“Francúzsko je kolískou slobody, rovnosti a bratstva, a preto vyjadrujem úprimnú ľútosť nad desiatkami mŕtvych, ktorí zahynuli pri útokoch. Takéto činy treba ostro odsúdiť a zabrániť ich opakovaniu,” uviedol Pellegrini.
Šéf Národnej rady SR už poslal aj sústrastný telegram predsedovi Národného zhromaždenia Francúzskej republiky Claudeovi Bartolonemu a predsedovi Senátu Gérardovi Larcherovi. “Som zdesený a zdieľam smútok celého francúzskeho národa a odsudzujem tento barbarský akt,” napísal v ňom Pellegrini. Zároveň vyjadril presvedčenie, že násilie nemôže odradiť od oddanosti hodnotám demokracie a mieru.
Na tragické udalosti reaguje gestom aj Prezidentský palác. “Na znak solidarity s Francúzskom po teroristických útokoch v Paríži sú vlajky na prednom nádvorí Prezidentského paláca stiahnuté na pol žrde,” informoval Martin Lipták z Tlačového odboru Kancelárie prezidenta SR.
Bratislavský Dóm sv. Martina sa zase zahalí do tmy. Podľa bratislavského primátora Iva Nesrovnala je to “memento za všetkých nevinných, ktorých životy vyhasli v zvrátených prejavoch extrémizmu, terorizmu a intolerancie”.
K prejavom solidarity sa pripájajú aj Košice. “Na znak našej spolupatričnosti s Francúzskom, ale aj s celým svetom rozsvietime náš Dóm sv. Alžbety dnes aj v nedeľu (15.11.) striedajúcimi sa farbami francúzskej trikolóry, a tak sa pripájame k ďalším mestám vo svete, uviedol na Facebooku košický primátor Richard Raši.