Kodaň 9. februára (TASR) – Dánska kráľovná Margaréta zrušila plánovanú návštevu Čile, oznámil dnes kráľovský palác. Lekári podľa paláca 72-ročnej kráľovnej povedali, že dlhý let i samotná návšteva by pre ňu boli vzhľadom na jej vleklé problémy s osteoartritídou príliš náročné.
Namiesto kráľovnej navštívi v dňoch 10.-15. marca Južnú Ameriku jej najstarší syn a dedič trónu, korunný princ Frederik s manželkou Mary. Palác uviedol, že pripravený program s návštevami Santiaga, Valparaisa a Európskeho južného observatória (ESO) na severe krajiny sa nezmenil, informovala agentúra Associated Press.
Dánska kráľovná Margaréta je kráľovnou od roku 1972. Jej ostatné zahraničné cesty zahŕňali severné Grónsko a Afganistan.
2 žab
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.