NAŽIVO

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla amerického prezidenta. Pri incidente nebol podľa prvotných informácií nikto zranený a vodiča dodávky zadržali, informovala polícia.

Biely dom dodávka brána
Príslušníci washingtonskej metropolitnej polície blokujú ulice v okolí Bieleho domu, zatiaľ čo členovia americkej tajnej služby vyšetrujú podozrivé vozidlo vo Washingtone 11. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Alex Brandon
Čítať viac | 15:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Atlétom roka Matej Tóth, v ankete triumfoval tretíkrát v rade

Tóth sa ako prvý slovenský atlét v histórii dostal aj do nominácie na ocenenie Svetový atlét roka

❚❚
.

“V ankete je vždy ťažké dopredu niečo očakávať, ale priznám sa, že aj keby som mal hlasovať ja, tak hlasujem za toho majstra sveta ako Atléta roka. Veľmi sa z toho teším, je to pre mňa tretíkrát v rade a štvrtý celkovo. Je to veľká pocta a určite aj zadosťučinenie. Veľmi príjemná bodka za touto sezónou,” povedal víťaz.

Tóth má za sebou vydarenú sezónu, no triumf v ankete dostal najmä za výnimočný výkon z 29. augusta na svetovom šampionáte v Číne. Do cieľa na štadióne pekinského Vtáčieho hniezda dopochodoval triumfálne s časom 3:40:32 h po úžasnom sóle. Pre slovenskú atletiku tak vybojoval v samostatnej ére premiérový titul a počet medailí v histórii rozšíril na štyri, s jedným zlatom a tromi bronzmi prekážkara Igora Kováča (Atény’97), kladivára Libora Charfreitaga (Osaka’07) a Martiny Hrašnovej (Berlín’09).

.

Výborne mu vyšiel aj 34. ročník Dudinskej päťdesiatky, ktorý vyhral impozantným spôsobom. Časom 3:34:38 h pokoril cenné bariéry, vytvoril nový národný rekord i rekord podujatia a zaradil sa na tretie miesto svetových historických tabuliek. V máji dosiahol ďalší výrazný úspech, keď na 11. ročníku Európskeho pohára družstiev v španielskej Murcii finišoval na 20 km časom 1:20:21 na 2. mieste.

“Najdôležitejšie boli MS. Aj keby nič iné nevyšlo, titul majstra sveta všetko zakryje. Mne túto sezónu naozaj vyšlo asi všetko, na čo som siahol. Začalo to v marci v Dudinciach, pokračovalo to Európskym pohárom, kde som skončil druhý na 20-tke, v podstate mojej slabšej disciplíne. Zakončil to titul na MS a potom všetky tie jesenné vyhodnotenia a celoročné súťaže. Som víťaz IAAF Race Walking Challenge, to je niečo ako celkový Svetový pohár, ďalej post svetovej jednotky v chôdzi. A zadosťučinenie sú aj tieto koncoročné ankety. Mám titul najlepšieho armádneho športovca a myslím si, že budem vyššie aj v Športovcovi roka. Budem spokojný aj ak to bude iné ako prvé miesto, veď tam mám veľmi silného konkurenta Peťa Sagana. Je to najlepší cyklista na svete. Bude pre mňa česť robiť mu spoločnosť na prvých priečkach,” uviedol.

Tóth sa ako prvý slovenský atlét v histórii dostal aj do nominácie na ocenenie Svetový atlét roka. “Bolo to niečo výnimočné. Bolo to aj vďaka tomu, že sa zmenil systém hlasovania a boli tam najlepší z každého odvetvia. Vyhlásili ma za najlepšieho chodca, svetovú jednotku, čo je veľmi prijemné a človeka to povzbudí do budúcnosti. V najlepšej trojke boli už veľké hviezdy. Chodec sa nemôže porovnávať napríklad s Usainom Boltom či Mo Farahom. Víťaz ankety Ashton Eaton dosiahol priamo na šampionáte svetový rekord,” pokračoval.

Do budúcej sezóny má jasný cieľ – uspieť na olympijských hrách. “Je to v podstate jediný cieľ na budúci rok. Aj keby sa mi nič nedarilo, tak tam mi to musí vyjsť. Urobíme všetko pre to, aby sme zopakovali formu spred Pekingu a keď sa to podarí, je veľká šanca, že aj v Riu to môže byť ďalší veľký úspech pre mňa a pre slovenskú atletiku,” dodal víťaz ankety.

Druhý Marcel Lomnický obsadil na MS vo finále ôsmu priečku výkonom 75,79 m. “Som rád za toto ocenenie. Je to anketa, nedokážem ju ovplyvniť a je pocta, že si ma ľudia cenia hneď za majstrom sveta v atletike. Celý rok som trénoval, aby som uspel na MS, takže najväčšie pozitívum bolo finále v Pekingu. Chcel som hodiť 80-tku, čo sa nepodarilo, ale tá osmička a šesť hodov pred plným publikom je vždy skvelá atmosféra. Nikde počas roka okrem MS sa to nedá zažiť,” uviedol pre TASR.
Aj v nasledujúcej sezóne sa bude trénovať sám, rovnako ako v posledných šiestich rokoch, no chce pribrať aj nejakého človeka “zvonku”, s ktorým by mohol konzultovať najmä techniku. “Tým, že sa trénujem sám, je každá príprava trochu iná.

.

Snažím sa aj teraz pred olympiádou meniť nejaké detaily. Možno aj tú psychickú prípravu pred finále. Tréningový plán si pripravujem stále sám, ale po novom sa ho už snažím konzultovať s nejakým trénerom. Najmä technické veci, ktoré ja cítim, ale nevidím,” prezradil.

Aj preňho je hlavný cieľ olympiáda. “Chcem sa dostať do finále a pokiaľ sa budem dobre cítiť, budem poškuľovať po medaile. Ťažko povedať, aký výkon by mohol stačiť, ale väčšinou je na takýchto podujatiach niečo okolo 78,5-79 metrov už medaila. Na finále by mohlo stačiť okolo 75 metrov,” dodal.

Tretiu priečku si za svoje výkony vybojovala Iveta Putalová, ktorá dostala 426 hlasov. Zároveň jasne triumfovala v kategórii prekvapenie roka s takmer stobodovým náskokom pred vytrvalkyňou Katarínou Bérešovou (139-48 hlasov). Najväčší úspech dosiahla na halových majstrovstvách v Prahe, kde obsadila 4. miesto v behu na 400 metrov časom 52,84 s, čím už niekoľkýkrát v sezóne zlepšila národný rekord. “Veľmi si cením umiestnenie v tejto ankete. Je to pre mňa taká motivácia, že to, čo som robila, malo zmysel. V ďalšej sezóne sa to budem snažiť ešte zlepšiť. Som spokojná s uplynulou sezónou. Posunula som sa v rebríčku, uspela som na HME a verím, že to pôjde takto aj ďalej. Ale stále je čo zlepšovať,” povedala pre TASR. Na budúci rok si pripravila niekoľko cieľov. “Najprv čo najlepšie umiestnenie na HMS v Portlande, čo najlepšie skončiť na majstrovstvách Európy, možno aj finále. Na olympiáde zažijem premiéru, no netrúfam si povedať, ako to pôjde,” dodala.
V kategórii mládeže triumfovala Michaela Pešková, bežkyňa na 400 m cez prekážky, no paradoxne ako jediná z ocenených nebola so svojou sezónou spokojná. “Spokojná nie som, čakala som od seba oveľa viac. Moje výkony napredovali, ale nevyšli mi majstrovstvá juniorov. No potom som si to vylepšila na MSR a na olympijských hrách mládeže. Verím, že v ďalšej sezóne sa mi bude dariť viac,” povedala.

Trénerom roka sa stal Matej Spišiak, ktorý má na starosti chôdzu, mládeže zase kouč Peškovej Eduard Čordáš (šprinty a prekážky). Cenu veterán roka dostal všestranný bežec Milan Beliansky z AK Veterán Bratislava. Na galavečeri zároveň vymenovali troch nových členov Siene slávy slovenskej atletiky Dušana Moravčíka, Róberta Rozima a Jaromíra Šimoneka.
Výsledky ankety Atlét roka 2015:
ATLÉT ROKA – DOSPELÍ:
1. Matej Tóth (VŠC Dukla Banská Bystrica, chôdza) 589
2. Marcel Lomnický (VŠC Dukla Banská Bystrica, kladivo) 449
3. Iveta Putalová (BK HNTN Bratislava, 400 m) 426
4. Lucia Hrivnák Klocová (AK ZTS Martin, 800 m) 318
5. Matúš Bubeník (AC Stavbár Nitra, výška) 253
6. Dana Velďáková (VŠC Dukla Banská Bystrica, trojskok) 252
7. Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice, dlhé behy) 250
8. Martina Hrašnová (VŠC Dukla Banská Bystrica, kladivo) 241
9. Jozef Repčík (BK HNTN Bratislava, 800 m) 166
10. Jana Velďáková (VŠC Dukla Banská Bystrica, diaľka) 141

ATLÉT ROKA – MLÁDEŽ
1. Michaela Pešková (AŠK Slávia Trnava, 400 m prek.) 94
2. Tomáš Veszelka (VŠC Dukla Banská Bystrica, trojskok) 93
3. Lucia Mokrášová (Spartak Dubnica, viacboje) 80

.

TRÉNER DOSPELÝCH
1. Matej Spišiak (chôdza) 165
2. Marcel Lopuchovský (šprinty a stredné trate) 88
3. Radoslav Dubovský (skoky) a Pavel Slouka (stredné trate) po 22

TRÉNER MLÁDEŽE
1. Eduard Čordáš (šprinty a prekážky) 98
2. Radoslav Dubovský (skoky) 66
3. Milan Sulety (viacboje, skoky) 58

PREKVAPENIE/OBJAV ROKA
1. Iveta Putalová (BK HNTN Bratislava, 400 m) 139
2. Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice, dlhé behy) 48
3. Matúš Bubeník (AC Stavbár Nitra, výška) 46

VETERÁN ROKA
1. Milan Beliansky (AK Veterán Bratislava, prekážky, šprinty a diaľka) 112
2. Branislav Puvák (AC Stavbár Nitra, viacboje) 88
3. Anna Matúšová (TJ Družba Piešťany) 51

NOVÍ ČLENOVIA SIENE SLÁVY
Dušan Moravčík, Róbert Rozim, Jaromír Šimonek

Prehľad doterajších víťazov ankety: 1993 – Igor Kollár (chôdza) 1994 – Róbert Štefko (dlhé behy) 1995 – Igor Kováč (60 a 110 m prek.) 1996 – Štefan Balošák (400 m) 1997 – Igor Kováč (60 a 110 m prek.) 1998 – Miroslav Vanko (dlhé behy) 1999 – Igor Kollár (chôdza) 2000 – Milan Haborák (guľa) 2001 – Milan Haborák (guľa) 2002 – Milan Haborák (guľa) 2003 – Libor Charfreitag (kladivo) 2004 – Libor Charfreitag (kladivo) 2005 – Libor Charfreitag (kladivo) 2006 – Matej Tóth (chôdza) 2007 – Libor Charfreitag (kladivo) 2008 – Libor Charfreitag (kladivo) 2009 – Martina Hrašnová (kladivo) 2010 – Libor Charfreitag (kladivo) 2011 – Dana Velďáková (trojskok) 2012 – Lucia Klocová (stredné trate) 2013 – Matej Tóth (chôdza) 2014 – Matej Tóth (chôdza) 2015 – Matej Tóth (chôdza)

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ukrajinskí experti na obranu proti dronom pomáhajú štátom v oblasti Perzského zálivu

Ukrajinskí experti na boj proti dronom začali pracovať v troch štátoch Perzského zálivu, ktoré čelia útokom Iránu, uviedol v stredu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Európsky parlament opäť potvrdil, že je plný „pätolizačov bez štipky hrdosti, či súdržnosti“

Europoslanec Erik Kaliňák ostro vystúpil v pléne Európskeho parlamentu a odsúdil europoslancov, že odmietli diskusiu o vyhrážkach ukrajinského prezidenta Volodymyra…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

PS: Kabinet predstavil iba “samoreguláciu Slovnaftu na päť dní a potom sa uvidí”

Rokovanie vlády za účasti prezidenta neprinieslo podľa opozičného Progresívneho Slovenska žiadne konkrétne opatrenia, ktoré by pomohli ľuďom v čase ekonomickej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd posúdi zmeny v disciplinárnych senátoch Najvyššieho správneho súdu

Ústavný súd SR posúdi ústavnosť zmien týkajúcich sa disciplinárnych senátov, ktoré zaviedla vládna novela zákonov o sudcoch a prísediacich a…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V noci Kyjev opäť útočil na ruské plynovody s cieľom odstaviť dodávky pre Európu

V noci na 11. marca kyjevský režim s cieľom zastaviť dodávky plynu európskym spotrebiteľom podnikol ďalší útok s použitím úderných…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú americké IT giganty

Ďalšími cieľmi raketových útokov Iránu sú kancelárie Amazonu a Googlu na Blízkom východe, informuje iránske vydanie Shargh Daily

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Počas atentátu na Alího Chameneího utrpel zranenia aj jeho syn, novovymenovaný ajatolláh

Ajatolláh Modžtabá Chameneí, ktorý sa od svojho vymenovania minulý víkend neobjavil na verejnosti, utrpel zranenia v dôsledku úderu, pri ktorom…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nepustí pozorovateľov k ropovodu Družba. Považuje ich za turistov

Ukrajina dala arogantne najavo, že úradníkom z Maďarska nedovolí kontrolovať ropovod Družba

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Koniec stratégie 2023. Ako vojna v Iráne mení vojnu na Ukrajine

Vojna v Iráne, ak bude predĺžená, by sa mohla stať zlomovým bodom vo vojne na Ukrajine, rovnako ako udalosti z…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

Irán a Izrael odmietli vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vojna sa čoskoro skončí

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kéry: Dvojitý meter a nehorázne klamstvá progresívcov nás stoja energetickú bezpečnosť

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry ostro kritizuje nielen správanie našich susedov z Ukrajiny a rozklad medzinárodného…

11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vláda robí všetko pre zbrzdenie rastu cien pohonných látok

V tejto chvíli robí vláda všetky kroky, nielen na domácej, ale aj zahraničnej scéne, aby čo najviac zbrzdila potenciálny rast…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinskej armády na Brjansk má všetky základné znaky vojnového zločinu

Rusko, 11. marca 2026 - Ministerstvo zahraničných vecí Ruska vydalo vyhlásenie v súvislosti s raketovým útokom ukrajinskej armády na Brjansk.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tucker Carlson: Vojna USA a Izraela proti Iránu má teologický charakter

USA, 11. marca 2026 - Zničenie obj

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Dodávka prerazila bezpečnostné zátarasy pri Bielom dome, polícia uzavrela okolité ulice

Washingtonská polícia uzavrela okolie Bieleho domu po tom, ako v stredu nadránom prerazilo dodávkové vozidlo bezpečnostnú zábranu v blízkosti sídla…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Vodiči, ktorí by nemali sedieť za volantom

Vodiči dokážu niekedy na cestách vytvoriť situácie, ktoré sú nielen nebezpečné, ale aj úplne nepochopiteľné. Hoci sú autá bežnou súčasťou…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko. Česká vláda pripravuje zákon proti mimovládkam

Progresívne médiá v Česku tento týždeň priniesli správy plné obáv z toho, že tamojšia vládna koalícia na čele s hnutím…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Hraničná liberalizácia Ukrajincov – sobáše mužov sú budúcnosť?

Ideologický boj importovaný z krajín kolektívneho Západu si vypýtal ďalšiu obeť na starom kontinente. Prvá LGBTi svadobná lastovička v Ukrajine…

11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov