Jiří Vyvadil: Havlizmus otravuje českú demokraciu

Praha 16. marca 2015 (HSP/idnes.cz-Petr David Josek)

 

Prinášame vám článok Jiřího Vyvadila v ktorom rozoberá zhubný vplyv ľudí uvažujúcich takzvaným „havlistickým“ spôsobom na českú spoločnosť a štát.  Slovenská spoločnosť, aj keď je jej vývoj v niektorých ohľadoch iný, ako v Čechách, predsa je do značnej miery tiež pod vplyvom ľudí, ktorí by sa dali nazvať slovenskými havlistami. V článku Jiří Vyvadil rozoberá situáciu v Českej republike, ale celý článok je veľmi ľahké aplikovať na slovenské reálie.

Jiří Vyvadil je český právnik a politik, v 90. rokoch 20. storočia predseda Československej strany socialistickej a poslanec Českej národnej rady a Poslaneckej snemovne za koalíciu Liberálno sociálnej únie, neskôr za ČSSD, v rokoch 1996-2000 senátor za obvod č. 2 – Sokolov, bývalý sudca Najvyššieho správneho súdu

Spomínam si na Tomáša Klvaňa ako splnomocnenca pre výstavbu amerického radaru za Topolánkovej vlády. To som bol poradcom predsedu ČSSD Jiřího Paroubka a spolupodieľal som sa na úspešnom odpore českej verejnosti proti zriadeniu vojenskej základne USA v Brdech, kde mal byť americký radar. Samozrejme klamali a tvrdili, že radar nie je namierený proti Rusku, ale proti Severnej Kórei či Iránu

Je charakteristikou americkej zahraničnej politiky a propagandy, že majú za to, že môžu  trvalo klamať. Len stačí, keď to zabalia do omáčky boja za slobodu a demokraciu. Presne takto v týchto intenciách vystupoval Klvaňa. Avšak Američanom nikto nepovedal, že Česi, nepodarenci jedni, premýšľajú a ak neverili jednostrannej husákovskej televízií, neveria ani jednostrannej havlistickej televízií. 

Keď som vtedy počúval jeho argumenty, myslel som si, že asi v tejto zemi ani nežil. Táraniny. 

Dopadlo to – a dnes to oceňme ešte viac – ako len najlepšie mohlo: Cez Poslaneckú snemovňu súhlas s radarom vďaka ČSSD a jej predsedovi Jiřímu Paroubkovi neprešiel.

Dnes by som povedal, že to bol najúspešnejší čin ČSSD v oblasti zahraničnej politiky, ktorou pomohla tejto krajine. 

Bál by som sa toho, keby nám tu dnes Amíci pobehovali a Rusi by boli nútení – chtiac nechtiac – radi neradi – mieriť svojimi raketami na naše územie. 

Prečo nás havlizmus toľko otravuje? 

Havlista je vždy kategoricky fanaticky prozápadný. Jeho postoj ide ideovo a bez zakolísania vždy súhlasne s postojom USA. Typickým príkladom je Václav Havel, ktorý podpísal súhlas s vojnou v Iraku na chrbte akéhosi snaživého referentíka a to bez súhlasu Parlamentu alebo vlády a pretože to bolo pred kamerami, bolo vidieť, že text ani nečítal. Porušil tým niekoľko ústavných povinností. Ale správneho havlistu to nesmie ani na sekundu zmiasť. 

Keďže dôvod vojny proti Iraku  bol vymyslený, pretože neexistovali zbrane hromadného ničenia, bola v hrubom nesúlade s medzinárodným právom, pretože nebola odsúhlasená Radou bezpečnosti (a proti bolo nielen Rusko a Čína, ale nesúhlasilo s ňou ani Francúzsko), táto vojna vo svojich dôsledkoch nielen že spôsobila úmrtie stoviek tisícov nevinných obetí, ale odstránenie Saddáma Hussajn umožnilo vznik dnešného islamského štátu, čo by za jeho života bolo vylúčené a v tomto ohľade bola Hussajnova diktatúra pomyselnou oázou pokoja, mieru a harmónie. 

Nezávislí politológovia správne hovoria: Bez zvrhnutia Saddáma Hussajna by nikdy nevznikol Islamský štát. 

Havlista samozrejme s vojnou v Iraku súhlasí, aj keď sme pred islamským štátom dnes takmer na kolenách. Rozhodlo tak predsa USA. 

Rovnako tak havlista v plnej miere súhlasí s humanitárnym vyvražďovaním v Juhoslávii, bola to chyba matiek s deťmi, že boli na nesprávnom mieste. Havlista podporuje vznik teroristického Kosova, ktorého predstavitelia sa živili predajom ľudských orgánov a ktoré je dnes úplne rozpadnutá krajina a oceňuje, ako sa tam Allbrigtová obohatila. Jedným zo základných ľudských práv je predsa podpora kapitalizmu a zisk pre tých, ktorí v politike vedia. 

Václav Havel jasne navrhoval túto, v prezývkach nazývanú „krvavú Mary“ za českú prezidentku. 

No nevyšlo to. A podľa havlistov škoda. Iste by sme mali teraz najväčšiu americkú základňu v celej Európe.    

Havlista bol nadšený operáciou v Líbyi, kde bol odstránený diktátor Kadáfí, ktorý tuším ešte rok predtým bol vítaný v krajinách EÚ so všetkými poctami a je pre havlistu drobným detailom, že je dnes Líbya nejrozvrátenejšou krajinou severnej Afriky, odkiaľ na nás priateľsky kývajú členovia islamského štátu, ktorí odsekávajú hlavičky na brehoch Stredozemného mora dvom desiatkam egyptských kresťanských, koptov. Že by toto za Al-Kaddáfího určite nebolo, je opäť nevýznamné. 

Havlista nenávidí Putinovo Rusko a nenávidí ho za to, že nevyšiel tak zdanlivo geniálne premyslený Majdan, ktorý mal ponížiť Rusko a Ukrajinu, ako perlu odtrhnúť od euroázijského zväzu. 

Havlista nenávidí Rusko každým dňom viac, aj keď sa vlastne veľmi darí dohoda Minsk II, pretože Rusko, si dovolí byť zomknuté a podľa jedného amerického politológa v dokonalej kondícii ako žiadna iná krajina sveta. Rusko predsa dávno malo byť na lopatkách a ono zatiaľ vďaka trvalým útokom Západu sa stalo hlavnou oporou všetkých tých, ktorí vidia v USA najväčšieho agresora na svete. 

Pán Klvaňa okrem toho, že zrejme je platený americkými službami a mal by niekto skúmať, či sa tým nedopúšťa závažných zločinov proti bezpečnosti tejto krajiny je navyše vyšším stupňom havlistu: boľševickým havlistom. 

Čo si možno predstaviť pod pojmom boľševického havlistu? 

Vo včerajšom obsiahlom rozhovore pre Parlamentné listy tento docent, neviem čoho, uviedol, že ruskí propagandisti ako ľudia z Protiprúdu, Barabanov či Vyvadil, nemajú čo robiť v ČT, pretože šíria ruskú propagandu. 

Do kameňa vytesať.  

To je demokracia havlistov.  

Nadväzujú na úplne analogickú prax predchádzajúcich boľševikov, ktorí tiež obhajovali tézu, že Víťazný február raz a navždy veci v tejto krajine rozhodol a inak tomu nebude. Triedny nepriateľ: vtedy kulak, dnes Vyvadilovia, Barabanovia či ľudia z Protiprúdu nemajú právo spochybňovať výsledky víťazného prevratu, vtedy komunistického, dnes havlistického. 

A teraz snáď aj vážne. 

Klvaňa a všetci havlisti tohto typu majú vážny problém: nech si hovoria čo chcú, ich úvahy majú podporu len tých najreakčnejších síl v krajine, tj. TOP 09, ODS a KDU-ČSL, teda cca 20 – 25 percent. Zvyšok národa to pravda asi vôbec nečíta a keď číta, myslia si, že tak hovorí nejaký blázon. 

Klvaňa nepochybne podvádza svojho amerického zamestnávateľa. 

Za tie obrovské peniaze, ktoré do neho investujú nie je schopný presvedčiť, okrem už proamericky presvedčených nikoho. Rozhodne nie je schopný presvedčiť normálneho občana s normálnym uvažovaním. A tak sa chce brániť: chce zakázať iné názory. 

Demokrat každým kúskom. 

Avšak ide o poňatie nie americkej demokracie – tá je z princípu klamná, ale našej normálnej a poctivej českej demokracie. 

Nikdy by som sa neodvážil povedať, že Klvaňa, Fištejn, Romancov či Šafr nemajú právo verejne hlásať svoje myšlienky, hoci sú z môjho pohľadu scestné. 

Problém havlistov je v tom, že oni upierajú toto právo slobody prejavu tej väčšine, ku ktorej sa rád zaraďujem. 

A to by hádam malo vadiť. 

Hovorte si, pán Klvaňa, aj keď sú to nezmysly. Ale nechajte hovoriť aj tých, ktorí vám neveria … 

Ak sa freneticky radujete zo slobody prejavu pri diskutabilných výtlačkoch časopisu Charlie Hebdo, potom snáď v Českej republike, musia mať právo na slobodu prejavu aj ľudia s názormi ako mám ja, najmä, keď cez totálne prevažujúci hlas vašich havlistických kolegov vo všetkých médiách podľa prieskumov ČT by len 26% občanov ČR súhlasilo s dodávkami zbraní na Ukrajinu a dokonca len 23% občanov ČR by súhlasilo s vojenským zásahom na Ukrajine. 

Vaše názory, pán Klvaňa. Osobne si myslím, že ste platený CIA. Inak si dôvody Vašej argumentácie logicky neviem predstaviť. 

Ale hovorte si, čo chcete. 

Ale uznávajte tú našu normálnu a poctivú českú demokraciu, ktorá nechce nič viac, ale azda ani nič menej, len aby mohol zaznieť aj názor väčšiny. 

Jasné?

Clear, boy?

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Ľubomír Petrák (Smer-SD): Nový generálny prokurátor bude politickým kandidátom vládnej koalície a bude asi robiť politické procesy

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Ľubomír Petrák hovorí, že ak by voľba nového generálneho prokurátora mala byť v záujme celého Slovenska, tak mala byť snaha o rokovania a hľadanie spoločného, ako-tak apolitického kandidáta naprieč politickým spektrom. A hovorí, že Smer-SD nemá dôvod sa pod takúto politickú voľbu…

Armáda Azerbajdžanu vstúpila do posledného okresu prepusteného Arménmi

0 icon

Baku/Jerevan 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Azerbajdžanská armáda vstúpila v noci na utorok do okresu Lačin pri Náhornom Karabachu, posledného z troch okresov, ktoré arménski separatisti odstúpili Azerbajdžanu na základe dohody o zastavení bojov o tento sporný región. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie azerbajdžanského rezortu…

Pompeo vyzval Etiópiu na úplné zastavenie bojov v Tigraji

0 icon

Washington 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Guglielmo Mangiapane)   Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v pondelok naliehal počas telefonického rozhovoru na etiópskeho premiéra Abiya Ahmeda, aby okamžite zastavil boje v severoetiópskom štáte Tigraj. Informoval o tom v pondelok rezort diplomacie USA vo vyhlásení, ktoré cituje agentúra AFP Pompeo privítal vyhlásenie etiópskeho…

Poľsko a Maďarsko trvajú na vetovaní rozpočtu EÚ, no sú otvorené novým riešeniam

0 icon

Varšava 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poľsko a Maďarsko sú otvorené novým návrhom riešenia sporu s Európskou úniou (EÚ), v rámci ktorého sa krajiny vyhrážajú vetovaním dlhodobého európskeho rozpočtu a s ním spojeného plánu na oživenie ekonomík členských štátov Únie po koronakríze. Informovala o tom v pondelok večer agentúra Reuters…

Čierna Hora napriek protestom EÚ trvá na vyhostení srbského veľvyslanca

0 icon

Podgorica 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Čierna Hora naďalej považuje srbského veľvyslanca Vladimira Božoviča za nežiaducu osobu. Na tomto postoji trvá napriek protestom Európskej únie (EÚ) a tomu, že Srbsko zrušilo recipročné rozhodnutie o vyhostení čiernohorského veľvyslanca. V pondelok to oznámilo čiernohorské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré cituje agentúra AP Eurokomisár…

Vo Francúzsku to vrie. V Paríži skoro 50-tisícicová demonštrácia. Protestuje sa aj v iných mestách. Sporný návrh bezpečnostného zákona prepracujú

0 icon

Paríž 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Francois Mori)   Poslanci z vládnucej strany Republika v pohybe (LREM) prezidenta Emmanuela Macrona v pondelok oznámili, že navrhnú "úplné prepracovanie" ustanovení sporného návrhu zákona, ktoré mali obmedziť právo filmovať alebo fotografovať službukonajúcich policajtov Oznámili to po tom, ako štyroch francúzskych policajtov obvinili tamojšie úrady v…

Biden a Harrisová dostali prístup k informáciám tajných služieb

0 icon

Washington 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)   Novozvolený americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová získali v pondelok prístup k takzvanému dennému prezidentskému brífingu, ktorý pozostáva z prísne tajných informácií rôznych amerických spravodajských služieb Informovala o tom agentúra AP. Prístup ku každodennému prezidentskému brífingu (Presidential Daily Brief) pre…

Jedenie surovej a varenej zeleniny u žien v SR stúplo, vyplýva z prieskumu

0 icon

Bratislava 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   U žien stúpa jedenie surovej a varenej zeleniny. Zvyšuje sa aj každodenná konzumácia nesladených nápojov. Údaje o stravovacích návykoch zisťoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v rokoch 2013, 2016 a 2019 dotazníkom Zdravotné uvedomenie a správanie sa obyvateľov SR. Minulý rok tvorilo výskumnú vzorku…

Starbucks prepustil zamestnakyňu: Odmietla nosiť tričko LGBT

0 icon

New Jersey 30. novembra 2020 (HSP/Christianitas/Foto:TASR/AP-Gene J. Puskar)   V New Jersey vyhodila kaviareň Starbucks zamestnankyňu, ktorá odmietla nosiť tričko „Pride“ propagujúce LGBT hnutie. Baristka spoločnosti Starbucks uviedla, že nosenie spomenutého trička je v rozpore s jej náboženským presvedčením a citovala zamestnávateľovi pasáže Svätého písma o manželstve ako vzťahu muža…

Na proteste proti Lukašenkovi sa zúčastnili stovky seniorov

0 icon

Minsk 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP)   Stovky dôchodcov protestovali v pondelok v bieloruskom hlavnom meste Minsk proti tamojšiemu autoritárskemu vodcovi Alexandrovi Lukašenkovi. Informovala o tom agentúra AP Protestujúci niesli červené a biele dáždniky a zástavy, ktoré sa stali symbolom protestov. Na jednom z transparentov bolo napísané "Staré mamy a starí…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Robo Bačinský

Domovníkova óda na Matoviča.

0icon

  Stručne : podporujem neprávom atakovanú rodinu Igora Matoviča. Pavlínka, Rebeka, Klárka ...Igor, sme na vašej strane a je nás oveľa viac, než tých , čo vás prišli v predvečer prvej adventnej nedele zatrašovať pred váš dom. Igor Matovič je v zahraničí príkladom víťaza volieb, ktorému sa podaril výsledok (cez…

Štefan Harabin

Moja úcta patrí i nitrianskym policajtom, lebo poznajú platný právny stav. Pokutu neuložili nikomu, ani mne.

0icon

Slovensko, Vlasť Moja, občianska iniciatíva, včera v Nitre zorganizovala verejný protest občanov proti Covid diktatúre Matoviča a spol. V prejave som poučil detailne prítomných ako sa majú správať a aj právne brániť pri celoplošnej nezákonnosti, resp. neústavnosti Covid opatrení Mikasa a Matovi

Boris Mesár

Biskupi-sekretári Byzantského katolíckeho patriarchátu poslali - Otvorený list českým biskupom ohľadom pripravovaného testovania

0icon

Autor :pravdivosť tohto listu zatiaľ neviem overiť ,dostal som ho do pošty . Vážení českí biskupi, obraciame

Miroslav Jurčo

Luxemburský kompromis o hlasovaní v roku 1966

0icon

Rada a Komisia je pod stálym tlakom prerozdelenia plánu obnovy a finančného rozpočtu na roky 2021-27. Hlavné kontúry už boli stanovené, ale ako to už pri financiách vždy je - každý by chcel zo spoločného koláča si odtrhnúť väčší kus ako mu bol pridelený. Politici si tým chcú udržať zdanie…

Ivan Štubňa

Zastavme zločinecké ťaženie USA a DEEP STATE chobotnice... a vládu národnej zrady

0icon

Bill Gates a MIT (Massachusetts Institute of Technology) vynašli kvantovú technológiu bodov na označenie detskej pokožky, aby sa dala skenovať pri  podávaní vakcín. Vedci z MIT, financovaní Nadáciou Billa a Melindy Gatesových a Národným onkologickým ústavom, prišli s totalitným značením beštiálneho systému sledovania a skenovania vakcinovaných ľudí. Táto nová technológia využíva…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Smrť princeznej Diany: Zabila Dianu MI6? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku, kde sa bližšie pozeráme na udalosť spred viac ako 20 rokov, ktorá stále oplýva tajomstvami a nezrovnalosťami. Zabila Dianu MI6? Zo začiatku sa v tlači písalo, že celá táto tragická udalosť bola len obyčajná autonehoda spôsobená chybou vodiča Henriho Paula. Neskôr sa však začalo vynárať, že Paul, ktorý…

Tieto fotografie ti prinesú nevídané uspokojenie

0 icon

Ak máš rád dokonalosť a si tak trocha perfekcionista, tak ti s radosťou oznamujeme, že ti tieto fotografie prinesú nevídané uspokojenie. Pre niekoho je dostatočné uspokojenie, ak sa môže počas jesene prejsť po listí. Nájdu sa však aj náročnejší ľudia, ktorí sú dostatočne uspokojení až po odlepení ochrannej fólie z novej…

Čo by sme videli, keby sme mohli cestovať rýchlosťou svetla?

0 icon

Einsteinova teória relativity sa zrodila práve z tejto otázky. Oplatilo by sa vôbec cestovať rýchlosťou svetla kvôli okolitým obrazom? Einstein sa túto otázku pýtal ešte ako školák a to ho priviedlo k jeho slávnej teórii relativity. Jeho rovnice ukazujú, že objekty pri stúpajúcej rýchlosti vyzerajú čoraz skreslenejšie a pohľad dopredu je čoraz jasnejší. Keby…

Upíri a vampirizmus: Hrôza a fascinácia

0 icon

Vampirizmus sa rozmohol v 18. storočí v balkánskom vnútrozemí. S kresťanskou doktrínou má spoločné rysy, pokiaľ ide o vlastníctvo duší a posmrtný život. Hrôza a fascinácia, ktoré od svojho vzniku upíri vzbudzujú, nestrácajú na sile a stali sa východiskom pre množstvom umeleckých diel, či základom filmov. Pozrime sa spoločne na upírov a vampirizmus trochu bližšie. Upír je podľa…

Smrť Johna Lennona a konšpirácie: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o megahviezde, ktorá chystala comeback s novým albumom po piatich rokoch. Návratu sa však nedožila. Konal vrah sám, alebo dostal príkazy z vyšších miest? Výsledkom nevraživosti medzi Hooverom a Lennonom, respektíve medzi rockovou hviezdou a vládnymi úradmi USA, bolo to, že Lennonovi bola zamietnutá žiadosť o trvalý pobyt. Úrady sa potom pokúšali…

Vo svete IT

Čo presne sú čierne diery a ako vznikajú?

0 icon

Čierne diery sú astronomické objekty, z ktorých vďaka ich gravitačnej sile nedokáže uniknúť nič. „Povrch“ čiernej diery je tvorený horizontom udalostí. Je to hranica, za ktorou rýchlosť, ktorú potrebujete na únik, prevyšuje rýchlosť svetla, píše portál americkej NASA. Rýchlosť svetla je kozmickým limitom a nič nedokáže cestovať rýchlejšie. Vedci doposiaľ…

Rover americkej NASA, Perseverance, zachytil zvuky z hlbokého vesmíru

0 icon

K červenej planéte v tejto chvíli cestuje najnovšia misia americkej vesmírnej agentúry, NASA. Je to rover, ktorý nesie názov Perseverance a ide zatiaľ o najpokročilejšiu misiu agentúry, píše portál IFLScience. Rover je vybavený špeciálnymi mikrofónmi, vďaka čomu môže zaznamenať cestu na Mars tak, ako sa to doteraz nepodarilo žiadnej misií.…

Xiaomi na 2. najväčšom trhu so smartfónmi predajmi prekonalo svojho najväčšieho rivala

0 icon

Posledné dáta ukázali, že spoločnosť Xiaomi má za sebou vôbec jeden z  najlepších kvartálov vo svojej histórii. V posledných dňoch sme mohli čítať napríklad o úspechoch spoločnosti na území Európy, kde spoločnosť raketovo rástla. Nejde však o jediný región, kde čínsky predajca smartfónov naberá na sile. Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi…

Ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Huawei sa za 5 rokov posunul neuveriteľne dopredu

0 icon

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Nuž, ako taký pohľad prináša do tejto témy viceprezident spoločnosti Huawei China Cloud and Computing, Shi Yaohong. Ten počas konferencie Changsha Cyber Security & Intelligent Manufacturing Conference in China prezradil, že jeden smartfón trvá vyrobiť len niekoľko sekúnd. Na…

Osud legendárneho Volkswagenu Passat vo verzii Sedan je spečatený. Jeho výroba bude údajne čoskoro ukončená

0 icon

Nemecká automobilka Volkswagen údaje dospela ku zásadnému rozhodnutiu, ktoré určite zraní viacerých fanúšikov legendárneho modelu  Passat vo verzii sedan.  I keď investícia 1 miliardy eur do bratislavského výrobného závodu naznačovala snahu o vývoj ďalšej generácie notoricky známeho sedanu od Volkswagenu, opak je nakoniec pravdou. Populárny zástupca strednej triedy sa má…

Armádny Magazín

Front, ktorý nepochodoval na Prehliadke víťazstva

0 icon

Rusko, 1.December 2020 (AM) - Táto správa bude veľmi zaujímavá aj pre slovenského čitateľa. V podstate sme ju mali pred očami stále, no, ruku na srdce, kto si to vôbec uvedomil? Prehliadka Víťazstva na Červenom námestí sa konala 24. júna 1945. Slávnostným pochodom sa po

Iránske bojové námorníctvo spúšťa na vodu budúcu plávajúcu základňu - tanker prerobený na vrtuľníkovú loď

0 icon

Irán, 1.December 2020 (AM) - Najnovšie satelitné snímky ukazujú zaplavený suchý dok, čo je znak bezprostredného spustenia najnovšej a možno najmenej známej lode iránskeho námorníctva. Nové plavidlo sa považuje za vysunutú základňu - koncepčne podobnú expedičnej mobilnej základni (EMB).   [caption id=\"attachment_28669\" align=\"a

„Teoretický blaf“: expert zhodnotil model ukrajinského tanku, ktorý bol predstavený ako „vrah Armaty“

0 icon

Ukrajina, 1.december 2020 (AM) - Vojenský expert a publicista Komsomolskaja pravda Viktor Baranec uviedol, že informácie o tom, že nový ukrajinský tank Nota sa stane „zabijakom“ ruskej Armaty, sú „teoretickým blafom“. \"Na Ukrajine bola táto veľká výroba tanku takmer úplne zničená.\" Škola je zavretá, ná

Video z Čečenska: Zadržaní boli dvaja bývalí členovia Basajevovho a Chattabovho gangu

0 icon

Čečensko, 1.December 2020 (AM) - V Čečensku boli zadržaní dvaja bývalí členovia gangu Šamila Basajeva a Chattába, ktorí sa podieľali na vražde 15 ruských vojakov v roku 1999. Informuje o tom FSB Ruska.  

Trump chce rozoštvať pred odchodom: Nové útoky na ruské zbrojovky

0 icon

USA, 30. november 2020 (AM)  - Moskva má byť potrestaná za vojenskú spoluprácu s Čínou. USA môžu uložiť nové protiruské sankcie ešte pred zmenou administratívy Bieleho domu. Návrh verzie prezidentského zákona je už pripravený. Stanovuje opatrenia proti ministerstvu obrany RF.   Tím Donalda Trumpa navrhuje zaradiť na

Svetlo sveta

Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

0 icon

Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

0 icon

Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

Hriech Lenivosti

0 icon

« Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali