138. časť Neznámych slovenských dejín: Kam speje svet?

Bratislava 11. apríla 2021 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)

 

To, kam smeruje svet, znepokojuje „celý svet“ už tradične, no znepokojenie z rozhrania 20. a 21. storočia je akési hrozivejšie. „Milióny ľudí… desí populárna kultúra, ktorú presycuje sex bez zábran a ktorá hlučne ospevuje hédonické hodnoty“, napísal Patrick J. Buchanan v roku 2002 v knihe „Smrť Západu“

Zbigniew Brzezinski
Zbigniew Brzezinski

Zhruba od polovice 20. storočia poletuje nad zemeguľou idea nazvaná Nový svetový poriadok, po anglicky New WorldOrder (NWO), ktorá akoby o takom niečom snívala. Skrsla v hlavách finančníkov a bankárov (osobitne centrálnych), teda peňazomencov. Zdá sa, že tí „pod vedením“ americkej centrálnej banky FED zistili, že staré spoločenské poriadky, či už monarchie, diktatúry alebo demokracie, nie sú v princípe zlučiteľné so zákonmi trhu a ako vieme, „trh“ je pomenovanie tej neviditeľnej ruky, ktorá chce riadiť/riadi svet. Starý svetový poriadok bol založený na princípe štátov a národov, ktoré si samy určujú svoj vývoj, ideológiu a kultúru so všetkým, čo k nej patrí, výrobu, spotrebu i právo.

Suverénny štát si môže sám určovať domácu i zahraničnú politiku, môže si sám vynucovať právo silou (ak silu má), môže si sám tlačiť svoje peniaze, môže sám využívať svoje nerastné suroviny a zdroje a môže sám rozdeľovať zisky a blahobyt medzi svoje obyvateľstvo. Štáty pritom chcú byť úplne samostatné vo všetkom – od poľnohospodárstva, cez priemysel až po obranu.

Pre autorov NWO je teda priestor pre ich „ruku“ obmedzený, a tak pod heslom, že starý poriadok je nepraktický, lebo „vďaka rozdielnemu stupňu vývoja civilizácie sú niektoré štáty priveľmi vyspelé, dominantné a správajú sa ako paraziti: vysávajú tie slabšie“, chcú transformáciu/reset sveta. Pravdou však je, že západná civilizácia, osobitne USA, parazitom je. Spotrebúva zo svetových zdrojov surovín na tejto planéte (nerastných – ropy, plynu, zlata, vzácnych kovov, ale aj potravín) oveľa viac, ako je jej podiel obyvateľstva. A rovnako vytvára nepomerne viacej odpadu, čím zaťažuje planétu Zem. Náprava je zaiste žiaduca, nie však náprava typu z blata do kaluže.

NWO chce zásadné zmeny: správa vecí verejných prejde z politikov na manažérov a biznismenov. Ten proces už prebieha, v Európe sa do riadiacich štruktúr štátov dostávajú oligarchovia namiesto typických politikov. V Česku je to oligarcha Babiš. Na Slovensku to donedávna bol podnikateľ a finančník (úžerník) Kiska, dnes je predsedom vlády chamtivý podnikateľ Matovič. O Ukrajine nehovoriac. Pravdaže, nie vždy a všade sú biznismeni inštalovaní „verejne“, vo väčšine prípadov ovládajú zatiaľ politiku zo zákulisia.

Biznismeni sa dostávajú do popredia preto, aby zabezpečovali agendu NWO, oni zvyknú považovať svoju prácu za krízový manažment, a je im v princípe jedno, aké dôsledky má ich správanie na občanov: oni majú zadanie od elít na nastolenie NWO, a oni svoje zadania plnia. Voľby majú čím ďalej, tým väčšmi len formálny význam. Sú dopredu režírované a falšované: napríklad Amerika, rok 2020. „Isté sily určujú osoby, ktoré budú robiť politiku, a to ostatné už je iba veľké divadlo. Politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, ani to najhoršie – vojny. O víťazoch býva vždy rozhodnuté – vopred. Beh sveta riadia vysoké nadštátne kruhy, tzv. ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté rády a lóže až po mysticko-okultné organizácie“ – toto sú slová českého speváka Karla Gotta z rozhovoru pre Lidové noviny z roku 2012. Gott sa vyjadroval otvorene a odvážne.

NWO predpokladá – v súlade s „peňazomeneckým“ povolaním jeho lídrov – totálnu závislosť štátov na úveroch globálnych bánk (na Slovensku už iné ani nie sú). Banky úmyselne – na prvý pohľad ľahkovážne – požičiavajú štátom, ktoré nie sú schopné dlhy splatiť. Hrá sa divadlo: stačí, ak štáty dokážu splácať aspoň úroky, samotné dlhy sa však neznižujú. Tak dochádza k záväzkom štátov voči globálnym elitám a bankám natrvalo, navždy. Politika štátov sa dostáva do úplne vazalského postavenia, a to bez ohľadu na to, akú politickú stranu a vládu občania zvolia. Nová vláda musí totiž robiť rovnakú politiku, ako predchádzajúca: štát je vazalom svojich dlhov, teda vazalom globálnych elít. Hej, platí: požičiavať = panovať.

Deštrukcia prebieha mnohými krokmi – od zadlžovania, „rozhadzovania“ peňazí, cez import migrantov, ohrozovanie vlastného štátu účasťou na vojenských operáciách NATO, až po hlasovanie v EÚ proti záujmom svojho štátu. Davovo-elitárske riadenie na globálnej úrovni vedie k uvrhnutiu všetkých národov do nesplatiteľnej pasce nepretržitého a trvalého zadlženia v bankách.

NWO znamená aj sústavné ohrozovanie obyvateľstva, strach a terorizmus. Elity vedia, že NWO nemožno zaviesť bez posilnenia polície a špehovania obyvateľov. Aby to však bolo možné/prijateľné bez odporu obyvateľstva, bolo potrebné najprv občanov dostatočne vystrašiť. Do tohto scenára zapadajú útoky z 11. septembra 2001, vojny v Afganistane, Iraku, Sýrii, zbrane hromadného ničenia, „humanitárne bombardovanie“ Srbska, arabská jar, ukrajinský Majdan, pričlenenie Krymu k Rusku, Islamský štát, príliv migrantov do EÚ, a ďalšie udalosti, najnovšie tzv. Covid-pandémia. To všetko sú nástroje NWO, ako vyvolať v občanoch strach, aby následne občania sami volali po zvýšení stavov polície, chceli viacej kamier na uliciach, viacej GPS modulov v telefónoch, v spotrebičoch a chladničkách, internet, GPS moduly povinne v nových autách v EÚ, odtlačky prstov v cestovných pasoch, čipy v bezkontaktných platobných kartách, mobilné telefóny s napevno zabudovanou batériou, keď telefón nikdy nemožno bezpečne vypnúť, aby bol skutočne mimo dosahu…

NWO znamená aj izoláciu jednotlivých území/štátov a regiónov a obyvateľstva obmedzením pohybu. To je podľa elít nevyhnutné na zníženie spotreby planetárnych zdrojov a palív. NWO chce pripútať človeka na jedno miesto – ibaže tak, aby sa necítil byť väzňom. To znamená, že zábava príde za ním do bytu: televízia, radovánky v mobile, tablete… všade. Príde za ním aj jedlo (online objednávky, donášky), hypotéky a úvery – človek pre ne nebude môcť nielen cestovať, ale ani sa sťahovať, pretože ich bude splácať ako nevoľník do konca života. Nanovo sa zadrôtujú hranice, ale tak, aby občania proti tomu neprotestovali: strach z migrantov, strach z vírusov povedie ku koncu Schengenu a k vysokým plotom na hraniciach.

Nastolí sa istá podoba neofeudalizmu – človek bude mať nízky príjem, a aby mohol žiť dôstojne, bude si musieť neustále požičiavať, mesiac čo mesiac. Nekonečné reklamy na pôžičky, hypotéky, spotrebiteľské úvery, mikropôžičky, všelijaké nové druhy pôžičiek, odmeny za splácanie pôžičky: prvý mesiac nesplácate, prvá pôžička zadarmo, a tak ďalej, a tak ďalej. Človek sa bude utápať v pôžičkách a jeho možnosť pohybu, sťahovania alebo cestovania bude eliminovaná.

Cieľom NWO je likvidácia armád a obrany štátov. To je dôvod, prečo vo všetkých štátoch bývalého sovietskeho bloku došlo k likvidácii vojsk, rozpredaniu techniky a zbraní, zrušeniu základnej vojenskej služby, a zvyšky armády sa pretransformovali do malých expedičných zborov len pre zachovanie ilúzie armády v očiach obyvateľstva. Štáty sa tak stali celkom bezbrannými voči uskutočňovaniu NWO so všetkými jeho obludnými riešeniami: nebude problém zmocniť sa ich vonkajšími silami. Ukazuje sa – paradoxne – že kroky bývalého amerického prezidenta D. Trumpa, totiž vyvíjanie tlaku na posilňovanie výdavkov na zbrojenie v členských štátoch NATO, boli vlastne namierené proti NWO, mali viesť k posilňovaniu národných armád (a popri tom, samozrejme, aj k odbytu amerických zbrojárskych firiem). Ďalší vážny dôvod nepohodlnosti D. Trumpa?

„Prvkom“ NWO je aj prenos právomocí zo štátov na nadnárodné subjekty. Najväčším takýmto globalizačným projektom v Európe je EÚ. Tá postupne odoberá a už aj odobrala jednotlivým štátom mnohé rozhodovacie právomocí a prijatím Lisabonskej zmluvy (podpísanej 13. decembra 2007 v Lisabone) prestali fakticky existovať samostatné a suverénne európske štáty. Má po tomto zistení zmysel skúmať mieru suverenity a zvrchovanosti slovenského štátu? Zaiste má. Ako ešte niekoľkokrát zopakujeme, že informácie sú silou, ktorá dokáže „skaly prenášať“.

Prenos právomocí na nadnárodnú úroveň sa netýka len politiky – Európsky parlament (EP), Európska komisia (EK), ale i obrany (preto to previazanie vstupu do EÚ so vstupom do NATO), bankovníctva (ECB a mena euro), školstva (multikultúrne školské inklúzie), obchodu (smernice, fondy a dotácie z EÚ), ako aj práva (Európsky súd, európske predpisy nadradené zákonom jednotlivých štátov, európsky prokurátor). Jednotlivé štáty takto strácajú nielen svoju národnú suverenitu, ale postupne aj kultúru a identitu.

Definitívnu métu NWO prezradil už v roku 2009 ZbigniewBrzezinski: „Naším konečným cieľom je jediná svetová vláda. Budeme robiť strašné veci – vojny, hlad, epidémie po celom svete. Po prvej príde druhá, potom tretia, štvrtá, piata, až kým nás sami nepoprosíte o vakcíny a nakoniec aj čipy, len aby sa to už všetko skončilo.“

(Kapitola z knihy V slovenskom zrkadle, ktorá vychádza vo vydavateľstve Torden.)

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Populácia Číny počas dekády stúpla o 72 miliónov, rodinu si však zakladá čoraz menej párov

0 icon

Peking 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)   Čína uviedla, že jej populácia počas ostatného desaťročia stúpla o 72 miliónov na 1,411 miliardy obyvateľov. Demografický rast v najľudnatejšej krajine sveta sa však spomaľuje, keďže rodinu si zakladá čoraz menej párov Podľa čínskeho Národného štatistického úradu bol počas uplynulej dekády rast počtu…

NATO by malo reagovať na destabilizujúce aktivity v najbližšom susedstve, uviedla Čaputová

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Zuzana Čaputová)   Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO by mala podľa prezidentky Zuzany Čaputovej reagovať na destabilizačné aktivity v najbližšom susedstve, na dezinformačné kampane a kybernetické aktivity. Hlava štátu to povedala počas online samitu Bukureštskej deviatky (B9), ktorého sa v pondelok 10. mája zúčastnila prostredníctvom online video…

Na podanie jednotnej žiadosti ostáva poľnohospodárom už len niekoľko dní

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:MPRV SR)   Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) informuje, že poľnohospodárom ostáva na podanie jednotnej žiadosti na rok 2021 už len niekoľko dní. Termín na podanie je 15. mája. Keďže tento deň pripadne na deň pracovného pokoja, posledným dňom podávania žiadosti bude 17. máj…

Na Pražskom hrade zapálili 30-tisíc sviečok, podľa Zemana niektorí zomreli pre ľahostajnosť iných

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Český prezident Miloš Zeman sa v pondelok na Pražskom hrade rozhodol uctiť pamiatku obetí ochorenia COVID-19. V krajine v doterajšom priebehu pandémie koronavírusu zaznamenali viac ako 1,6 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 30-tisíc súvisiacich úmrtí. A práve toľko sviečok zapálili na…

Voľby rektora STU sa uskutočnia 28. júna

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Voľby rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave sa uskutočnia 28. júna. V pondelok (10. 5.) na mimoriadnom rokovaní Akademického senátu (AS) STU o tom rozhodli jeho členovia, pričom návrhy kandidátov na túto funkciu možno podať do 28. mája AS STU schválil uznesenie…

Dnes bude slnečno a teplo, na západe naďalej veterno

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Dnes bude na Slovensku slnečno a teplo, na západe naďalej veterno. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 25 do 30 stupňov Celzia, na Orave a pod Tatrami 22 až 25 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 15 stupňov.…

Kolíková na poste ministerky spravodlivosti je výsmech voličom, ktorým bola sľubovaná nová politická kultúra. Hegerova vláda pokračuje v politike ochrany „našich ľudí”

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mala to byť vláda zmeny, vláda novej politickej kultúry. Predvolebné sľuby o konci politiky "našich ľudí" a o okamžitom vyvodzovaní politickej zodpovednosti, čo i len pri podozreniach na korupciu, rodinkárstvo či klientelizmus sa však nepretavili do reality Predvolebné sľuby hodili do koša Do…

Bezpečnostná rada mimoriadne rokovala o situácii v Jeruzaleme

0 icon

New York 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)   Bezpečnostná rada OSN v pondelok mimoriadne zasadala v súvislosti so situáciou v Jeruzaleme, nevydala však žiadne stanovisko. Podľa diplomatov by boli verejné vyhlásenia kontraproduktívne, informuje agentúra AFP Videokonferencia prebehla za zatvorenými dverami. Spojené štáty podľa diplomatických zdrojov uviedli, že "pracujú v zákulisí"…

Viac ako polovica nemocničných nákaz sa prenáša rukami zdravotníkov

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:Pixabay)   Šírenie osvety o správnej hygiene rúk v zdravotníckych zariadeniach je cieľom 3. ročníka projektu Deň čistých rúk, ktorý sa v dňoch od 5. do 7. mája uskutočňuje v desiatich slovenských nemocniciach: FN Trnava, FN Nitra, FN Trenčín, FNsP Banská Bystrica, Nemocnica Poprad, UN Martin,…

K slovenskému tímu sa pripoja aj Ivan a Kelemen zo Zvolena

0 icon

Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Káder slovenskej hokejovej reprezentácie v príprave na MS v Rige opustila trojica hráčov. S tímom sa už nepripravujú brankár Matej Tomek a dvojica útočníkov Daniil Fominych a Andrej Kollár Na pondelkovom večernom zraze v Piešťanoch sa k národnému mužstvu pripojí avizovaná posila zo…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Začala sa vo Francúzku celoeurópska občianska vojna proti plánom globalistov na Európsky kalifát ?

0icon

V apríli 2021 napísali generáli vo výslužbe list Macronovi : „Hodina je pokročilá, Francúzsko je v nebezpečenstve, čelí hneď niekoľkým smrteľným hrozbám“ – takéto sú úvodné slová listu, ktorý prezident Macron aj s podpismi obdržal 14. apríla tohto roku. Signatári varujú pred vypuknutím rasových nepokojov a hovoria, že v krajine…

Tony Belohorec

Rusi sa zmietajú v bolestiach. Poďme si do nich kopnúť aj my

0icon

Strávil som analýzou ľudskej povahy takmer celý život a nemyslím si, že existuje ľudské konanie, ktoré by ma prekvapilo, v zmysle - ohúrilo, preto, lebo som sa s ním alebo podobným typom dodnes nestretol. Na druhej strane, je pravda, že mentálne vzruchy dnes ľuďom ubližujú natoľko, že potrebujú terapiu. Ak…

Ivan Lehotský st.

O vlastenectve trochu ináč

0icon

Dennodenne nás naša vláda, „najlepšia“ v histórii, kŕmi hoaxmi (používam jej súčasnú terminológiu) o agresívnom Rusku, o strašnej pandémii, o úžasných perspektívach obnovy štátu, atď. Nepočul som však, že by sa táto skvelá vláda niekedy venovala inej veľkej a potrebnej téme – vlastenectvu. Od roku 2011 je v Organizácii spojených…

Gustáv Murín

Sociálna poisťovňa – fabrika na problémy

0icon

Na úvod treba povedať, že táto dôležitá štátna inštitúcia je masívne prezamestnaná. Len im známym organizačným zauzlením sa podarilo, že v niektorých prípadoch riešia jedného klienta v konkrétnom prípade tri až štyri pracovníčky (vrátane vedúcich), ktoré spolu ale nekomunikujú! Takže pravá ruka netuší, čo robí ľavá a obeťou je občan Slovenska. Ďalšou ich…

Marek Brna

Čo prinesie Slovensku plán obnovy?

0icon

Slovensko sa v roku 2021 ocitlo s dlhom 61% k hdp. Náš štát sa za prvý rok tejto vlády takto masívne zadĺžil a vláda plánuje pokračovať ďalšie tri roky. Ako súčasť NATO kupujeme americké a izraelské zbrane a systémy, dávame 750 miliónov eur na výsledkami pochybné antigénové testovania (testovalo sa…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

0 icon

Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

Bomba na svetovej výstave - Kto ju nastražil? 1. časť

0 icon

Prinášame vám ďalšiu minisériu článkov s názvom Bomba na svetovej výstave. Dňa 4. júla 1940 vybuchla v britskom pavilone na svetovej výstave v New Yorku časovaná bomba. V tej dobe Spojené štáty napriek miernemu zlepšeniu ekonomickej situácie vďaka hospodárskej politike F. D. Roosevelta prezývanej Nový údel viazli v kríze, takže prezident pokladal svetovú výstavu za…

TOP10+: Veci, ktoré mala za ZSSR každá domácnosť, no dnes už ich spozná málokto

0 icon

Od kolapsu ZSSR uplynulo takmer 30 rokov. Zdá sa, že za takú dlhú dobu by sa mali veci v našich domovoch vymeniť niekoľkokrát, ale nie. Koľkokrát nájdeš aj ty doma objekty pripomínajúce minulosť zapatrošené v skrinkách alebo u babky v dome? Pre dospelých aj obyčajný pohľad na tieto veci môže…

TOP10: Ako vyzerajú produkty skôr, ako si ich kúpiš? 2. časť

0 icon

Coca-Cola predáva každý deň viac ako 1,9 miliardy porcií v 200 rôznych krajinách, a napriek tomu pred výrobou nevyzerá ako nápoj, ktorý kupujeme v obchode. Existuje veľa ikonických výrobkov vyrobených z ingrediencií, o ktorých by sme možno nikdy nepomysleli, že sa používajú na tieto produkty. Napríklad lak na nechty je len kúsok látky z bavlny pred spracovaním 6.…

Jazero smrti Karačaj je najznečistenejším miestom na svete

0 icon

V Čejlabinskej oblasti Ruska nájdeš jazero Karačaj, ktoré je tak rádioaktívne, že stačí na jeho brehu stráviť 10 minút a dostaneš smrteľnú dávku radiácie. Ak by si na brehu strávil hodinku, máš takmer 100 % istotu, že nachytané žiarenie ťa do niekoľkých hodín zabije. Prečo ľudia Karačaj vôbec vytvorili? Pritom sa na…

Vo svete IT

Skylab je jedinou vesmírnou stanicou, ktorá dostala pokutu: Ako sa jej to podarilo?

0 icon

Vesmírna stanica Skylab bola prvým projektom orbitálnej stanice americkej NASA, ktorá odštartovala zo zeme 14. mája 1973, hovorí YouTube kanál SciShow Space. Celá stanica bola v skutočnosti raketový booster rakety Saturn IV-B, ktorý bol prerobený tak, aby mohli vo vnútri žiť astronauti. V tej dobe ale stanica poskytovala oveľa viac miesta…

Vedci zaznamenali obrovský záblesk od susednej hviezdy: Čo to znamená pre život na planéte Proxima b?

0 icon

Hviezda Proxima Centauri je najbližšou hviezdou pri Slnku, vo vzdialenosti približne 4 svetelné roky, píše portál Scitech Daily. Hviezda je pod pozorovaním vedcov, pretože okolo nej obieha planéta, ktorá je len o trošku väčšia, ako naša Zem. Nazýva sa Proxima b a nachádza sa v obývateľnej zóne okolo hviezdy. Keď…

WhatsApp: „Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby, tak vám účet neodstránime“. Kde je však háčik?

0 icon

15. máj sa nezastaviteľne blíži a spolu s príchodom tohto dátumu, používatelia služby WhatsApp musia potvrdiť nové podmienky používanie. Tie v mnohých prípadoch vzbudzujú vášne. Dôvodom je, že služba chce zbierať údaje, ktoré budú môcť byť následne spracovávané a využité napríklad na lepšie cielenie reklamy. Treba však dodať, že ide…

Lei Jun zo Xiaomi: „V Európe sme už číslo 2.“ Čínsky gigant predbehuje Apple a brúsi si zuby na Samsung!

0 icon

Nedávno spoločnosť Strategy Analtics zverejnila globálne štatistiky predaja smartfónov za prvý kvartál tohto roka. Dobrou správou je, že o smartfóny vzrástol záujem a trh sa viac menej dostal do starých koľají. Dáta rovnako odhalili, že s výnimkou spoločnosti Huawei, trh dobýjajú čínski výrobcovia smartfónov. Xiaomi sa stalo 3. najväčším globálnym…

Hodnota digitálneho zlata dosiahla historický míľnik. Presiahla hodnotu amerických dolárov v obehu

0 icon

Digitálne zlato, alebo digitálne meny sú v posledných mesiacoch horúcou témou. Dôvodom nie je len Bitcoin, ktorý je vo viacerých médiách „varený pečený“, ale aj rast ďalších mien na čele so známou menou Doge Coin, ktorá mimochodom vznikla z recesie. Najnovšie portál futurism.com upozorňuje na to, že sumárna hodnota digitálnych…

Armádny Magazín

Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

0 icon

Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

0 icon

Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

„Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

0 icon

Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

0 icon

Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

0 icon

Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

Svetlo sveta

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali