Britský novinár: Kosovo a Ukrajina – dvojaký meter a množstvo lží

Kyjev 4. septembra 2014 (HSP/RT/Foto:TASR)

 

„Anti-teroristická “ operácia ukrajinských vojsk na východe krajiny má za dôsledok omnoho masívnejšiu humanitárnu katastrofu ako činy Miloševiča v Kosove, ale NATO sa neponáhľa odsúdiť Kyjev“, tvrdí novinár Neil Clark. Podľa jeho mienky, je Západ pripravený prepáčiť Petrovi Porošenkovi akékoľvek obete na civilnom obyvateľstve, ak prezident – oligarcha splní svoju hlavnú úlohu – prihrá Ukrajinu do rúk MMF a NATO

V novodobej histórii, minimálne v dvoch prípadoch európsky štát inicioval „protiteroristickú“ operáciu proti „separatistom“. Pritom západná elita veľmi odlišným spôsobom reagovala na tieto udalosti.

Ilustračné foto

Vláda európskeho štátu „A“ začína, podľa vlastných slov, „antiteroristickú“ operáciu proti „separatistom“ v jednom zo svojich regiónov. Západné televízne stanice neustále vysielajú reportáže v ktorých delostrelectvo ostreľuje obytné budovy a množstvo ľudí sa zachraňuje útekom. Spojené štáty, Veľká Británia a ďalšie členské štáty NATO čo najdôraznejšie odsudzujú postup vlády krajiny „A“, a obviňujú ju z „genocídy“ a „etnických čistiek“ a zdôrazňujú, že sa bavíme o „humanitárnej katastrofe“, ktorá si vyžaduje neodkladný zásah. Západní politici a vplyvní novinári nám hovoria o nutnosti niečo urobiť. A aj prijali bezodkladné opatrenia: NATO začína „humanitárnu“ vojenskú intervenciu, aby zastavilo vládu krajiny „A“. Krajinu „A“ bombardujú nepretržite 78 dní a nocí. Predstaviteľa krajiny (ktorého prezývajú „novým Hitlerom“) oficiálne obvinia z vojnových zločinov, zadržia ho a posielajú lietadlom Britskej Royal Air Force do Haagu, kde ho súdia ako vojnového zločinca. Tam zomiera vo svojej cele, nedočkajúc sa verdiktu.

Vláda európskeho štátu „B“ začína, podľa vlastných slov „antiteroristickú“ operáciu proti „separatistom“, v jednom zo svojich regiónov. Západné televízne kanály neukazujú (alebo ukazujú veľmi zriedka) ako delostrelectvo ostreľuje obytné budovy a veľa ľudí sa zachraňuje útekom, aj keď na iných televíznych kanáloch sú takéto zábery odvysielané. Spojené štáty, Veľká Británia a ďalšie členské štáty NATO, tentoraz neodsúdia činnosť vlády a neobviňujú ju z „genocídy“ a „etnických čistiek“. Západní politici a vplyvní novinári nám netvrdia, že je nutné niečo urobiť, aby zastavili vládu krajiny „B“ ktorá zabíja vlastných ľudí. Naopak, tie isté sily, ktoré podporovali tvrdé opatrenia proti krajine „A“, teraz podporujú ofenzívne vojenské operácie, ktoré vykonáva vláda krajiny „B“. Predstaviteľ krajiny „B“ nie je obvinený z vojnových zločinov a nenazývajú ho „novým Hitlerom“, aj keď jeho vláda sa teší podpore ultrapravicových organizácií, to znamená, radikálnych nacionalistov. Napriek tomu ho západné krajiny veľkoryso financujú.

Každý, kto obhajuje metódy vlády krajiny „A“, alebo jednoducho spochybňuje politicky korektnú interpretáciu faktov oficiálnej línie Západu, je vyhlásený za „stúpenca masových vrážd“, človeka, ktorý je za „genocídu.“ Ale ľudia, ktorí schvaľujú ofenzívnu vojenskú operáciu vlády krajiny „B“ proti vlastnému ľudu, nie sú vystavení žiadnemu odsúdeniu. Práve naopak, špinou oblievajú len tých, ktorí vystupujú proti vojenským metódam riešenia konfliktu.

Táto politika dvojakého metra je ešte zreteľnejšia kvôli tomu, že objektívne vzaté, vláda krajiny „B“ postupuje oveľa, oveľa horšie, než vláda krajiny „A“ a jej agresívne postupy majú za následok väčšie ľudské straty a väčšie ľudské utrpenie. Ak ste ešte nezistili o aké dve krajiny ide, prezradím vám to: krajina „A“ je Juhoslávia a krajina „B“ Ukrajina.

„Juhoslávia – to je niečo úplne iné.“ – ustavične znie v západných médiách. V roku 1998-1999 sa juhoslovanské úrady potýkali so systematickými útokmi na juhoslovanských vládnych úradníkov. Útoky uskutočňovala Kosovská oslobodzovacia armáda, ktorá pretláčala myšlienku separatizmu a tešila sa podpore zo Západu. Juhoslovanská vláda uskutočnila odvetné opatrenia – pokúsila sa vojenským spôsobom zničiť Kosovskú oslobodzovaciu armádu. Tvrdenia vlády, že bojuje proti terorizmu, vodcovia západných krajín arogantne odmietli. Avšak, ako nakoniec priznali minister obrany Veľkej Británie George Robertson a minister zahraničných vecí Robin Cook, v období od roku 1998 do januára 1999 v dôsledku činov Kosovskej oslobodzovacej armády bolo zabitých viac ľudí než v dôsledku konania juhoslovanskej vlády.

Počas príprav a v priebehu vojenskej kampane NATO odzneli šokujúce informácie o množstve osôb usmrtených juhoslovanskými vládnymi silami a počtoch nezvestných. „Podľa hysterického odhadu NATO a Kosovskej oslobodzovacej armády je počet nezvestných a zavraždených kosovských Albáncov brutálny! Časom číslo dosiahlo 100 tisíc. A v jednom z prehlásení ministerstva zahraničia dosiahlo číslo zabitých dokonca 500 tisíc.

Zo strany nemeckých štátnych štruktúr unikla  „tajná správa rozviedky“, hovoriaca o tom, že Srbi plánujú vykonať operáciu s názvom „podkova“, s cieľom vyčistiť Kosovo od etnických Albáncov a zaľudniť oblasť Srbmi. Tieto informácie sa neskôr ukázali ako vymyslené,“ napísali vo svojej knihe Politika genocídy Edward Herman a David Peterson.

„Musíme konať, aby sme zachránil tisíce nevinných mužov, žien a detí pred humanitárnou katastrofou, pred smrťou, barbarstvom a etnickými čistkami zo strany brutálnej diktatúry“, takúto reč vo svojom prejave pred britským parlamentom so slávnostne zamračeným pohľadom predniesol premiér Tony Blair. O štyri roky neskôr, presne s rovnakým pohľadom hovoril britskému parlamentu o nutnosti okamžite konať v súvislosti s „hrozbou“, ktorú predstavujú zbrane hromadného ničenia Saddáma Husajna.

Nasledujúc príklad Tonyho Blaira & Co, médiá aktívne spolupracovali na vyvolaní kosovských udalostí. Herman a Peterson spočítali, že pri opise akcií juhoslovanskej vlády v Kosove denníky použili slovo „genocída“ 323 krát. A iba 13 krát – keď popisovali vpád do Iraku a jeho následnú okupácii Američanmi, aj keď počet obetí v druhom prípade prevyšoval počet obetí v Kosove 250 krát.

Spoliehali sa, že zabúdame, ako v predvečer invázie do Iraku v roku 2003, západní politici a ich poslušné médiá nepravdivo informovali o výskyte zbraní hromadného ničenia v Bagdade. Aj teraz dúfajú, že zabúdame na lživé prehlásenia, znejúce v roku 1999 ako dôvody na bombardovanie Juhoslávie.

„Klamstvá ku ktorým sa uchýlil Clinton a Blair, aby pripravili verejnú mienku na nelegálny, ničím nevyprovokovaný útok na jednu z krajín Európy, neboli o nič menej ambiciózne než klamstvá Busha a Blaira,“ píše vo svojom článku „Zvyšky Kosova“ ( r. 2004) autor investigatívnej žurnalistiky a víťaz niekoľkých ocenení John Pilger.

Čo sa týka obetí v Kosove, pravda bola tiež niekde inde. Zďaleka ich nebolo 100 tisíc a už vôbec nie pol milióna, ako sa to prezentovalo pred krízou, aby sa správne naladila verejná mienka a „humanitárne bombardovanie“ bolo priechodné. Celkový počet obetí konfliktu v Kosove, podľa rôznych odhadov predstavuje od 3 do 4 tisíc ľudí. Červený kríž vydal v roku 2013 zoznam, na ktorom bolo dokonca iba 1754 ľudí.

Na začiatku „humanitárneho“ bombardovania NATO, v dôsledku ktorého bolo zabitých 400 až 600 ľudí, vojska Juhoslávie podľa niektorých odhadov zavraždili asi 500 kosovských vojakov z Kosovskej oslobodzovacej armády. Hrozné číslo, ale sotva je to možné nazvať „genocída“.

„Rovnako aj rozprávkové iracké zbrane hromadného ničenia a aj ich počty vykazované vládami USA a Veľkej Británie a zdôrazňované novinármi, boli vymyslené. Rovnakým výmyslom boli aj srbské tábory v ktorých mali vojaci držať ženy ako sexuálne otrokyne a znásilňovať ich, alebo vyhlásenia Clintona a Blaira o tom, že NATO nikdy úmyselne nebombardovalo civilistov “ píše Pilger.

„To, čo sa deje na Ukrajine, si nezaslúži prílišnú pozornosť …“. Túto tézu podporujú aj v západných médiách. Počet vládnymi silami a ich priaznivcami zabitých na Ukrajine zámerne podhodnocujú. Napriek tomu údaje poskytnuté Organizáciou spojených národov, jasne ukazujú, že „protiteroristická“ operácia ukrajinskej vlády sa uskutočňuje za cenu hrôzostrašného utrpenia civilistov.

Minulý týždeň Vysoký komisár OSN pre ľudské práva uviedol, že sa v priebehu posledných dvoch týždňoch počet obetí konfliktu na východnej Ukrajine zdvojnásobil. OSN konštatovala, že „podľa najkonzervatívnejších odhadov“ je obetí 2086 a bolo zranených 5000 ľudí.  OSN uvádza, že každý deň vojnovú zónu opustí asi tisíc utečencov a že z regiónu už utieklo viac ako sto tisíc ľudí. Ako keby tieto alarmujúce čísla neexistovali. Od popredných západných politikov nepočujeme žiadne výzvy na „urýchlené konanie“ nasmerované na zastavenie postupu ukrajinských vládnych vojsk. A „zástancovia humanitárnej intervencie“ v Juhoslávii tentokrát nepíšu články s požiadavkami „urobiť niečo“ na zastavenie očividnej humanitárnej katastrofy.

Podľa všetkého, keď sa nehovorí o Kosove, ale o východe Ukrajiny, žiadna „zodpovednosť chrániť“ civilistov umierajúcich rukami vládnych síl jednoducho neexistuje. Aj keď  humanitárna situácia na Ukrajine je horšia ako v Kosove v marci 1999.

A na dovŕšenie všetkého, západní politici úplne zreteľne vyvíjali snahy, aby zabránili ruskému humanitárnemu konvoju dostať sa na Ukrajinu. Hovorili nám, že tento konvoj „vyvoláva otázky“ a môže byť súčasťou zlovestného plánu Ruska vpadnúť na územie suverénneho štátu. A hovorili to tí istí ľudia, ktorí pred 15 rokmi podporovali kampaň NATO na bombardovanie zvrchovaného štátu z „humanitárnych“ dôvodov!

U týchto západných „humanistov“, ktorí podporujú akcie ukrajinskej vlády, občania východnej Ukrajiny – „nie sú ľudmi“: oni si nezaslúžia podporu, súcit a humanitárnu pomoc, pretože oni sami si môžu za všetky problémy.

jf

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Slovenskí poslanci vyzývajú: Postavme sa za suverenitu Slovenska proti správe Matić

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian, SITA-Branislav Bibel )   V európskom parlamente sa dnes má preberať kontroverzná správa europoslanca Predraga Matića, ktorá má za cieľ upravovať sexuálne a reprodukčné zdravie a práva žien v Európskej únii. Návrh minulý týždeň neschválil ani slovenský parlament. Slovenskí europoslanci tak vyzývajú…

Do systému očkovania proti COVID-19 v ambulanciách sa zatiaľ prihlásilo 64 lekárov

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Do systému očkovania proti COVID-19 v ambulanciách sa zatiaľ prihlásilo 64 lekárov. Na tlačovej konferencii o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Kamil Száz Prihlasovanie pre všeobecných lekárov a pediatrov do systému očkovania je možné na stránke rezortu zdravotníctva od stredy.…

Čo upiekli Erdoğan s Bidenom tesne pred Bidenovým stretnutím s Putinom?

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (HSP/Foto:screenshot, TASR/AP-Turkish Presidency, Patrick Semansky, Pixabay, TASR/AP-Staff Sgt. Chris Thornbury/U.S. Air Force)   Iba dva dni pred stretnutím amerického prezidenta Joea Bidena s ruským prezidentom Vladimírom Putinom sa konalo na samite NATO iné zaujímavé stretnutie. Naznačilo všeličo, pokiaľ ide o možný ďalší geopolitický vývoj v oblasti…

Ankara a USA rokujú o ochrane letiska v Kábule po odchode vojakov NATO z Afganistanu

0 icon

Ankara 24. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-AP-Burhan Ozbilici)   Predstavitelia tureckej a americkej armády sa vo štvrtok stretli v Ankare, aby diskutovali o pláne o pokračovaní ochrany letiska v Kábule tureckou armádou po odchode vojakov USA a ďalších krajín NATO z Afganistanu. Turecko, ktoré je jedinou moslimskou krajinou v rámci Organizácie Severoatlantickej…

Americké Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb potvrdilo „pravdepodobný“ súvis myokarditídy s očkovaním. Dáta ukazujú až 200-násobný nárast u mladých

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (HSP/Foto:Pixabay, screenshot)   Prípady zápalu srdcového svalu sa vyskytujú u mladých a deťoch po očkovaní proti covid-19 oveľa častejšie, ako je bežný výskyt. Zverejnené údaje z USA varujú pred očkovaním zdravých detí vakcínou, ktorá nesie toto riziko Kvôli medializovaným, hospitalizovaným a nahláseným prípadom myokarditídy a perkarditídy…

Ukrajina je proti obnoveniu summitov EÚ-Rusko, upozornil šéf diplomacie Kuleba

0 icon

Brusel 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)   Ukrajina považuje iniciatívy za obnovenie konania summitov medzi Európskou úniou a Ruskom za nebezpečnú odchýlku od sankčnej politiky. Uviedol to vo štvrtok v Bruseli šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba "Podľa nášho názoru je pozastavenie dialógu na vysokej úrovni medzi EÚ a Ruskom súčasťou…

Beluský z ĽSNS pripomína, že Parlamentné zhromaždenie Rady Európy v rezolúcii odmietlo nátlak vlád na ľudí, ktorí sa nemôžu, alebo nechcú zaočkovať

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Opozičný poslanec a šéf Osobitného kontrolného výboru NR na kontrolu činnosti NBÚ Martin Beluský (ĽSNS) v stredu na Facebooku upozornil na zásadnú rezolúciu Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, v ktorom ako člen za slovenský parlament zastupuje našu krajinu Martin Beluský upozornil, že v utorok 22.…

Do COVID automatu zapracujú rýchlejšiu brzdu. V súvislosti s očkovacím certifikátom odporúča Lengvarský stiahnuť si aplikáciu zdravotnej poisťovne

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Do COVID automatu zapracujú rýchlejšiu brzdu. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský Dôvodom je, aby sa v prípade zhoršenia situácie mohli prijať opatrenia okamžite. Nepôjde však o sprísňovanie v celých okresoch, ale podľa potreby, teda…

India Today informuje o „bleskurýchlej“ nákazlivosti kmeňa delta plus

0 icon

Naí Dillí 24. júna 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Idrees Mohammed)   Zvláštnosť nového kmeňa koronavírusu delta plus spočíva v tom, že je mimoriadne nákazlivý, oznámil portál India Today s odvolaním sa na riaditeľa Indického inštitútu lekárskych vied Randeepa Guleriu Podľa názoru vedcov sa touto mutáciou indického kmeňa môžete nakaziť, keď prejdete okolo chorého človeka…

Na Floride sa zrútila 12-poschodová budova, zomrel najmenej jeden človek

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Wilfredo Lee)   Najmenej jedna osoba zomrela a osem utrpelo zranenia, keď sa na Floride čiastočne zrútila 12-poschodová budova. Na mieste je masívna záchranná operácia, keďže panujú obavy, že v troskách sú ďalší ľudia. Informuje o tom spravodajský portál BBC Obytná budova v Surfside, severne od…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Otázka odpoveď ku KSB – Plná funkcia riadenia - záver

0icon

Už bez prednášky, iba otázka / odpoveď / debata. Video séria 1 – Plná funkcia riadenia je kompletná. Tu je link Tu je link na prvú časť - prvý diel na pokračovanie z diskusie v ISOP - Inštitút sociálnych práv. Tu je

Ivan Štubňa

Raz a navždy k všeobecnej záväznosti vyhlášok ÚVZ

0icon

Vyhlášky ÚVZ SR nie sú prameňom práva Tento krátky právny príspevok možno nebudete hodnotiť ako krátky, ale verte tomu, že to tak je. Nemá vôbec zmysel, aby som sa vyjadroval nejako rozsiahlo, keďže názorové pozície sú jasné. Preto sa vyjadrím iba „v krátkosti“, nebudem písať ani žiadne rozsiahle právne stanovisko, i keď…

Pavel Jacz

„Super špeciál turbo“ charakter Sulíka. Je neuveriteľné, že v sebe nemá kúsok cti, hrdosti a charakteru!

0icon

Ani o chrbtovej kosti nemá predseda SaS ani páru. Je to cudzie slovo, ktoré sa Sulík za celý život nenaučil. Začínam veriť, že jeho vzpriamenosť má na starosti nejaký umelý skelet, inak by musel chodiť ohnutý s ovisnutou hlavou na úrovni lýtok. Prečo to konštatujem? Všetci majú v pamäti to,…

Miro Majerník

Československé spartakiády neboli iba komunistický výmysel

0icon

Články o slovenskej politike presýtenej nenávisťou medzi stranami, pandémiou Kovid 19, politický boj medzi koalíciou a opozíciou, každodennými aférami o zatýkaní nepohodlných politikov začínajú nás bežných ľudí už unavovať. Ako bloger sa už dlhšiu dobu sa snažím vyhnúť týmto nechutným témam ktoré nám bežným ľuďom prinášajú iba stres a neistotu.…

Boris Mesár

1. Stoja globalisti za problémami s vodou v Kalifornii ? Hroziaca katastrofa v zásobovaní potravinami 2. Veľké farmaceutické spoločnosti a médiá vlastnia rovnakí pochybní ľudia

0icon

Dnes to budú dva dlhšie články ,ale verím ,že vám niečo objasnia  1. V posledných mesiacoch rastie krízová situácia v USA v zásobovaní potravinami, ktorá má nadobudnúť alarmujúce rozmery, ktoré by sa mohli stať katastrofou . Na vrchole existujúceho koronakrízy a nezamestnanosti v súvislosti s koronovou pandémiou by mohla hroziaca…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Posledné slová celebrít: Čo povedal pred smrťou Jobs, Hendrix či Mozart?

0 icon

Vraví sa, že pred smrťou ti prebehne pred očami celý život. Všetko dobré aj zlé, čo si spravil. Všetky výnimočné momenty a chvíle. Možno práve posledné slová budú mať omnoho väčšiu váhu ako tie miliardy prázdnych viet, ktoré si vypovedal počas celého života. Či už vieš, že sa blíži koniec,…

Dôkaz, že úsmev zmení tvár na nepoznanie

0 icon

Predstav si svet, v ktorom ťa pozdraví a venuje ti úsmev každý, koho stretneš. Austrálsky fotograf a cestovný sprievodca, Jay Weinstein, nám prostredníctvom svojho projektu s názvom „ Tak som ich požiadal o úsmev “ nahliadol so toho, ako by takýto svet vyzeral. To, čo sa začalo ako náhodná fotografia v roku  2013, rozkvitlo do bohatej galérie…

Fastfood: TOP10 šokujúcich faktov o rýchlom občerstvení

0 icon

Fastfood je rýchly, pohodlný a často aj chutný spôsob, ako si naplniť žalúdok. Dokonca ani nemusíš variť. Ako rastie fastfoodový trh, tak sa množia aj šokujúce fakty okolo tohto spôsobu stravovania. TOP10 ti prináša rebríček tých našokujúcejších faktov o fastfoode. Niektoré ťa znechutia! 10. Milkshake – Mliečne kokteily obsahujú viac chemikálií ako…

Let Nemcov do New Yorku a Michiganu 1. časť

0 icon

Podľa niektorých správ letel 27. augusta 1943 Junkers Ju-390 z Nórska plniť prieskumnú úlohu až do Severnej Ameriky. Miesto druhého pilota údajne zastávala Anna Kreislingová, prezývaná „biela vlčica luftwaffe“, pretože mala plavé vlasy a prenikavo modré oči. Prinášame ďalší záhadný príbeh druhej svetovej vojny. Leteli Nemci do Severnej Ameriky? Pozrite sa s nami…

Sprchovanie: Chyby pri sprchovaní, ktoré ovplyvňujú naše zdravie

0 icon

Ak sa chceš cítiť vo svojom tele sviežo a čisto, potrebuješ zo sebou spraviť niekoľko vecí, aby si tento efekt dosiahol. Čistenie zubov, umývanie rúk a sprchovanie. Hlavným a najdôležitejším očisťovacím procesom je jednoznačne sprchovanie. Niektorí ľudia uprednostňujú sprchu, zatiaľ čo iní si radšej užívajú čas ponorení vo vani. Kúpanie aj sprcha odstraňujú…

Vo svete IT

Koniec púte legendárny Poco F1? Zdá sa, že s ním už Xiaomi do budúcna nepočíta!

0 icon

Keď Xiaomi predstavilo model s názvom Pocophone F1, strhla sa nákupná horúčka. „Zabijak vlajkových lodí“ prišiel s nevídaním výkonom za naozaj nízke peniaze a dnes už trojročný model má stále mnoho aktívnych používateľov. Jedným z dôvodov prečo sa fanúšikovia spoločnosti stále držia pri stárnucom Poco F1, je stále dostačujúci výkon…

Výrobca Tronsmart spúšťa exkluzívny výpredaj. Tieto slúchadlá kúpiš vo viac ako 30 percent zľave!

0 icon

Spoločnosť Tronsmart je na trhu už 8 rokov, oslávte toto malé výročie s týmto stále populárnejším výrobcom aj Vy. Na e-shope Geekbuying.com sa spúšťa neuveriteľné zľavové šialenstvo, vďaka ktorému môžeš ušetriť niekoľko desiatok eur pri kúpe nových bezdrôtových slúchadiel, či bezdrôtového reproduktoru. Celú ponuku nájdeš priamo na e-shope Geekbuying.com, no…

Kozmické déjá vu potvrdilo Einsteinove teórie: Trikrát po sebe, ten istý úkaz!

0 icon

Je naozaj zložité predstaviť si, že vo vesmíre existujú galaxie tak vzdialené, že svetlo, ktoré od nich prichádza, môže byť ohnuté a pocítiť formu časovej dilatácie, píše portál Universe Today. Dilatácia času je efekt, ktorý vychádza z Einsteinovej špeciálnej teórie relativity. V podstate ide o to, že čas plynie pomalšie v sústave, ktorá sa pohybuje…

Blíži sa najväčšia kométa v histórii ľudstva: Čo to pre nás znamená?

0 icon

Blíži sa ku nám kozmický objekt, ktorý by mohol byť tou najväčšou kométou, akú sme v histórii ľudstva zaznamenali, píše portál IFL Science. Obežná dráha objektu je neobyčajne veľká a v najvzdialenejšom bode sa môže od Slnka nachádzať takmer jeden svetelný rok. Odhadnúť dráhu objektu je pre vedcov nesmierne zložité, pretože sa veľmi…

Rusko a Čína sa „stavajú“ proti USA: Oznámili svoje plány spolupráce pri prieskume Mesiaca

0 icon

V nasledujúcich rokoch bude na Mesiaci naozaj rušno. Po prvýkrát od skončenia vesmírneho programu Apollo sa našu prirodzenú družicu chystá navštíviť viacero vesmírnych agentúr, píše portál Universe Today. Najvýraznejším hráčom je americká vesmírna agentúra NASA. Tá momentálne pracuje na svojom programe Artemis, ktorý hlási ich návrat na povrch Mesiaca. Spojené…

Armádny Magazín

Ruský generálny štáb: tajné služby mnohých krajín financujú terorizmus vo svete

0 icon

Rusko, 24. júna 2021 (AM) – Tajné služby mnohých krajín financujú a vyzbrojujú skupiny medzinárodných teroristov, vyhlásil na 9. moskovskej konferencii o medzinárodnej bezpečnosti náčelník Generálneho štábu OS Ruska Valerij Gerasimov.   Podľa jeho slov v súčasnosti v Sýrii

Rheinmetall dodal pre Bundeswehr celkovo 405 vozidiel GTK Boxer

0 icon

Nemecko, 24. júna 2021 (AM) – Spoločnosť ARTEC GmbH, spoločný podnik Krauss-Maffei Wegmann (KMW) a Rheinmetallu, oficiálne odovzdala posledné kusy celkovej dodávky obrnených transportérov Boxer (GTK) zástupcom ministerstva obrany a nemeckého Spolkového úradu pre vybavenie, informačné technológie a podporu prevádzky (BAAINBw).  

„Som pripravený na vojnu aj so svojím bratom, ak pôjde proti Kadyrovovi“ Koná sa svetový kongres Čečencov

0 icon

Čečensko, 24. júna 2021 (AM) – Dnes sa v Groznom koná Svetový kongres národov Čečenskej republiky, na ktorom sa stretli zástupcovia národa z 23 krajín sveta: Turecka, Francúzska, Nemecka, Gruzínska, Ukrajiny atď. Svetový kongres čečenského ľudu má presvedčiť Ramzana Kadyrova, aby išiel voliť.   „Dnešná republika, ktorá je každým dňom čoraz kra

Hlavná chyba Hitlera pri útoku proti ZSSR

0 icon

Nemecko, 24. júna 2021 (AM) – Podľa autora článku Johanna Althausa v novinách Die Welt išlo o chybu, v dôsledku ktorej bolo Nemecko nakoniec porazené.   Išlo vraj o to, že rýchle víťazstvá Wehrmachtu v Európe boli nesprávne interpretované. Bleskové obsadenie Poľska, Nórska, Francúzska, Beneluxu a Juhoslávie presvedčili Nemecko, ž

Boli to len "cvičné streľby". Británia popiera ruskú paľbu na jej torpédoborec pri pobreží Krymu

0 icon

Rusko, 23. júna 2021 (AM) – Včera hliadková loď ruskej FSB vykonala varovnú streľbu v smere na britský torpédoborec „ Defender “ neďaleko pobrežia Krymu. Vedľa lode bola uskutočnená aj streľba z armádnej stíhačky Su-24. Informovala o tom štátna agentúra 

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali