Matej Koník tretí na posledných pretekoch MSR v Třinci

Maťko pripravený vyraziť na trať

Matej Koník sa na poslednom podujatí MSR na Steel Ringu Třinec trápil s nastavením motokáry, aj tak vybojoval skvelé 3. miesto a v celkovom hodnotení sezóny 2017 získal 2. miesto v triede Rotax Micro Max. Gratulujeme!

Maťko už na Steel Ringu v Třinci jazdil, a tak chcel byť medzi najlepšími. Lenže počas tréningov sa trápil s nastavením motokáry. S károu si ani v kvalifikácii nedokázal poradiť, a tak s časom 1:01,931 obsadil len 5. miesto na štarte. S tým vôbec nebol spokojný, a tak spolu s tímom ladili motokáru ďalej.

Maťko štartoval do posledných pretekov z 3. miesta

V nedeľnom rannom warm-up to už bolo lepšie a Maťko obsadil tretie miesto. To mu dávalo nádej, že v pretekoch by sa mohol prepracovať vyššie. Štart prvých pretekov však Maťkovi nevyšiel, prepadol sa až na 8. miesto, musel sa predierať dopredu a cieľom prešiel na 5. mieste. Druhé preteky mu vyšli lepšie, postupne sa posúval vyššie a nakoniec vybojoval 3. miesto. V tretích pretekoch už bol Maťko v tempe a nikomu nedovolil, aby siahol na jeho 3. miesto, ktoré si držal počas celých pretekov.

Matej Koník sa snažil zo všetkých síl

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Matej Koník si teda na Steel Ringu Třinec pripísal 5. a dve 3. miesta, takže v končenom súčte obsadil na posledných pretekoch sezóny Majstrovstiev Slovenska v motokárach a Moravského Pohára 3. miesto. V hodnotení sezóny 2017 sa Maťko umiestnil na celkovom 2. mieste v triede Rotax Micro Max. Gratulujeme k parádnemu výkonu. Maťka v motokárovom športe podporujú YACCO, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.