EURO 2016: Slovenský futbalový zväz zverejnil rozsiahle info o vstupenkách

Bratislava 16. decembra 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

 

Informácie o vstupenkách na EURO 2016

Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojom oficiálnom webe zverejnil rozsiahly balík informácií o vstupenkách na EURO 2016.

EURO 2016
EURO 2016

Aké typy vstupeniek sú k dispozícii?

– Individuálne vstupenky (single tickets)
– Vstupenky „Follow My Team“ (Nasleduj svoj tím)
– Vstupenky s bezbariérovým prístupom (accessibility tickets):

O koľko vstupeniek je možné požiadať?

– Individuálne vstupenky pre maximálne štyri osoby (žiadateľ a maximálne traja hostia) na zápas.

– od žiadateľov, žiadajúcich vstupenku (vstupenky) s bezbariérovým prístupom, sa vyžaduje poskytnutie dôkazu telesného postihnutia.

– Neplánuje sa poskytnutie možnosti skupinových rezervácií.

Kde sú rôzne kategórie na štadiónoch?

– Vstupenky sú rozdelené do štyroch rôznych miest na štadióne, presné umiestnenie kategórií bude závisieť od usporiadania konkrétneho štadióna. Sedadlá pre fanúšikov zúčastnených tímov budú umiestnené v rohoch štadióna.

– Vstupenky s bezbariérovým prístupom môžu byť do rôznych častí štadióna, vždy budú mať ľahký prístup a budú ponúkané v cenovej kategórii 4.

Je možné si zakúpiť vstupenky priamo od národného futbalového zväzu?

– Každý účastnícky národný zväz dostane určitý počet vstupeniek pre svoje interné potreby, ale zväzy nepredávajú vstupenky fanúšikom. Vstupenky pre priaznivcov sa predávajú výlučne prostredníctvom oficiálnych vstupenkových portálov na EURO2016.com.

– Ako požiadať o vstupenky?

– Ak už máte účet na EURO2016.com, môžete pristúpiť na portál predaja vstupeniek vyhradený pre Slovenský futbalový zväz s použitím vašich existujúcich prihlasovacích údajov. Ak ešte nemáte používateľský účet, cez portál národného zväzu si ho vytvorte.

Ako a kedy treba zaplatiť za vstupenky?

– Kreditná karta bude debetovaná z UEFA – EURO 2016 – Avenue Kleber 112 – 75773 – Paris Cedex 16 – 1260. Merchant ID, ktoré bude uvedené na výpise z účtu, je 101301211.

Kto môže žiadať o vstupenky?

– V súlade s podmienkami musí mať každý žiadateľ o vstupenky 18 rokov a viac a musí spĺňať jednu z podmienok:

– mať trvalý pobyt na Slovensku
– byť občanom Slovenska

Aké informácie treba poskytnúť so žiadosťou?

Priezvisko, meno, adresa (názov ulice, poštové smerovacie číslo, mesto/obec a krajina), dátum narodenia, národnosť, číslo pasu alebo občianskeho preukazu, e-mailová adresa, číslo telefónu, spôsob platenia: číslo kreditnej karty (Visa/MasterCard), meno (ak je uvedené na karte), dátum exspirácie (mm/rr).

Je zľava pre deti?

– Nie sú žiadne zľavnené vstupenky pre deti bez ohľadu na ich vek.

Je možné si zakúpiť vstupenky v deň zápasu na štadióne?

– Z bezpečnostných dôvodov nebude možné zakúpenie vstupeniek na štadióne v deň zápasu.

Budú vstupenky personalizované?

– áno, žiadateľ musí poskytnúť úplné podrobnosti, vrátane plných mien a dátumu narodenia. Ak žiadateľ poskytne nesprávne informácie, organizačný výbor si vyhradzuje právo odmietnuť žiadosť a odmietnuť vstup, bez práva na refundáciu. Predmetné vstupenky budú zrušené. Žiadatelia sú zodpovední za to, že ich hosť je oboznámený, súhlasí a dodržiava podmienky a náležitosti vydávania vstupeniek.

Ako sú prideľované vstupenky?

– Ak je počet správne podaných a akceptovaných žiadostí o vstupenky pre určitú kategóriu nižší alebo rovný kvóte, všetky platné žiadosti budú akceptované za predpokladu prijatia príslušnej platby. Zvyšné vstupenky budú pridelené v ďalšom žrebovaní žiadateľom, ktorí uviedli, že by si chceli kúpiť vstupenky v inej kategórii, ak budú neúspešní vo svojej pôvodnej žiadosti.

Ak je dopyt na vstupenky pre určitú kategóriu vyšší, ako je počet dostupných vstupeniek, rozhodne žrebovanie.

Budú všetky pridelené vstupenky na jednu žiadosť na susediace sedadlá?

– Vstupenky, ktoré sú súčasťou tej istej žiadosti, umožnia, pokiaľ to bude možné, aby držitelia vstupeniek sedeli vedľa seba. Vstupenky pridelené prostredníctvom rôznych žiadostí však nemôžu byť poskytnuté so sedením vedľa seba.

Je možné získať vstupenky z on-line aukcií alebo zo stránky na výmeny vstupeniek? Sú to oficiálne vstupenky?

– UEFA zdôrazňuje, že žiadne vstupenky nebudú distribuované cez agentúry alebo maklérov a upozorňuje fanúšikov, aby sa nenechali zvábiť do dohôd s predajcami, ktorí požadujú vysoké ceny a často ani nevlastnia ponúkané vstupenky.

Ovplyvní čas podania žiadosti šance na úspech pri pridelení vstupenky?

– Nie je žiaden rozdiel v tom, či žiadateľ podal žiadosť v prvý alebo posledný deň predaja resp. registrácie. Každá platná žiadosť má šancu na úspech.

Je možné si rezervovať vstupenky pre väčšiu skupinu, teda viac ako štyroch ľudí?

– Skupinové rezervácie nie sú možné Je však možné požiadať o miesta v blízkosti priateľov, v prípade že podajú oddelenú žiadosť. Každý žiadateľ po podaní žiadosti dostane potvrdzujúci email s individuálnym identifikačným číslom skupiny(Group ID). Toto číslo je treba povedať priateľom, ktorí tiež žiadajú o vstupenky a tak môžu požiadať o miesta v blízkosti.

Je možné si zvoliť sedadlo?

– V závislosti od kategórie vstupenky bude miesto v príslušnej oblasti štadióna. Nie je však možné zvolitˇ si špecifické miesto v rámci štadióna. Vstupenky, ktoré sú súcˇastˇou tej istej žiadosti, umožnia, pokialˇ to bude možné, aby držitelia vstupeniek sedeli vedlˇa seba. Vstupenky pridelené prostredníctvom rôznych žiadostí môžu bylˇ umiestnené blízko seba len vtedy, kedˇ sú v tej istej cenovej kategórii a žiadatelia poskytnú to isté identifikacˇné cˇíslo skupiny(Group ID).

Pri žiadosti o viac vstupeniek na určitý zápas, je možné obdržať menej?

– Žiadosť môže byť celá úspešná, čiastočne úspešná alebo neúspešná. Takže je možné dostať pridelené vstupenky na všetky, niektoré alebo žiadne zápasy. Pri pridelení vždy žiadateľ dostane plný počet vstupeniek, o ktoré žiadal, nikdy nedostane menej.

Ako sa dá zistiť, či bola žiadosť úspešná?

– Pri správnom vyplnení on-line formulára žiadosti a kliknutí na tlačidlo “Submit Application” bola žiadosť podaná. Na e-mailovú adresu v žiadosti bude odoslaný e-mail, potvrdzujúci prijatie žiadosti. Na vstupenkovom portáli je možné on-line sledovatˇ stav žiadosti. Tiež tam sa dá žiadosť aktualizovať a opraviť.

Ak nedôjde potvrdzujúci e-mail, treba skontrolovať nastavenia e-mailového účtu, napr. či môže prijímať e-maily odoslané z noreply@uefa.com.

Kedy a kde budú dodané vstupenky?

– Vstupenky budú vydané a distribuované na konci mája 2016 na adresu, uvedenú v žiadosti, za predpokladu, že platba prišla načas a úplná.

– Vstupenky na vyraďovaciu fázu turnaja budú distribuované vo forme poukážok, zameniteľných za vstupenky pred zápasom na určenom mieste „Voucher Exchange Point“ v príslušnom meste po predložení požadovaných dokumentov.

– Organizačný výbor nevydáva duplikáty vstupeniek z akéhokoľvek dôvodu a nebude zodpovedný za stratu vstupeniek alebo neskoré doručenie, spôsobené chybou poštových služieb.

Ako budú doručené vstupenky?

– Vstupenky pridelené pred 1. aprílom budú vydané a prepravené koncom mája na dodaciu adresu, uvedenú v žiadosti za predpokladu, že bola včas prijatá úplná platba v súlade s pokynmi.

Ak sú vstupenky poškodené, je možné ich vymeniť?

– Ak by sa stala ktorákoľvek časť vstupenky nečitateľnou, môže to mať za následok odmietnutie vstupu držiteľ a na štadión.

Môže dieťa počas zápasu sedieť na kolenách?

– Bez ohľadu na vek je vstup na štadión možný po predložení platnej vstupenky. Aj deti ju musia mať a teda budú mať aj pridelené sedadlo.

Je potrebný pre vstup na štadión preukaz totožnosti?

– Na štadión môžu vstúpiť len oprávnení držitelia platných vstupeniek a na požiadanie sa musia preukázať platným preukazom totožnosti s fotografiou.

Čo sa stane s mojimi vstupenkami „Follow My Team“, ak je tím vyradený?

– Ak je tím vyradený vo vyraďovacej fáze pred koncom balíka „Follow My Team“, poukážky na zostávajúce zápasy stratia platnosť a žiadateľ dostane refundáciu po skončení turnaja na kreditnú kartu, zaregistrovanú v žiadosti.

Po pridelení vstupenky „Follow My Team“ (Nasleduj môj tím) na skupinovú fázu, je možné rozšíriť balík v prípade postupu mužstva do ďalšej fázy turnaja?

– Počas turnaja nebude možné rozšíriť balík „Follow My Team“. Ak budete žiadateľ navštíviť všetky zápasy svojho tímu na turnaji, musí do svojho balíka „Follow My Team“ zahrnúť aj zápasy vyraďovacej fázy. Ak je tím vyradený, zostávajúce poukážky stratia platnosť a žiadateľ dostanete refundáciu po skončení turnaja na kreditnú kartu.

Čo je to „voucher“(poukážka)?

– Fanúšikovia, ktorí si zakúpia vstupenky na zápasy svojho tímu aj vo vyraďovacej fáze, dostanú „voucher“(poukážku). Platnosť takýchto poukážok závisí od účinkovania tímu: ak sa kvalifikuje do ďalšieho kola, poukážky nadobudnú platnosť a bude možné si ich vymeniť za vstupenky na zápas na určenom mieste tzv. „Voucher Exchange Point“ v príslušnom meste, kde sa hrá zápas. Poukážku za vstupenku môže vymeniť len žiadateľ osobne.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Erdogan: Turecko dokáže po odchode vojakov USA zaručiť v Afganistane stabilitu

0 icon

Istanbul 13. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Turkish Presidency)   Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v nedeľu povedal, že Turecko sa po stiahnutí amerických vojakov z Afganistanu stane "jediným spoľahlivým" štátom, ktorý bude vedieť zabezpečiť v krajine stabilitu. Týmito slovami dal najavo, že USA sa môžu pri riešení situácie v Afganistane na Turecko…

Sibír a Ďaleký východ zasiahli rozsiahle lesné požiare

0 icon

Moskva 13. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Maksim Slutsky)   Ruskí záchranári bojujú s lesnými požiarmi, ktoré na Sibíri a Ďalekom východe zasiahli plochu viac ako 550 štvorcových kilometrov. Štátna agentúra zodpovedná za boj s lesnými požiarmi uviedla, že najväčší požiar sa nachádza v Jakutskej republike, kde horí 34-tisíc hektárov lesa. V sibírskej…

Hamšík pred Poľskom: „Už nech to vypukne a nezabudnime útočiť“

0 icon

Petrohrad 13. júna 21021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Cíti sa fit a verí, že odohrá plnú zápasovú minutáž. Líder slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík povedie spoluhráčov už do tretieho otváracieho súboja na veľkom podujatí po MS 2010 v JAR, resp. EURO 2016 vo Francúzsku. Na nedeľnej online tlačovej konferencii pred duelom…

Alžbeta II. privítala na hrade Windsor Joea Bidena s manželkou

0 icon

Londýn 13. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alberto Pezzali)   Americký prezident Joe Biden a jeho manželka Jill Bidenová sa v nedeľu stretli s britskou kráľovnou Alžbetou II. na hrade Windsor. Trojica sa predtým stretla v piatok v rámci samitu lídrov krajín G7, ktorý sa konal v Cornwalle Na nedeľnom podujatí zaznela aj…

Angličania pokľakli na znak odporu k rasizmu a fanúšikovia ich vybučali. Česi na EURO nepokľaknú

0 icon

Londýn 13. júna 2021 (SITA/HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/dpa-Peter Kneffel)   Časť fanúšikov na londýnskom Wembley vybučala futbalistov Anglicka, ktorí pred nedeľňajším súbojom majstrovstiev Európy s Chorvátmi pokľakli, aby vyjadrili svoje nie rasizmu vo svete. Nespokojní fanúšikovia sú presvedčení o tom, že pokľaknutie je politické gesto, ktoré nemá vo futbale čo robiť Chorváti sa…

Krajniak: Minister vnútra nemá správne informácie od podriadených

0 icon

Bratislava 13. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR)   V niektorých bezpečnostných zložkách sa uskutočňuje mocenský zápas. V prokuratúre, polícii aj v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) pracujú proti sebe niektoré orgány, vyšetrovatelia či prokurátori. V nedeľu to v diskusnej relácii televízie TA3 V politike povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny…

Putin prezradil, čo očakáva od stretnutia s Bidenom

0 icon

Moskva 13. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Sputnik,Kremlin-Alexei Druzhinin)   Ruský prezident Vladimir Putin očakáva, že na budúcotýždňovom stretnutí so svojím americkým náprotivkom Joeom Bidenom v Ženeve obnoví osobné kontakty a nadviaže dialóg o otázkach spoločného záujmu. Uviedol to podľa agentúry TASS v rozhovore pre reláciu "Moskva. Kremeľ. Putin" televízie Rossija-1, ktorej ukážky…

Éra Netanjahu končí. Poslanci schválili novú vládu Naftaliho Bennetta

0 icon

Jeruzalem 13. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yonatan Sindel)   Poslanci izraelského parlamentu vyjadrili v nedeľu dôveru novej koaličnej vláde premiéra Naftaliho Bennetta zloženej z ôsmich strán, ktorej nástupom sa končí 12-ročná vláda Benjamina Netanjahua. Informovala o tom agentúra AP Členovia 120-členného parlamentu (Knesetu) schválili novú koalíciu tesnou väčšinou hlasov v pomere…

Dánom pomôže psychológ, podľa lekára pri Eriksenovi išlo o sekundy. Bol zaočkovaný? Futbalisti už mali dosť opatrení… Čo povedal lekár Interu ešte v máji?

0 icon

Kodaň 13. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wolfgang Rattay,TASR-Martin Baumann)   Dánski futbalisti majú po hororovom zážitku v sobotnom zápase majstrovstiev Európy k dispozícii psychológa. Duel s Fínskom v Kodani poznačil kolaps Christiana Eriksena, ktorý v závere prvého polčasu odpadol a priamo na ihrisku ho museli záchranári oživovať Eriksena približne po pätnástich…

Finálový obrat Djokoviča, Srb má 19. grandslamový titul a druhý z Paríža

0 icon

Paríž 13. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)   Srb Novak Djokovič urobil ďalší krok k tenisovej nesmrteľnosti. Vo finále dvojhry mužov na Roland Garros v Paríži zdolal Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a po roku 2016 druhýkrát zdvihol nad hlavu slávny Pohár mušketierov. Zároveň pridal do svojej…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

COVID- 19 ,konečne vychádza pravda na povrch ! (3)

0icon

..UROBILI " SME CHYBU. KANADSKÝ VEDCI BIJÚ NA POPLACH V S/VISLOSTI S VAKCÍNAMI mRNA ,,NA" KORONAVÍRUS „Urobili sme veľkú chybu,“ - tak Bayram Bridle, vírusový imunológ a odborný asistent na univerzite v Guelphe v Ontáriu, opísal výsledky vakcinačných štúdií s novými mRNA vakcínami proti koronavírusu. https://childrenshealthdefense.org/defender/covid-vaccine-spike-protein-travels-from-injection-site-organ-damage/ Výskum tímu v

Marek Brna

Západ je zhnité jablko

0icon

Ani všetky peniaze sveta nezakryjú obraz neradostného stavu spoločností patriacich k takzvanej západnej civilizácii. Je to obraz rozkladu. Všetko, čo jestvuje, podlieha procesu vzniku, vývoja, zániku. Vzostupu a pádu. Ako zrkadlo stavu spoločnosti môže poslúžiť zdravie obyvateľstva, stav životného prostredia, úroveň kriminality, umelecká tvorba, úroveň vedy a výskumu. Na jednotlivé …

Štefan Harabin

Pellegrini, Fico, Bláha, Uhrík, Mazurek, Kotleba ani Taraba nehlasovali proti zákonu, ktorý môže pripraviť poctivých podnikateľov a radových občanov doslova a do písmena o všetko, vrátane ľudskej dôstojnosti.

0icon

V parlamente boli schválené dva zákony. Prvý je o kyberšikane, akože nebezpečné elektronické obťažovanie a druhý o hospodárskej mobilizácií. Zaviedla sa skutková podstata trestného činu nebezpečného elektronického obťažovania. Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú okamžite podpísala i Čaputová. Tento zákon, by bol v poriadku, keby mal analógiu v rakúskej skutkovej podstate, ktorá hovorí len…

Pavel Jacz

Ako Mikulcovi praskli nervy: „Fico je chrapúň a gauner“. Psychiater by mu pomohol.

0icon

To, čo vo štvrtok predviedol minister vnútra Mikulec, nemá v slovenskej vládnej politike obdoby. Jediný kto sa mu môže vyrovnať, je jeho stranícky šéf Matovič ešte keď nebol vo vládnej koalícii, ale ako poslanec potreboval zaujať, i keď občas zaperlil zo začiatku aj ako premiér. Mikulec vraj s vysokým IQ…

Tony Belohorec

Názor analytika: Nadpráca médii v prípade väzneného Vladimíra Pčolinského je škandál

0icon

Etický kódex slovenskej žurnalistiky sa definitívne vytráca s prácou niektorých novinárov. Zaujaté médiá vykonávajú zjavnú nadprácu aj v spoločensky najzávažnejších kauzách. Paradoxne, aby mohli selektívne kritizovať politikov za zjavnú nadprácu.  Na verejnosť sa dostalo interview novinára Mareka Vagoviča s obhajcom ex-riaditeľa SIS Petra Pčolinského, advokátom Ondrejom Urbanom. Spôsob, akým bol…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Ako najlepšie zmraziť chlieb, aby bol neskôr ako čerstvý?

0 icon

Ukázalo sa, že najjednoduchší spôsob zmrazenia chleba je zároveň najlepším spôsobom zachovania chuti. Ak teda kupuješ chlieb do zásoby a nie na okamžitú spotrebu. Jedným z najchutnejších pôžitkov života je čerstvo upečený chlieb, ktorý chhrumkavo láka tvoje zmysly. Má to však jeden háčik - bochník remeselníckych kváskov, ktorému v pekárni…

Cornelius Gurlitt a jeho umelecká zbierka: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o otcovi Cornelia Gurlitta - Hildebrandovi Gurlittovi. Po tom, čo ho vypočúvali spojenci, dokázalo sa mu ich presvedčiť, že v prípade Goebbelsovho ministerstva a jeho funkcie tam zastával len „podradnú“ úlohu. Vcelku jednoducho sa mu podarilo stať sa riaditeľom galérie umenia v Düsseldorfe a zomrel pokojnou smrťou v roku 1961. Pozrime sa…

TOP10: Pamiatky, ktoré nie sú také dokonalé, ako sa na prvý pohľad zdá

0 icon

Veci, ktoré človek vytvorí nie sú ani zďaleka vždy dokonalé. Dokonca aj veľký architekti a sochári, ktorí vytvorili tieto pamiatky, sa zmýlili. Je to kvôli nedbanlivosti pri správnom meraní vzdialenosti alebo zlom umiestnení. Tieto pamiatky ale ročne navštívia milióny turistov. Keby si mal možnosť vidieť ich naživo, všimol by si si…

Chceš mať zdravé vlasy? Takto by mal vyzerať tvoj jedálniček

0 icon

Väčšina žien túži po dlhých vlasoch. Indiánske legendy tvrdia, že zdravé vlasy sú nositeľmi magických, mystických vlastností. Ako však dosiahnuť, aby dlhé vlasy boli aj magicky nádherné? Vypadávanie vlasov môže mať na svedomí tvoj uponáhľaný životný štýl – stres, znížená imunita a zlá životospráva vplývajú na znižujúci sa objem tvojho účesu.…

Hľadá sa Hitlerov glóbus: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hľadá sa Hitlerov glóbus. Ako už názov vypovedá, zaoberáme sa problematikou záhadne strateného glóbusu. Prečítajte si o svetoznámom Hitlerovom glóbuse, ktorý bol zosmiešnený takou legendou, akou bol Charlie Chaplin. Viaceré organizácie preklamujú, že práve oni majú Hitlerov glóbus, vyrobený na mieru, avšak fotografické dôkazy ukazujú opak.…

Vo svete IT

Mikroglia, typ imunitných buniek v mozgu, môže mať výrazný dopad na šírenie Alzheimerovej choroby

0 icon

Vedci si myslia, že drobná skupina imunitných buniek v mozgu by mohla byť kľúčom k spomaleniu šírenia Alzheimerovej choroby, píše portál Science Focus. Mikroglia, typ bunky v mozgu, slúži ako prvá vlna obrany, ktorá ochraňuje centrálnu nervovú sústavu pred infekciou. Vedcom z Veľkej Británie sa podarilo zistiť, že počet týchto buniek vzrastie, keď sa…

Páči sa vám dizajn systému Android 12? Takto ho získate vo svojom Xiaomi smartfóne už dnes!

0 icon

Keď spoločnosť Google predstavila novú verziu systému Android 12, mnohí z nás si povzdychli. Xiaomi smartfóny s výnimkou smartfónov v AndroidOne programe sprevádza nadstavba MIUI, ktorá upravuje dizajn systému po svojom. Používateľské rozhranie nového Androidu je však naozaj vydarené a i keď smartfóny z radov Xiaomi a jeho dcérskych značiek…

Máte problémy s notifikáciami vo vašom Xiaomi? Nie ste v tom sami!

0 icon

Nadstavba MIUI od čínskej spoločnosti Xiaomi sa teší veľkej popularite. Ani takéhoto giganta však neobchádzajú problémy, ktoré sa dnes síce objavujú v menšej miere, ale predsa sú tu. Momentálne sa pozornosť sústreďuje na nechcené problémy s notifikáciami, ktoré dokážu znepríjemniť používanie smartfónu. Spoločnosť Poco ako dcérska značka Xiaomi sa však…

Pomocou týchto nastavení mobilnej verzie prehliadača Chrome môžete zvýšiť rýchlosť načítania stránok

0 icon

Prehliadač Google Chrome vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie internetové prehliadača a to nielen v prípade počítačov, ale aj smartfónov. Čo robí z prehliadača Chrome pre mnohých z nás číslo jedna na trhu s prehliadačmi, je bohatá kompatibilita s obsahom na internete, ale aj rýchlosť načítania stránok. Tá sa mimochodom poslednou…

RECENZIA: Samsung Galaxy A52 5G, smartfón ktorý je zaujímavým zariadením. Stojí však za hriech?

0 icon

Približne 2 týždne dozadu sa mi do rúk dostal smartfón Samsung Galaxy A52 5G, ktorý som používal na striedačku s mojim primárnym zariadením Poco F2 Pro. Nižšie by som vám chcel sprostredkovať skúsenosti, aké som mal s telefónom.  Balenie smartfónu: „Klasika“   Balenie smartfónu toho moc neobsahuje. Samsung mi doručil adaptér…

Armádny Magazín

„Nočné čarodejnice“ – Stalinov bombardovací pluk

0 icon

Rusko, 13.jún 2021 (AM) – Jeho letcami boli len ženy a bojovali s heslom: „Buď hrdá na to, že si žena“. Nemecký časopis Stern napísal, že každú noc si sadali mladé sovietske ženy za riadidlá svojich zastaraných dvojplošníkov, aby bombardovali Nemcov. „Bojovali bez padákov, aby sa živé nedostali do nemeckých rúk,“ píše…

Wasserman: Čo čaká dolár po stretnutí Putina s Bidenom

0 icon

Rusko, 13.jún 2021 (AM) – Populárny televízny moderátor Anatolij Wasserman povedal Federálnej spravodajskej agentúre, prečo je pokles americkej meny len otázkou času. Médiá aktívne diskutujú o tom, čo sa stane s americkou menou po stretnutí ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým prezidentom Joeom Bidenom. Vyhlásenia ruského lídra už mali znateľný vply

USA bezplatne venovali kosovskej armáde ďalšiu dávku obrnených vozidiel M-1117

0 icon

USA, 13.jún 2021 (AM) – USA naďalej vyzbrojujú samozvanú Kosovskú republiku. Podľa kosovského ministerstva obrany dodali Američania dávku obrnených vozidiel M-1117 ASV 4x4.   Podľa správy boli obrnené vozidlá premiestnené minulý týždeň, ohlásili to však až teraz. Kosovský minister obrany Armen Mehaj preskúmal

Krádeže aj vraždy. Bývalý šéf Mossadu odhalil viaceré tajné operácie Izraela proti Iránu

0 icon

Izrael, 13.jún 2021 (AM) – V tlači sa objavili odhalenia bývalého šéfa izraelskej rozviedky Mossadu. Yossi Cohen povedal verejnosti o tom, ako Izrael uskutočňoval skryté operácie proti Iránskej islamskej republike. Jedným z hlavných smerov protiiránskych aktivít izraelských špeciálnych služieb je podľa Cohena boj voči jadrovému progra

Japonec zadržaný pre špionáž mohol Rusku predávať údaje aj o utajovanom americkom vesmírnom bezpilotnom lietadle

0 icon

Japonsko, 13.jún 2021 (AM) – 70-ročný japonský vedec Kazuo Miyasaki, zadržaný pre podozrenie zo špionáže v prospech Ruska, by mohol na ruskú stranu prenášať informácie o americkom vesmírnom drone Boeing X-37B, informuje japonský spravodajský server NHK .   Zadržanie Miyasakiho bolo zverejnené 10. júna. Podľa televízneho kanálu Japonci pripu

Svetlo sveta

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali