dochádzať, či už bývate priamo v meste, alebo do mesta dochádzate. Riešením by tak mohla byť…

Planetárne hmloviny nemajú s planétami nič spoločné: Ako teda vznikajú?

0 icon

Planetárne hmloviny sú tie najkrajšie objekty, ktoré môžeme vo vesmíre pozorovať. Ich názov je však zavádzajúci, s planétami totižto nemajú nič spoločné, píše portál Universe Today. Ich názov sa datuje až do roku 1780. Keď ich pozorovali prví astronómovia, mysleli si, že tieto hmloviny vyzerajú ako planéty. Dnes už ale vieme,…

Astronómovia zachytili hviezdu, ktorá prežila stretnutie s čiernou dierou, nič dobré ju však nečaká

0 icon

Keď čierna diera pohlcuje obrovské množstvo hmoty, vydáva obrovské množstvo röntgenového žiarenia. Je to zapríčinené materiálom, ktorý sa zahreje na vysoké teploty a následne je pohltený čiernou dierou. Tieto záblesky sú tak jasné, že ich môžeme pozorovať aj zo Zeme, píše portál Science Alert. V roku 2019 bol však objavený fenomén, ktorý…

Google upozorňuje na hackerov, ktorí využívajú na dosiahnutie cieľa novú metódu „sociálneho inžinierstva“

0 icon

Spoločnosť Google prostredníctvom bezpečnostnej skupiny analytikov, Threat Analysis Group, upozorňuje na hrozbu hackerskej skupiny, ktorá má byť údajne podporovanou vládou Severnej Kórei. Podľa publikovaných správ, má ísť o novú „metódu sociálneho inžinierstva“. Na tému upozorňuje portál TheVerge. Podľa publikovaných správ táto kampaň má prebiehať už niekoľko mesiacov a zdá sa,…

Armádny Magazín

Grécko : Turecké šable vyrovnáme

0 icon

Francúzsko, 26. január 2021 (AM) - Francúzsko vyzbrojuje Grécko najmodernejšími technológiami. Tento rok 25. januára, Grécko oficiálne podpísalo tri zmluvy týkajúce sa akvizície 18 lietadiel, Rafale F3R od Francúzska. Ide tak o splnenie nezávislého prísľubu od Grékov nakúpiť potrebný materiál k odstrašeniu Turecka.   Francúzi sa ku Grécku postavili ako p

Alojz Hlina: Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva

0 icon

Slovensko, 26. január 2021 (AM)  - "Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva. Viete, ako sa dá poraziť najsilnejšia vojenská aliancia NATO? Tak, že ženijnú podporu vojsk zveríte slovenskej členskej armáde. - Vojaci, hasiči stavali desať dní/!/ most na Východe Slovenska, "otvoriť" ho prišli dvaja ministri za OĽaNO osobne. Kamier

„Náš život, mamička, je horší ako psí“ V Nemecku zahynul každý druhý sovietsky ostarbeiter

0 icon

Nemecko, 26. január 2021 (AM) - Písomne sa o ich situácii zmienil železničiar Adam Schmidt z Essenu: „...v polovici roku 1941 prišli prví robotníci z Poľska, Haliče a západnej Ukrajiny. Dopravení boli do Essenu v nákladných vagónoch, predurčených na prepravu zemiak

Expert na zbrane Markvart:: České výcvikové lietadlo L-39 NG je zatiaľ nenahraditeľné

0 icon

Česko, 26. január 2021 (AM, Sputnik) - Český letecký priemysel silne zatackal v 90. rokoch. V pamätiach bývalých politikov čítame, že za všetkým bola aj dobové politické rozhodnutia. Dnes vám s potešením prinášame rozhovor s Petrom Markvartom, ktorý sa pohybuje na poli obchodu s vojenskou tech

Prečo Rusko nezaujíma americký projekt Gateway?

0 icon

Rusko, 26. január 2021 (AM) - Vytvorenie obežnej stanice Mesiaca Gateway Rusko nezaujíma z dôvodu, že potenciálni partneri nebudú pri ňom s Američanmi rovnoprávni! Presne to povedal generálny riaditeľ „Roskosmosu“ Dmitrij Rogozin, čo v pondelok 25. januára uverejnila RIA Novosti.   Rogozin uviedol, že ruská strana neraz vyjadrovala pripra

Svetlo sveta

Arcibiskup Fulton J. Sheen – Hnev

0 icon

“Pane odpusť im, lebo nevedia čo činia.” (Lk 23,34) Prvé slovo, ktoré Ježiš povedal na kríži malo za cieľ odčiniť hriechy prameniace z hnevu. Hnev a rozum vedia konať vo veľkom súzvuku. Rozum dáva argumenty a odôvodnenie pre hnev. Rozum vie pomenovať krivdu, ktorá sa udiala a vie odvážiť váhu…

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali