NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

Český prezident Petr Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili spolu o pokračujúcej českej podpore Ukrajiny, pokroku v mierových rokovaniach, situácii v Kupiansku i muničnej iniciatíve.

19:30

Dánska vláda navrhla rozšírenie zákazu nosenia odevov zahaľujúcich tvár na verejných priestranstvách aj pre školy a univerzity. Návrh zákona by mala v parlamente odprezentovať vo februári 2026.

19:29

Fínsky premiér Petteri Orpo sa ospravedlnil ázijským krajinám za rasistický škandál, do ktorého sa zapojili aj politici jednej z koaličných strán.

19:28

V severotalianskom meste Busto Arsizio sa objavilo ďalšie graffiti s nápisom „Spara a Giorgia” (Zastreľte Giorgiu).

19:27

Grécka polícia rozbila rozsiahlu drogovú sieť, ktorá do Európy pašovala kokaín. Po víkendovej razii neďaleko francúzskeho pobrežia zadržali desať ľudí.

19:23

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

19:02

V Anglicku začali štrajkovať rezidentní lekári už po štrnástykrát za menej ako tri roky za zlepšenie svojich platov a počet pracovných miest.

19:02

Chorvátsko podpísalo kontrakt na nákup až do 420 nákladných terénnych vojenských áut značky Tatra v hodnote 212 miliónov eur v rámci spoločného obstarávania s Českom a Slovenskom. Oznámilo to chorvátske ministerstvo obrany.

19:01

Ruská Severná flotila oznámila, že jej stíhacie bombardéry Su-24M úspešne zvládli nočné tankovanie vo vzduchu v úplnej polárnej tme.

18:57

Biely dom nepotvrdil plány nových sankcií proti Rusku, informuje agentúra Reuters.

„Úlohou ministerstiev je pripraviť možnosti postupu pre prezidenta,“ uviedol pre agentúru predstaviteľ Bieleho domu.

Agentúra Bloomberg skôr informovala, že USA pripravujú nové sankcie proti Putinovi, ak odmietne mierový plán.

17:51

Zelenskyj sa zúčastní na zasadnutí Európskej rady, ktoré sa uskutoční 18. – 19. decembra v Bruseli.

O tom informoval novinárov v stredu európsky úradník.

Zelenksy pôvodne plánoval zúčastniť sa na samite prostredníctvom videokonferencie.

17:24

The Washington Post tiež píše, že USA vyvíjajú tlak na Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva.

Podľa informácií tohto vydania čelí tlaku belgický premiér De Wever a ďalší európski lídri.

Američania podľa denníka „jasne dali najavo“ Európanom, že chcú tieto prostriedky využiť na dosiahnutie mierovej dohody o Ukrajine.

17:17

Orbán vyhlásil, že otázka konfiškácie zmrazených ruských aktív nebude na programe samitu EÚ v Bruseli, ktorý sa začne zajtra.

Pripomíname, že ústrednou témou samitu je využitie aktív Ruskej federácie na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine, čo sa považuje za krok rovnocenný s konfiškáciou aktív. Pripomíname, že proti tomu sa vyslovilo 7 krajín EÚ, vrátane Belgicka, ktoré drží väčšinu aktív.

Podľa médií USA vyvíjajú silný tlak na Európu, aby upustila od myšlienky poskytnutia reparančného úveru.

17:12

Kandidát na ministra životného prostredia za stranu Motoristi sebe Filip Turek požiadal českého prezidenta Petra Pavla o stretnutie a čaká na určenie termínu.

16:33

Devätnásť členských krajín Európskej únie vyzvalo Európsku komisiu financovať takzvané návratové centrá v tretích krajinách pre neúspešných žiadateľov o azyl. 

16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Coulibaly: Islamisti v Mali nechceli politický dialóg a zvolili si agresiu

Brusel 17. januára (TASR) – Malijský minister zahraničných vecí Tieman Coulibaly dnes v Bruseli poďakoval európskym diplomatom za vyjadrenie pomoci členských štátov EÚ pre jeho krajinu, ktorá prechádza hlbokou politickou, vojenskou a humanitárnou krízou.

"Nie všetci môžu bojovať. Niekto musí tieto boje aj organizovať," odpovedal Coulibaly na otázky európskych novinárov, ako vníma vláda jeho krajiny skutočnosť, že z štátov EÚ iba Francúzsko sa zapojilo do bojov proti moslimským skupinám na severe Mali. A dodal, že viaceré európske krajiny, a zo zámoria napríklad Kanada, pomáhajú jeho krajine posielaním lietadiel, rôznej technickej pomoci a ďalšou logistikou. V tejto súvislosti pripomenul, že jeho krajina osobitne požiadala Francúzsko o pomoc v bojoch s islamistami.

Šéf malijskej diplomacie zdôraznil, že k vyhroteniu bojov s islamistami došlo až po tom, ako zlyhali snahy o politický dialóg, ktoré podľa neho vyžadovala aj rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN.

"Oni nemali záujem o dialóg. Termín a miesto stretnutia už boli stanovené, ale oni dialóg prerušili a zaútočili na nás," vysvetlil domácu situáciu šéf malijskej diplomacie. A dodal, že vôbec nejde o konflikt medzi menšinou Tuarégov a vládou v Bamaku.

Tuarégovia podľa neho sú iba jednou z viacerých národnostných menšín na severe Mali a skutočnosť, že nie sú utláčaní, dokazuje aj to, že mnoho Tuarégov pôsobí vo vysokých štátnych funkciách. Zároveň dementoval, že Tuarégovia sú spojencami teroristickej siete al-Káida.

Coulibaly priznal, že islamistické skupiny v tomto regióne pôsobia už dlho. Ich hlavným predmetom činnosti je pašovanie zbraní a drog a tiež únosy osôb. Napojením na teroristické siete tieto skupiny predstavujú hrozbu pre civilizačné hodnoty aké vyznáva napríklad EÚ, uviedol minister.

.

V otázke, či existuje priama spojitosť medzi útokmi na pozície islamistov a rukojemníckou aférou na juhu Alžírska Coulibaly uviedol, že zďaleka nejde o prvú akciu islamistov tohto druhu a pripomenul, že v tomto regióne od roku 2002 došlo k desiatkam rukojemníckych afér.

Ministri zahraničných vecí EÚ na dnešnom mimoriadnom zasadnutí v Bruseli očakávali od svojho malijského kolegu poskytnutie záruk, že vláda v Bamaku sa vyberie cestou demokratizácie spoločnosti a k príprave slobodných volieb. Pre EÚ je to dôležité z hľadiska uvoľnenia zmrazených miliónov eur určených pre rozvojové a humanitárne ciele v Mali, ktorá patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta.

Coulibaly pred novinármi zopakoval, že ide o zložitý proces s postupnými krokmi. Najskôr treba oslobodiť sever krajiny a až potom bude možné zorganizovanie demokratických volieb a budovanie politickej jednoty.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

O ukradnutí ruských rezerv. Belgicko tvrdí, že vyjednávania sa začínajú odznova

24 hodín pred samitom EÚ Belgicko oznámilo, že rokovania o „reparačnom úvere“ pre Ukrajinu sa vrátili späť

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci, vyhlásil veliteľ operačného velenia švédskych námorných síl Marco Petkovič v éteri švédskej televíznej stanice…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová pred stretnutím lídrov Európskej únie zvýšila stávky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová deň pred dôležitým stretnutím 27 lídrov Európskej únie v Bruseli zvýšila stávky a…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po ruských útokoch má tretina ukrajinských obranných podnikov problémy

Rusko začalo cielene útočiť na sklady vojenského materiálu, problémy s dodávkami začali u tretiny obranných podnikov Ukrajiny, tvrdí ukrajinský vojenský…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prejednávajú sa tri skutky Daniela Lipšica

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR dnes pokračuje disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom. Jeho disciplinárne stíhanie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem – všetkým občanom začali vyplácať 200 dolárov raz za tri…

17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koľko zvierat dokážete nájsť? Tento hlavolam preverí vaše schopnosti

Koľko zvierat sa skutočne skrýva na tomto obrázku, dokážu zistiť len tí najpozornejší. Táto vizuálna výzva otestuje vašu rýchlosť, koncentráciu…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lewandowski mieri po sezóne do MLS. Jeho manželka Anna si už bola pozrieť Chicago

Kariéra poľského futbalového ostrostrelca Roberta Lewandowského by mohla po FC Barcelona pokračovať v zámorskej MLS Tridsaťsedemročnému útočníkovi na konci aktuálnej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Europarlament odporúča vytvorenie „vojenského Schengenu“ na posilnenie vojenskej mobility

Európsky parlament v stredu prijal uznesenie, ktorým vyzval na odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Už aj Nemci majú hráča s vyše 1000 bodmi v NHL. Draisaitl sa zaradil za Šťastného a Jágra

Víťazstvo hokejistov Edmontonu v Pittsburghu malo špeciálnu príchuť pre Leona Draisaitla. Vďaka asistenciám pri štyroch góloch hostí sa prehupol cez…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi

Čína, 17. decembra 2025 - Držitelia digitálnych mien zo „skupiny piatich“ môžu podľa želania konvertovať svoje CBDC na zlato.  …

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Čo stojí za myšlienkou USA vytvoriť alternatívu k G7 s Ruskom

USA, 17. decembra 2025 - Spôsob, ako si opäť „kopnúť“ do Európy. Američania tradične milujú politické „stavebnice“: predstavujú si svet…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Xabi Alonso otvorene o škandále Barcelony s rozhodcami. "Nie je to normálne..."

Tréner futbalistov španielskeho klubu Real Madrid Xabi Alonso sa postavil za výzvu prezidenta \"bieleho baletu\" Florentina Péreza na „spravodlivosť“ v…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

.

Fotografie, ktoré dokazujú, že nešťastie si vždy nájde cestu

Nešťastie je presne ten typ životnej skúsenosti, ktorý dokáže zmeniť úplne obyčajný deň na sériu absurdných, frustrujúcich a niekedy až…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maršal Naughton vyzval na pripravenosť na vojnu s Ruskom

Ukrajina, 17. decembra 2025 - V Británii sa začala nová vlna protiruskej hystérie. Po novej šéfke zahraničnej spravodajskej služby MI6 Blaise…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov