Cieľom je zabrániť ľahkému prístupu k publikovaným fotografiám nahých žien. Cory Jones, ktorý sa v júli stal novým šéfom Playboya, pokladá odklon časopisu od celkovej nahoty za ten správny krok. “Nechápte ma zle. Dvanásť rokov som veľmi sklamaný z tohto prúdu. Je to správna myšlienka urobiť to,” vraví Cory Jones.
Časopis vstupuje do svojho 63. ročníka. Jeho zakladateľ už 89-ročný Hugh Hefner súhlasil s takouto zmenou, ako píše britský bulvárny denník Daily Mirror. Obsah sa chce takto otvoriť širšiemu publiku, pretože jeho popularita v posledných rokoch klesala. I naďalej tak bude zobrazovať krásne ženy v erotických pózach, už však nie úplne nahé.
Doteraz bol zameraný spravidla na mužov veku od 18 rokov a predstavoval “tvorcu vkusu, rozhodcu štýlu a predvoj pre politické, sexuálne a ekonomické slobody”. Prinášal novinky z oblasti módy, športu, najnovších technických vymožeností, luxusného tovaru, cestovania či automobilizmu. Jeho logo zajačika sa tiež každému ihneď spájalo s fotografiami pózujúcich nahých žien.
Prvé číslo podľa novej koncepcie má vyjsť v marci 2016.