1. kolo IIKC prinieslo napätie až do samého konca

IIKC prináša zaujímavé preteky od začiatku až do konca

Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Kvalifikácie v podobe troch meraných rozjázd zvládli najlepšie jazdci rakúskeho tímu B&B p.b. SRT (Lukas Hackensellner, Christoph Stasek, Mario Novak). Ich najväčšími súpermi na trati boli mladí motokáristi tímu Young & Wild (Simon Suchovský, Zdeněk Ošťádal, Andreas Novák). Kvalifikácia naopak nevyšla Go Baby Go (Tomáš Bizub, Braňo Bizub, Tomáš Polerecký), ktorí tak štartovali až z 5. miesta.

Súčasťou pretekov IIKC je aj tankovanie

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Napínavé prvé kolo International Indoor Kart Cup vyhrali mladí motokáristi Simon Suchovský, Zdeněk Ošťádal a Andreas Novák z tímu Young & Wild.

Za B&B p.b. SRT rozbiehal preteky Christoph Stasek, ktorému po štarte dýchal na chrbát Zdeněk Ošťádal z Young & Wild. Ten sa ale cez skúseného Rakúšana nevedel dostať a tak hneď na začiatku pretekov využil Joker lap (1x za preteky môžu jazdci použiť skrátenie trate). Young & Wild držali prvé miesto až do posledného striedania, kedy sa pred nich dostali B&B p.b. SRT. Ťažká práca, dobehnúť súpera a dostať sa na prvé miesto zostala na pleciach Simona Suchovského. Ten to zvládol, po niekoľkých vzájomných predbiehaniach sa dostal do čela. Odolal tlaku rakúskeho tímu a vyhral 1. kolo IIKC. Zvíťazil teda tím Young & Wild, druhé miesto obsadil B&B p.b. SRT a po výbornom výkone si tretie miesto vybojoval tím Go Baby Go.

1. miesto Young & Wild, 2. miesto B&B p.b. SRT, 3. miesto Go Baby Go

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

IIKC pokračuje druhým kolom už túto sobotu, 17.12. 2017 v Kart 1 Arene. Kvalifikácia začne o 14:00 a 3-hodinové vytrvalostné preteky odštartujú o 16:00. Tentokrát jazdci ukážu svoje umenie na trati v opačnom smere. Opäť nebude chýbať live stream z pretekov (https://youtu.be/w1hPTMsbX8M). Kart 1 Arena navyše oslavuje 5 rokov a po pretekoch to oslávi.