Podľa hovorcu bolo viacero zo zadržaných osôb medzitým prepustených na slobodu. Ďalšie informácie hovorca neposkytol. Agentúra AP v tejto súvislosti zdôraznila, že verejné oznamovanie zatknutí v súvislosti s podobnými incidentmi je v Iráne veľmi neobvyklé.
Rozvášnený dav zaútočil 2. januára na saudskoarabské veľvyslanectvo v Teheráne a následne aj na saudskoarabský konzulát v meste Mašhad na severovýchode Iránu.
Oba útoky boli reakciou na popravu šiitského duchovného Nimra an-Nimra v Saudskej Arábii. Jeho poprava rozhnevala šiitov v celom arabskom svete. Reakcie v Iráne boli ale mimoriadne búrlivé a viedli k prehĺbeniu politických a náboženských rozporov medzi sunnitským saudskoarabským kráľovstvom a šiitskou islamskou republikou.
Rijád v dôsledku útoku na svoje zastupiteľstvá v Iráne prerušil s Iránom diplomatické vzťahy. Ostatné krajiny Perzského zálivu tiež prijali rozličné opatrenia, ktorými obmedzili svoje styky s Iránom.



















