Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine

NAŽIVO

EÚ si želá, aby v Kosove rýchlo vznikla nová vláda, uviedla šéfka diplomacie EÚ Kaja Kallasová.

Predbežné výsledky nedeľňajších parlamentných volieb ukázali, že strana úradujúceho kosovského premiéra Albina Kurtiho by mohla mať dostatok hlasov na ukončenie politickej krízy. Informovala agentúra AFP.

16:59

Predčasné parlamentné voľby v Srbsku sa budú konať koncom roka 2026, oznámil srbský prezident Aleksandar Vučič. Možno uskutočnia aj skôr, dodal Vučič. Informuje agentúra Tanjug.

16:09

Muž podozrivý z nedeľňajšieho útoku nožom na predmestí Paramariba v juhoamerickom Suriname sa po zadržaní na policajnej stanici obesil. Uviedla tamojšia polícia. Informuje agentúra AFP.

16:09

Ruský prezident Vladimir Putin vymenoval dnes diplomata Dmitrija Poľanského do funkcie stáleho predstaviteľa Ruska pri OBSE so sídlom vo Viedni. Informuje agentúra TASS.

16:07

Taiwanské ministerstvo obrany uviedlo, že v západnom Pacifiku v blízkosti pobrežia ostrova zaznamenalo 89 čínskych vojenských lietadiel, 14 vojnových lodí a 14 plavidiel pobrežnej stráže.

16:07

Rozvoj rusínskej identity medzi mladými ľuďmi bol témou pondelňajšieho stretnutia mladých rusínskych aktivistov, umelcov a športovcov s predsedom Okrúhleho stola Rusínov Slovenska Milanom Jánom Pilipom v Bardejove a tajomníkom Matúšom Dopiriakom.

Badejov Rusíni
Na snímke zľava zástupca primátora mesta Bardejov Peter Petruš, predseda Okrúhleho stola Rusínov Slovenska Milan Ján Pilip a tajomník Okrúhleho stola Rusínov Slovenska Matúš Dopiriak / Foto: TASR-Maroš Černý
Čítať viac | 15:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Baziliku Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine rozsvietili načerveno, pripomenuli si tak trpiacich kresťanov

Interiér baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine v okrese Sabinov vysvietili v stredu (25. 11.) načerveno. Pripomenuli si tak trpiacich kresťanov vo svete, informoval TASR miestny duchovný Peter Iľko

Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine
Na snímke bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine
❚❚
.

“My si nevieme ani predstaviť, že nie každý má možnosť vyjadriť slobodne svoju vieru, svoj vzťah k trojjedinému Bohu. Faktom je, že kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou skupinou na svete a o tejto skutočnosti sa hovorí málo, alebo vôbec,” uviedol s tým, že jedným zo spôsobov, ako na to upozorniť aj slovenskú verejnosť, je práve zapojenie sa do takzvanej červenej stredy, ktorú už niekoľko rokov organizuje pápežská nadácia ACN – pomoc trpiacej cirkvi.

Ľutinská farnosť tak tento rok urobila po prvý raz. Podľa Iľka by sa však pripomenutie si všetkých prenasledovaných a trpiacich kresťanov nemalo diať len jeden deň v roku.

“Budeme premýšľať o tom, ako by sme vedeli pomôcť nadácii ACN aj viackrát počas roka,” uzavrel.

.

 

Aj u nás sa zahalili pamiatky do červenej, pripomenuli trpiacich pre vieru

Pamiatky na celom Slovensku sa zahalili do červenej farby. Slovensko si pripomenulo prenasledovaných pre vieru.

zahalili pamiatky do červenej, pripomenuli trpiacich pre vieru
Zahalili pamiatky do červenej, pripomenuli trpiacich pre vieru

Dvadsiateho piateho novembra sa na Slovensku uskutočnila Červená streda – deň, kedy si celý svet pripomína obete prenasledovania a utrpenia pre náboženské presvedčenie. Iniciatívu organizuje pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, ktorá pomáha prenasledovaným a trpiacim pre náboženské presvedčenie.

Bratislavský hrad, Most SNP a ďalších 17 objektov sa tak pripojili k svetovým dominantám ako koloseum, britský parlament, socha Krista v Rio de Janeiro, či Dóm svätého Štefana vo Viedni.

„Som veľmi rád, že Slovensko sa konečne pripája ku krajinám, v ktorých je náboženská sloboda braná vážne a ako základné ľudské právo,“ povedal Miroslav Dzurech, riaditeľ slovenskej kancelárie nadácie ACN. „Často zabúdame hovoriť nahlas, že 300 miliónov kresťanov na celom svete žije v krajine, kde trpia, alebo sú priamo diskriminovaní, či prenasledovaní.“

.

Denne zomrie 11 kresťanov pre vieru

Len nedávno sa v severnej časti Mozambiku odohral krvavý masaker džihádistov z africkej vetvy Islamského štátu (ISIL). Počas víkendu 6. – 8. novembra extrémisti zaútočili na mestečko Muidumbe v regióne Cabo Delgado a na miestnom ihrisku popravili asi 50 ľudí, pričom telá niektorých z nich rozštvrtili. Medzi obeťami bolo asi 15 chlapcov, ktorí sa pripravovali na tradičný rituál iniciácie medzi mužov.

V Pakistane v apríli 2020 unieslo niekoľko mužov 14-ročné kresťanské dievča Mairu Šahbaz. Donútili ju stať sa moslimkou a násilne ju zosobášili s jedným z násilníkov. Súdny proces, ktorý začala jej rodina sa ťahal dovtedy, kým Maira utiekla a prihlásila sa na polícii. O niekoľko mesiacov neskôr sa to isté stalo ďalšiemu dievčaťu menom Arzoo Raja. Takýto osud postihne približne 1 000 kresťanských, ale aj hinduistických dievčat v Pakistane.

Za posledné tri roky sa v subsaharskom regióne Sahel zvýšil počet ozbrojených vražedných útokov na kresťanov zo 180 na 800 ročne. Africa Center for Strategic Studies uvádza, že počet mŕtvych v dôsledku týchto útokov stúpol z 200 na približne 2 000 ročne. Na úteku pred násilím bolo v marci 2020 približne 900 tisíc ľudí v regióne.

„Najmä v subsaharskom regióne by malo medzinárodné spoločenstvo zdôrazňovať nebezpečné množstvo zbraní. Krajiny ako Mali, Alžírsko, Burkina Faso, či Niger sa stali priekupníckymi centrami a extrémisti tak majú voľnú cestu k násiliu,“ hovorí Miroslav Dzurech. „Čo najskôr by malo dôjsť k zastaveniu priekupníctva a odzbrojeniu regiónu, inak budú zomierať nevinní,“ dodáva.

.

Najľahšími obeťami sú ženy a kresťania

Obeťami autokratických režimov, nacionalistických populistov, či extrémistických skupín sú vždy tí najslabší a najzraniteľnejší ľudia. V takýchto štátoch sa 70 % nábožensky motivovaného násilia deje na kresťanoch. Netreba však zabúdať ani na ďalšie menšiny ako sú Rohingovia, či Ujguri a vo väčšinovo moslimských štátoch aj hinduisti.

V krajinách ako Pakistan a India patria kresťania k najchudobnejším vrstvám obyvateľstva. „Najhoršiu pozíciu majú ženy a špeciálne kresťanky. Tie sú diskriminované hneď trikrát: sú ženy, patria k náboženskej menšine a pochádzajú z najnižšej kasty,“ zdôrazňuje riaditeľ ACN Miroslav Dzurech.

Bohorúhačský zákon v Pakistane už roky spôsobuje napätie a nespravodlivé súdne procesy, v ktorých kresťania čelia bizarným obvineniam. Asia Bibi strávila viac ako 10 rokov vo väzení za to, že sa napila z pohára, ktorý bol určený moslimským ženám. Šafiq Masih bol zadržiavaný 3 roky, pretože dostal výhodnú zákazku na výrobu žalúzií. Tieto obete spája fakt, že kedykoľvek sa stanú pre niekoho nepohodlnými, sú obvinení z rúhania proti islamu, či prorokovi Mohamedovi. V týchto prípadoch súdy nehľadia na fakty, ale v strachu sa nechávajú manipulovať davom a verejnou mienkou.

Diskriminácia, či prenasledovanie?

V Správe o stave náboženskej slobody, ktorú každé dva roky publikuje nadácia ACN, sa rozlišuje medzi dvomi základnými spôsobmi porušovania náboženskej slobody. Sú to diskriminácia a prenasledovanie.

Diskriminácia sa deje tam, kde sú inštitucionálne odopierané základné práva jednotlivcom, alebo skupinám na základe náboženskej príslušnosti. Hlavným aktérom je pri tom štát na rôznych úrovniach a v rôznej miere.

Na rozdiel od toho prenasledovanie zahŕňa „neštátnych činiteľov“, akými sú teroristi, extrémisti a iné skupiny, ktoré aktívne vyhľadávajú kresťanov, či príslušníkov iných menšín a páchajú na nich násilie: vraždenie, vyhladzovanie, väznenie, únosy, nútené konverzie a sobáše a podobne. Diskriminácia sa pri tom stáva vedľajším efektom prenasledovania.

Situáciu komentuje Miroslav Dzurech: „Slobodu si nemôžeme nechať pre seba. Najmä slobodu vierovyznania a slobodu svedomia. Politici musia na medzinárodnej úrovni robiť všetko preto, aby bola dôstojnosť každého človeka v úcte.“

Nadácia nezabúda na konkrétnu pomoc

.

Keď v auguste 2020 smrtiaci výbuch otriasol libanonským Bejrútom, 300 tisíc ľudí stratilo domov, alebo muselo opustiť zruinované príbytky. Pápežská nadácia ACN vtedy vyhlásila okamžitú zbierku na potravinovú pomoc pre rodiny postihnuté výbuchom. Za dva týždne vyzbierali slovenskí darcovia približne 120 tisíc eur. To stačilo na pokrytie potravinových balíčkov pre asi 2 500 rodín v Bejrúte.

Organizácia tiež prispela na zriadenie nového testovacieho centra na Covid-19 v Libanone, keď sa objavil škandál, že jediné takéto centrum viedol falošný lekár a akékoľvek dáta boli nepoužiteľné.
O tri mesiace neskôr nadácia ACN rozhodla, že uvoľní 5 miliónov eur na rôzne humanitárne, pastoračné a komunitné projekty v Bejrúte. Slovenská kancelária zbiera prostriedky na opravu Nemocnice ružencových sestier, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť núdznym v meste Bejrút.

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi (Aid to the Church in Need) je celosvetová dobročinná organizácia, ktorá od roku 1947 pomáha trpiacim a prenasledovaným. Zastúpenie má v 26 krajinách sveta a ročne podporí viac ako 5 000 projektov konkrétnej a adresnej pomoci komunitám, ktoré trpia. Na Slovensku pôsobí od roku 2017 a je známa aj pod niekdajším názvom Kirche in Not.

 

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

.
.
.

Koniec rokovaní? Ukrajina dnes v noci zaútočila na Putinovu rezidenciu. Zelenskyj to popiera

Ukrajina sa dnes v noci pokúsila zaútočiť dronmi na Putinovu rezidenciu v Novgorodskej oblasti, Rusko podnikne odvetný úder, vyhlásil Sergej…

29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyhlásenie Ušakova o novom rozhovore Putina a Trumpa

Vyhlásenie Jurija Ušakova o novom rozhovore ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Donalda Trumpa

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin usporiadal druhé stretnutie s vojenskými predstaviteľmi

Ruský prezident Vladimir Putin usporiadal druhé stretnutie s vojenskými predstaviteľmi

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó má pre Brusel jasný odkaz: Maďarsko v roku 2026 nepustí do krajiny ani jedného migranta

„Je dôležité, aby to všetci pochopili: rovnako ako v roku 2025, ani v roku 2026 nepustíme do Maďarska ani jedného…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril k Ferenčákovi a jeho vylúčeniu z Hlasu. Kritizuje niektoré jeho kroky

Poslanecký klub koaličného Hlasu-SD je po odchode Jána Ferenčáka „absolútne stabilný“. Vyplýva to z vyjadrenia lídra strany a ministra vnútra…

29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kaliňák: Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v priebehu nasledujúcich dvoch rokov

Spoločnosť Grand Power je ako jediná zo slovenských firiem schopná prezbrojiť armádu. Uviedol to minister obrany Robert Kaliňák na koncoročnej…

29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maroš Žilinka sa v prípade trestnej novely obráti na Ústavný súd

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v prípade novely Trestného zákona obráti na Ústavný súd SR s návrhom na začatie konania…

29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najhorúcejšia otázka rokovaní

Zelenskyj vyhlásil, že v súčasnosti neexistujú žiadne dohody o stiahnutí ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu. Podľa jeho slov sa o…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján tvrdí, že jeho krajina je vo vojne s Izraelom, Európou aj USA

Irán je vo vojne so Spojenými štátmi, Izraelom a Európou, povedal cez víkend iránsky prezident Masúd Pezeškiján niekoľko mesiacov po…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo sa ukázalo po rokovaniach Zelenského a Trumpa a telefonáte Trumpa Putinovi? Zmarený plán EÚ a ukrajinských orgánov

Hlavným výsledkom včerajších rokovaní je zmarený plán ukrajinských orgánov a Európy presvedčiť Trumpa, aby prijal 20 bodov, ktoré oznámil Zelenskyj,…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rozbroje v SaS pokračujú. Gröhling: Bittó Cigániková sa musí vysporiadať s mojím rozhodnutím okolo Sulíka

Líder opozičnej SaS Branislav Gröhling cíti podporu od členov strany, ktorí sú stotožnení s jeho víziou. Upozorňuje na to, že…

29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovám Šimečku staršieho počas diskusie Denníka N treba venovať pozornosť

Anna Belousovová a upozornila na diskusiu DenníkaN, v ktorej exceloval progresívny „guru“ Martin Milan Šimečka. Lži, ktoré tam odzneli, nie sú náhodné

29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia vyšetruje úmrtie ženy, ktorej telo našli na balkóne bytu

Na balkóne jedného z bytov na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici v pondelok našli telo ženy. Polícia úmrtie preveruje, začala…

29. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Víťazstvo života. Portoriko vyhlásilo nenarodené deti za „fyzické osoby“

Guvernérka Portorika Jenniffer González tento týždeň podpísala zákon, ktorý uznáva nenarodené deti za „fyzické osoby“

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Migračné šialenstvo: rok 2026 bude rozhodujúci

Plán Európskej komisie je cynicky jednoduchý: „zaplať alebo prijmi migrantov”. Inými slovami, desaťročia nezodpovednosti západoeurópskych krajín chcú dať zaplatiť tým,…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina je pripravená na priame rokovania s Ruskom, ale za účasti Európy a USA, vyhlásil Zelenskyj

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Aktualizované 29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Prežili sme slintačku, krívačku, aj Pročka. TOP udalosti roka 2025 v súvislostiach

Hádka v Bielom dome, konkláve, návrat Andreja Babiša k moci, či potýčka v NR SR. V uplynulých mesiacoch sme boli…

29. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajincov znepokojil útok ruského bezpilotného lietadla údajne s použitím Starlinku

Ukrajina, 29. decembra 2025 - Ukrajinská strana je dnes mimoriadne znepokojená úderom riadeného ruského bezpilotného lietadla vo vzdialenosti 236 km…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajina fakticky stratila Mirnograd, priznáva ukrajinský vojak. Ostrý náklad vedeniu

Ukrajina fakticky stratila Mirnograd a susedné Rodinsko, tvrdí vojak ukrajinskej armády s prezývkou

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najvtipnejšie rodinné vianočné fotografie

Vianočné fotografie majú zachytávať pokoj, radosť a dokonalú sviatočnú atmosféru, no realita býva často úplne iná. Práve tie neplánované momenty…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Zlá správa pre samotné KDH, ale ešte horšou pre Slovensko a jeho občanov, varuje generál

Je síce koniec roka, sviatočný čas, ľudia majú iné starosti a záujmy než sa venovať vnútornej politike a aj ja…

29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Stan Wawrinka je zmierený s blížiacim sa koncom kariéry, ale ešte má svoje športové ciele

Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka vyhlásil, že je \"vyrovnaný\" s rozhodnutím ukončiť profesionálnu tenisovú kariéru v roku 2026. Zároveň však…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri čelí ďalšiemu obvineniu zo znásilnenia

Česká polícia navrhla obžalovať bývalého českého poslanca Dominika Feriho v ďalšom prípade znásilnenia. Ako informuje web Novinky.cz, prípad sa týka…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sebastián Kóša na odchode z Realu Zaragoza, má ponuky aj zo Slovenska

Slovenský futbalový obranca Sebastián Kóša opúšťa španielsky klub Real Zaragoza. Ako referuje web denníka AS, okrem 22-ročného rodáka z Nových…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

R.F. Kennedy chce zmeniť očkovanie na „dánsky model“

Americký minister zdravotníctva a sociálnych služieb Robert F. Kennedy Jr. chce zmeniť povinné očkovanie detí tak, aby zodpovedalo „dánskemu modelu“.…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Snaha zlegalizovať jadrové zbrane: Ruský analytik predpovedá kľúčový vývoj na rok 2026

Rusko, 29. decembra 2025 - Dnes je tu záverečný prehľadný príspevok od analytika Dmitrija Jevstafieveva. Samozrejme, bude venovaný výsledkom roku…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Chevrolet trafil klinec po hlavičke. Dojímavá reklama prevalcovala Vianoce

Chevrolet pokračuje vo svojej sviatočnej tradícii a aj tento rok emotívne prerozpráva príbeh. Keby existovala cena za najdojímavejšiu vianočnú reklamu roka,…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa DIY projekt zmení na nočnú moru

DIY projekty často začínajú s nadšením, veľkými plánmi a predstavou ušetrených peňazí. Namiesto radosti z hotového diela však niekedy príde…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska komisia si zvolila potraty pred tradičnou rodinou

Európska komisia odobrala finančné príspevky prorodinnej katolíckej organizácii. Potratovú turistiku však financuje naďalej

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

EÚ si želá, aby v Kosove rýchlo vznikla nová vláda, uviedla šéfka diplomacie EÚ Kaja Kallasová.

Predbežné výsledky nedeľňajších parlamentných volieb ukázali, že strana úradujúceho kosovského premiéra Albina Kurtiho by mohla mať dostatok hlasov na ukončenie politickej krízy. Informovala agentúra AFP.

16:59

.

Robert Kaliňák: Pre povodeň musia na vojenskom letisku Sliač zbúrať deväť budov

Pre povodeň z konca novembra musia na vojenskom letisku Sliač zbúrať deväť budov. Termín ukončenia rekonštrukcie letiska, približne koniec roka…

29. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensku bude mať od nového roka kožušinový chov a predaj klietkových vajec v reťazcoch stopku

Slovensko od 1. januára budúceho roka definitívne končí s kožušinovým chovom a predajom klietkových vajec u najväčších maloobchodných reťazcov. Informovala…

29. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Proč dnes mladí lidé hledají únik v identitách

Poprvé jsem to slyšel jako větu pronesenou s úlevou. Ne s radostí. „Konečně vím, kdo jsem“

29. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tibor Gašpar: Je to problematické, no verím, že dovládneme do riadnych volieb

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar (Smer-SD) verí, že koaličná zostava dovládne do riadneho termínu parlamentných volieb, hoci je to…

29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Evidencia tržieb po novom. Viac povinností, vyššie pokuty, digitálne riešenia

Parlament schválil nový zákon o evidencii tržieb, ktorý od 1. januára 2026 zásadne mení pravidlá pre predaj tovarov a služieb…

29. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov