NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

USA schválili predaj vojenského vybavenia pre Spojené arabské emiráty a Kuvajt. Trump uviedol, že do Iránu nevyšle americké pozemné jednotky.

Včera 19:42

Osobitný Trumpov vyslanec John Coale oznámil, že USA zrušia sankcie voči dvom bieloruským bankám a ministerstvu financií, ako aj proti trom firmám vyrábajúcim potaš.

Včera 19:28

Libanon oznámil, že útoky Izraela si už vyžiadali viac než 1000 obetí. Len za posledných 24 hodín bolo zabitých 33 ľudí.

Včera 19:00

Stanica CNN informovala, že Irán zrejme zasiahol a poškodil americkú stíhačku F-35. Tá musela núdzovo pristáť na americkej leteckej základni na Blízkom východe.

Včera 17:42

Copernicus Atmosphere Monitoring Service informoval, že kvôli nárastu mikroskopických znečisťujúcich častíc v ovzduší sa v niektorých častiach Európy v nasledujúcich dňoch zhorší kvalita ovzdušia.

Včera 17:41

Riaditeľ FSB Alexandr Bortnikov uviedol, že Rusko chce po sérii atentátov posilniť ochranu svojich vysokopostavených vojenských predstaviteľov.

Včera 17:39

Zo záverov verejného vyšetrovania vyplýva, že britská Národná zdravotná služba sa počas covidovej pandémie priblížila ku kolapsu.

Včera 17:11

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na iránske ciele v Kaspickom mori a zničila niekoľko lodí a veliteľstvo.

Včera 17:09

Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjo-Iwealaová uviedla, že vojna na Blízkom východe predstavuje hrozbu pre globálnu potravinovú bezpečnosť.

Včera 17:08

Giorgia Meloniová a Mette Frederiksenová varovali pred možnou migračnou vlnou do Európy v prípade stupňovania konfliktu s Iránom.

Včera 17:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Redakcia online média Hlavné správy, ktoré pravidelne sleduje široká čitateľská základňa, označuje túto oblasť za jednu z najrelevantnejších tém dneška. Pre detailné informácie navštívte hlavnespravy.sk

Beblavý: Marcel Forai zarobil ročne viac ako premiér Robert Fico

Miroslav Beblavý upozornil, že mesačná odmena člena predstavenstva je určená uznesením vlády, kritériá na vyplatenie ročnej odmeny už stanovuje Ministerstvo zdravotníctva

❚❚
.

Medzi supermanažérov zaradil Beblavý doterajšieho generálneho riaditeľa VšZP Marcela Foraia, súčasnú členku predstavenstva a zamestnankyňu VšZP Antóniu Borovkovú a nového generálneho riaditeľa VšZP Miroslava Vaďuru – doteraz pôsobil ako riaditeľ sekcie ekonomiky a bol členom predstavenstva.

Títo okrem zamestnaneckého platu dostávali od roku 2012 aj mesačné odmeny za členstvo v predstavenstve poisťovne. “Spolu tak každý z nich dostal viac ako 100.000 eur ročne,” povedal dnes v parlamente Beblavý. Ako zamestnanci mohli podľa Beblavého dostať ročný plat 50.000 až 60.000 eur. Zvyšok dostali za členstvo v predstavenstve na odmenách. Napríklad M. Forai dostal podľa M. Beblavého za minulý rok ako predseda predstavenstva VšZP vyše 67.000 eur ročne.

.

Nezaradený poslanec pripomenul, že kompetencie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva VšZP sú rovnaké. “A to riadiť zdravotnú poisťovňu,” uviedol. Rovnaká zmluva bola podľa Beblavého uzatvorená aj s novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom VšZP Miroslavom Vaďurom.

Beblavý upozornil, že mesačná odmena člena predstavenstva je určená uznesením vlády, kritériá na vyplatenie ročnej odmeny už stanovuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. “Uznesenie vlády určuje len maximálnu výšku ročnej odmeny, v tomto prípade v hodnote maximálne šiestich mesačných platov,” konštatoval.

Ročná odmena sa vzťahuje na nadštandardné výkony členov predstavenstva. “Za rok 2012, kedy nový manažment nastúpil, splnil úlohy na 100 percent a dostal maximálnu možnú odmenu. Rovnako sa tak stalo aj v roku 2013 a 2014,” podotkol poslanec.

Pripomenul, že podľa uznesenia vlády majú byť kritériá na ročné odmeny zverejnené na webstránke MZ SR vopred, aby nebolo možné s nimi manipulovať. “Ani po niekoľkohodinovej snahe sme ich však na stránke ministerstva zdravotníctva nenašli,” dodal Beblavý. Predpokladá však, že dnes sa tam “zázračne objavia”.

Beblavého vyjadrenia považuje ministerstvo zdravotníctva za prekvapujúce. Tlačovú konferenciu s takýmto obsahom mal mať poslanec podľa rezortného hovorcu Petra Bublu pred štyrmi rokmi. “Keď generálny riaditeľ poberal plat vo výške 6500 eur a členovia predstavenstva a riaditelia sekcií vo výške 4700 eur,” uviedol pre TASR.

.

Nominanti súčasnej vlády si podľa MZ SR ihneď po nástupe do funkcie znížili svoje mzdy – v prípade generálneho riaditeľa o 30 percent a v prípade členov predstavenstva a riaditeľov sekcií o 15 percent.

 

Všeobecná zdravotná poisťovňa: Beblavý sa politicky priživuje na našej značke

Nezaradený poslanec a podpredseda #Siete Miroslav Beblavý sa na značke Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) “politicky priživuje” a snaží sa získavať predvolebné body. Vo svojom písomnom stanovisku to uviedla VšZP, ktorá takto reagovala na Beblavého tvrdenia o odmenách členov predstavenstva.

Pravidlá ich mesačného i ročného odmeňovania sú podľa hovorkyne VšZP Petry Balážovej dané vládnym uznesením, ktoré schválila ešte vláda Ivety Radičovej. “Súčasné predstavenstvo je tak odmeňované na základe rovnakých pravidiel, aké platili za predchádzajúcej vlády,” informovala. Odmena sa viaže na hospodársky výsledok spoločnosti za posledný rok. Vedenie VšZP podľa nej dosiahlo v posledných troch rokoch pozitívny hospodársky výsledok.

.

Balážová zdôraznila, že za predchádzajúcej vlády poberalo vedenie VšZP vyššie odmeny. Keď do jej vedenia nastúpil Marcel Forai, mzdy sa znižovali – v prípade generálneho riaditeľa o 30 percent a v prípade členov predstavenstva a riaditeľov sekcií o 15 percent.

“Pritom celú výšku odmeny vyplatenej v roku 2014 po zdanení a odvodoch venovalo predstavenstvo VšZP na kúpu dvoch prístrojov pre pacientov v detskej nemocnici na bratislavských Kramároch,” konštatovala hovorkyňa. Dodala, že informácie, ktoré dnes Beblavý prezentoval verejnosti, poskytla VšZP mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko (TIS) pred siedmimi mesiacmi.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obhajoba žiada o oslobodenie syna nórskej princeznej od obvinení zo znásilnenia

Obrancovia Marius Borg Hoibyho, 29-ročného syna nórskej korunné princeznej Mette-Marit, požiadali súd o oslobodenie od obvinení zo znásilnenia štyroch žien…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.

| | 0 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Operácia slepá zúrivosť“

The Economist predpovedá, že Trumpova „bezohľadná kampaň“ proti Iránu oslabí a rozzúri amerického prezidenta, čo ho urobí oveľa nebezpečnejším a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajine bolo za Bidenovej éry dodané príliš veľa zbraní, čo vyčerpalo zásoby Pentagónu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko a Maďarsko kritizujú reakciu EÚ na krízu s ropovodom Družba, Ursule von der Leyenovej poslali list

Slovensko a Maďarsko sa sťažovali Ursule von der Leyenovej, že neboli vopred informované o expertnej misii Európskej únie na kontrolu…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajinec viac ako Slovák? Pre primátora Bratislavy zrejme áno

Občiansky aktivista a kandidát na primátora Bratislavy Miroslav Heredoš upozornil na naozaj podivnú parkovaciu politiku, ktorú v hlavnom meste Slovenska zaviedol primátor…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister zahraničných vecí Badr al-Busaidi v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského obavy rastú: „Mám z toho veľmi zlý pocit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa kvôli vojne na Blízkom východe cíti pod tlakom. Počas svojho turné po Európe sa spojencom…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán zaútočil na izraelskú rafinériu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Stubb chce Trumpa „nalákať“ na dohodu: Spojenectvo výmenou za

Fínsky prezident Alexander Stubb nahlas uvažuje o dohode s Donaldom Trumpom. Európa by mohla pomôcť v Perzskom zálive, ak by USA…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stav ropovodu Družba: Na Ukrajinu dorazili európski experti, potvrdil šéf Naftogaz

Na Ukrajine sa nachádzajú experti Európskej únie, ktorí majú skontrolovať ropovod Družba, potvrdila spoločnosť Naftogaz

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.


Peking na pokraji vojny na Blízkom východe

Čína, 19. marca 2026 - Začiatok vojny USA a Izraela proti Iránu sa stal vážnou geopolitickou skúškou pre Čínsku ľudovú…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

V USA obvinili jedenásťročného chlapca z vraždy päťročného súrodenca

Len jedenásťročný chlapec čelí obvineniu z vraždy prvého stupňa za zabitie svojho päťročného brata v americkom štáte Colorado, informovali v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hádzanári spravili prvý krok za vytúženým postupom na MS do Nemecka

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpila úspešne do bojov o miestenku na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré sa v januári 2027 uskutočnia v…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Orbán v otázke pôžičky pre Ukrajinu neustúpi, kým ropa opäť nezačne prúdiť cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že v otázke týkajúcej sa poskytnutia pôžičky vo výške 90 miliárd eur z európskych zdrojov pre…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Világi hovorí, prečo to v DAC nevyšlo s angažovaním Weissa či Škrteľa

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda Oszkár Világi vysvetlil, prečo nebola úspešná jeho snaha o angažovanie trénera Vladimíra Weissa st. či…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

NABU ako nástroj západného riadenia Ukrajiny. Zelenskyj kladie odpor

Ukrajina, 19. marca 2026 - Ukrajina dostala balík podmienok na vstup do EÚ, ktorý predpokladá posilnenie nezávislosti NABU a vyňatie…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Online nakupovanie, ktoré nás presvedčilo, že život je lotéria

Online nakupovanie prináša vzrušenie, očakávanie aj občasné sklamanie v jednom balíčku. Online nakupovanie nám často sľubuje dokonalé produkty za skvelé…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Bývalý šéf protiteroristického centra, ktorý kritizoval Trumpa pre vojnu s Iránom, je podozrivý z úniku informácií. Vyšetruje ho FBI

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie vyšetruje vysokopostaveného amerického protiteroristického predstaviteľa Josepha Kenta pre údajné úniky utajovaných informácií. Kent v utorok…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

.

Cukor: Ktorá krajina je najväčším spotrebiteľom cukru na svete?

Cukor patrí medzi najviac konzumované potravinové zložky na svete a jeho spotreba neustále rastie. Tento článok vám prezradí, ktorá krajina…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov

Národná rada SR schválila v utorok novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov, pamätníkov, pamätníkov holokaustu…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov