Blíži sa veľká prehliadka na Červenom námesti. Rusko prispôsobuje svoje zbrane Ďalekému severu a predvedie aj ďalšie novinky

Moskva 26. apríla 2017 (HSP/sputnik/Foto:Pixabay)

 

Počas vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva 9. mája Rusko predstaví novinky svojej „arktickej techniky“ – modifikované verzie protilietadlových raketových komplexov a ďalších zbraní, uvádza The National Interest.

Ilustračné foto

Ako uvádzajú zástupcovia ruských ozbrojených síl, pomocou špeciálneho zdokonalenia takéto zbrane dokážu brániť krajinu v zložitých klimatických podmienkach Ďalekého severu.

„Ďalšie pripomenutie, ako blízko má Severný pól k tomu, aby sa stal vojnovým poľom“ – Rusko prispôsobuje svoje zbrane arktickým podmienkam, píše komentátor The National Interest Michael Peck.

Ako uvádzajú ruské médiá, novinky „arktickej techniky“ budú uvedené na prehliadke 9. mája. „Prvýkrát sa na prehliadke objaví arktická technika <…>. Široká verejnosť prvýkrát uvidí techniku protivzdušnej obrany – protilietadlový raketový komplex Tor-M2DT a protilietadlový raketovo-delostrelecký komplex Pancer-SA, a zabezpečovacie stroje, výrobné špeciálne pre Ďaleký sever.

Okrem toho v tomto roku chceme predstaviť modifikácie už známych typov tankov – možno T-72BZM,“ povedal hlavný veliteľ Pozemných vojsk RF generál-plukovník Oleg Saljukov.

Podľa jeho slov „arktická vojenská technika“ môže plniť svoje úlohy, týkajúce sa zaistenia bezpečnosti Ruska, „v zložitých klimatických podmienkach Arktídy pri absolútnej absencii ciest a ďaleko od zabezpečovacích základní.“

Tor-M2DT – to je arktická verzia protilietadlového raketového komplexu Tor, ktorého dosah je 12 km. „Modernizácia systémov S-300V4 a komplexu Tor pre Arktídu bude dokončená v tomto roku,“ povedal náčelník vojsk protivzdušnej obrany Ozbrojených síl RF generál-poručík Alexander Leonov. „V plnom prúde prebieha výroba perspektívneho protilietadlového delostreleckého komplexu“ – komentoval generál.

Svoje úsilie v Arktíde ruská armáda vidí v rámci rozsiahlejšej stratégie premiestňovania vojsk, zdôrazňuje The National Interest. „Hlavné úsilie sústredí Generálny štáb na zvýšenie bojových možností, možností Ozbrojených síl, rozmiestňovanie a zosilnenie skupín vojsk v západnom, juhozápadnom a arktickom strategickom smere,“ povedal náčelník Hlavného operatívneho Generálneho štábu Sergej Rudskoj.

Vzhľadom ku geografickej situáciu Ruska a jeho veľké skúsenosti s bojmi v tvrdých klimatických podmienkach vôbec nie je prekvapujúce, že krajina pracuje na výrobe špeciálnych „arktických zbraní“. Ale je zaujímavé to, že Moskva moc netají svoje úsilie na Severnom póle. Napríklad tí, ktorí sa chcú presvedčiť o ruskej vojenskej sile v Arktíde, môžu uskutočniť virtuálne exkurziu po novej leteckej základni „Arktický trojlístok“ na ostrove Alexandrinej krajiny v archipelagu Krajiny France (Františka) Jozefa, dodáva Michael Peck.

Skrátka, čulý záujem o Severný pól má nielen Moskva. Tak napríklad USA, Kanada a rada iných západných krajín sa pripravujú pre konflikt v Arktíde, ktorá je potenciálnym najbohatším zdrojom minerálnych zásob a tiež nových obchodných ciest.

Ministerstvo obrany tiež informovalo o hlavných novinkách vojenských prehliadok ku Dňu víťazstva, ktoré sa budú konať 9. mája v 28 mestách Ruska. Na oficiálnych webových stránkach ministerstva bol v piatok otvorený príslušný oddiel. Slávnostného podujatia, venovaného 72. výročiu konca Veľkej vlasteneckej vojny, sa zúčastní viac ako 90 tisíc vojakov.

Spravidla sa prehliadky ku Dňu víťazstva konajú vo všetkých mestách podľa rovnakého scenára. Ale organizátori každý rok vnášajú do slávnostnej akcie niečo nové. Výnimkou nebude ani 9. máj 2017.

Arktická technika

V tomto roku po dlažbe Červeného námestia prvýkrát prejde bojová technika, vyrobená špeciálne pre našu arktickú skupinu. Budú ju zastupovať systémy PVO, už umiestnené v Zemi Františka Jozefa – približne na 80 stupňoch zemepisnej šírky.

Sú to protilietadlové rakety-delostrelecké komplexy blízkeho pôsobenia Pancir-SA a protilietadlové raketové komplexy krátkeho doletu Tor-M2DT. Oba systémy sú vyrobené na základe dvojzložkových pásových terénnych vozidiel DT-30 Víťaz. Takáto voľba podvozku značne zvýšila mobilitu a schopnosť terénnej jazdy protilietadlových komplexov.

Pri skúškach Víťaz bez problémov vyšiel po stene takmer kolmej rokliny, prekonával vodné prekážky bez zníženia rýchlosti, plnou rýchlosťou išiel po členitej krajine. Tieto možnosti sú veľmi dôležité pre Arktídu – bariéry z ľadových krýh nedokáže prekonať zďaleka každý bojový stroj, rovnako ako vodné úseky. Pancier-SA a Tor-M2DT budú jedinými typmi techniky, ktorá prejde po Červenom námestí v farbe zimného maskovania.

Nové lietadlá pre majstrov svojho oboru

Tradične vo finále vzdušnej časti prehliadky ku Dňu víťazstva vystúpia pred divákmi slávne ruské letecké akrobatické skupiny v reaktívnych stíhačkách. A zatiaľčo „Striži“ ( „Rorysi“) preletia nad Červeným námestím v obvyklých MiG-29, tak „Ruskí víťazi“ prvýkrát predvedú divákom lietadlá Su-30SM. Tieto ťažké stíhačky dostala skupina od spoločnosti Irkut iba na jeseň 2016. Sú jednoduchšie a pohodlnejšie ovládateľné v porovnaní so Su-27, ktorými predtým lietali „Ruskí víťazi“. A motory AL-31FP s riadeným pohonom umožňujú pilotom vykonávať zložité figúry najvyššej pilotáže pri minimálnom úsilí.

Stíhačky Su-30 prešli krstom ohňom v Sýrii, kde plní bojové úlohy týkajúce sa sprievodu a krytia ruských bombardérov a útočných lietadiel. Podľa reakcií vojakov sa stroj predviedol z tej najlepšej stránky.

Mimochodom v tomto roku sa letectvo prvýkrát zúčastní vojenskej prehliadky ku Dňu víťazstva v Petrohrade. Nad palácovým námestím v bojovej formácii preletia vrtuľníky Mi-8, Mi-26, Mi-35, Mi-28N, Ka-52, stíhačky Su-27, MiG-29SMT, MiG-31BM, Su-35, Su-34 a transportné lietadlá An-12, An-26 a Tu-134: celkom cez 40 kusov. V roku 2015 pri príležitosti 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne Petrohradom prvýkrát prešli aj tanky.

Baltické systémy

Na vojenskej prehliadke v Kaliningrade budú prvýkrát predvedené raketové systémy pobrežnej obrany Bal a Bastion. Baltické loďstvo dostalo tieto systémy doslova pred niekoľkými dňami – v polovici apríla. Tieto systémy sú schopné účinne ničiť hladinové plavidlá pomocou striel X-35 a Oniks na vzdialenosť 500 kilometrov. Tieto systémy boli zavedené do bojovej služby na Kryme a na Kurilských ostrovoch. Podľa západných odborníkov ruské zbrane pobrežnej obrany v prípade, že budú nasadené spolu s protilietadlovými raketovými systémami S-400 a taktickými strelami Iskander, budú schopné potenciálnemu nepriateľovi uzavrieť prístup do vymedzených geografických oblastí sveta.

Bastiony môžu mimochodom útočiť aj na pozemné ciele, k čomu došlo 15. novembra 2016, kedy tento systém udrel na teroristickú základňu v Sýrii.

Pešiaci – debutanti

V tomto roku sa prehliadky zúčastnia aj zástupcovia mládežníckeho patriotického hnutia Junarmija. Toto hnutie bolo vytvorené 29. októbra 2015 za spoluúčasti ministerstva obrany, organizácie Dobrovoľnej spoločnosti pre spoluprácu s armádou a CSKA. Hlavným cieľom hnutia je vzbudiť záujem u mladej generácie o geografiu a históriu Ruska, o jeho národy, hrdinov, vedcov a vojvodcovov. Do hnutia môže vstúpiť akýkoľvek školák, vojensko-patriotické organizácie, kluby alebo pátracie oddiely.

Hnutie dnes číta cez 30 tisíc mladých Rusov vo veku 11 až 18 rokov. Mnohí z nich sa po boku dospelých zúčastňujú vojenských prehliadok na hlavných námestiach ruských miest – v Moskve, Chabarovsku, Nižnom Novgorode a pod. Ich rozlišovacím znakom je jasne červený baret.

Okrem junoarmejcov sa vojenskej prehliadky v Moskve prvýkrát zúčastnia aj vojaci a dôstojníci 61. zvláštnej brigády morskej pechoty pobrežných vojsk Severnej flotily, ktoré kotvia v meste Sputnik v Murmanskej oblasti. Tento útvar má za sebou slávnu bojovú históriu, ale na Červenom námestí ešte nepochodoval.

Nový starý tank

Na prehliadke víťazstva v Moskve budú prvýkrát predvedené tanky T-72B3M. Médiá uverejnili tento týždeň snímky týchto strojov, ktoré boli urobené počas cvičenia v Alabinu pri Moskve.

Samotná varianta tanku T-72B3 je už dávno známa. Tieto stroje sa už niekoľko rokov zúčastňujú tankového biatlonu a hromadne sa zavádzajú do výzbroje vo vojenských útvaroch po celej krajine. Predpokladá sa, že T-72B3 spolu s T-90 budú tvoriť základ ruských tankových síl, kým perspektívny tank Armata nebude masovo zaradený do služby. Avšak v prípade T-72B3M ide o úplne novú modifikáciu, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 2016.

Tieto tanky sa dokonca aj svojim zovňajškom odlišujú od predošlých verzií. V prvom rade ide o reaktívne pancierovanie Relikt a o zamrežované protikumulativne obrazovky na motorovej časti a tyle veže. Okrem toho tento stroj má vylepšený systém automatického nabíjania, výkonnejší motor a systém riadenia paľby bol podľa verejných zdrojov vymenený za novú Kalinu. Ide o systém, ktorým je vybavený aj perspektívne tank T-14 Armata.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

19:41

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj  sa v Bruseli vo štvrtok stretne s lídrami členských krajín EÚ.

19:21

Britský premiér Rishi Sunak daroval ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému použitú nábojnicu, ktorá bola vystrelená v rámci čestnej salvy za zosnulú panovníčku Alžbetu II.

19:19

EÚ a švédske predsedníctvo pripravia v marci v Bruseli darcovskú konferenciu pre Turecko a Sýriu. Tento zámer ooznámili predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda švédskej vlády Ulf Kristersson.

19:08

Česká vláda schválila spoločný návrh zákona, ktorý by umožnil prísnejšie trestať prevádzačov nelegálnych migrantov.

18:53

Hasiči sa už druhý deň pokúšajú uhasiť požiar amerického závodu na výrobu dronov na predmestí lotyšskej Rigy. Požiar zachvátil dvojpodlažnú výrobnú budovu a susedné objekty. Dvoch ľudí previezli so zraneniami do nemocnice a jedného ošetrili na mieste.

18:16

Ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,8 postihlo Turecko i časť Sýrie a vyžiadalo si najmenej 11.719 obetí. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pripustil „nedostatky“ jeho vlády.

17:10

Viedenský starosta Ludwig uviedol, že mimoriadne pravidlá zavedené v súvislosti s pandémiou koronavírusu nebudú predĺžené a ich platnosť vyprší na konci februára.

17:01

Švédska polícia odmietla vydať povolenie na novú akciu pálenia Koránu pred tureckým veľvyslanectvom v Štokholme. Švédske spravodajské služby dnes tiež uviedli, že januárová akcia mala negatívny vplyv na bezpečnostnú situáciu a že islamistické kruhy na celom svete venujú Švédsku zvýšenú pozornosť.

16:26

Zelenskij sa stretol s britským kráľom v Buckinghamskom paláci.
Zelenskyj v Británii
Na snímke britský kráľ Karol III. (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

16:14

Olaf Scholz dnes večer odcestuje do Paríža, aby sa stretol so Zelenským a Macronom.

15:55

Arménsko napriek napätým vzťahom s Ankarou vyslalo záchranný tím s 27 členmi do oblasti postihnutej zemetrasením v Turecku a 29-členný tím do Sýrie, oznámilo v stredu arménske ministerstvo vnútra.

15:40

Od ničivého zemetrasenia, ktoré zasiahlo Turecko a Sýriu, sú sociálne siete plné dezinformácií a nesprávne priradených fotografií či videí.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Autor:

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Plénum v závere dňa rokovalo o novele zákona o pedagogických zamestnancoch

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poslanci Národnej rady (NR) SR sa v závere dňa venovali novele zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. Poslanci z OĽANO ňou chcú podporiť vstup širšieho okruhu odborníkov do vzdelávania v školách a školských zariadeniach V diskusii o novele by mali poslanci ešte pokračovať.…

Premiér: Európska komisia schválila Slovensku druhú žiadosť o platbu z plánu obnovy

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Európska komisia (EK) schválila Slovensku druhú žiadosť o platbu z plánu obnovy. Na sociálnej sieti o tom informoval dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) "Naďalej tak patríme medzi premiantov Európy a sme šiestou krajinou, ktorej komisia schválila druhú platbu, vďaka čomu môžeme získať…

Smer-SD: „Cenzúra naberá na ozrutných rozmeroch“. Politici poukázali na klamstvá o Ukrajine či Pfizeri

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (HSP/Foto:screenshot youtube)   Predstavitelia strany SMER – SD dnes na tlačovej konferencii reagovali na cenzúru v slovenských médiách. Predseda strany Robert Fico si myslí, že vzniká veľmi vážna situácia ohľadom cenzúry a to, čo sa deje v posledných mesiacoch je neakceptovateľné Pred niekoľkými dňami absolvoval stretnutie…

Slovensko – Nemecko 1:0 po 1. tretine

0 icon

Michalovce 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Hokejisti Slovenska nastúpili na prípravný zápas s Nemeckom v Michalovciach v bránke so Samuelom Hlavajom. V zostave slovenského tímu figurovalo päť reprezentačných nováčikov - Pavol Funtek, Dávid Romaňák, Branislav Ligas, Adam Lukošik a Dominik Jendek. V pozícii kapitána bol premiérovo obranca Mário Grman,…

Prvé nemecké tanky dorazia na Ukrajinu koncom marca

0 icon

Berlín 8. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)   Nemecký minister obrany Boris Pistorius uviedol, že prvý prápor tankov Leopard 2 môže byť poslaný ukrajinským ozbrojeným silám v prvých troch až štyroch mesiacoch roku 2023 "Naše tanky Leopard 2A6 budú na Ukrajine koncom marca. Ostatné budú nasledovať krátko po nich. Tanky Leopard…

SKSaPA: Problém s nedostatkom sestier sa neodvrátil, zo systému stále odchádzajú

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Problém s nedostatkom sestier sa nepodarilo odvrátiť. Sestry zo systému naďalej odchádzajú. Upozornila na to Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA). Zvýšenie miezd podľa nej naráža na chyby v legislatíve. Vyzvala vládu, rezorty zdravotníctva i práce, sociálnych vecí a rodiny na riešenie…

„Sankcie voči Rusku sú koreňom všetkého zla“ – Slobodná strana Rakúska (FPÖ) vyzýva na ukončenie sankcií v súvislosti s hospodárskou krízou

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (HSP/Rmx/Foto:Twitter)   Strana tvrdí, že jediným víťazom je štát, keďže rakúske daňové príjmy sa vlani zvýšili o 9,5 miliardy eur, informuje REMIX News Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorá je v súčasnosti najpopulárnejšou stranou v krajine, používa čoraz silnejšiu rétoriku vo svojich výzvach na ukončenie sankcií voči…

Prezidentka: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

0 icon

Kežmarok 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Spolupráca s dočasne poverenou vládou je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej veľmi intenzívna. Uviedla to počas stredajšieho brífingu v Kežmarku s tým, že za viac ako mesiac jej predložila už viac ako 80 materiálov "Každý jeden z nich musíme posúdiť jednak z hľadiska…

Sex bez súhlasu obete je trestným činom

0 icon

Bratislava 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay) Aktualizované 8. februára 2023 o 17:47 h. Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR predložilo na rokovanie Legislatívnej rady vlády SR rozsiahlu novelu Trestného zákona. Jej súčasťou je nová definícia súhlasu, ktorá sa týka aj trestného činu znásilnenia a iného sexuálneho násilia. Táto zmena má za cieľ jednoznačne…

Dallas povolal Studeniča do prvého tímu, hrať môže už v noci na štvrtok

0 icon

Dallas 8. februára 2023 (TASR/HSP/Foto:Slovak NHL)   Klub zámorskej NHL Dallas Stars povolal do prvého tímu slovenského hokejistu Mariána Studeniča. Dvadsaťštyriročný útočník by si mohol odkrútiť premiéru v prebiehajúcej sezóne profiligy už v noci na štvrtok, keď "hviezdy" privítajú Minnesotu Wild Studenič odštartoval ročník v AHL na farme Texas Stars.…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavol Sokol

Prečo Čaputová drží pri moci Hegerovu vládu, ktorú cez OĽaNO riadi ťažko psychicky chorý Matovič? Je vydieraná? Bolo jej to niekým nariadené?

0icon

Hegerova vláda padla 15. decembra 2022. Od tohto dňa Hegerova vláda nemá podporu aspoň 76 poslancov NR SR. Logickým vyústením takejto situácie, by bolo aby sa do 3-4 mesiacov konali predčasné parlamentné voľby. Čiže predčasné parlamentné voľby by sa mali konať niekedy medzi 15.marcom 2023 a 15.aprílom 2023. Ale Čaputová,…

štefan Michalík

všehochuť

0icon

Zbohom koruna – vitaj(? ) Euro?        S prvými minútami

Pavel Jacz

Infekčne nákazlivá hlúposť sa na Slovensku poriadne rozrastá. Dobiehame západnú Európu a USA.

0icon

Do médií a do politiky sa dostalo už mnoho školákov z éry nového porevolučného školského systému. Staré kádre vymierajú a tak sa vytráca aj múdrosť, rozvaha, skúsenosť, logika a predvídavosť. Mladí si myslia, že sú najmúdrejší a s istotou bohov dokážu trepať hlúposti jedna radosť. Denno denne sme

Slavěna Vorobelová

Bárdy z Aktualít ako etalón vlastenectva a morálky

0icon

Opäť som sa dostala do hľadáčika liberálnych ultras zo známeho propagandistického portálu Aktuality, ktorému šéfuje istý „novinár“ Bárdy, ktorý zjavne žije v presvedčení, že len ten jeho názor a pohľad na svet je jediný správny, spravodlivý a objektívny, resp. vychádzajúci z nespochybniteľných faktov a filozofickej excelentnosti a

René Pavlík

Zatuchnutá mrvenica

0icon

Našou národnou vlastnosťou je atomizácia. Mali by sme si to priznať a hľadať nápravu. Miesto toho sa drobíme ako mrvenica (posýpka na koláč). Narastá počet rozdelených rodín, počet politických strán, počet antagonistických médií, dokonca sa štiepia právnici aj policajti. To je fakt. Rovnako je fakt, že ryba smrdí od hlavy.

Vášeň v Tebe

Čo povedala JLo Benovi Affleckovi počas napätej chvíľky na Grammy?

0 icon

Odovzdávanie cien Grammy 2023 sa nieslo v duchu odvážnej a zaujímavej módy, cez pútavé vystúpenia až po samotné udeľovanie cien. Mnohých však zaujala slávna dvojica - speváčka JLo a Ben Affleck. Chvíľa Jennifer Lopez prišla, keď odovzdávala cenu Harrymu Stylesovi za najlepší album. Portál

Rodičia pozor! Pri lieku pre vaše deti dochádza k podstatnej zmene

0 icon

Detský sirup Nurofen patrí medzi najčastejšie používané sirupy pri liečbe horúčky a bolestí u detí. Určite ste po ňom mnohí siahli, keď vaše dieťatko počas noci alebo dňa trápila vysoká teplota. Práve v súvislosti s týmto sirupom dochádza k podstatnej zmene. Pediatri sa tešia. „Moje pediatrické srdiečko dnes zaplesalo veľkou radosťou, keď mi do práce…

Rozprávajú v spánku viac muži alebo ženy? Ktoré slovo je najčastejšie?

0 icon

Asi sa vám už ako rodičom stalo, že uprostred noci vás zobudilo rozprávanie. Rozprávanie vášho dieťaťa, ktoré však spalo. Odborne sa rozprávanie v spánku nazýva - somnilokvia. Lekárka Verena Elson vysvetľuje, že počas spánku rozpráva asi každé druhé dieťa. S p

Eva Medusa si dala odstrániť ušnice a nosné dierky. Chce vyzerať ako mýtická bytosť. Prečo?

0 icon

Sú ľudia, ktorým sa určité zviera páči natoľko, že sa ním túžia stať. Veria totiž, že nie sú ľudia a patria do iného tela. Tiamat Eva Medusa sa narodila ako Richard Hernandez a tvrdí o sebe, že srdom je dračica. Eva Medusa svojmu presvedčeniu prispôsobuje aj svoj vonkajší vzhľad, aby sa čo najviac…

360 Live Studio Session #3 Jana Krištof Lehotská pokračuje v live verziách svojich piesní

0 icon

Country stále žije! Aj tak by sa dal začať článok o tretej skladbe, ktorú Jana vydala ako tretiu v poradí v rámci predstavovania svojich piesní v živom prevedení zo svojho štúdia. „Táto pesnička je pre mňa špeciálna. Vystihuje ma pravdepodobne najviac, aj keď každá pieseň som vlastne ja a moje myšlienky. K tejto pesničke máme…

Armádny Magazín

Čína: Európa len získa ak prestane byť bábkou USA. Napriek vojne aj sankciám Rusko posilňuje?

0 icon

Čína, 8. februára 2023 (AM) – Nie je žiadnym tajomstvom, že sankcie EÚ a USA často zasiahnu aj samotné krajiny a koalíciu G7. V tomto prípade existujú dva spôsoby, ako minimalizovať škody – zrušiť obmedzenia, čo je z politických a imidžových dôvodov nemožné, alebo urobiť zo sankcií formalitu. Presne to robí…

Ako Kolčak a Denikin bojovali za záujmy kolektívneho Západu

0 icon

Slovensko, 8. februára 2023 (AM) –  Pri príležitosti 100. výročia ukončenia občianskej vojny a intervencie v Sovietskom Rusku   Každý dospelý človek vie, že v rokoch 1918 až 1922 sa v dejiná

Aké nové zbrane Pentagon testuje na Ukrajine

0 icon

Ukrajina, 8. februára 2023 (AM) – Rozsiahle prezbrojenie svojej armády, predovšetkým pozemných síl a námornej pechoty, uskutočňujú Spojené štáty keď poskytujú Kyjevu rozsiahlu vojenskú pomoc. Proces sa začal ešte pred konfliktom na Ukrajine, no od jeho začiatku sa výrazne zrýchlil. Keďže staré zásoby zbraní sa vo v

Americké námorníctvo spustilo na svojich vojenských základniach cvičenia proti sabotážam. Problémom sú budúce výsadkové plavidlá

0 icon

USA, 8. februára 2023 (AM) – Spojené štáty spustili námorné protiteroristické cvičenie zamerané na prípravu čeliť potenciálnym bezpečnostným hrozbám vo vojenských zariadeniach. Manévre sa budú konať od 6. do 17. februára s kódovým označením „Citadel Shield – Solid Curtain 2023“.   Na základe tlačovej správy amerického námorníc

Šéf Čečenska Kadyrov: Po Ukrajine je na mape Poľsko

0 icon

Ukrajina, 7. februára 2023 (AM) – Šéf Čečenska sa vyjadril k množiacim sa rusofóbnym a protiruským útokom predstaviteľov poľských politických elít. Pripomeňme, že len v posledných dňoch predstavitelia poľských úradov urobili niekoľko protiruských vyhlásení, vrátane potreby „vytvoriť železnú oponu do neba, aby sa ohradili pred Ruskom“. A exprezident Poľska Lech

TopDesať

Fotky, ktoré vyvedú z miery nielen perfekcionistov

0 icon

Nasledujúce fotky ti ukážu, že nie všetko vždy vyjde podľa tvojich predstáv. Veľmi dôležité však je nenechať sa vyviesť z miery. Ako sa vraví: nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. Tieto fotky sú dôkazom toho, že ľudská kreativita je občas veľmi nevyspytateľná. A práve vďaka nej potom vznikajú nápady,…

V 32 rokoch zarába 39 000 dolárov mesačne, pracuje iba 30 minút denne

0 icon

Vždy ho priťahoval luxus, no predpokladal, že vstupná bariéra je neprekonateľná a mimo jeho možností. Dnes zarába 39 000 dolárov mesačne a navyše pracuje iba 30 minút denne. Znie to ako sen? Vidíš tam háčik? Zdá sa ti to ako lacná reklama, ktorú vídavaš denne na internete? Môžeme ťa ubezpečiť,…

Chceš ušetriť? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci

0 icon

Chceš ušetriť peniaze? Nikdy nemíňaj svoje peniaze na nasledujúce veci a možno sa ti podarí trocha ušetriť. Hlavne v týchto ťažkých časoch sú tieto rady prospešné. Veľa ľudí v poslednom období zostalo bez práce, alebo má obmedzenú možnosť chodiť pracovať za normálnu plácu. Hold, zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia. V týchto…

Včely: 5 zaujímavostí o našich lietajúcich kamarátoch

0 icon

Včely sú pre náš ekosystém najdôležitejšie a preto by sme sa o nich mali zaujímať oveľa viac. V žiadnom prípade by sme ich nemali brať ako otravný hmyz (na rozdiel od komárov - ble). Pozri sa teda s nami na 5 fascinujúcich zaujímavosti o našich lietajúcich kamarátoch. 5. Existuje 25…

Týmito vecami muži priviedli ženy do šialenstva

0 icon

Muži niekedy dávajú svojím ženám poriadne zabrať! Ich návyky sú niekedy zvláštne a ženy tak privádzajú do šialenstva. Často sa stáva, že z páru je neporiadnejší práve muž. Ženy tak často musia svojim chlapom prízvukovať, že oblečenie by malo byť zavesené, špinavé oblečenie zasa patrí do koša na prádlo a…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali