Londýn 21. decembra (TASR) – Britský najvyšší súd odmietol dnes právny podnet na prešetrenie možnej účasti britských tajných služieb v pomoci CIA pri jej tajných útokoch bezpilotnými lietadlami v Pakistane. Informovala o to agentúra AP.
Núr Chán, 27-ročný muž, požiadal súd, aby preveril, či predstavitelia britských tajných služieb pomáhali pri útoku a či je možné ich obžalovať. Chánov otec zahynul počas podobného útoku v marci 2011.
Jeho právnici argumentovali tým, že britskí špióni pomáhaním s vyhľadávaním cieľov možno spáchali vojnové zločiny.
Sudcovia najvyššieho súdu Chánovu požiadavku odmietli, pretože podľa ich vyjadrenia sú jeho argumenty iba pokusom zakryť jeho skutočný cieľ: dosiahnuť, aby súd verejne odsúdil americké aktivity v severovýchodnom Pakistane.