Väčšina jazdcov si slová komisárov vzala k srdcu a začali jazdiť ohľaduplnejšie. No boli aj takí, ktorí si nedali povedať a stále išli agresívne. Za takúto jazdy si potom vyslúžili diskvalifikáciu alebo časovú penalizáciu.

Druhý deň na indoorových Majstrovstvách Sveta komisári pritvrdili

Marcel Liedl štartoval do prvých štvrtkových pretekov z 5. miesta a mal šancu na dobrý výsledok. V pretekoch patril medzi rýchlejších jazdcov, išiel tvrdo ale čisto, aby nedal komisárom priestor na penalizáciu. Ešte 5 minút pred koncom pretekov bol na 6. mieste, no na konci pretekov sa mu podarilo predbehnúť jedného súpera a skončil tak na 5. priečke. V druhých pretekoch mu los pridelil pomalú motokáru a Marcel sa musel uspokojiť len s 16. miestom.

Na tvrdosť komisárov doplatil v prvých pretekoch Ivan Lexa, cieľom prešiel na 9. mieste, ale penalizácia ho odsunula na 14. miesto. Na začiatku druhých pretekov jazdil Ivan vpredu so skupinkou rýchlych jazdcov. Vyrovnanou jazdou si držal pozíciu a tesne pred koncom pretekov bol na sľubnom 6. mieste. Jeden z jeho súperov išiel do boxov tesne pred koncom pretekov a ďalšieho predbehol na trati. Ivan bol len kúsok od pódia, keď získal 4. miesto.