Krátky, narýchlo organizovaný nanajvýš legitímny verejný protest hŕstky občanov na bratislavskej ulici dňa 10. novembra 2015 proti práve schvaľovanému návrhu vlády SR v Slovenskom parlamente pod názvom „Návrh na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky v súvislosti s ich pôsobením v NATO Force Integration Unit (NFIU)“, na ktorom sa zúčastňuje do 10 protestujúcich prichádza preverovať, kontrolovať, monitorovať a usmerňovať štátna moc v podobe šiestich viditeľných ozbrojených, motivovaných a odhodlaných policajtov. Tých neviditeľných, tajných skrytých za rohom a ťažkoodencov čakajúcich na základni na pokyn na prípadný zásah je ešte viac.
Občanov Slovenska, ktorí zásadne nesúhlasia so zriadením stálej základne NATO vo Vajnoroch a s prítomnosťou akýchkoľvek vojenských zložiek cudzích armád na Slovensku a teda i s predmetným hlasovaním v NR SR, je podľa našich dlhodobých prieskumov vyše 90% z celkového počtu občanov Slovenska. No k tomu, aby vyjadrili svoj názor verejne sa nemajú. Nadávajú v krčmách, medzi priateľmi a doma vo svojich obývačkách. Na verejnosti však pasívne mlčia. Čakajú (a celkom oprávnene), že ich politici, ktorých si zvolili, budú zaujímať zásadné postoje, že budú obhajovať ich potreby, stanoviská a názory. Tí však tak nekonajú.
Zaujímajú stanoviská tých, ktorí im zo zahraničia diktujú politickú líniu a hlasujú tak, ako sú inštruovaní svojimi materskými stranami. Hlasujú a robia politiku v záujme cudzích mocností, vo svojom egoistickom záujme, bez ohľadu na občiansku verejnosť a bez ohľadu na svoju vlastnú voličskú základňu. Skrátka zapredanci naprieč celým parlamentným a vládnym politickým spektrom.
Vo voľbách noví, iní politici a politickí aktivisti, ktorí majú chrbtovú kosť a vzťah k potrebám občanov nezvíťazia. Nemôžu. Nemajú politickú, ani mediálnu podporu od nových kolonizátorov Slovenska, ani dosť miliónov peňazí na predvolebné politické divadlo.
Preto súčasný protiľudový politický systém tzv. „demokracie“ – nadvlády štátnej moci nad občanmi funguje tak, ako ho vidíme.
Prezident republiky vlastizradne, v rozpore so záujmami občanov i so svojím mandátom iniciuje prítomnosť cudzích armád na území Slovenska, dokonca navrhne cudzím mocnostiam zriadenie vojenských základní a logistických centier u nás. Z Bukurešti nás poučuje, kto je náš nepriateľ, a žiada masívnejšiu účasť cudzích armád na našom území.
Minister obrany vlády SR vlastizradne, proti bezpečnostným záujmom občanov Slovenska iniciatívne navrhne v Bruseli na zasadaní NATO zriadenie stáleho regionálneho veliteľského centra NATO a vláda mu to pod vedením predsedu vlády bez pripomienok a námietok čo i len jedného člena schváli.
A teraz poslanci NR SR – kvázi zástupcovia ľudu v parlamente SR – vlastizradne tento novodobý „Pozývací list“ pre vstup a dlhodobý pobyt cudzích armád na Slovensko schvália v parlamente.
Na hŕstku občanov, ktorí proti tomu aktívne protestujú, pošlú ozbrojenú štátnu moc, aby ich zastrašila, prípadne, ak sa budú chovať „neadekvátne“ k záujmom moci, aby im to rukolapne vysvetlila.
Na mlčiacu nespokojnú a nesúhlasiacu väčšinu nepotrebujú reagovať. Tej stačí pustiť vo verejnoprávnej televízii, či v súkromných moci poplatných médiách Farmu, akýsi turecký seriál, alebo Smotánku a je po vlastnom názore. Čo sa teda vlastne zmenilo?
Asi nič, len tzv. „komunistickú totalitu“ nahradila údajná demokracia, Biľak je teraz zradca a Kiska vlastenec, bratské vojská Sovietskeho zväzu na našom území boli nahradené bratskými vojskami USA a krajín NATO, náš úhlavný nepriateľ už nie je na západe, ale je už na východe. Teraz musíme milovať Ameriku a nenávidieť Rusko, lebo tak si to želajú naši noví tútori a kolonizátori z Washingtonu a z Bruselu. A naši politici a médiá to presadia i keby bomby z neba padali.
P.S. Ďakujeme vám. Samozrejme vám, tej hŕstke statočných ľudí, ktorí ste vyjadrili svoj občiansky postoj a odpor voči konaniu zapredancov,“ zdôrazňujú členovia Charty 2015 v závere svojho komentáru.