Matej Koník na posledných pretekoch SKP v Dlhej na 2. mieste

Matej Koník v Dlhej trénoval už v piatok

Matej Koník vybojoval na posledných pretekoch SKP v Dlhej druhé miesto a umiestnil sa druhom mieste v triede Rotax Micro Max v celkom hodnotení sezóny 2017 Slovenského Kartingového Pohára. Gratulujeme!

Maťko so svojim tímom LSR Racing trénovali v Dlhej už v piatok. V sobotnej kvalifikácii teda chceli miesto v prvom rade. Maťko v kvalifikácii postupne zrýchľoval a v 6. kole zajazdil svoj najlepší čas 57,041. Týmto časom vybojoval druhé miesto v kvalifikácii a zaistil si aj druhé miesto na štarte pretekov.

Maťko štartoval z druhého miesta

Do prvých pretekov išiel Maťko z druhého miesta, po štarte si udržal druhé miesto. Pozíciu si udržal až do cieľa a hladko obhájil druhú priečku. Druhé preteky však neboli také ľahké, Matej Koník dobre vyštartoval a držal si druhú priečku. Maťko ale chcel byť rýchlejší, vyšiel však až za obrubník, prepadol hlboko do poľa a musel sa prebíjať cez ostatných jazdcov. Ukázal svoje schopnosti i rýchlosť, keď sa dokázal prebojovať na druhé miesto.

Matej Koník a jeho motokára Rotax Micro Max

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Matej Koník v Dlhej vybojoval dve druhé miesta a teda skončil aj celkovo druhý. Po posledných pretekoch Slovenského Kartingového Pohára 2017 získal Maťko aj druhé miesto v tomto seriáli v triede Rotax Micro Max, gratulujeme k výbornému výkonu. Maťka v motokárovom športe podporujú YACCO, 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.